KAPALI R19 ve Sorunları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Öncelikle selamlar aranıza yeni katılmış bulunmaktayım.
Yaklaşık 1 hafta önce 2. Araba olarak Jetta'nın yanına R19 almış oldum. Araç 1.6 RNE Alize 180.000KM'de. Ancak bazı sorunları var bunlar hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Motor soğuk iken LPG'de rölanti düzensiz, genellikle stop ediyor. Isınınca veya benzine geçince böyle bir sorun yok.
  2. Sağ ön lastik 2-3 CM geride ancak araçta çekme sorunu yok. Sadece çamurluğa sürtüyor bazen. Bu ciddi bir sorun mu?
  3. Vites yolları çok kötü. Ya da Jetta'dan sonra bana öyle geliyor. Genellikle vitesleri karambole atıyorum şanslıysam geçiyor. 2 yerine 4'e atıp yokuşta kaldığım çok oldu. Vites yolları için bir şey yapmak mümkün mü?
  4. Arka cam rezistansı çalışmıyor. Ve ön havalandırma yönünü değiştiremiyorum. Ön cama ayarlasam bile sürekli ortadan suratıma üflüyor. Konsolu sökmek gerekir mi?

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Güncelleme yapmak istedim. Yardımcı olanlara tekrardan teşekkürler.
LPG sorunu ayar ile çözüldü. Şu an stop etme sorunu yok.
Vites yolları için çanak ve şanzıman yağı değişti. Yine net değil ama eskisine kıyasla çözüldü diyebiliriz.
Rezistans kendi kendine çalışmaya başladı. Eski sahibine sordum daha önce film uygulanmamış ayrıca bütün camlarında Renault logolu olması dikkatimi çekti.
El freni değişimi yapıldı.
Şu an kalan sorunlar:
Ön teker hala geride.
Elektrikli cam inerken sorun yok ama çıkarken çok yavaş.
Havalandırmayı şu anlık ızgaraları kapatarak çözdüm. Kapanınca direkt cam altından üflüyor.
Klima çalışmıyor eski sahibi gazi yok dedi usta motor çalışmıyor dedi. Yaz gelince bir gazını doldurup deneyeceğim.
Birde ek olarak 32 litre LPG ile 330 KM şehiriçi yaktı. Geneli sıkıştırdım performansını merak ettiğim için. Ancak bu tüketim iyi mi kötü mü bilmiyorum bilgilendirebilir misiniz?

Son düzenleme:

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Vites yolları için çanak ve şanzıman yağı değişti. Yine net değil ama eskisine kıyasla çözüldü diyebiliriz.
Rezistans kendi kendine çalışmaya başladı. Eski sahibine sordum daha önce film uygulanmamış ayrıca bütün camlarında Renault logolu olması dikkatimi çekti.
Şu an kalan sorunlar:
Ön teker hala geride.
Havalandırmayı şu anlık ızgaraları kapatarak çözdüm. Kapanınca direkt cam altından üflüyor.
Klima çalışmıyor eski sahibi gazi yok dedi usta motor çalışmıyor dedi. Yaz gelince bir gazını doldurup deneyeceğim.
Birde ek olarak 32 litre LPG ile 330 KM şehiriçi yaktı. Geneli sıkıştırdım performansını merak ettiğim için. Ancak bu tüketim iyi mi kötü mü bilmiyorum bilgilendirebilir misiniz?
lastiğin geride olmasını şaseciyle halledebilirsiniz, sıkıştırdığınız halde araç gayet az yakmış ayarı güzel olmuş.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
lastiğin geride olmasını şaseciyle halledebilirsiniz, sıkıştırdığınız halde araç gayet az yakmış ayarı güzel olmuş.
Evet sırada o sorun var. Sağa sola çekmeyen araç sağa çekmeye başladı. LPG'yi dün ayarladılar eski ayarla 330KM gitti hatta lamba kırmızı yanınca ne olur olmaz diye benzine geçirdim bir 20 30 daha giderdi sanırım. Yakıt ilaç gibi geldi 1.2TSİ'dan sonra :)

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Şu an kalan sorunlar:
Ön teker hala geride.
Yakıt gayet iyi

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bugün bagajda bir supriz ile karşılaştım. RTe donanımdan hiçbir eksikliğimiz kalmadı herhalde. Jantlar RTe, klima var, motor K7M, koltuklar RTe şimdide bagajdan RTe'de bulunan radyo kumandası çıktı. Aracın ruhsata yanlış yazıldığını bile düşünmeye başladım :)
Screenshot_20200222-164851_WhatsApp.jpg

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar 2 gündür canımı sıkan bir sorun var. Teyp sigortası kendi kendine atıyor. Dün değiştirdim bugün kullandım şimdi baktım yine atmış. Attığı zamanlardan sorun olabilecek tek cam motorları var. Ön iki camda hızlı iniyor zor kalkıyor. Attığı zamanlarda genelde cam açıktı. Cam motoru teyp sigortasını attırıyor olabilir mi? Gerçekten aklıma başka hiçbir şey gelmiyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arkadaşlar 2 gündür canımı sıkan bir sorun var. Teyp sigortası kendi kendine atıyor. Dün değiştirdim bugün kullandım şimdi baktım yine atmış. Attığı zamanlardan sorun olabilecek tek cam motorları var. Ön iki camda hızlı iniyor zor kalkıyor. Attığı zamanlarda genelde cam açıktı. Cam motoru teyp sigortasını attırıyor olabilir mi? Gerçekten aklıma başka hiçbir şey gelmiyor.
bi önceki mesajda buldum dediğiniz teyp kumandasını bağladınız mı ?

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
İlerde aracı satmayı düşünürsem geçmişi belli olsun diye yapılanları buraya yazıyorum mesaj kirliliği gibi duruyorsa kusura bakmayın.

Araçta 2 gündür yoğun şekilde yağ kaçağı vardı. Kaputu açıp baktığımda yağın soğutma haznesinden geldiğini gördüm. Açıp baktığımda ise soğutma suyuna yağ karıştığını gördüm. Sanırım ilk safhaları fazla bir tortu beyazlık yoktu sadece kapak çevresinde birikmişti. Yağ eksiltme ve beyaz dumanda yok. Çekişte soğuk çalışmada da bir sorun yoktu. Ustama bıraktım 1 2 saat önce. Bu motorlarda kronikmiş maalesef. Şu an motor iniyor :/

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
hocam neler yapıldı motora krank yada yataklar vs değişti mi biraz detay alabilir miyiz sizden
Bende tam bilmiyorum. Bildiklerim: piston, ana yatak, kol yatak, gezer ay yatak, subap takım, subap gaydı, triger, devirdaim, buji, termostat.
Fazlası olabilir tam bilmiyorum maalesef. Blokta işlem gördü ek olarak. Komple hortumlar, bağlantılar, şanzıman, körüklerde elden geçti aklıma gelen.

Son düzenleme:

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Bende tam bilmiyorum. Bildiklerim: piston, ana yatak, kol yatak, gezer ay yatak, subap takım, subap gaydı, triger, devirdaim, buji, termostat.
Fazlası olabilir tam bilmiyorum maalesef. Blokta işlem gördü ek olarak. Komple hortumlar, bağlantılar, şanzıman, körüklerde elden geçti aklıma gelen.
oo her yerden girişilmiş motora işçilik iyiyse uzun yıllar sorunsuz hizmet eder size o araba.
hayırlı olsun..

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
oo her yerden girişilmiş motora işçilik iyiyse uzun yıllar sorunsuz hizmet eder size o araba.
hayırlı olsun..
Çok teşekkürler. Aslında rektefiye ihtiyacı yoktu komple motor açılmışken ben istedim. Şu an tek sıkıntım direksiyon sertleşti. Bütün yağlar değiştiği için sanırım biraz kullanacağım yumuşama olmazsa yine sanayi yolu gözükecek.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bugün bagajda bir supriz ile karşılaştım. RTe donanımdan hiçbir eksikliğimiz kalmadı herhalde. Jantlar RTe, klima var, motor K7M, koltuklar RTe şimdide bagajdan RTe'de bulunan radyo kumandası çıktı. Aracın ruhsata yanlış yazıldığını bile düşünmeye başladım :)
Ekli dosyayı görüntüle 24028
Hocam aracınız için ayrı bir başlık açıp oradan paylaşırsanız almak isteyenler için faydalı bilgi paylaşıyorsunuz.O yılların Renault'ları özelllikle donanımlıysa çok hoş olur K7M R19 kasasını çok iyi bir şekilde yürütür tahminimce.Motor için ise geçmiş olsun, yaptırmışsınız şimdi ise binme zamanı sağlık olsun diyelim.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam aracınız için ayrı bir başlık açıp oradan paylaşırsanız almak isteyenler için faydalı bilgi paylaşıyorsunuz.O yılların Renault'ları özelllikle donanımlıysa çok hoş olur K7M R19 kasasını çok iyi bir şekilde yürütür tahminimce.Motor için ise geçmiş olsun, yaptırmışsınız şimdi ise binme zamanı sağlık olsun diyelim.
Teşekkürler. Rektefiye öncesi performansı o kadar iyi değildi ama şu an 90 beygir ise 95 beygir bile geliyor olabilir o derece fark etti. Öyle bir konu açmayı düşündüm ama yeterince bilgim olduğundan emin değilim. Ayrıca evet R19'lar gerçekten çok donanımlı. 1.8 RTi (f3p motor diye biliyorum yanlış olabilir) fransız üretimi olan modellerde airbag, abs, klima, elektrikli aynalar, direksiyon derinlik ve koltuk yükseklik ayarı gibi donanımlar bulunuyor. Fiyatıda neredeyse 1.4 boş modeller ile aynı. Ama çok detaylı bilgim yok dediğim gibi belki 1.8'lerde kronik bir sorun olabilir.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Öyle bir konu açmayı düşündüm ama yeterince bilgim olduğundan emin değilim.
Biraz görsel ekleyerek günlük kıvamında buraya yazdıklarınızı yazsanız bile yeter bence. Zaten teknik bilgi isteyen biraz google araştırmasıyla bulur kullanıcı deneyimi daha önemli bu konuda biraz araya kaynıyo gibi oluyo yazdıklarınız

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Teşekkürler. Rektefiye öncesi performansı o kadar iyi değildi ama şu an 90 beygir ise 95 beygir bile geliyor olabilir o derece fark etti. Öyle bir konu açmayı düşündüm ama yeterince bilgim olduğundan emin değilim. Ayrıca evet R19'lar gerçekten çok donanımlı. 1.8 RTi (f3p motor diye biliyorum yanlış olabilir) fransız üretimi olan modellerde airbag, abs, klima, elektrikli aynalar, direksiyon derinlik ve koltuk yükseklik ayarı gibi donanımlar bulunuyor. Fiyatıda neredeyse 1.4 boş modeller ile aynı. Ama çok detaylı bilgim yok dediğim gibi belki 1.8'lerde kronik bir sorun olabilir.
K7M'ler 1.6 8v-90bg, F3P'lerse 1.8 8v-107 bg, Hatchback 1.8 RTi'ler Fransız üretimi ve en dolu versiyonu diye biliyorum, siz konunuzu açın görsellerle renklendirin bilgili arkadaşlar zaten yardımcı olurlar.Ben de çok hakim değilim R19'a.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
K7M'ler 1.6 8v-90bg, F3P'lerse 1.8 8v-107 bg, Hatchback 1.8 RTi'ler Fransız üretimi ve en dolu versiyonu diye biliyorum, siz konunuzu açın görsellerle renklendirin bilgili arkadaşlar zaten yardımcı olurlar.Ben de çok hakim değilim R19'a.
Bir arkadaşımda stickerlarına kadar orijinal 2001 110binde RTe modeli var. Onunla yan yana geldiğimizde bol bol fotoğraf çeker RNe ile RTe arasındaki farkları ve görece yorulmuş bir R19 ile diri bir R19'un hissettirdikleri hakkında bir yazı yazabiliriz almayı düşünenler için. Teşekkürler öneriniz için. Güncel bir fotoğrafını koyayım şimdilik :)
Screenshot_20200307-000318_Photos.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım