Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocalarım bugün kaza yaptım. İlk kazam ne yapacağıma dair çok bir fikrim yok her kafadan bir ses çıkıyor size güvendiğim için bir de size danışayım dedim.
Hatanın kimde olduğuna henüz karar verilmedi o konu şuan havada. Lakin durum şu

Benim aracımda fotoğrafını attığım hasar var hafif birşey. Ya serviste kapı komple değişecek yada çektirip boyayacağız burayı ne yapsam bilemiyorum.
Şimdi benim Full kaskom da sigortam da var karşı tarafın sadece sigortası var. Hasar kaydı işi tam olarak nasıl oluyor kime nasıl yazılıyor?
Diyelim ki ben suçlu çıktım sigortam kariı tarafı benim kaskom da beni ödedi hasar kaydı nasıl işleniyor. Kapıyı değiştirsem mi boyatsam mı daha iyi?

Valla kafam hem yerinde değil hem de allak bullak. Bu işten en az maddi hasarla nasıl kurtulurum. 2.el için kapı değişşe mi boyansa mı iyi. Hasar kaydı kime nasıl yazılıyor? Hocalarım bir yardım edin lütfen

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-31-15-25-44.png
    Screenshot_2020-03-31-15-25-44.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Tutanak tuttunuz mu?
Tutanak tuttuk. Poliçe ve sürücü belgesi fotoğraflarını kaza fotoğrafını çektik. Hocam bir fe tutanağa polis bir resim çizdi lakin sağda park halinde olan aracı çizmedi onu ne yapabilirim. Kaza fotoğraflarında görülüyor lakin tutanağa çizilen resimde yok

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Tutanak tuttuk. Poliçe ve sürücü belgesi fotoğraflarını kaza fotoğrafını çektik. Hocam bir fe tutanağa polis bir resim çizdi lakin sağda park halinde olan aracı çizmedi onu ne yapabilirim. Kaza fotoğraflarında görülüyor lakin tutanağa çizilen resimde yok
Tutanağı polis tuttuysa suçlu suçsuza orada karar vermiyoe mu? Ben kendim tutmuştum tutanağı onda sonuç beklemiştik polis tutsa kaza yerinde söylerler demişlerdi

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Tutanağı polis tuttuysa suçlu suçsuza orada karar vermiyoe mu? Ben kendim tutmuştum tutanağı onda sonuç beklemiştik polis tutsa kaza yerinde söylerler demişlerdi
Polis geldi lakin tutanak polis tutanağı değil Ak sigorta yazıyordu. Karşı taraf resmi polis çizdi dedi ben görmemiştim inanmak zorunda kaldım süreci de tam bilmediğimden

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Şuan kafama dank etti belki de beni orada aceleye getirip kazanın tam çizilmemesini sağladılar altına da imza attım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Polis geldi lakin tutanak polis tutanağı değil Ak sigorta yazıyordu. Karşı taraf resmi polis çizdi dedi ben görmemiştim inanmak zorunda kaldım süreci de tam bilmediğimden
Neyse, tutanak bi sizde bi karşı tarafta var, ruhsat sigorta poliçesi karşını ehliyeti gibi belgelerin çıktısı ile bir sigorta anlaşmalı kaportacı ya da yetkili servise ( önerim iyi bi özel servis -kaportacı- bulmanızdır ) gidip orası aracılığıyla dosya açtırmanız gerekiyor. Ortalama 3-4 iş günü içinde suçlu suçsuz kararı veriliyor. Öncelikle bunu halletmeniz lazım. Siz suçluysanız karşının aracını sigortanız sizin aracınızı da kaskonuz yapar. Karşı taraf suçluysa sizin aracınızı karşı taraf yapar, sizden hiçbir şey çıkmaz.

Hasar kaydı da hangi araçta ne varsa o yazılır. Tutanağın altındaki ifade kısmına açıkça yazdınız mı ?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Neyse, tutanak bi sizde bi karşı tarafta var, ruhsat sigorta poliçesi karşını ehliyeti gibi belgelerin çıktısı ile bir sigorta anlaşmalı kaportacı ya da yetkili servise ( önerim iyi bi özel servis -kaportacı- bulmanızdır ) gidip orası aracılığıyla dosya açtırmanız gerekiyor. Ortalama 3-4 iş günü içinde suçlu suçsuz kararı veriliyor. Öncelikle bunu halletmeniz lazım. Siz suçluysanız karşının aracını sigortanız sizin aracınızı da kaskonuz yapar. Karşı taraf suçluysa sizin aracınızı karşı taraf yapar, sizden hiçbir şey çıkmaz.

Hasar kaydı da hangi araçta ne varsa o yazılır. Tutanağın altındaki ifade kısmına açıkça yazdınız mı ?
Yazdım da hocam park halindeki aracı anlatacak kadar uzun olmadığından onu yazamadım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yazdım da hocam park halindeki aracı anlatacak kadar uzun olmadığından onu yazamadım
Araç durumu etkileyecek kadar önemli miydi? İfade, çizim, fotoğraf şeklinde önem sırası var çünkü ne olduğunu anlatamazsanız fotoğraflardan anlaması zor komisyonun

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yani benim sigortam karşıyı ödese de bana onun hasarı yazılmıyor ona yazılıyor. Sadece benim hasarım bana yazılıyor.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Araç durumu etkileyecek kadar önemli miydi? İfade, çizim, fotoğraf şeklinde önem sırası var çünkü ne olduğunu anlatamazsanız fotoğraflardan anlaması zor komisyonun
Hocam yol normalde 2 şerit lakin park halindeki araçlar nedeniyle aslında ben giderken tek şeritti. Bu nedenle normalde soldan sağa dönmüş gibi olacakken park halindeki araçlar şeridimden sağa dönmüş olmamı sağlardı

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kapinin saci yirtilmamis hasariniz cok buyuk degil tamir yoluna gitmeniz hasar kaydi bakimindan da daha dusuk cikmasini saglar. Yok hasar kaydi cikmasin diyorsaniz hicbirsey olmamis gibi davranip ya cebinizden yada cikma bulacaksiniz . Suc kimde olursa olsun hasar yazilir gecmis olsun cok

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Kapinin saci yirtilmamis hasariniz cok buyuk degil tamir yoluna gitmeniz hasar kaydi bakimindan da daha dusuk cikmasini saglar. Yok hasar kaydi cikmasin diyorsaniz hicbirsey olmamis gibi davranip ya cebinizden yada cikma bulacaksiniz . Suc kimde olursa olsun hasar yazilir gecmis olsun cok
Suç bendeyse karşı tarafı sigortamdan ödeyip kendimi kaskodan değil cebimden yaptırsam kaza görünmez yani değil mi? Birde sizce yaklaşık ne kadar tutar

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Peki ben kaskomdan değil kendim yaptırırsam bende kaza hiç mi görünmez
Hayır kaza görünür, tutarsız hasar diye yazar. Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla da öyle kapı değiştirecek falan bi hasar değil yetkili serviste yaptırmazsanız çok bi kayıt çıkmaz bence kasko kullanmak mantıklı, zaten karşı taraf suçlu çıkarsa değer kaybı da alırsınız.

Bi kaportacı bulun görüşün onlar çok daha detaylı bilgi verir masrafı falan da söyler, varsa başka sorunuz yardımcı olayım

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Peki ben kaskomdan değil kendim yaptırırsam bende kaza hiç mi görünmez
Evet trameriniz olusmaz eksperde cikarsa anlasilir . Eger suc sizde cikarsa yada suc oraninin buyuk kismi sizde denirse kaskonuzu bozdurmak yerine karsi tarafin hasarini cebinizden yaptirmanizi tavsiye ederim kaskonuzu buyuk olaylar olmadikca bozdurmayin hasarsizliginizi

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hasar kaydına takılmanın anlamı yok. Madem cebinden yaptıracaktın neden kasko ödüyorsun o zaman. Sen gidip dışarda yaptırdan expertizde zaten çıkacak e adam mesaj atıp bakacak hasar kaydı yok. Şahsen böyle bir arabayı almam. Yetkili serviste değiştirin kapıyı fotoğrafını faturasını saklayın satarken hiçbir sorun olmaz. Değer kaybınıda alırsınız suçlu çıkmazsanız.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Suç bendeyse karşı tarafı sigortamdan ödeyip kendimi kaskodan değil cebimden yaptırsam kaza görünmez yani değil mi? Birde sizce yaklaşık ne kadar tutar
Sizin tramerinizde cikmaz evet kaskonuzu bozdurmus olursunuz. Kapi masrafiniz yetkili serviste 800 ile 1000 lira civari cikar gibi gorunuyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım