Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Evet trameriniz olusmaz eksperde cikarsa anlasilir . Eger suc sizde cikarsa yada suc oraninin buyuk kismi sizde denirse kaskonuzu bozdurmak yerine karsi tarafin hasarini cebinizden yaptirmanizi tavsiye ederim kaskonuzu buyuk olaylar olmadikca bozdurmayin hasarsizliginizi
Karışının hasarı ne bilmem de 2 aracı birden cepten yaptırırsa sadece kendi aracı bile bin lirayı geçer hasarsızlık kaybı çok daha ucuza gelir

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hasar kaydına takılmanın anlamı yok. Madem cebinden yaptıracaktın neden kasko ödüyorsun o zaman. Sen gidip dışarda yaptırdan expertizde zaten çıkacak e adam mesaj atıp bakacak hasar kaydı yok. Şahsen böyle bir arabayı almam. Yetkili serviste değiştirin kapıyı fotoğrafını faturasını saklayın satarken hiçbir sorun olmaz. Değer kaybınıda alırsınız suçlu çıkmazsanız.
Kaskoyu dusuk hasarlarda bozdurmanin anlami yok ki . Kaskonun en buyuk faydasi araba pert oldugunda arabanin o seneki guncel tutarini geri almak . Yuzde 60 hasarsizliga sahip biri kaskosunu bozdurursa 600 lira yerine seneye 1300 gibi birsey oder sonucta o parayi eninde sonunda cikarirlar

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocalarım şimdi Ben Full kaskomdan kapıyı yetkili serviste yaptırsam yada değiştirsem faturam falan var kaza fotoğrafı var diyelim 5000 tuttu 2.Elde çok sorun olmaz mı diyorsunuz. Yetkili servisi tanıyorum değişmeyin dersem ısrar edersem nazım geçer sizce ne yapayım

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Karışının hasarı ne bilmem de 2 aracı birden cepten yaptırırsa sadece kendi aracı bile bin lirayı geçer hasarsızlık kaybı çok daha ucuza gelir
Genelde yetkili servisler kaskodan yapilacaksa daha yuksek gosteriyor salliyorum islem bir milyarsa yaziyor 2.5 hemde nakitde pazarlik avantaji gidebilir bilemiyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocalarım şimdi Ben Full kaskomdan kapıyı yetkili serviste yaptırsam yada değiştirsem faturam falan var kaza fotoğrafı var diyelim 5000 tuttu 2.Elde çok sorun olmaz mı diyorsunuz. Yetkili servisi tanıyorum değişmeyin dersem ısrar edersem nazım geçer sizce ne yapayım
2. Elde tabi sorun olur . İyi bir goz siz ne yaparsaniz yapin sonucta kapiya birsey oldugunu anlayacak . Suclu karsi taraf cikarsa deger kaybi icin dava acabilirsiniz sadece

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Genelde yetkili servisler kaskodan yapilacaksa daha yuksek gosteriyor salliyorum islem bir milyarsa yaziyor 2.5 hemde nakitde pazarlik avantaji gidebilir bilemiyorum
O yüzden yetkili yerine özel servis veya kaportacı önerdim. Yukarda siz de demişsiniz 600 yerine 1300 öder kaskoya diye, zaten kendi arabasının masrafı bile o farktan fazla olacakken 2 arabayı birden cepten yaptırmak saçma olur. Hatta dosya açtırsa belki haklı veya %50 suçlu çıkar kaza durumuna göre

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
2. Elde tabi sorun olur . İyi bir goz siz ne yaparsaniz yapin sonucta kapiya birsey oldugunu anlayacak . Suclu karsi taraf cikarsa deger kaybi icin dava acabilirsiniz sadece
Hocam onu anlar illaki hiç kazasız araç gibi olmaz da demek istediğim yetkili serviste kapı değişirse faturasını falan saklasam kaza fotoğrafı da var daha mı iyi olur yoksa boyatsam mı daha iyi olur

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocalarım her halükarda dosya açtıracağım karşı tarafı cebimden ödemem sadece kendimi cebimden mi ödeyeyim? Kapıyı yetkili serviste değiştireyim mi? Boyatayım mı?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam onu anlar illaki hiç kazasız araç gibi olmaz da demek istediğim yetkili serviste kapı değişirse faturasını falan saklasam kaza fotoğrafı da var daha mı iyi olur yoksa boyatsam mı daha iyi olur
Araba yeni ise veya degeri yuksekse yetkili servisten sasmayin

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocalarım her halükarda dosya açtıracağım karşı tarafı cebimden ödemem sadece kendimi cebimden mi ödeyeyim? Kapıyı yetkili serviste değiştireyim mi? Boyatayım mı?
Bence o kapıda değişmelik bi durum yok, servisle de konuşun ille değişecek demeyebilirler. Ben olsam kaskom ola ola para vermezdim ama gidin görüşün dosya açtırın suçlu çıkarsanız masrafa göre düşünün. Her halükarda hasar kaydı görünecek dosya açıldığı için ya tutarlı ya tutarsız o size kalmış

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Benim aracada park halinde çarptılar dışarda yaptırsam 4 5 liraya toplardım serviste 12 liraya toplandı. Düşen değerini aldım parçalar orijinal faturası var her şey şeffaf benim içim böyle rahat satarkende bir sorun olacağını sanmıyorum yapılan iş ortada. Dışarda yaptırsam çektirme düzeltme çıkma parça yan sanayi parça kullanılacaktı araç metalik olduğu içinde boya illaki sırıtacaktı. Size kalmış benim içim böyle rahat sizi bilemem.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bence o kapıda değişmelik bi durum yok, servisle de konuşun ille değişecek demeyebilirler. Ben olsam kaskom ola ola para vermezdim ama gidin görüşün dosya açtırın suçlu çıkarsanız masrafa göre düşünün. Her halükarda hasar kaydı görünecek dosya açıldığı için ya tutarlı ya tutarsız o size kalmış
Hocam o zaman ben yetkili servise gideyim sahibini tanıyormuşuz eğer ben değişmeyin dersem Nazım geçer diye düşünüyorum. Benim merak ettiğim bu kapı Boyansa mı Faturalı kaza fotoğrafı var şekilde Değişşe mi iyi olur. Yani ben servise hangisi için rica edeyim

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam o zaman ben yetkili servise gideyim sahibini tanıyormuşuz eğer ben değişmeyin dersem Nazım geçer diye düşünüyorum. Benim merak ettiğim bu kapı Boyansa mı Faturalı kaza fotoğrafı var şekilde Değişşe mi iyi olur. Yani ben servise hangisi için rica edeyim
Boya her zaman değişimden daha iyidir benim gözümde (kilolarca macun basmadıkları sürece) sizin kapıda da ben açıkçası bi hasar göremiyorum görmediğim bi sıkıntı varsa bişey diyemem ama yazık günah o kapıya değişim yapmak çok rahat düzelir boyanır, ayrıca hasar tutarı da daha düşük çıkar ona da takılıyosunuz madem

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Benim aracada park halinde çarptılar dışarda yaptırsam 4 5 liraya toplardım serviste 12 liraya toplandı. Düşen değerini aldım parçalar orijinal faturası var her şey şeffaf benim içim böyle rahat satarkende bir sorun olacağını sanmıyorum yapılan iş ortada. Dışarda yaptırsam çektirme düzeltme çıkma parça yan sanayi parça kullanılacaktı araç metalik olduğu içinde boya illaki sırıtacaktı. Size kalmış benim içim böyle rahat sizi bilemem.
Hocam işte ben de bunu merak ediyorum. Boyansa nasıl durur Değişse nasıl durur? Değişince araç sanki kaza yapmamış gibi durup boyanınca belli olacaksa o zaman değişmek sanki daha iyi gibi. Sağ kapı fiyatı ne kadardır acaba hasar da aşırı yüksek çıkmasa iyi olurdu. Örneğin 1500 tl ye boyanmasındansa 4000e değişmesi 2.elde alan adam için daha mı iyidir. Algısı nasıl olur yani?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Boya her zaman değişimden daha iyidir benim gözümde (kilolarca macun basmadıkları sürece) sizin kapıda da ben açıkçası bi hasar göremiyorum görmediğim bi sıkıntı varsa bişey diyemem ama yazık günah o kapıya değişim yapmak çok rahat düzelir boyanır, ayrıca hasar tutarı da daha düşük çıkar ona da takılıyosunuz madem
Metalik Siyah kapıyı Yetkili servis boyasa orjinal gibi durur mu Hocam

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım