Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Dünya genelinde hızla artmaya devam eden SUV ve crossover pazarı için Toyota, 54 yıllık modeli olan Corolla’nın SUV versiyonunu Corolla Cross tanıttı.
Geçtiğimiz aylarda Yaris Cross modelini tanıt’tan Toyota şimdi ise Corolla Cross ile karşımızda. Yeni Toyota Corolla Cross, Corolla ve C-HR modelleri gibi Toyota’nın TGNA-C platformu üzerine geliştirilmiş. Boyut anlamında ise model C-HR ile RAV4 arasında bir boyutta sahip.
Yeni Toyota Corolla Cross, C-HR’yi ufak ve kullanışsız bulan ve daha büyük bir araç arayan müşterine hitap edebilmek için bizlere sunulmuş gibi görünüyor. Modelin boyutlarına bakacak olursak tam olarak 4460 mm uzunluk, 1825 mm genişlik ve 1620 mm yüksekliği bulunan modelin Aks mesafesi ise C-HR ile aynı olarak 2.640 mm uzunluğunda..
Yeni Toyota Corolla Cross, iki adet motor seçeneği ile tanıtıldı. 2ZR-FBE kodlu 1.8 litrelik benzinli motor 141 beygir güç ve 175 Nm tork üretiyor. CVT şanzımana sahip modelin önden çeker...

Okumaya devam et...

K

Kemal

Ziyaretçi
İç tasarımı Corolla, dış tasarımı RAV4 olmuş. Ama gayet başarılı bence ülkemize geldiğinde rakipleri çok olacaktır.

fujiwara

Panpa
2 Tem 2020
456
1,477
2,695
İstanbul
Marka
Opel
CH-R dediniz (ki alt yapısı kötü değil bence) tamam dedik, Yaris Cross dediniz hadi piyasa böyle gidiyor, mecbursunuz diye tamam dedik ama bunun RAV4'ten ne farkı var??? Yemin ediyorum keriz silkelemek için abuk subuk, araziye bile çıkamayan cr*ss*verlar yapıyorlar. Kaido Racer abiler görse suratınıza tükürür.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
CH-R dediniz (ki alt yapısı kötü değil bence) tamam dedik, Yaris Cross dediniz hadi piyasa böyle gidiyor, mecbursunuz diye tamam dedik ama bunun RAV4'ten ne farkı var??? Yemin ediyorum keriz silkelemek için abuk subuk, araziye bile çıkamayan cr*ss*verlar yapıyorlar. Kaido Racer abiler görse suratınıza tükürür.
Rav4 Avrupalı C suv kara rakip olamadı.Kendisi D suv standartlarındaydı

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
A3FC3F95-69A2-49CE-8C01-BC60C1DC4D4D.jpeg

10 cm daha uzun, 3 cm daha geniş, 7 cm daha yüksek. Yükseklik ve uzunluk olarak Rav4 e yakın verileri sağlamış.
Corolla Cross adı ile ehil Rav4 yapmışlar. @Munferit in dediği doğru Corollası nerede?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gecenlerde mercedes glb tanitiminda duymustum. Daha once a hb ve cla varken a sedana ne gerek var yorumlari da olmustu. Markalar, segmentler arasi bosluklari ara otomobiller ile doldurmaya calisiyorlarmis ki hic bosluk kalmasin, her musteri tipini cekecek urun portfoyu olusabilsin. Son zamanlar suv moda oldugu icin ara segmentlere bunlar serpistiriliyor. Arac basarilidir degildir bilemem ama daha bu ara segmentleri cok gorecegiz.

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Güzel duruyor, güncel RAV4 arazide gayet başarılı, bunda da 4 çeker seçeneği olmasını beklerdim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Güzel duruyor, güncel RAV4 arazide gayet başarılı, bunda da 4 çeker seçeneği olmasını beklerdim.
Muhtemelen olur. Yaris Cross'ta var.

Ekli dosyayı görüntüle 27489
10 cm daha uzun, 3 cm daha geniş, 7 cm daha yüksek. Yükseklik ve uzunluk olarak Rav4 e yakın verileri sağlamış.
Corolla Cross adı ile ehil Rav4 yapmışlar. @Munferit in dediği doğru Corollası nerede?
Yaris Cross
toyota-yaris-cross-2021.jpg

Rav4
toyota-rav4-2019.jpg

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Eğer Corolla Cross satılırsa markalar için Türkiye özelinde güzel bir deney olacak. Bilindik isim algıyı ve satışı etkiliyor mu? Eğer etkilerse Doğuş Tiguan'ın adını bakarız Passat Cross yapar :)

amco123

Senkromeççi
18 Mar 2019
1
0
85
Bu tarz yüksek araçlara ve keskin hatlara bayılıyorum, toyota biliyor bu işi :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım