Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
BMW’nin premium otomobil standartlarını belirleyen modeli Yeni BMW 5 Serisi, en son teknolojik yenilikleri ile 690.900 TL’den başlayan fiyatlarla Ağustos ayı içerisinde Türkiye’de yollarla buluşuyor.
Yollara ilk çıktığı 1972 yılından beri sınıfının standartlarını belirleyen BMW 5 Serisi, BMW’nin yeni tasarım diliyle yeniden şekillenirken, en son teknolojileriyle de geleceğe ışık tutuyor. Sportif şıklığı, lüksdinamizmle bir araya getiren Yeni BMW 5 Serisi, üst düzey donanımlarıyla BMW tutkunları ile buluşuyor. Special Edition paket yapısında Luxury Line ve M Sport olmak üzere iki farklı tasarım seçeneği ile yollara çıkan Yeni BMW 5 Serisi, 690.900 TL’den başlayan fiyatlarla meraklılarına sunuluyor. Yeni BMW 5 Serisi, Türkiye’de 170 bg güç üreten 1.6 litrelik 520i benzinli, 252 bg güç üreten 2.0 litrelik 530i xDrive benzinli ve 190 bg güç üreten 2.0 litrelik 520d xDrive dizel motor seçenekleri ile otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.
Special Edition Paketine Özel...

Okumaya devam et...

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,384
2
3,008
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Araç her ne kadar güzel olsa da BMW’nin bu kasada eli çok zayıf bence. Zira en yakın rakibi Mercedes E serisi 110bin TL daha ucuz. Hatta dizel otomatiği bile 60bin TL daha ucuz. Bunun yanısıra tasarım (özellikle iç tasarım), malzeme kalitesi ve konfor olarak da daha ileride. Makam aracı statüsündeki bu araçlarda Mercedes lüks algısı ve güvenliğinden ötürü de daha çok tercih ediliyor. Lafın kısası daha iyi bir sürüş dinamiği için malzeme kalitesi ve tasarımı daha kötü olan bir arabaya 110bin fazla vermek ne olursa olsun kolay bir tercih değil.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
690 binden başlayan mı? Olay oralara kadar geldi mi ya? Biz 30-40 liralık arabalara bakmaktan üstlerin nerelere gittiğini unutmuşuz, şaşırdım bir an.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Araç her ne kadar güzel olsa da BMW’nin bu kasada eli çok zayıf bence. Zira en yakın rakibi Mercedes E serisi 110bin TL daha ucuz. Hatta dizel otomatiği bile 60bin TL daha ucuz. Bunun yanısıra tasarım (özellikle iç tasarım), malzeme kalitesi ve konfor olarak da daha ileride. Makam aracı statüsündeki bu araçlarda Mercedes lüks algısı ve güvenliğinden ötürü de daha çok tercih ediliyor. Lafın kısası daha iyi bir sürüş dinamiği için malzeme kalitesi ve tasarımı daha kötü olan bir arabaya 110bin fazla vermek ne olursa olsun kolay bir tercih değil.
Mercedes fiyat listesinde yazan miktara araç satmıyor hiçbir zaman. Ekstralar en az 100 bin tutuyor genelde. bmwde ise extrasi olmayan luxury line almanız mümkün. Fiyat farkı pek yok benim gördüğüm kadarıyla.
Ayrıca w213 çok beğendiğim bir araç olmasına rağmen g30dan herhangi bir konuda bariz üstünlüğü olmadığını düşünüyorum.
Ben kendim alacak olsam dizelde e220d, benzinlide 530 tercih ederdim.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,384
2
3,008
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Mercedes fiyat listesinde yazan miktara araç satmıyor hiçbir zaman. Ekstralar en az 100 bin tutuyor genelde. bmwde ise extrasi olmayan luxury line almanız mümkün. Fiyat farkı pek yok benim gördüğüm kadarıyla.
Ayrıca w213 çok beğendiğim bir araç olmasına rağmen g30dan herhangi bir konuda bariz üstünlüğü olmadığını düşünüyorum.
Ben kendim alacak olsam dizelde e220d, benzinlide 530 tercih ederdim.

Mercedes çok boş araba verip istediğin gibi özelleştirme imkanı sunuyor evet ama BMW Luxury Line ve Mercedes’in Exclusive donanımları arasında çok fark olmuyor. Bir de 100bin az verip alınabiliyor olması illa ki satışları etkiler. %20 az bir fark değil.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bmw'yi oldukça seviyorum. Hatta F10 kasayı hiç beğenmediğim için bu yeni kasada beğenmediğim tüm eksikliklerin giderilmesi benim için işte şimdi oldu etkisi bıraktı. Lakin özellikle ülkemiz için düşünürsek Mercedes, yeni 1.6 dizel 160'lık motoru ve 9 ileri yeni şanzımanıyla oyunu tümden bozdu bence. Bmw'de dizel isteyen 2.0 hacimden dolayı 900 küsür bin liralara kadar çıkıyor. Onu hiç kıyasa dahil bile etmiyorum. Bmw'nin 5.20i versiyonunda ise donanım detaylarını bilmemekle beraber giriş paketi 656 bin lirayken, Mercedes'in üst paketleri Exclusive ve hatta Amg paketi bile maksimum 642 bin liralık etiketiyle dizel motorlu olmasına rağmen daha uygun. Bayi fiyatlarını bilemiyorum haliyle.

Açıkçası bu yeni 1.6 dizelin oldukça performanslı olması, 9 ileri şanzımanla çok iyi uyumu, dizel bir kompakt sınıf araç kadar az yakıyor olması, oldukça sessiz, sarsıntısız ve medeni çalışıyor olması, üstelik daha uygun fiyatıyla ciddi anlamda cezbedici. Şahsen 2 litre hacme çıkmadığım sürece E segmentte benzinli almazdım. Zira bu kütlede ki araçlarda düşük hacim benzinli tercihi, performans - tüketim dengesinde pek istenileni veremiyor.

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Muhtemelen Mercedes kitlesi Mercedes, Bmw kitlesi Bmw alacaktır. G30 bayıldığım bir otomobil 100.000 fazla verir yine alırdım ki bu fiyatlarda araç alanlar pek umursamazlar.
Liste fiyatının yüksek olması 2.elde değer korumayı daha iyi hale getiriyor bu açıdan Mercedes gibi opsiyonlara yüklenip listeyi düşük tutmaktansa BMW nin yaptığı bence daha doğru.
Bu segmentte performanslı 2.0 dizel olmadıktan az yakıp koltuğa yapıştırmadıktan sonra Benzinli en mantıklısı zira düşük hacim dizel karakteri ve sesi hiç yakışmıyor.
Türkiyede illaki dizel tercih edilecektir o ayrı

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,057
4,331
4,220
varsova
Marka
Porsche
eger soforlu kullanilacak makam araci degilse,

kapali garaj + sehir icinde kullanmak icin kucuk bir arac olmadigi surece bence tercih edilecek bir arac degil, ozellikle park yeri olmayan, valelerin sorunlu oldugu bir ulkede

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım