Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Mercedes-Benz’in, üniversitelerde okuyan gençlerin profesyonel hayata hazırlanmasını sağlamak amacıyla 2002 yılından bu yana sürdürdüğü, 2020 yılında ise üniversite öğrencilerinin, yeni mezunların, genç profesyonellerin ve profesyonellerin verdiği oylarla “en beğenilen yetenek programı” seçilen “PEP” uzun dönem staj programında başvurular başladı.
Mercedes-Benz, 2002 yılından günümüze üniversite son sınıf öğrencilerine ve yüksek lisans öğrenimi gören öğrencilere yönelik PEP (Professional Experience Program) adını verdiği uzun dönem staj programını yürütüyor. PEP kapsamında öğrenciler, değerlendirme merkezi uygulaması, envanter değerlendirmeleri ile ilgi duydukları ve başarılı olabilecekleri alanlarda yarı zamanlı çalışma imkânı elde ediyor. PEP takımında yer alan stajyerler, 11 ay süren stajları süresince, kendilerine verilen projeler ile yeteneklerini ortaya koyma fırsatı ve iş hayatıyla ilgili özel deneyimler kazanıyor. Mezuniyetlerinden sonra ise, şirketin seçme ve yerleştirme...

Okumaya devam et...

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Çok iyi derecede Almanca-İngilizce bilmeniz gerekiyor-şart. GNO'nuz minimum 3 ve üstü olmalı. Yapılan mülakat görüşmelerinde de başarılı olmak gerek tabii.
Tanıdığınız varsa bu şartlarda esneklik sağlanabilir :D
Çok isterdik tabii ama başvurmaya bile utandım açıkçası. Katılmak isteyen arkadaşlara başarılar dilerim.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,060
3
15,309
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
GNO 3'e yakın 3 yaparız.
İngilizcemiz Türkçemizle eş değer.
Almanca görüyoruz ama Almancam yok :(

IT'ci de arıyorlarmış, büyük ihtimalle bende Almanca zorunlu koşulur.

Çok iyi derecede Almanca-İngilizce bilmeniz gerekiyor-şart. GNO'nuz minimum 3 ve üstü olmalı. Yapılan mülakat görüşmelerinde de başarılı olmak gerek tabii.
Tanıdığınız varsa bu şartlarda esneklik sağlanabilir :D
Çok isterdik tabii ama başvurmaya bile utandım açıkçası. Katılmak isteyen arkadaşlara başarılar dilerim.

Utanma. Ben ASUS'un test ekibine başvurduğumda şartları karşılamıyordum ama şartları kabul etmeyen birisinin yerine ben seçilmiştim ;) Hayatta ne olacağı hiç belli olmaz.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,060
3
15,309
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
İTÜ'ye kariyer günlerine geldiklerinde standlarında ufak bir görüşme yapmıştık. İngilizce fuak bir mülakattan sonra "Lets continue in English" olayını almanca yapmışlardı ne olduğunu anlamamıştım. O gün bugündür jdm'ciyim. İyi derecede almanca şartları var maalesef
Let's continue in Japanese.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Mercedes genel müdürlüğünde çalışan akrabam ve arkadaşlarım var. Almancası olmayan giremez gibi bir durum "tüm bölümler için" söz konusu değil. Mühendislik için söz konusu olabilir bilmiyorum, konuda finans vb. bir çok bölüm yazılmış. Niyeti olan varsa Almanca bilmiyorum diye vazgeçmesin.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
İTÜ'ye kariyer günlerine geldiklerinde standlarında ufak bir görüşme yapmıştık. İngilizce fuak bir mülakattan sonra "Lets continue in English" olayını almanca yapmışlardı ne olduğunu anlamamıştım. O gün bugündür jdm'ciyim. İyi derecede almanca şartları var maalesef
Mühendislikte böyle bu arada, diğer alanlarda bilgim yok yanlış yönlendirmiş olmayayım kimseyi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli
Mercedes genel müdürlüğünde çalışan akrabam ve arkadaşlarım var. Almancası olmayan giremez gibi bir durum "tüm bölümler için" söz konusu değil. Mühendislik için söz konusu olabilir bilmiyorum, konuda finans vb. bir çok bölüm yazılmış. Niyeti olan varsa Almanca bilmiyorum diye vazgeçmesin.
Başlığı okumak için girerken çok heyecanlandım. Fabrikanın insan kaynakları bölümüne girip sonra otobüs kullanmayı da öğrenip o bölümlerde de takıldığımı hayal ettim :D
Ama 1 yıl içinde mezun olma kriteri, Dil şartı uymuyor. Ayrıca henüz uzaktan eğitimin 1.sınıfında olduğum için onlara katkı sağlayacak pek bir şeyim de olmayabilir :)

Motivasyon oldu, kendimi donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamalıyım...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım