KAPALI 230.000 TL'ye kadar hangi otomobil?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
18 senedir kullandığımız 290k km'ye yaklaşan Vectra B 2.0 Dti'imiz ile yavaştan vedalaşmayı düşünüyorum.
Sene de 15 20 bin km yapacağım. Arabayı koşacağım açıkçası. Yüzde 75 şehir içinde kullanacağım, yüzde 25 İstanbul-Tekirdağ arası yol yapacak. Ufak tefek şantiyeye giderken kutu vs taşıyabilirim. Arada bir viraj yaparken zevk verse ballı tarafı olur. Yakıt olarak 7 litre civarına tamamım. Babamın rahat kullanabileceği bir otomobil olması da gerekiyor.
Açıkcası seçim olarak kafam çorba olmuş durumda. 230.000 üst limit olsa da ne kadar ucuz olsa o kadar iyi. İkinci elde fiyatların hala çok yukarda olduğunu düşünüyorum.
Sıfır olarak düşündüğüm;
-Corolla 1.6 veya 1.5 benzinli dream cvt (225.000)
Artıları; Dayanıklılık, Bağımsız Süspansiyon Eksileri; Cvt şanzıman, sürüş zevki, yakıt (231.500)
-Leon 1.5 tsi manuel
Artıları; Tasarım, yenilik, avro artışında prim yapacak olması Eksileri; Manuel, Sürüş zevki(?), karışık klima vs kullanımı
-Megane 1.3 tce edc veya manuel (180.000-210.000)
Artıları; Fiyat, motor Eksileri; Konfor, yol tutuş
-Kamiq 1.0 Tsi dsg (250.000)
Artıları; Yükseklik, skoda kullanışlılığı Eksileri; Fiyat, boyutlar
Açıkçası bu seçeneklerin hiç biri içime tam olarak sinmiyor. Zaten yıllardır vectra ile devam etme sebebim de bu :D Octavia yüzde 50 ötv dilimine girse düşünmez alırdım açıkçası.
Kafam çorba olmuş şeklinde önerilerini bekliyorum liste harici önerilerinize de açığım genç ikinci el de olabilir.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
ben renaultdan nefret etmiyorum aksine bence içi kokpit tasarımı (jetta megane nin üstünden konuşuyorum) daha iyi bakım masrafları ustasının çok olması parça fiyatlarının ucuz olması wv den iyi olan özellikleridir ama yol tutmuyor hacı megane 4
tüm renault'ları katıp yalan yanlış bilgi verme. Konuyu da kapatalım boş yere uzamasın

Aliefedkn

Ali Efe Diken
Senkromeççi
13 Şub 2021
12
5
70
19
istanbul
Marka
Volkswagen
Ya bir şey yazmim diyorum ama nedir bu renault nefreti? Siz renault'u sadece megane'dan ibaret falan mı sanıyorsunuz?
ben renault dan nefret etmiyorum aksine jettadan daha iyi bulduğum 2020 megane 2016 jettada yı kıyaslıyorum iç kokpit parçasının bulunması ustasının çok olması servis maliyetleri daha iyi wolkswagenden ama megane yol tutmuyor hacı

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Megane hatchback defalarca uzun yol gittim, fena bir araba değil. Yüksek hızda pek tedirgin etmiyor, rüzgar sesi de kabul edilebilir düzeyde. Sedan kısmını bilmem ama fark varsa
Ama oyumu kamiq e verdim, hem yeni bir araç, tipi de hoş, içi de güzel beğendim, kayınpedere aldırdım hatta, çok memnunlar. Kendim kullanmadım henüz ama testlerine göre başarılı

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,331
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yukarıdaki seçeneklerinize ek olarak Egea Cross Lounge öneririm. 1.3 veya 1.6 Mjet motorla, bayağı bayağı tatmin edici opsiyon donanımlarla araç bulabilirsiniz. hb'lerin sürüşü fiyatının çok üstündeydi; örnek verecek olursam torsiyonlu VAG'lardan çok daha iyiydi. Cross versiyonunun da sürüş konusunda kötü olacağını düşünmüyorum.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Yukarıdaki seçeneklerinize ek olarak Egea Cross Lounge öneririm. 1.3 veya 1.6 Mjet motorla, bayağı bayağı tatmin edici opsiyon donanımlarla araç bulabilirsiniz. hb'lerin sürüşü fiyatının çok üstündeydi; örnek verecek olursam torsiyonlu VAG'lardan çok daha iyiydi. Cross versiyonunun da sürüş konusunda kötü olacağını düşünmüyorum.
+++ Geçen gün ben de inceledim, eski egeanın tüm handikapları fiyat bu seviyede tutulabilecek şekilde giderilmeye çalışılmış. Fiyat bandında tercih edilebilecek güzel arabalardan.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
otomatik vites seçeneği sunmamaları acayip olmuş. Lounge pakette olmasın ama bari orta pakette ötvyi üst dilime sokmayacak şekilde yer verilebilirdi.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,163
5,720
Ankara
Marka
Skoda
otomatik vites seçeneği sunmamaları acayip olmuş. Lounge pakette olmasın ama bari orta pakette ötvyi üst dilime sokmayacak şekilde yer verilebilirdi.
nedendir bilinmez bunlar böyle şeyleri bi yıl sonra getiriyorlar yine öyle dendi, öncekinde de diğer kasa türleri bi sonraki yıl gelmişti şimdi de şanzımanlar

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben de oyumu Kamiq den yana kulladım ... o motor yeterli.. arabanın şekli şemali güzel .. içi falan da fena değil ...
Yalnız Leon bu grupta bence gayet mantıklı bir seçenek .. o motor ve manuel vites le hem güzel, gider hem az yakar.. çokta keyifli olur..

Yeni ve değişik olduğu için Kamiq e oy verdim ama iki kez leon sahibi olduğum için, elim ona gitmedi.. yoksa mantıklı ..

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Herkese çok teşekkür ederim öneriler ve ilginiz için. Yalnızca ben kullanacak olsam leon üzerinde çok düşünmezdim açıkcası tasarım olarak inanılmaz beğendim. Babam 66 yaşında ve volvoyu aldığım zaman o da kullanacak. Vectra b'yi 10 seneden fazla kullandığı için eli ayağı gibi, yeni otomobile yabancı kalmasın istiyorum. Arayüz vs olarak kullanımı kolay bir otomobil olmaktan çok uzakta diye düşünüyorum.

Berkay

Emre Berkay Zeren
Düz Yol Gazcısı
23 Ara 2019
48
17
195
26
İstanbul
Marka
Suzuki
Bence
Suzuki Vitara 1.4s 4x4 140hp sport modu deli fişek
Subaru forester 2.5xt biraz eskidir ama Subaru bir farklıdır
Dacia Duster 4x4 olanı bilindik motor servis ağı geniş
Skoda yeti
Kia Sportage

tahampower

Taha YILDIZ
Profesör
26 Mar 2020
50
163
1,060
Diyarbakır
öncelikle bende senin kararına saygı duyuyorum bizde hale hazırda 2016 jetta var comroftline paket amcamda 2019 megane var full + full ikisinde de 6000 7000 kilometre yol yapmışızdır wolkswagenin zaten yol tutuşuna diyecek birşey yok kendini ispatlamış arabalarıda var passat gibi golf gibi arteon sürdün mü bilmem zaten bu segmentde de değil fakat 4*4 ü acayip yol tutuyor tabi bir quatro gibi değil tüm reno ların yol tutuşu zayıftır zaten meganında ****************** yukarda hiç yol tutmuyor bana sorarsan 2016 jettayı 2020 megane a tercih ederim

arteon'un geyik testlerini daha önce izlediniz mi?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Corolla 1.5 dream paket bronz renk aldık haftaya gelecek. Umarım memnun kalırız

Hayırlı olsun, kazasız belasız.
Araç MDs mi? Eğer öyleyse fiyat iyiymiş.

Şantiyeye gidecek demişsiniz bu durumda zaman zaman sorun yaşatabilir. Yeni 1.5 motor hk. görüşlerinizi merak ediyorum, deneyimleme fırsatım olmadı muhtemelen kısa vadede de olmayacak.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Hayırlı olsun, kazasız belasız.
Araç MDs mi? Eğer öyleyse fiyat iyiymiş.

Şantiyeye gidecek demişsiniz bu durumda zaman zaman sorun yaşatabilir. Yeni 1.5 motor hk. görüşlerinizi merak ediyorum, deneyimleme fırsatım olmadı muhtemelen kısa vadede de olmayacak.
Evet araç otomatik uzun bir pazarlık sonucu alınmış bir fiyat. Öyle çok ağır şartlara girmeyecek yolda duracak yani kutu vs taşımam gerekiyor zaman zaman. Pick uplık bir durum yüzde 99 yok yani.
1.5 motoru bende çok merak ediyorum performansı düşük olacak büyük ihtimalle sesi hakkında umudum var ama yakıt olarak üzmemesini istiyorum. Uzun dönem 7 litreyi geçmezse memnun olucam. Lpg vs düşünmüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım