Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Volkswagen, çok yakında görücüye çıkacağı yeni sportif SUV Coupe modelinin ismini açıkladı.  Gelişmiş teknolojik özellikler ile birlikte dinamik ve heyecan verici tasarıma sahip yeni SUV’nin adı Taigo oldu.
Volkswagen’in küçük segmentteki yeni SUV model ailesine dahil olacak Taigo, sportif bir crossover modeli olarak dikkat çekiyor. Dinamik ve etkileyici bir tasarıma sahip yeni model, ekonomik TSI motor seçenekleri, standart LED farları, tamamen dijital kokpiti ve çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri ile satışa sunulacak.

1617092220_DB2021AU00194__1_-1024x602.jpg

1617092218_DB2021AU00193__1_-1024x602.jpg

Volkswagen’in Brezilya’da başarı yakalayan Nivus modelinden yola çıkılarak tasarlanan Taigo, Avrupa pazarı için de İspanya’nın Pamplona kentinde üretilecek. 2021’in sonunda Avrupa’da, 2022 yılı başında Türkiye’de pazara...

Okumaya devam et...

profstajyer

Hasan
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2020
7
3
645
22
konya
Marka
Mercedes
Ne Tiguan ne de Amarok tutmadı şimdiye kadar, bundan da fazla bir şey beklememek lazım üstad. Zaten fiyatı da cabası olur son modelleri gibi.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Paranız mı yok? Urus alamıyor musunuz? Canınızı sıkmayın çirkin kral taigo verelim

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
T-Roc'a benzemiş. Arkası olmuş ama önü fazlasıyla mevcut modellere benziyor. Bari iç tasarımını falan farklı yapsalar. Gerçi T-Roc bile 390 bin TL'ye satılıyor bu helalinden 550'den falan başlar heralde :D

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
T-Roc tan ne farkı var anlamadım. Motor ,mekanik vb anlamda yenilik varsa T-roc'a uygula geç, benzerini niye çıkarırsınki, anlamsız geldi bana ve ilk defa yeni çıkanb bir model hiç ilgimi çekmedi.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Yahu sen zaten birbirinin aynısı arabalar yapıyorsun. Habu yoklukta bir sony nin cep telefonu kısmında birde senin bünyende tasarımcı olmak vardı. İki çizik at yalandan aha sana yeni araba diye daya millete nasılsa alıyorlar. Hani gözünde görüyor durumun farkındasın. Bir fransız değilsin her kasa değişiminde bambaşka arabalar yapamıyorsun işte. Habire aynı şeyi isim değiştirip millete sunmaktan vazgeçsene be 😂

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Güncel olarak en çok satan, en gözde segmentlerden birinde birden fazla model çıkartmanın mantıksızlığı nedir? Araçların her biri farklı bir kitleye hitap ediyor zaten T-Roc daha üst segmente kayan bir model iken Taigo, T-Cross'un coupe kardeşi olacak. Ki benzer politikayı Nissan, Toyota gibi birçok marka daha uyguluyor.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Tasarım nedense hoşuma gitti. Aslında benim gibi yere yakın araç sevenler için güzel bir tercih olabilir tabi tam çıkmadan bilemeyiz nasıl olacak anca ben bunu listeme ekleyim. Lansman rengi nedense skoda octavia rs i anımsattı bana çok fazla ama siyah alıp kap kara yaparsak bence güzel bir görünüm olabilir.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Güncel olarak en çok satan, en gözde segmentlerden birinde birden fazla model çıkartmanın mantıksızlığı nedir? Araçların her biri farklı bir kitleye hitap ediyor zaten T-Roc daha üst segmente kayan bir model iken Taigo, T-Cross'un coupe kardeşi olacak. Ki benzer politikayı Nissan, Toyota gibi birçok marka daha uyguluyor.

Nissan'ın B Suv olarak sadece Juke, C Suv olarak da Qashqai modelleri var. Toyota'nın yine Yaris Crossover'ı yeni geliyor, C-HR onun bir büyüğü, RAV 4 onun da bir büyüğü olarak gidiyor. VW'de ise A Suv yok ki düşünülüyor, B suv olarak T-Cross ve T-Roc'u var bu da üçüncü olacak. Aynı sınıfta bir coupe bir normal'i de normal karşılarım ama 3 model gereksiz fazla bence zira aynı sınıfta 3 farklı modeli olan firma ben bilmiyorum. Bu arada Türkiye'ye hiç gelmeyen bunların cabrio modelleri de var T-Cross Breeze gibi ki onları hiç saymadan 3 model :D

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Ne Tiguan ne de Amarok tutmadı şimdiye kadar, bundan da fazla bir şey beklememek lazım üstad. Zaten fiyatı da cabası olur son modelleri gibi.

Tiguan globalde çok tutan bir araba. Amarok için aynı şeyi diyemeyeceğim ama Türkiye pazarında sıklıkla görüyorum.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Nissan'ın B Suv olarak sadece Juke, C Suv olarak da Qashqai modelleri var. Toyota'nın yine Yaris Crossover'ı yeni geliyor, C-HR onun bir büyüğü, RAV 4 onun da bir büyüğü olarak gidiyor. VW'de ise A Suv yok ki düşünülüyor, B suv olarak T-Cross ve T-Roc'u var bu da üçüncü olacak. Aynı sınıfta bir coupe bir normal'i de normal karşılarım ama 3 model gereksiz fazla bence zira aynı sınıfta 3 farklı modeli olan firma ben bilmiyorum. Bu arada Türkiye'ye hiç gelmeyen bunların cabrio modelleri de var T-Cross Breeze gibi ki onları hiç saymadan 3 model :D
C-HR ve T-ROC, B-SUV olarak geçse de gerek altyapı ve kalite olarak gerek fiyat olarak C sınıfı hatchbacklere denk konumlandırılan araçlarken T-Cross ve Yaris Cross her özelliği ile tipik B sınıfı araçlar. Taigo coupe tasarımı ile genç alıcılara yönelik olurken T-Cross hacimden dolayı evli kişilerin tercihi olacaktır. Markalar bi model çıkarırken bizden daha iyi pazar araştırması da yapıyordur zaten.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
C-HR ve T-ROC, B-SUV olarak geçse de gerek altyapı ve kalite olarak gerek fiyat olarak C sınıfı hatchbacklere denk konumlandırılan araçlarken T-Cross ve Yaris Cross her özelliği ile tipik B sınıfı araçlar. Taigo coupe tasarımı ile genç alıcılara yönelik olurken T-Cross hacimden dolayı evli kişilerin tercihi olacaktır. Markalar bi model çıkarırken bizden daha iyi pazar araştırması da yapıyordur zaten.

Tabii ki araştırmasını yapıp ona göre ürün çıkartıyorlar ancak her çıkardıkları ürün de pazarda başarılı olmuyor. Dolayısıyla yorum yapabiliriz :) T-Cross ve T-Roc birebir aynı sınıftaki araçlar. Bu iki modelin birlikte çıkması T-Cross'un ölü doğmasına yol açtı bence. Aynı denemeyi Ford'da yapmıştı. Ecosport satışlarının durumu Puma çıktıktan sonra malum. Bu anlamda T-Roc'un daha büyük sınıf gibi olduğu düşüncenize katılmıyorum. Her yerde de zaten B-Suv olarak geçiyorlar. Hatta T-Cross T-Roc'tan bir mm daha uzun bir araç. Ancak bir tık daha dar ve yine bir tık daha yere yakın. Yaris Cross'tan ise tam 55mm daha uzun. Aynı sınıflarda çok ürün çıkartmak bence iyi bir pazarlama stratejisi değil. Less is more bu anlamda daha yararlı diye düşünüyorum ama böyle bir karar aldıysa VW vardır bir bildikleri. Ya T-Cross ya da T-Roc satışlarından memnun değillerdir ya da o sınıfta Juke benzeri coupe'ye yakın araçlara ilgiyi görmüşlerdir. Ben olsam B Suv'da kesinlikle Taigo gibi ya da Ford Puma gibi modellere yönelirdim. O klasmanda tutan araçlar onlar zira. Burada en yanlış olan T-Cross'un çıkmasıydı onun da çok uzun bir ömrü olacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Tabii ki araştırmasını yapıp ona göre ürün çıkartıyorlar ancak her çıkardıkları ürün de pazarda başarılı olmuyor. Dolayısıyla yorum yapabiliriz :) T-Cross ve T-Roc birebir aynı sınıftaki araçlar. Bu iki modelin birlikte çıkması T-Cross'un ölü doğmasına yol açtı bence. Aynı denemeyi Ford'da yapmıştı. Ecosport satışlarının durumu Puma çıktıktan sonra malum. Bu anlamda T-Roc'un daha büyük sınıf gibi olduğu düşüncenize katılmıyorum. Her yerde de zaten B-Suv olarak geçiyorlar. Hatta T-Cross T-Roc'tan bir mm daha uzun bir araç. Ancak bir tık daha dar ve yine bir tık daha yere yakın. Yaris Cross'tan ise tam 55mm daha uzun. Aynı sınıflarda çok ürün çıkartmak bence iyi bir pazarlama stratejisi değil. Less is more bu anlamda daha yararlı diye düşünüyorum ama böyle bir karar aldıysa VW vardır bir bildikleri. Ya T-Cross ya da T-Roc satışlarından memnun değillerdir ya da o sınıfta Juke benzeri coupe'ye yakın araçlara ilgiyi görmüşlerdir. Ben olsam B Suv'da kesinlikle Taigo gibi ya da Ford Puma gibi modellere yönelirdim. O klasmanda tutan araçlar onlar zira. Burada en yanlış olan T-Cross'un çıkmasıydı onun da çok uzun bir ömrü olacağını düşünmüyorum.
Boyutlarının aynı olması iki aracın denk olduğu anlamına gelmiyor T-Cross, Polo ile aynı MQB A0 platformunu paylaşırken, T-ROC, Ateca ve Karoq ile beraber MQB A1 platformunda. Tiguan ve Kodiaq ise MQB A2. Bu tablo T-Roc B-SUV olsa da daha yukarda konumlandırıldığını açık gösteriyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım