Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Sen de aramıza KATIL hem destek ol hem de Otopark ayrıcalıklarına sahip ol : https://www.youtube.com/channel/UCGoi… Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!

Okumaya devam et...

A

Agar

Ziyaretçi
Merak ettiğim sanzıman. Makyajlı focus 8 tork konvertorluden yine 7 liye döndü. Aynı kod olabilir. Eger 8 li sanzıman puma da olsaydı mükemmel bir seçenek olurdu bana göre..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merak ettiğim sanzıman. Makyajlı focus 8 tork konvertorluden yine 7 liye döndü. Aynı kod olabilir. Eger 8 li sanzıman puma da olsaydı mükemmel bir seçenek olurdu bana göre..
Bu 7 ileri şanzıman Ford'un değil zaten. 8 ileri tk ile de alakası yok. Powershift de değil. Getrag üretimli 7 ileri ıslak tip çift kavrama bir şanzıman. Kompakt segmentte olan bmw 1 ve mercedes A serileri, bunların suv muadilleri aynı şanzımanı kullanıyor. Piyasadaki bazı otomobiller de yine bu şanzımanı kullanıyor. Yani çoğu otomobil üreticisinin kullanımında olan, yanlışım yoksa da şimdiye kadar pek şikayet almamış güzel bir şanzıman.

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Ecosportta kullanılan bunun bir eski versiyonu sanırım ,şanzıman olarak

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ecosportta kullanılan bunun bir eski versiyonu sanırım ,şanzıman olarak
Bildigim kadariyla degil. Ecosport'taki sanziman eski tip konvansiyonel bir tk sanziman. Daha cok Amerika'da yuksek hacimli araclarda kullanilan bir sanziman. O yuzden pek verimli olamayabiliyor. Mondeo 1.5 ecoboost'ta da kullanildi. Mk3.5 Focus'un 1.0 ecoboost motorlu olaninda da kullanildi. 8 ileri ve 10 ileri tk ile alakasi da pek yok hem uretim hem kullanim ozellikleri olarak.

Son düzenleme:
A

Agar

Ziyaretçi
Cevap için teşekkürler Cenk hocam. Hatta mini countryman lerde de kullanılıyor. Yuz yıllardır ford sever olarak otomatiğe geçmek istiyorum artık. 1.0 8 tk focus(torsiyon olsa da) düşünüyordum ancak bu cevap tekrar Puma yı listeye almama neden olur. Ebatları çok mantıklı..
İyi pazarlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cevap için teşekkürler Cenk hocam. Hatta mini countryman lerde de kullanılıyor. Yuz yıllardır ford sever olarak otomatiğe geçmek istiyorum artık. 1.0 8 tk focus(torsiyon olsa da) düşünüyordum ancak bu cevap tekrar Puma yı listeye almama neden olur. Ebatları çok mantıklı..
İyi pazarlar.
Rica ederim hocam. Doğal yapısı gereği 8 tk'lar tabi daha sağlam olacaktır. Ama 7 ileri çift kavramalar da, istisnalar olsa da, o bilindik çift kavrama arızalarına pek sahip değil. Güzel, verimli, kararlı, kullanılabilir bir şanzıman. O yüzden rahatça tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Size de iyi pazarlar.

A

Agar

Ziyaretçi
Otomatik şanzımanları takip edemiyorum hangisi neyi kullanıyor.. Bu şanzımanı 2.0 otomatik focus hb de kullanmıştım focus 3 148 hp. İlk tepkileri ve ara tepkileri eğer dip değilse iyiydi ancak dipleyince geç tepki ile alt vitese atıp oradan tekrar sarıyordu.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım