HABER Honda Civic Type-R prototipinin iç mekanı görüntülendi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İnsan hot hatch'i konforlu olmak, sürüş deneyimini maksimum rahatlık seviyesinde yaşamak istemez ki... Koy kardeşim el frenini mekanik, biz çekeriz. :)

Dimi ya, zaten yeni nesil otomobiller mekaniklikten uzaklaşıyor bilgisayar oyununa doğru dönüyor diye isyanlardayız bari hot hatch'i rahat bıraksınlar :))

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Çok şikayetçisiniz siz bu type e ı alacaksınız bırakın el freni kusur kalsın tey tey. Zaten el freni çekmek hot hatch dalan farketmez yazık bir hareket. Arabasını seven yapmaz

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çok şikayetçisiniz siz bu type e ı alacaksınız bırakın el freni kusur kalsın tey tey. Zaten el freni çekmek hot hatch dalan farketmez yazık bir hareket. Arabasını seven yapmaz

ben alcaktım vazgeçtim :p

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
düşünsene mekana yaklaşıyosun ateş gibi makina bütün gözler senin üstünde bi de egzoz olduğunu düşünürsek böyle rölantide gürül gürül ses geliyo
herkes sana bakıyo tam park ediyosun stop ediyosun...
CAAAAARRRTTTTT el freni...
bence otomatik olması pek olumsuz bi şey değil yani

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hothatch yahut binek fark etmiyor, elektronik el freni mevzusunun başka bir engelleyici faktörü daha var.
Malum araçların hemen hepsinde yokuş kalkış desteği var. Fakat dik yokuşlarda bu sistem, aracın geri kaçmasını engellese de debriyaj balatasına düşman bir sistem. Çünkü devre dışı kalmak için ilk kalkışı değil, kavramanın tam olarak yapıldığı anı bekliyor. Dolayısıyla debriyaj balatasına yüklenilmesinin önüne geçemiyor bu sistem.
Benim gibi yokuşu bol yerlerde yaşayan insanlar için ( hele araç çift kavrama ise ) kavrama ömrü açısından mekanik el freni, dik yokuş kalkışlarında ciddi anlamda balata ömrü uzatıyor.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
cidden bilmediğimden soruyorum beyler neden bu kadar önemli ne yapıyosunuz el freni ile?
viraj içinde el freni falan mı çekiliyor?

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
düşünsene mekana yaklaşıyosun ateş gibi makina bütün gözler senin üstünde bi de egzoz olduğunu düşünürsek böyle rölantide gürül gürül ses geliyo
herkes sana bakıyo tam park ediyosun stop ediyosun...
CAAAAARRRTTTTT el freni...
bence otomatik olması pek olumsuz bi şey değil yani
El freni çekerken düğmeye basarak çekicen. O zaman ses çıkmaz :)

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Hothatch yahut binek fark etmiyor, elektronik el freni mevzusunun başka bir engelleyici faktörü daha var.
Malum araçların hemen hepsinde yokuş kalkış desteği var. Fakat dik yokuşlarda bu sistem, aracın geri kaçmasını engellese de debriyaj balatasına düşman bir sistem. Çünkü devre dışı kalmak için ilk kalkışı değil, kavramanın tam olarak yapıldığı anı bekliyor. Dolayısıyla debriyaj balatasına yüklenilmesinin önüne geçemiyor bu sistem.
Benim gibi yokuşu bol yerlerde yaşayan insanlar için ( hele araç çift kavrama ise ) kavrama ömrü açısından mekanik el freni, dik yokuş kalkışlarında ciddi anlamda balata ömrü uzatıyor.
yani debriyaja etkisi olduğunu biliyorum ama neden bu kadar önemli onu kavrayamadım :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
yani debriyaja etkisi olduğunu biliyorum ama neden bu kadar önemli onu kavrayamadım :D
Ahh abi Zonguldak gibi yokuşları bol ve dik bir yerde yaşasan, her gün dik yokuşlarda trafikte beklesen, kalkışları dik yokuşlarda yapsan öncelik verdiğin donanım yemin ediyorum mekanik el freni olurdu :) Hothatch de olsa binek de olsa yaşadığın yer dik yokuşlara sahipse mekanik el freni şart.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ahh abi Zonguldak gibi yokuşları bol ve dik bir yerde yaşasan, her gün dik yokuşlarda trafikte beklesen, kalkışları dik yokuşlarda yapsan öncelik verdiğin donanım yemin ediyorum mekanik el freni olurdu :) Hothatch de olsa binek de olsa yaşadığın yer dik yokuşlara sahipse mekanik el freni şart.

olur mu öyle şey abi mekanik el freni ilkellik, basmatik el freniyle doğdu millet anasının karnından

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ufak bir talihsizlik daha anlatayım; elektronik el frenine sahip malum, lanet aracımın abs sensörü bozulduğunda bir çok elektronik donanım çalışmadı. Buna elektronik el freni de dahil. Yahu aracı stop ettim, park edip gidicem gidemiyorum. Elektronik el freni çalışmıyor!! Lastiklerin altına bildiğin duvar ördüm taşlarla. ahh ahhh :D

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Ufak bir talihsizlik daha anlatayım; elektronik el frenine sahip malum, lanet aracımın abs sensörü bozulduğunda bir çok elektronik donanım çalışmadı. Buna elektronik el freni de dahil. Yahu aracı stop ettim, park edip gidicem gidemiyorum. Elektronik el freni çalışmıyor!! Lastiklerin altına bildiğin duvar ördüm taşlarla. ahh ahhh :D
yani bunlar geçerli bi sebep hem binek için hem de hothatch için ama "otomatik el frenli hatheç mi olur" diyince merak ettim acaba bilmediğim bi şey mi var diye :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
yani bunlar geçerli bi sebep hem binek için hem de hothatch için ama "otomatik el frenli hatheç mi olur" diyince merak ettim acaba bilmediğim bi şey mi var diye :D
Onu bilemicem hocam kişisel tercihlerdir saygı duyarım :D Onun haricinde elektronik el frenine söylediğim sebeplerden ötürü biraz karşıyım. Benim açımdan pek kullanışlı değil. Yahu arkadaşa diyorum ki otur şunun direksiyonuna ben taş bulmaya gidiyorum, frenden çekme ayağını çalışmıyor el freni geri kayar araba :D Tam rezillik :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım