Sportif Fare - 2023 Opel Corsa F Ultimate

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Cenk diğer başlıkta hayırlı olsun demiştim ama burada da mesajım olsun isterim.
Kazasız belasız kullan kardeşim. Sıkılmadan sonun kadar okudum aracı güzel tanıttığını düşünüyorum.

Bu araç özelinde değil ama genel olarak en büyük eleştirim piano black olayına olacak, ilk çıktığında parlak albenili yapısı cazip gelmişti ama sonra görüldü ki malzemenin albenili ömrü çok kısa, en ufak darbede çiziliyor ve elinin altına konulacak bir kaplama hiç değil. Elimizin en çok temas ettiği yüzeylere bu malzemeyi koca koca kullanmak niye?

Telefona bile şeffaf folyo kaplatırken ulen diyorum bu mühendisler bu ekran geri bildirim hissi için o kadar emek veriyorken biz 20 tllik folyo ile hissiyatın içine ediyoruz. Şimdi senin araçta da görüldüğü üzere çizilmesin diye ppf ile çözüm üretmeye çalışıyorsun. Üreticiler ne zaman bu eziyetten vazgeçecek çok merak ediyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk diğer başlıkta hayırlı olsun demiştim ama burada da mesajım olsun isterim.
Kazasız belasız kullan kardeşim. Sıkılmadan sonun kadar okudum aracı güzel tanıttığını düşünüyorum.

Bu araç özelinde değil ama genel olarak en büyük eleştirim piano black olayına olacak, ilk çıktığında parlak albenili yapısı cazip gelmişti ama sonra görüldü ki malzemenin albenili ömrü çok kısa, en ufak darbede çiziliyor ve elinin altına konulacak bir kaplama hiç değil. Elimizin en çok temas ettiği yüzeylere bu malzemeyi koca koca kullanmak niye?

Telefona bile şeffaf folyo kaplatırken ulen diyorum bu mühendisler bu ekran geri bildirim hissi için o kadar emek veriyorken biz 20 tllik folyo ile hissiyatın içine ediyoruz. Şimdi senin araçta da görüldüğü üzere çizilmesin diye ppf ile çözüm üretmeye çalışıyorsun. Üreticiler ne zaman bu eziyetten vazgeçecek çok merak ediyorum.
Çok teşekkürler hocam Allah razı olsun. Daha iyileri de sizlerin olsun inşaallah :)

Bu piano olayını hiç ama hiç sevmiyorum. Tahminimce görüntü kalitesi / maliyet ikilisinde en uygun fiyatlı olarak bu çıktığı için böyle bir yol izliyorlar. Değil aracın içine, dış bölgede B sütunlarına bile bundan koyuyorlar üstelik kapıyı açarken en çok tuttuğun bölge de orasıdır. Piano'nun çizilmesi için pek bir şey yapmana gerek yok. Abartmıyorum temiz elle dokunduğunda bile çiziliyor. Gözlük camı temizleme mendiliyle bile çiziliyor. Üstünde duran ufak tefek tozlar çizmeye yetiyor. Hadi şimdi yiyorsa bu aracı iç dış yıkamaya ver. Nasıl vereceksin ? Hayatımda bu kadar saçma bir malzeme daha görmemişimdir. Bir de bunu B segmente de koyuyorlar E segmente de koyuyorlar.

eyüp doğru

Eyüp Sabri DOĞRU
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
3
2
545
37
izmir-tire
Marka
Opel
Merhabalar Cenk Bey bende 2023 ultimate yeni Corsayı 1 hafta önce alarak aranıza katıldım ön park sensörleri geç devreye giriyor veya girince ses gelmiyor sizde de aynı sorun oluyor mu bu bir sorun mudur

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merhabalar Cenk Bey bende 2023 ultimate yeni Corsayı 1 hafta önce alarak aranıza katıldım ön park sensörleri geç devreye giriyor veya girince ses gelmiyor sizde de aynı sorun oluyor mu bu bir sorun mudur
Hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela vermesin size de inşaallah.

Hayır sorun değil genel olarak hepsinde böyle. İnceleme yazısında da bahsetmiştim bu durumdan. Park yaparken veya bir yere yaklaşırken ağır şekilde yavaşça yanasmaya calisin. Ön sensörler o zaman biraz daha iyi çalışıyor sadece. Ama sesli uyarıyı görebildiğim kadarıyla sadece cisme aşırı yaklaşıp vurmaya az kalınca veriyor. Onun dışında ortadaki sensör ekranından sarı, kırmızı şeklinde renkleri takip etmeye çalışın. Yani ön sensorler öyle çok da hassas çalışmıyor. Biraz alışmak lazım. Bakım için servise gideceğiniz zaman bu durumu sorabilirsiniz. Belki bir guncelleme falan da yapabilirler varsa.

Son düzenleme:

eyüp doğru

Eyüp Sabri DOĞRU
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
3
2
545
37
izmir-tire
Marka
Opel
Hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela vermesin size de inşaallah.

Hayır sorun değil genel olarak hepsinde böyle. İnceleme yazısında da bahsetmiştim bu durumdan. Park yaparken veya bir yere yaklaşırken ağır şekilde yavaşça yanasmaya calisin. Ön sensörler o zaman biraz daha iyi çalışıyor sadece. Ama sesli uyarıyı görebildiğim kadarıyla sadece cisme aşırı yaklaşıp vurmaya az kalınca veriyor. Onun dışında ortadaki sensör ekranından sarı, kırmızı şeklinde renkleri takip etmeye çalışın. Yani ön sensorler öyle çok da hassas çalışmıyor. Biraz alışmak lazım. Bakım için servise gideceğiniz zaman bu durumu sorabilirsiniz. Belki bir guncelleme falan da yapabilirler varsa
Amin inşallah hepimiz kazasız belasız güzel günlerde kullanalım. Değerli görüş ve deneyiminiz için teşekkür ederim anlattığınız şekilde kullanmaya dikkat edeceğim. Servise gittiğimde sorayım. Diğer araçlarda sensörler ortalığı yıkıyor😄 şaşırdım açıkçası

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Amin inşallah hepimiz kazasız belasız güzel günlerde kullanalım. Değerli görüş ve deneyiminiz için teşekkür ederim anlattığınız şekilde kullanmaya dikkat edeceğim. Servise gittiğimde sorayım. Diğer araçlarda sensörler ortalığı yıkıyor😄 şaşırdım açıkçası
Amin hocam. Bana kasıtlı böyle yapılmış gibi geldi. Çünkü arka sensörlerde böyle bir durum söz konusu değil. Onlar bayağı ses de çıkarıyor. Hani sensörlerde sorun olsa hepsinin öyle çalışması gerekirdi. Muhtemelen bilerek böyle ayarlanmış. Yine de servise gidince ben de bir soracağım :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım