Sportif Fare - 2023 Opel Corsa F Ultimate

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hayırlı olsun Cenk hocam, kazasız belasız kullan. Yeni yenidir, ek olarak otomatik ve güncel bir motor olması da güzel seçenek. Corsa diğer kardeşlerinden bence de tasarım anlamında daha yakışıklı duruyor. 208 in agresif çizgileri de güzel ancak bu araç biraz daha derli toplu. iç tasarım yeterli, ancak i-cocpite göz kırpan bir tasarım olsa çok daha keyifli olurdu.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
Allah razı olsun çok teşekkürler hocam. Sizde de megane vardı sanırım. İçerikte bahsetmeyi unutmuşum. C segmentte Megane da bakmıştım. Joy değil ama touch paket bulabilseydim onu da değerlendirecektim.
Evet benimde Megane ile 1 senem dolmak üzere. Touch paket sanırım çok az geliyordu. Ben alırken de en çok gelenler Joy ve benim aldığım Joy Comfort paketlerdi. Abim için Icon alırken bile hiç bir bayide Icon bulamayıp araya bi tanıdık sokarak Bursa fabrikasına Icon üretimi planlatarak, Eskişehir bayisine yönlendirerek alabilmiştik aracı. Sizin tercihiniz çok yerinde olmuş. Ben şahsen dinamik bir B segmentinin sürüşünü özlüyorum Megane kullanırken yalan yok 😕.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet benimde Megane ile 1 senem dolmak üzere. Touch paket sanırım çok az geliyordu. Ben alırken de en çok gelenler Joy ve benim aldığım Joy Comfort paketlerdi. Abim için Icon alırken bile hiç bir bayide Icon bulamayıp araya bi tanıdık sokarak Bursa fabrikasına Icon üretimi planlatarak, Eskişehir bayisine yönlendirerek alabilmiştik aracı. Sizin tercihiniz çok yerinde olmuş. Ben şahsen dinamik bir B segmentinin sürüşünü özlüyorum Megane kullanırken yalan yok 😕.
1 tane icon gördüm o da satılmıştı zaten. Geneli joy comfort olarak geliyor. Donanım tablosuna baktığımda touch yeterli düzeyde gibiydi ama dediğiniz gibi ortalıkta hiç yoktu. Ben de hacim ihtiyacım olmadığından çabuk bulunabilen araçlara yöneldim. Küçük sınıfın çevikliğini ben de özlemişim gerçekten. Geçen yıllara göre üretim kalitesi de artmış. Artık daha olgun hissettiriyorlar. Tekrar çok teşekkürler hocam. Size de kazasız belasız sürüşler :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayırlı olsun, kazasız belasız. New is always better :)
Çok teşekkürler hocam. Daha iyileri sizlerin olsun inşaallah :)
Hayırlı olsun Cenk hocam, kazasız belasız kullan. Yeni yenidir, ek olarak otomatik ve güncel bir motor olması da güzel seçenek. Corsa diğer kardeşlerinden bence de tasarım anlamında daha yakışıklı duruyor. 208 in agresif çizgileri de güzel ancak bu araç biraz daha derli toplu. iç tasarım yeterli, ancak i-cocpite göz kırpan bir tasarım olsa çok daha keyifli olurdu.
Allah razı olsun hocam. Beni bilirsiniz öyle çok albenili iç mekanları bu segmentlerde aramam. Kalitesi ve tasarımı yeterli düzeyde olsa benim için kafi diyebilirim. Ama bu araçta maliyetten kaçılan nokta iç mekan olmuş. Malzeme seçimleri ve işçilik güzel ama tasarım olarak o maliyetten kaçmışlar diyebilirim.

ALK

Düz Yol Gazcısı
15 Şub 2022
24
33
195
36
bursa
Marka
Hyundai
Oldukça ayrıntılı ve güzel bir karşılatırma içeren bir konu olmuş. Elinze sağlık, kazasız belasız inşallah.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,723
3
9,659
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Abi hayırlı olsun demiştim ama konuda da bulunayım :) Hayırlı uğurlu olsun :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,826
2,101
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Cenk hocam hayırlı uğurlu olsun tekrar, güle güle,kazasız belasız kullanın.Aklımdaki tek soru işareti baklavasını birer porsiyon şeklinde adreslerimize mi göndereceksiniz yoksa forumca ortak bir yer mi belirlesek.😅

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Oldukça ayrıntılı ve güzel bir karşılatırma içeren bir konu olmuş. Elinze sağlık, kazasız belasız inşallah.
Abi hayırlı olsun demiştim ama konuda da bulunayım :) Hayırlı uğurlu olsun :)
Cenk hocam hayırlı uğurlu olsun tekrar, güle güle,kazasız belasız kullanın.Aklımdaki tek soru işareti baklavasını birer porsiyon şeklinde adreslerimize mi göndereceksiniz yoksa forumca ortak bir yer mi belirlesek.😅
Allah razı olsun beyle daha güzelleri sizin olsun inşaallah 😊

Adrese baklava çok uğraştırır şimdi tek tek göndermeye kalkarsak 😂 buluşma ayarlayana kadar ben baklava için banka kredisi çekerim ancak onay çıkar zaten yüzyüze yeriz 😂😂

• Haha
Tepkiler: MehmetAydin

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
251
249
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Yeni aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Zonguldak'a her geldiğimde sizin Focus'tan gördüğümde acaba derdim, şimdi aynısını Corsa için diyeceğiz sanırım. :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Zonguldak'a her geldiğimde sizin Focus'tan gördüğümde acaba derdim, şimdi aynısını Corsa için diyeceğiz sanırım. :D
Allah razı olsun daha güzelleri sizin olsun inşaallah

Zonguldak'ta focus çok var. Benimkine benzer corsadan 2 veya 3 tane var. Ayırt etmesi artık daha kolay 😀

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
283
633
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Opellerin son zamanlardaki tokluk hissiyatının eskiye göre arttığı ciddi belli oluyor, 2-3 sene önce aynı kasa corsaya bindiğimde sürüş pozisyonu, manuel versiyonun vites geçişleri, fazla temas ettiğiniz yerlerin malzeme kalitesi, kapıların çok rahat bir şekilde açılıp kapanması (aynı zamanda tok olması) harbiden iyi yapılmış. Tabi sürüş kısmını deneyimlemediğim için oraya girmeyeceğim :)
Arka diz baş mesafesi C3 te olduğu gibi baya dar, 1.80 üstü kurtarmıyor maalesef

Ön park sensörü Mondeo'da da çok sığ bir aralıkta çalışıyor, mesela arka taraf 1.5 metreden algılıyorsa ön taraf 50cm gibi bir mesafeden algılamaya başlıyor, park manevrası yaparken tedirgin etmiyor değil

İnceleme çok güzel, elinize sağlık

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Opellerin son zamanlardaki tokluk hissiyatının eskiye göre arttığı ciddi belli oluyor, 2-3 sene önce aynı kasa corsaya bindiğimde sürüş pozisyonu, manuel versiyonun vites geçişleri, fazla temas ettiğiniz yerlerin malzeme kalitesi, kapıların çok rahat bir şekilde açılıp kapanması (aynı zamanda tok olması) harbiden iyi yapılmış. Tabi sürüş kısmını deneyimlemediğim için oraya girmeyeceğim :)
Arka diz baş mesafesi C3 te olduğu gibi baya dar, 1.80 üstü kurtarmıyor maalesef

Ön park sensörü Mondeo'da da çok sığ bir aralıkta çalışıyor, mesela arka taraf 1.5 metreden algılıyorsa ön taraf 50cm gibi bir mesafeden algılamaya başlıyor, park manevrası yaparken tedirgin etmiyor değil

İnceleme çok güzel, elinize sağlık
Teşekkürler hocam.

Park sensörleri genelde arka tarafta daha erken, ön tarafta daha geç uyarı vermeye başlar. Çünkü geriye giderken arka tarafın görüşü daha zordur, tepki verme süresi daha uzundur. Ön taraf nispeten sürücünün daha çok kontrolünde olduğu için arkaya göre daha geç tepki vermesi normal. Ama Corsa'da ki biraz daha geç çalışıyor ve ön taraf için sesli uyarısı varla yok gibi bir şey. Ama yine de bir cisme yaklaşırken her şekilde bir uyarı alabiliyor olmak da iyi. Hiç olmamasından daha iyi.

Ben çok fazla eski Opel'lerden deneyimlemedim. Asta j ve K kasa ile Corsa D kasa kullanmıştım. En azından sürüş prensipleri ve anlayışları benziyor diyebilirim.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Tekrardan hayırlı olsun, güzel seçim. B segmentleri boyut olarak bundan bir 10 yıl önceye kadar bayağı büyüdü. Ama Corsa şu anki B'lerden de büyük duruyor, tasarımdan mıdır bilemem ama dediğiniz gibi platform kardeşi 208 çok daha küçük hissettiriyor. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tekrardan hayırlı olsun, güzel seçim. B segmentleri boyut olarak bundan bir 10 yıl önceye kadar bayağı büyüdü. Ama Corsa şu anki B'lerden de büyük duruyor, tasarımdan mıdır bilemem ama dediğiniz gibi platform kardeşi 208 çok daha küçük hissettiriyor. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin
Çok teşekkürler hocam eksik olmayın. Bu tamamen tasarımdan kaynaklı. Boyutlar rakamsal olarak aynı ama iki aracı canlı şekilde yan yana koyarsanız Hyundai i10 - i20 gibi bir görüntü oluşuyor aynı segment olmalarına rağmen. Corsa'nın tampon ve gövde çıkıntıları aracı olduğundan büyük gösteriyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Opel & PSA'nın bu hareketini çok doğru buluyorum. B sınıfı araba hacmen çok geniş olmaz, mümkün olduğunca küçüktür. A sınıfına göre temel farkı daha oturaklı olmasıdır, bir de teorik olarak arka koltukta 3 kişi oturabilmesi filandır. Clio'nun, VAG'ın iri B sınıfı araçlarının ebatlarını doğru bulmuyorum. Benim gözümde sınıfın üst sınırı Corsa E, Fiesta , i20 filandır. Bence ebatları sınıfının ideali konumunda.

Güle güle kullanın.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,652
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun hocam kırmızı rengi çok yakışıyor tabi bu devirde renk seçmek mümkün değil ne bulursan al devrindeyiz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Opel & PSA'nın bu hareketini çok doğru buluyorum. B sınıfı araba hacmen çok geniş olmaz, mümkün olduğunca küçüktür. A sınıfına göre temel farkı daha oturaklı olmasıdır, bir de teorik olarak arka koltukta 3 kişi oturabilmesi filandır. Clio'nun, VAG'ın iri B sınıfı araçlarının ebatlarını doğru bulmuyorum. Benim gözümde sınıfın üst sınırı Corsa E, Fiesta , i20 filandır. Bence ebatları sınıfının ideali konumunda.

Güle güle kullanın.
Çok teşekkürler hocam. Sen de umarım gönlündeki sıfır araca kavuşabilirsin.

Ben de böyle düşünüyorum. Opel - Psa birleşmesi bana kalırsa çok yaradı Opel'e. Geçmişteki Opel sürüşü belli oranda korunmaya devam ediyor ama bununla birlikte Opel'in eksik kalan yönlerini Psa tamamlamış diyebilirim. Hacim olarak da aynı fikirdeyim. Boyu uzun olan, iri olan zaten B sınıfına bakmamalı. Bu sınıf bunun için üretilmiyor. Direkt bir üst sınıfa bakmaları gerek. Zaten ön hadi neyse de arkada 1.80 ve üzeri boyda birinin rahatça oturacağı bir hacim isteniyorsa bakılması gereken yer B sınıfı değildir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayırlı olsun hocam kırmızı rengi çok yakışıyor tabi bu devirde renk seçmek mümkün değil ne bulursan al devrindeyiz
Allah razı olsun hocam çok teşekkürler.

Aslında ben 3 tane araba buldum. 2 tanesi kırmızı ve beyaz şeklinde İstanbul'daydı. 1 tanesi de beyaz şeklinde Zonguldak'taydı. Ben kırmızıyı özellikle istemedim çünkü daha önce kırmızı araç sahibi oldum. Hayatımda bakması bu kadar zor bir renk görmedim. Anında çizik belli ediyor. Hafif kirli bile olsa grimsi berbat bir renk alıyor. Üstelik bizim mahalle toz toprak içinde bir yerdir. Araç çizilmesin diye çok emek veriyorum. O yüzden bir kırmızı bir de siyah asla istemiyorum diyordum hep. Ek olarak Opel'in Psa'ya geçince bir eksisi de boyasının ince olması. Haliyle bu da anında çizilmeye sebep oluyor. Kırmızı renkli aracın olacaksa kendine ait garajın yahut kapalı otoparkın olacak.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım