Onur Kmnt
Beğeni puanı
602

Görüntülenen konu

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Babam mondeoyla kafadan kaymayı başarmış 😃, videoyu telefona atarsam buraya geyik başlığı konusuna atarım
    Mondeoda 2. kez aküyü değiştirdik, yine akü boşaldı, hâlâ akünün neden bittiğini bulamadık
    Cenk
    Cenk
    Alternatör, şarj dinamosu ve şarj dinamosu kayışını bir kontrol ettirin.
    Onur Kmnt
    Onur Kmnt
    Cenk hocam, yazmayı unutmuşum, orijinal teybinde problem olduğu için aküyü boşaltıyormuş, yeni multimedya ünitesi takınca sorun düzeldi, alternatör sisteminde bir sıkıntı yoktu zaten, o yüzden bir süre sorunu bulamamıştık
    Kocaeli mekatronik mühendisliği kazandım, bakalım bizi nasıl bir süreç bekliyor olacak :)
    Ordu'da lastiği yardıktan sonra tam boy yedek lastikle İstanbul'a kadar gelmiştik (hâlâ takılı), bugün teker havasını kontrol ederken yedek lastiğin 65 psi (4.5 bar) olduğunu gördüm 😀,
    Biz bu lastiği yaklaşık 3 haftadır kullanıyoruz, kullandığımız sürede 170 km/h hızlara da çıktık, Allah'tan lastik patlamadı yoksa işimiz yaş
    bt
    bt
    Olması gereken de o zaten. Her dakika bagaj boşaltılıp havası kontrol edilemeyeceği için, stepnelere her zaman yüksek hava basılır. Kullanılmaya başlandığı zaman ilk fırsatta lastik havası ideal seviyeye getirilir.
    Onur Kmnt
    Onur Kmnt
    Yeni öğrendim öyle olduğunu, bir dahakine mutlaka kontrol etmek lazım
    Buradan ford mühendislerine seslenmek istiyorum, kocaman mondeoda aküyü niye gömmeli yaptınız, akü değişimi için neden hava filtresini sökmek gerekiyor :d
    Toprak
    Toprak
    Hava filtresi değişmek için akü sökmek gerekmiyorsa bi sorun yok akü sık değişen bi şey değil zaten :D
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım