1/18 Model Garaj / Otopark (Bmw)

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Ne yazık ki forumun Diecast başlığı burası değil ancak yavaştan paylaşmaya başlamıştım. Şimdi vitrini paylaşma zamanı gelmiş sanıyorum.

IMG_5572.JPG
IMG_5576.JPG
IMG_5577.JPG

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
Plakanın 06 AC olmasının bir özelliği var mı ?

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
çok güzeller :) .Bir sorum olacak Kyosho,otto,gt spirit bunları iyiden kötüye doğru sıralar mısınız acaba?

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Plakanın 06 AC olmasının bir özelliği var mı ?
İsmim ve soy ismimin baş harfleri.

çok güzeller :) .Bir sorum olacak Kyosho,otto,gt spirit bunları iyiden kötüye doğru sıralar mısınız acaba?
Şimdi şöyle bir detay var, bu bahsettiğiniz 3 markanın üretimleri birbiri arasında farklı özelliklere sahip. Kyosho diecast yani metal modeller üretirken, Otto ve Gt Spirit resin yani porselen modeller üretiyor.
Metal modellerin heryeri açılırken, resin modellerin hiç bir yeri açılmıyor bu yüzden farklı kulvarlarda değerlendirmek gerekir.
Kyosho metal diecast modellerde ortanın biraz üzerinde bir üreticidir. Ama ondan çok daha iyi üreticiler var tabiki.
Otto ve Gt Spirit ise zaten nadir olan resin üreticilerin başını çekmektedir.
Benim sıralama tercihim ise vitrinimden de anlaşılacağı üzere Otto, Gt Spirit ve Kyosho şeklinde olacaktır.

Hayranlık ile baktım bütün fotilere 😍

Teşekkür ederiz, daha iyileri sizin olur inşallah.

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
Şimdi şöyle bir detay var, bu bahsettiğiniz 3 markanın üretimleri birbiri arasında farklı özelliklere sahip. Kyosho diecast yani metal modeller üretirken, Otto ve Gt Spirit resin yani porselen modeller üretiyor.
Metal modellerin heryeri açılırken, resin modellerin hiç bir yeri açılmıyor bu yüzden farklı kulvarlarda değerlendirmek gerekir.
Kyosho metal diecast modellerde ortanın biraz üzerinde bir üreticidir. Ama ondan çok daha iyi üreticiler var tabiki.
Otto ve Gt Spirit ise zaten nadir olan resin üreticilerin başını çekmektedir.
Benim sıralama tercihim ise vitrinimden de anlaşılacağı üzere Otto, Gt Spirit ve Kyosho şeklinde olacaktır.

teşekkür ederim.Markaların özelliklerini öğrenmiştim zamanında otto e61 m5 e niyetlendiğimde sonra vazgeçmiştim.Nasip belki alırım bir ara.Son olarak Norev ve Autoart gözlemleme şansınız oldumu onlar için de yorumunuzu alabilir miyim :)

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Norev metal diecast üretiminde orta sınıfta yer alan bir üretici diyebiliriz, ben fazla beğenmiyorum çünkü çok fazla Bmw modeli üretmiyor, çok fazla inceleme fırsatım da olmadı.
Autoart ise bu sınıfın benim için 1. si diyebilirim. Bmw modellerinde efsane üretimleri var. E46 M3 Csl gibi, E30 M3 Evo gibi öyle detaylı ve kalıpları gerçeği yansıtıyor ki sahibi olsanız adeta büyülenirsiniz.
Otto E61 M5 için ise ön yargılarınızdan kurtulmanızı tavsiye ederim. Evet resin modellerin hiç bir yeri açılmaz ve iç detaylarına çok ulaşamazsınız, ancak dış görsellik ve vitrindeki sergide çok başarılı modellerdir. Parlak, alımlı ve çok gerçekçi modellerdir. Oldukça ağır ve kalıplı modellerdir. Bir örnek paylaşayım.
C79513DF-7AAE-4A66-A433-BFFFFDBC645D.jpeg

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,113
2,570
Ankara
Marka
BMW
hocam koleksiyonunuza tek kelime edeceğim HARİKA
bu tarz modelleri nereden bulabilirim (E90 ve E30 M3)

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Hepsi çok güzeller, E34 için de detaylı resim alabilir miyiz mümkünse :)

cleartdragon

Efe Zorba
Taklacı Güvercin
14 Mar 2020
10
22
295
27
Tekirdağ
Marka
BMW
Garajınız çok güzel :) nice güzel araçlarınız daha olur umarım. Bende bu diecast işin başlayacağım sonunda.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım