1.2 TSI konforu hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
1.2 tsi kullanan bazı tanıdıklarım,1.6 tdi dan daha konforsuz olduğunu söylüyorlar.1.2 tsi kullanıcısı var mı?Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

AdamOpel

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
34
20
595
Bizdeki 2015 Temmuz çıkışlı. Comfortline lastik olduğu için oldukça konforlu. Dizeli de test ettik akrabadan. Bana aynı gibi geldi şahsen. Çok bir güç farkı da yok aralarında muhtemelen tüm ayarları aynıdır. Sadece dizelde bir çıt daha motor sesi var tsi ye göre. Benim şahsi görüşüm budur. Ben bu segmentte henüz bu seviyeye yakın bir konforlu araba görmedim şahsen
Kia ceed ve Mazda 3 kullanmamışsınız anlaşılan

1.2 tsi-1.6 tdi ı bilmiyorum ama 1.4 tsi ile karşılaştırabilir ki çok beğendiğimi söyleyemem 1.4 ten daha çok gergin gelmişti. Eğer golf bu kadar istiyorsanız 1.4 tsi 125liğe bakın aralarında zaten 3-4k fiyat farkı var.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Her ikisini de kullandım. Arada konfor farkı olduğunu düşünmüyorum. Bazı arkadaşlar daha detaycı, onlar daha sağlıklı bilgi verecektir.

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Konforundan memnun musunuz?Aracınızın modeli nedir?
Arac Jetta, zaten Jetta'nin sert suspansiyonlariyla pek konforlu olmayisi bilinir. Eger biraz uzun donem takipciysen zaten And Abi de ayni seyi soylemisti. Arac olmasi gerektiginden fazla dinamik. Ha beni cok rahatsiz ediyor mu? Hayir. Daha konforlu olmasini ister miydim? Tabi isterdim. :) Ancak bu duruma vesile olan en buyuk faktor motor degil bence.

Golf buyuk ihtimal daha konforludur. Jetta zaten uvey evlat gibi anasini satayim. Golf'un Comfortline donanimi Jetta'da Highline'da bile yok. sunake diyor "Volkswagen niye yapmiyorsun" diyor, oturmus agliyor ama nerdee... Volkswagen Turkiye ile konustum bu donanim sacmaligini, adamlar bana her sorumda bir onceki cevaplariyla celisen cevaplar verdi. Kendileri de bihaber.

Gulmek isteyene VW TR ile olan konusmami ozel mesaj atabilirim.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Arac Jetta, zaten Jetta'nin sert suspansiyonlariyla pek konforlu olmayisi bilinir. Eger biraz uzun donem takipciysen zaten And Abi de ayni seyi soylemisti. Arac olmasi gerektiginden fazla dinamik. Ha beni cok rahatsiz ediyor mu? Hayir. Daha konforlu olmasini ister miydim? Tabi isterdim. :) Ancak bu duruma vesile olan en buyuk faktor motor degil bence.

Golf buyuk ihtimal daha konforludur. Jetta zaten uvey evlat gibi anasini satayim. Golf'un Comfortline donanimi Jetta'da Highline'da bile yok. sunake diyor "Volkswagen niye yapmiyorsun" diyor, oturmus agliyor ama nerdee... Volkswagen Turkiye ile konustum bu donanim sacmaligini, adamlar bana her sorumda bir onceki cevaplariyla celisen cevaplar verdi. Kendileri de bihaber.

Gulmek isteyene VW TR ile olan konusmami ozel mesaj atabilirim.
Atsana özelden az güleyim:):D

JustLikeOldTimes

Profesör
15 Eyl 2016
72
80
1,010
Konfor farkı muhtemelen bağımsız süspansiyon ile torsiyon çubuğu farkından dolayıdır. Malum VW bağımsız süspansiyonu sadece üst donanımlarında sunuyor.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Son kasa evet. Biz mazda nın son iki kasasını kullandık. İleri gittiği birçok yön var lakin özellikle yalıtım ve genel rafinelik konusunda golf ün gerisinde olduğunu düşünüyorum. Özellikle e5 gibi yollarda bence en önemli yalıtım kriteri olan yol sesini alıyor araç. Ayrıca golf e göre daha sert bir yapısı var
Yol sesi konusunda haklısınız zaman zaman yalıtım yatıptırtsak mı diye düşümüyor değiliz ama sorunsuzluk bizim için en önemli şey aldıktan sonra aileden biri olur bizde araba.(2001 de aldıgımız civic'i 2015'te mazda 3 alırken satmıştık)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Golf modellerini hepsine bindim 150 tsi hariç. En konforlu olan model 1.6 tdi di. 1.4 ler 17 janta sahip oldukları için çok hafif daha sertlerdi. 1.2 tsi ise 17 ler ile kullanıyoruzaten ve 1.6 ile arasında bariz ölçüde bir fark yok hemen hemen aynılar. Jant farklı olmasa aynı olurlar 1.2 ile 1.6 muhtemelen.

dogantr61

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
47
22
595
Yanlış anlaşılma olmasın ama testlerde And bir arabaya konforlu dediyse burda herkes o arabaların her koşulda diğer arabalardan çok konforlu olduğunu düşünüyor.mazda 3 skyactiv kullanıcılarının ortak yorumu mazda 3 ün sert olduğu hele 18 jantlarla çok konforsuz bulduklarını yol gürültüsü olduğu gösteriyor vs vs. o yüzden kullanıcı yorumlarını dikkate almadan yorum yapmak gerçek tespitlerden uzaklaştırıyor.

dogantr61

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
47
22
595
Benim kendi aracım 1.4 tsi 125 lik golf 7.genel olaraj konforundan memnunum arkada oturanlar da hep çok rahat olduklarını söylüyorlar.sertlik demeyeyim ama şu okul önlerindeki yapay tümseklerden geçerken araba biraz gergin geliyor hepsi bu ama geri kalan çoğu koşulda çok konforlu diyebilirim özellikle taşlı yollarda, mıcırlı asfaltta, bozulmuş yollarda denedim ve çok konforlu olduğunu söyleyebilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım