KAPALI 1.4 Tsi Motor Sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Merhaba arkadaşlar 2013 model 14 binde 1.4 tsi jetta kullanıcısıyım araç soğukken ilk çalıştırmada baya dizelmiş gibi çalışıyor sonra normale dönüyor ama motordan gelen ses yine de fazlaymış gibi geliyor kulağıma,biraz araştırmalarım sonucu triger zinciri diyorlar forumlarda ama 14binde 3 yaşında ve titizlikle kullanılan bir araçta triger sorunu olması anormal değil mi yoksa gelen ses normalde ben mi büyütüyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Merhaba arkadaşlar 2013 model 14 binde 1.4 tsi jetta kullanıcısıyım araç soğukken ilk çalıştırmada baya dizelmiş gibi çalışıyor sonra normale dönüyor ama motordan gelen ses yine de fazlaymış gibi geliyor kulağıma,biraz araştırmalarım sonucu triger zinciri diyorlar forumlarda ama 14binde 3 yaşında ve titizlikle kullanılan bir araçta triger sorunu olması anormal değil mi yoksa gelen ses normalde ben mi büyütüyorum.
Merhabalar hocam. Bu sesin çıkması gayet normal. TSI motorlar ilk çalıştırmada genelde bu sesi hep çıkarırlar ısındıktan sonra ise hem sessiz olurlar hemde basınca hoş sesler çıkarabilirler.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
benim golf aracımda da bu şekilde hocam korkulacak bişey değil ilk çalıştırmada dizel sonra benzinli sesleri çıkarıyor :D çok normal :D

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Ya ne bileyim arabamdan çok memnunum severek biniyorum ama fazla titizim arkadaşlarda 1.4 Polo var tık ses yapmıyor sorun bende mi var diye araştırırken triger zinciri filan okudum tırstım önümüzdeki günlerde bakımımız geliyor servisde yine bir sorucam ama siz normal olduğunu söylediniz ya içim rahatladı

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Usta ses normalde SENİN İLK ÇALIŞTIRMADA GAZA BASIYOR OLMAN normal değil. bırak kendi rolantisinde çalışssın gazlı şahin doğan çalıştırmıyorsun ki gaza basma ilk çalıştırmada motor zaten soğuk yağsız devir yükseltmenin motora zarardan başka bir şeyi olmayacak bu şekilde devam edersen

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,354
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Usta ses normalde SENİN İLK ÇALIŞTIRMADA GAZA BASIYOR OLMAN normal değil. bırak kendi rolantisinde çalışssın gazlı şahin doğan çalıştırmıyorsun ki gaza basma ilk çalıştırmada motor zaten soğuk yağsız devir yükseltmenin motora zarardan başka bir şeyi olmayacak bu şekilde devam edersen
Bence çok yakından çekildiği için ECU'nun rölantiyi yükseltmesi sizde böyle bir algı bırakmış.

Bana da basılmıyor gibi geldi.

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Dostum gaza bastığımı nerden çıkardın makine tamamen kendi ilk çalıştırma deviri ile çalışıyor daha dikkatli dinlemeni tavsiye ederim

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Bence çok yakından çekildiği için ECU'nun rölantiyi yükseltmesi sizde böyle bir algı bırakmış.

Bana da basılmıyor gibi geldi.
aynen fazlasıyla yakından çektim dediğiniz gibi kesinlikle gaza basılmıyor araç genelde haftada bir kullanıldığı için sıvılar iyice çekilmiş olmalı oda sesi etkilemişde olabilir

Son düzenleme:

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
Herkese çok teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaşıp içimi rahatlattığınız için aracı 3 yıldır kullanıyorum ama bu sese hala alışamamıştım artık gönül rahatlığıyla tsi sesinin tadını çıkırabilicem

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
ilk çalıştırmada devir fazla bu ya gaza basma ile olur ya da rolanti motoru dengesizliği ile olur bu dengesizliğin sebebi soğuk hava bir de aracın ön kısmından sürekli rüzgar alacak şekilde uzun süre beklemesi neden olur
jetta ses analiz.JPG

tolgademirtas

Asfalt Kurutucu
14 Nis 2017
15
9
595
ilk çalıştırmada devir fazla bu ya gaza basma ile olur ya da rolanti motoru dengesizliği ile olur bu dengesizliğin sebebi soğuk hava bir de aracın ön kısmından sürekli rüzgar alacak şekilde uzun süre beklemesi neden olurEkli dosyayı görüntüle 6273
Can bey küçük bir yerleşim yerinde yaşadığımızdan araç çok fazla ihtiyaç olmuyor neredeyse haftada bir kullanılıyor büyük olasılıklada bu sebeple ilk çalıştırmada devir artışı oluyor sizce bu sebeple zamanla bir sorun yaratır mı bizim için?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Can bey küçük bir yerleşim yerinde yaşadığımızdan araç çok fazla ihtiyaç olmuyor neredeyse haftada bir kullanılıyor büyük olasılıklada bu sebeple ilk çalıştırmada devir artışı oluyor sizce bu sebeple zamanla bir sorun yaratır mı bizim için?
Motor açısından hiçbir sorun yok efendim, kafanızı takıp aracınızdan soğumanıza sebep olur böyle gereksiz düşünceler rahat olun . Çiçek gibi motorunuz var haftada bir kullanıyorsanız akünüzün ömrü kısalır bu kadar başka bir sorun oluşmaz

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Hayır sorun olmaz sorun gaza basarsanız olur siz gaz vermediğinize göre aracınız ilk çalıştırmada bu devire ihtiyaç duyuyor demektir. Bir hafta uzun bir süre bütün sıvılar çökelmiş olacak bu sürede. Motor sesini zaten aracın kabin içinden dinlemek lazım içeriden sizi rahatsız ederse bir sorun olduğu ortaya çıkar. Sizin içinizde bu endişe bir kere yer yaptığı için kulağınız hep bu seste olacak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım