1.6 tdci motorlar için hangi yağ markasını önerirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
1000 km sonra 75.000 bakımına girecek araç. 1.6 tdci focus'lar için ne önerirsiniz?
@CenkGs @motorsinann

Son düzenleme:

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Castrol magnatec stop-start 5w-30 a5 kullanıyorum. Çok memnunum. Benzinlilerde dizellerde kullanabilirmiş.

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Hocam ben pek yağ'dan anlamam ama internette castrol için köpürme yapıyor diyorlar.
Evet bende duydum. 2-3 kere motor sıcakken yağ çubuguna baktım bir şey göremedim.Belki öyle anlaşılmıyodur. Ama genel olarak güzel yağ bence.Çok çabuk ısınıyor.Buda soğuk havalarda hem motor sağlığı açısından hem klima açısından pozitif bir etki yaratıyor.Önceki yağ neydi bilmiyorum ama o yağa göre sesi de azaldı titreşimide. Rolantide çalıştığını fark edemiyorum bile.Motul da iyiymiş sanırım.Ama daha çok impreza, lancer, s2000 gibi spor araçlarda tercih ediliyormuş duyduğuma göre.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası bu yağ olaylarından çok anlamıyorum kardeşim. Ford servisleri genelde 5w-30 mobil1 kullanıyor. Güzel bir yağ olduğunu söylüyor insanlar. Önceki aracım citroen c4 de focus'la aynı motora sahipti, yetkili servise gittiğimde onlar da mobil1 kullanıyorlardı.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
1000 km sonra 75.000 bakımına girecek araç. 1.6 tdci focus'lar için ne önerirsiniz?
@CenkGs @motorsinann
5w-30 yağ öneririm, Motul çok kaliteli bir yağdır ama fiyatları biraz uçuk
Aracınızda ki motorlar yeni nesil motor olduğu için DPF bulunuyor buna uygun yağ koyulması lazım.
Babamın aracına da koyduğum, Gulf 5w-30 ULE yağ iyidir kullanabilirsiniz.
Onun haricinde Mobil1 5w-30 partikül filtre uyumlu yağ kullanabilirsiniz ama Gulf ile Mobil1 aynı yağdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım