KAPALI 100.000 TL ye kadar üniversiteli için araç :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alpckr33

Profesör
11 Eyl 2016
74
56
1,010
Mersin
Marka
BMW
Üniversite öğrencisine gidecek Benzin veya Dizel fark etmez , Xenon farlı , Sunroof'lu , yazılımla falan oynanabilir araç arıyorum önerilerinizi bekliyorum :)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Çoğu insan evlatları için çalışır, onların en iyi şekilde hayat yaşayabilmesi için elinden geleni yapar, evet 100k TL iyi bir rakam ama araba fiyatları ortada. Birde sanki o parayı verince yanıyor gidiyor bir daha geri gelmeyecek. İhtiyaç halinde alınır da satılır da araç sonuçta ailenin aracı olacak gerektiğinde herkes kullanacak. Bende ailemi ikna etmeye çalışırken dışarıdan bu tip yorum yapanların engeline takılıyorum :D

Evet öğrenci dediğin kıt kanaat geçinir vs ama sonuçta Otopark.com üyeleri olarak hepimizin içinde olan bir sevgi bu ve araç alırken en iyisini almaya çalışıyoruz :D
İmkan meselesidir kiminde olur kiminde olmaz, Allah olmayana da nasip etsin, israf gözüyle bakıyor herkes.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bunun gibi mi doktor

İşte bu
83362_oc1e2.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,406
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
B sınıfı arabaların 100k olduğu ülke de artık ortalama bir araba alabilmek için çok büyük bir miktar değil.
Valla kulağa çok geliyor ama sen de haklısın. Yalnız ben hala sunroof&xenon beklentilerine takılıyorum. Yazılım artık her arabaya yapılıyor. Arabayı yazlımla tüketip tüketmemek sahibinin tercihi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla kulağa çok geliyor ama sen de haklısın. Yalnız ben hala sunroof&xenon beklentilerine takılıyorum. Yazılım artık her arabaya yapılıyor. Arabayı yazlımla tüketip tüketmemek sahibinin tercihi.

Güzel donanımlar abi. Şimdi bizde afl+ farlı ve sunrooflu ve aynı zamanda mercekli halajon+sunroofsuz insignia da var. Geceleyin şehir içinde akarken sunroof,geceleyin gazlarken de alf+ farların farkını anladım :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
22 yaşımda benim de 100k lık arabam oldu.Bu forumda ben de konu açmıştım vakti zamanında.Şuraya linki paylaşayım https://www.otopark.com/forum/threads/abilerim-yardım.3996/ .En azından şu ankinden daha değerli bir 100 bindi.Herneyse kimse bana ''zoruna gitmiş'' gibi davranmadı.Tercihlerine ve üslubuna bakınca bu yüzden biraz ti'ye alındın sanırım.İyi pazarlar @alpckr33

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,406
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
18,19 yaşındaki bi gencin 100.000 tl lik araba alması neden bu kadar zorunuza gitti anlamadım.
Sanırım 20 yaş olarak psikolojik sınırım var. :)
Şöyle de bir yorumum var sebep olarak gösterilebilecek.
22 yaşımda benim de 100k lık arabam oldu.Bu forumda ben de konu açmıştım vakti zamanında.Şuraya linki paylaşayım https://www.otopark.com/forum/threads/abilerim-yardım.3996/ .En azından şu ankinden daha değerli bir 100 bindi.Herneyse kimse bana ''zoruna gitmiş'' gibi davranmadı.Tercihlerine ve üslubuna bakınca bu yüzden biraz ti'ye alındın sanırım.İyi pazarlar @alpckr33
Kendisi arabasına bindirdi, o yüzden onun arabası zoruma gitmiyor :D

Bu arada 0 km'si bütçeyi aşar ama, 2015 model civarları dolu donanımlı bir Fiat 500x Cross Plus da önerebilirim. Opsiyon olarak cam tavanlı ve orijinalinden xenon farlıları mevcut.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
18 yaşında bir gencin 100bin tl'lik araba alması neden mi zorumuza gitti?
Valla arkadaşları bilmem ama benim zoruma gidiyor. Bu ülkede çöplerden kağıt toplayarak geçinen garibanlar, asgari ücretli işi için sabah 6'da kalkıp akşam 8'de zar zor evine dönen fakülte mezunu zımba gibi delikanlılar, yeterli puan alıp memur olamadığı için çobanlık yapan adamlar, ülkeden kaçmaya çalışırken denizde boğulup cesetleri karaya vuran aileler var. Hepsini geçtim, bu ülkede hayvan gibi trafik sorunu var. İnsanlar trafikte ömür harcıyor, birbirini boğazlıyor her gün.

biz 18 yaşımızdayken halk otobüslerinde tutunmadan gidebilme kabiliyetine sahip olmuştuk. bilmem kaçıncı dünya ülkesinden ithal İkarus'lardan inip de minibüse bindiğimiz gün mutlu oluyor, lükse geçtiğimizi düşünüyorduk. Malmışız. Hoş, hala da malız ya, neyse.

Benzin dizel farketmez diyor bir de :)
Yanlış anlaşılmak istemem, ben de biraz zorlasam 100bin TL'lik bir otomobile binebilecek durumdayım çok şükür ama yine de ne olursa olsun, "benzin-dizel farketmez" gibi bir cümle kuramıyorum! 31 yaşında kelli felli adamım üstelik.

İnsanın maddi gücü olabilir, Allah herkesin gönlüne göre versin. Ama yaşınız daha 18-19 be abicim, az halka karışın...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
18 yaşında bir gencin 100bin tl'lik araba alması neden mi zorumuza gitti?
Valla arkadaşları bilmem ama benim zoruma gidiyor. Bu ülkede çöplerden kağıt toplayarak geçinen garibanlar, asgari ücretli işi için sabah 6'da kalkıp akşam 8'de zar zor evine dönen fakülte mezunu zımba gibi delikanlılar, yeterli puan alıp memur olamadığı için çobanlık yapan adamlar, ülkeden kaçmaya çalışırken denizde boğulup cesetleri karaya vuran aileler var. Hepsini geçtim, bu ülkede hayvan gibi trafik sorunu var. İnsanlar trafikte ömür harcıyor, birbirini boğazlıyor her gün.

biz 18 yaşımızdayken halk otobüslerinde tutunmadan gidebilme kabiliyetine sahip olmuştuk. bilmem kaçıncı dünya ülkesinden ithal İkarus'lardan inip de minibüse bindiğimiz gün mutlu oluyor, lükse geçtiğimizi düşünüyorduk. Malmışız. Hoş, hala da malız ya, neyse.

Benzin dizel farketmez diyor bir de :)
Yanlış anlaşılmak istemem, ben de biraz zorlasam 100bin TL'lik bir otomobile binebilecek durumdayım çok şükür ama yine de ne olursa olsun, "benzin-dizel farketmez" gibi bir cümle kuramıyorum! 31 yaşında kelli felli adamım üstelik.

İnsanın maddi gücü olabilir, Allah herkesin gönlüne göre versin. Ama yaşınız daha 18-19 be abicim, az halka karışın...
Abi yanlis anlasilmasin amacim arkadasi korumak degil oncelikle belirteyim bende bir iki kelam etmek istedim.bahsettigin gibi meslek sahibi olmus gencecik insanlarin is bulamama sebepleri yandaslar , tanidik bulamama , namus ve onurla calismak diye kisaca betimleyebilirim.ha yokmu tabiki en iyi yerlere tirnagiyla zekasiyla gelmis insanlar elbetteki var onlara saygim sonsuz. Ama nasil yonetildigimiz ortada iken bu ulkede bir yerlere gelmenin kolay oldugunu dusunmuyorum.
Ben 18 imde trenle gidip geliyordum. Sonra banliyo muhabbeti kalkinca arabaya gectim. Istikametim cunku fazla uzundu vs vs alirkende dizel benzin bende bakmadim pek fazla ama zaten arabadan anlar halimde yoktu hesap kitabim pek yoktu babamla ortaklasa dusunerek benzinli almistim.hatta o kadarki arabayi alma sebebim yuzde 70 durusundandi.evet bugun hala belkide forumdaki cogu insandan daha az bilgim var ama o zamanki benle su andaki ben bambaska. Hatta gecen seneki ben ile simdikide ayni degil. Hayat denilen yasayarak ogrenilen en buyuk sinavin asla son bulacaginida dusunmuyorum . Insan her sene kendine birseyler katarak ilerlemeli.
Demem o ki arkadasimiz belliki genc ve hevesli zamanla belki memnun kalacak belki kalmayacak keske ogrenseydim diyecek ama en onemli yaptigi sey foruma danismak olmus. Halbuki benim gibi hangisini alsam diyen bir adamda olabilirdi o yasta. Gorunuse gore ailesinin yine iyi kotu durumu var hani kendi hayatini yasamasini bilmiyoruz belki cok olgun bunca zaman kendi calismis cabalamis allah yuru ya kulumda demis olabilir bilmiyoruz :) zaten o butceyle dolu bir c segmenti bile almasi hayal.yinede ben kendi adima hevesini kirmak istemiyorum ne olursa olsun.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Benim mesaj biraz aceleye geldi sanırım, anlatmak istediklerimi tam izah edememişim.

Konuyu açan kardeşimizi tanımam, zaten doğrudan kendisine de konuşmak istememiştim açıkçası. 100bin TL B,C veya D segmenti önemli değil, neresinden bakarsan bak, büyük para günümüzde. Ben iş bulamayanlar vs. yazarken paranın büyüklüğüne vurgu yapmak istemiştim.

Ben şu an 18 yaşında olsam, babamın da bana 100bin TL'lik oyuncak alacak gücü olsa o parayı eğitimime ya da kişisel gelişimime harcamak isterdim. yıllar önce buna benzer harcamalarımı hatırladığımda hep üzülürüm mesela, o paralara kendime evin bi köşesinde atölye kurardım diye hep aklıma gelir hayıflanırım. İlla araba şart ise daha uygun bir şey alınıp artan para yine değerlendirilebilir yani.

Bunun milli bir bilince dönüşmesi hayalindeyim ben. Ülkemizin hali belli. İhtiyacının fazlasında harcadığın her kuruş milli servete etki ediyor. Gençlerimize milli servet bilinci aşılamadığımız, kolektif bir bilinçle hareket etmediğimiz sürece zengin ile fakirin arasındaki uçurum artarak devam edecek.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Araç önermek haricinde her şey konuşulmuş. Bence bırakalım da bunu alacak kişiler düşünsün, polemik veya insanların muhasebesini tutmak bizim haddimize değil.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Kardeşim imkanın varsa yaşa hayata bi defa geliyoruz yapabildiğini yapçaksın şahsen 18 yaşımda 100k ya araba alma şansım olsa liste bitmez roccodan başlar e90 320d w204 c180 gibi gibi parayı hakedecek araba çok

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Bazı arkadaşların eleştirileri çok aşırı olmuş bence. Ülkemizde maalesef gelir adaletsizliği var ama bu durum soru soran arkadaşın suçu değil. Ben de zor büyüdüm ama eleştirimizi doğru kanala yönlendirmeliyiz. Yalnız haddim olmayarak bir tavsiyede bulunacağım. Benim kullanabileceğim hazır bir 100.000 TL param olsa bir yıl okulu dondurur yurtdışına dil okuluna giderim. İngilizce bilmiyorsanız ingilizce ya da biliyorsanız bölümünüze göre ispanyolca almanca fransızca gibi. O dediğiniz arabayla iki fazladan kız arkadaşınız olur ama benim dediğimle daha çok şey kazanırsınız. İyi günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım