KAPALI 100.000 TL ye kadar üniversiteli için araç :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alpckr33

Profesör
11 Eyl 2016
74
56
1,010
Mersin
Marka
BMW
Üniversite öğrencisine gidecek Benzin veya Dizel fark etmez , Xenon farlı , Sunroof'lu , yazılımla falan oynanabilir araç arıyorum önerilerinizi bekliyorum :)

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Prensip olarak tanımadığım insana araba tavsiye etmiyorum o yüzden herhangi bir seçenek sunmayacağım.
Mesajım tavsiye dışında yorum yapanlara. Herkes bir açıdan belki haklı evet. Fakat tavsiye istemek için yazan birine eleştiri yapmayı doğru bulmuyorum. Arkadaşın belli ki parası var ve arabayı almaya karar vermiş. Belki 50 bine araba alır 50 bini harcarım diyen olduğu gibi, bu arkadaş da 100 bine araba alır 100 bini kendime harcarım diyor. Bilemezsiniz. Demem o ki, buradan araba tavsiyesi yapın. Eleştirmek bize düşmez. Ha, yine eleştirmek mi istiyorsun, gider özelden yazarsın güzel bir üslupla.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yazık günah arkadaşlar biz nasıl forum olduk böyle, Türkiye'deki gelir dağılımı eşitsizliğinin sorumluları ne burada soru soranlar ne de buradaki sorulara maruz kalanlar, lütfen bir araba forumu olarak yorumumuzu yapalım, fikrimizi belirtelim, parası olan kişiye de niye paran var demek kadar sorgulanması saçma bir şey yok sanırsam.(Ben de durumdan rahatsızım ama yapılacak bir şey yok).o_OEn azından belki 2.ellerine.:D:D:p
Araba tavsiyesi olarak ise yazılım yapılmaması şartı ile,
Mazda MX-5
Toyota GT86
VW Scirocco
BMW 118i
Gayet yol tutuşu güzel ve kampüs hayatı için genç ruhlu araçlardır, şahsen maddi gücüm olsa ve özel üniversitede olsam düşünürdüm.Ama param olsa da devlet üniversitesine fazla.:D
Onun haricinde yazılımlı oynamalı araçları önermem usul usul ''Stock'' olarak binin derim.İlla oynanacaksa patlamak için gözden çıkarılmış bilmem kaç yüz bin km yi devirmiş herhangi bir E36-E46 alıp Swaplanabilir oynanabilinir.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Kendi arkadaşlarımdan duyuyorum; çocuk yakışıklı, kültürlü ne bileyim kaslı falan diye değerlendirmiyorlar direk BMW' si olan çocuk diye geçiyor baktıkları eleman. Orada kilit kelime üç harfli, BMW.

M paket sunrooflu BMW 3.20 = kafadan 5 hatun bro.
M + Tek kapı bir BMW = 7 hatun
M + Cabrio = En az 10 hatun renk renk seç beğen yapıştır.

Eleştirmiyorum, ciddiyim. Ben abartılıyor sanıyordum fakat kardeşim dediğim kızlardan duydum bunları. BMW +1 puan tabi ama herhangi bir Alman' da olabilir, hepsine düşüyorlar. Kısaca bu yaşta BMW' ye binilir, hem sürüş makinesi hem keklik avcısı. :D :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kendi arkadaşlarımdan duyuyorum; çocuk yakışıklı, kültürlü ne bileyim kaslı falan diye değerlendirmiyorlar direk BMW' si olan çocuk diye geçiyor baktıkları eleman. Orada kilit kelime üç harfli, BMW.

M paket sunrooflu BMW 3.20 = kafadan 5 hatun bro.
M + Tek kapı bir BMW = 7 hatun
M + Cabrio = En az 10 hatun renk renk seç beğen yapıştır.

Eleştirmiyorum, ciddiyim. Ben abartılıyor sanıyordum fakat kardeşim dediğim kızlardan duydum bunları. BMW +1 puan tabi ama herhangi bir Alman' da olabilir, hepsine düşüyorlar. Kısaca bu yaşta BMW' ye binilir, hem sürüş makinesi hem keklik avcısı. :D :D
Belli bir zaman sonra insan dusen degil dusmeyen ariyor yanliz

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Burası bir blog değil arkadaşlar. Forum burası. (bkz. forum) Belirli kurallar çerçevesinde herkes fikrini dilediğince ifade etmekte özgürdür.

Üstelik burası; otopark.com'a ait bir forum. Yani sadece kelime anlamıyla değil, tam manasıyla otomobil tutkunlarının kendinden bir şeyler bulduğu bir forum. Ben (ve takip ettiğim, takdir ettiğim diğer birçok üye de tabi ki) bu foruma fikrimi yazarken otomobil kültürüne dair belli kaygılar taşıyarak yazıyorum. Eğer maksadım safi eleştiri olsaydı gider donanımhaber forumlarında yazardım.

Bu sitede "Ünal Turan reyize gene ceza yazmış aynasızlar", "S2Kyla trafiği kesip lastik yaktık - VİDEO", "Balık etli internet fenomeni araba yıkıyor" gibi başlıklar görmediğim için buradayım. Araç tavsiyesi isteyen insanlara "abi ne düşünüyon civic+lpg+varex al geç ehe ehe" şeklinde değil de, "kardeşim zorunlu değilsen arabana LPG taktırıp yazık etme" şeklinde öneriler verildiği için buradayım.

Ben otomobilin bir "kültür" olarak yaşamasını isteyen biri olduğum kadar, insanların bir otomobile binmeden bu kültür hakkında epeyce bilgi sahibi olması gerektiğini düşünen biriyim. Sadece forumda değil, sosyal hayatımda da araba almak isteyenlere bu günlerde zorunlu değilse almamasını tavsiye ediyorum. Kaldı ki; 18 yaşında bir genç bu ülkenin geleceğidir, elindeki tüm imkanları da -özellikle bu zor günlerde- eğitimi ve kişisel gelişimi için harcamalıdır.

Doğrudan bana yorum gelmese de, kendimde açıklama isteği hissettim. Dediğim gibi; ben arkadaşımızı tanımam. Sadece yaşça büyük biri olarak yol göstermek istedim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,403
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu konuda ben de bazı küçük eleştirilerin yanına araç tavsiyelerimi sıkıştırdım. Benim gözümde öğrencinin alıp binmesi gereken daha uygun araç önerdim en başta, sonra 100k fazla değil fikrine katıldım, o bütçede de bir şeyler önerdim. Farklı görüşlerde mesajlar var burada. Şimdi konu saptı diyeceğim de, bu kadar güzel usturuplu eleştirel mesajlara da kıyılmaz ki :)

Soruyu soran kardeşimiz bu eleştirileri linç gibi algılamasın. Artık affımıza sığınsın, tavsiyeler üzerine araba alma fikri değişmezse aralardan araç tavsiyelerini görüp değerlendirmesine alsın ne diyeyim :)

Valla bu kadar temiz mesajları arkadaşların ellerine sağlık.

yucelcan16

Taklacı Güvercin
4 Ara 2017
26
9
295
kankacım fr var bende şimdi kafamda bişeyler var ama stok olarak hem yakıt iyi hem perfonmans benzinli olmasına rağmen yakıt iyi fiyat olarak ta ideal 1 sene oldu memnunum kırmızı renk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım