Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba dostlar. Kendimiz için araba bakıyoruz. Size danışmak istedim. 90-110 bin TL arasında araba arıyoruz.

Mümkünse düşük km, yüksek model olmalı. Babamın benden isteği bu yönde. :)
Dizel motor olsun. Kaza ve boya olmasa güzel olur. 4-5 kişi bineceğimiz için en az C segment olmasını istiyoruz.

Aklıma gelenleri etiketliyorum, etiketlemeyi unuttuklarımın affına sığınırım.
@Cenk @dthhasan @Mt.Akina @DouglasAdams @Toprak38

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben kesinlikle golf öneririm.ama o fiyatlara 2017 üstü sanırım sadece manuel bulunur.
Çok oyuncak severim diyorsan megane öneririm iconları oldukça dolu.
Otomatk golf baktım ilanlarda ama göremedm ne yazıkki fiyatlar iyice uçmuş.
Peki neden dizel yıllık km olarak gelir gider hesabında artı oluşturucak mı?downsizing motorlar uygun tüketimler sunabiliyor.
Bonus olarak hyundai elentra öneriyorum

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Ben kesinlikle golf öneririm.ama o fiyatlara 2017 üstü sanırım sadece manuel bulunur.
Çok oyuncak severim diyorsan megane öneririm iconları oldukça dolu.
Otomatk golf baktım ilanlarda ama göremedm ne yazıkki fiyatlar iyice uçmuş.
Peki neden dizel yıllık km olarak gelir gider hesabında artı oluşturucak mı?downsizing motorlar uygun tüketimler sunabiliyor.
Bonus olarak hyundai elentra öneriyorum
Benim için turbo benzinli arabalar uygun. Ama babam dizelden vazgeçmiyor. :D
Yüksek paket TSI motorlu Seat, VW, Skoda bulursam ikna etmeye çalışırım tabi. :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Bu paraya bu kadar yeni başka dizel otomatik araba daha yok herhalde.
Mekanik olarak Koreliler bir çok Avrupalıdan daha iyidir, daha uzun ömürlüdür. Şu araçta kafamı kurcalayacak tek şey DCT şanzıman olurdu ama DSG, EDC, Powershift baktığınıza göre DCT olmasında da bir sorun yok demektir.

Hyundai'nin ikinci eli malum, Kia gibi önyargılı değil insanlar.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şöyle bi baktım da 1.6dizel otomatik hatasız 20-30bin km arası lounge plus egea sedan alınıyor. Baya da donanım var Elantra ile donanımları karşılaştırıp bakabilirsiniz kore falan bakıyosanız çok üzmez.

Şahsen baksam o parayı egeaya vermem o ayrı, ama öyle düşük bi km şartı da koymazdım kendime. Babanın dizel-otomatik-düşük km ve bu bütçesine bunlar oluyor yerine göre mantıklı sayılabilir. İlk yorumda da dedim egea diye ama piyasaya bakmadan demiştim fiyatlara bakınca tekrar yazmak istedim. 122ye sıfırı da var ama 95-100e 2. El daha mantıklı olur herhalde.

O bütçelerle şöyle bir şey düşünürdüm herhalde (donanıma bakmak lazım)

Ha dersen 4x4 olmadıktan sonra duster ı nabayım, o zaman kadjar nissan qashqai veya koreli cinslerine de bakabilirsiniz

Son düzenleme:

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Şöyle bi baktım da 1.6dizel otomatik hatasız 20-30bin km arası lounge plus egea sedan alınıyor. Baya da donanım var Elantra ile donanımları karşılaştırıp bakabilirsiniz kore falan bakıyosanız çok üzmez.

Şahsen baksam o parayı egeaya vermem o ayrı, ama öyle düşük bi km şartı da koymazdım kendime. Babanın dizel-otomatik-düşük km ve bu bütçesine bunlar oluyor yerine göre mantıklı sayılabilir. İlk yorumda da dedim egea diye ama piyasaya bakmadan demiştim fiyatlara bakınca tekrar yazmak istedim. 122ye sıfırı da var ama 95-100e 2. El daha mantıklı olur herhalde.

O bütçelerle şöyle bir şey düşünürdüm herhalde (donanıma bakmak lazım)

Ha dersen 4x4 olmadıktan sonra duster ı nabayım, o zaman kadjar nissan qashqai veya koreli cinslerine de bakabilirsiniz
Panpa pardon ama dustera bırak 90 100i 70 bin tl bile vermem :D Saçma bi tercih olur bana göre..

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Focus 1.5 dizel trend x 2016,2017 model otomatik km si 40,45 bin en fazla olan araba sizi üzmez hatta mutlu olursunuz ama piyasadaki mal benim anlayışı hayatında ilk defa arabaya binmiş zekalar fiyatları oldukça yüksek tutuyorlar ve Focus 1.5 i 100 bin tl ye alanlar bile var Focus dışında Kia dizel yada astra dizel 136 beygir olanı tercih sebebi olabilir kasası biraz sağlam olsun derseniz Focus ama satıcılara kesinlikle acımayın fiyat kırmıyorsa almayın

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,366
7,205
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Focus 1.5 dizel trend x 2016,2017 model otomatik km si 40,45 bin en fazla olan araba sizi üzmez hatta mutlu olursunuz ama piyasadaki mal benim anlayışı hayatında ilk defa arabaya binmiş zekalar fiyatları oldukça yüksek tutuyorlar ve Focus 1.5 i 100 bin tl ye alanlar bile var Focus dışında Kia dizel yada astra dizel 136 beygir olanı tercih sebebi olabilir kasası biraz sağlam olsun derseniz Focus ama satıcılara kesinlikle acımayın fiyat kırmıyorsa almayın
Kasası biraz sağlam olsun derken?

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Konuyla ilgilenen herkese teşekkür ederim. Babamla anlaşmazlık yaşıyorum. Benim dediğim arabayı o beğenmiyor, onun dediği arabaları da ben beğenmiyorum.

Şu an Golf, Passat bakıyoruz. :D

Son durum 2017+ boş paket olmamak şartıyla düşük km(40 bine kadar) VW, Audi, Skoda vb. mantıklı arabalar arıyoruz. VAG’cı olacağız bu gidişle. :)

Sanırım babam turbo benzinlileri aklına koydu. 1.4 TSI Passat bakıyordu biraz önce.
Acele etmeyelim istiyoruz.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,366
7,205
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Konuyla ilgilenen herkese teşekkür ederim. Babamla anlaşmazlık yaşıyorum. Benim dediğim arabayı o beğenmiyor, onun dediği arabaları da ben beğenmiyorum.

Şu an Golf, Passat bakıyoruz. :D

Son durum 2017+ boş paket olmamak şartıyla düşük km(40 bine kadar) VW, Audi, Skoda vb. mantıklı arabalar arıyoruz. VAG’cı olacağız bu gidişle. :)

Sanırım babam turbo benzinlileri aklına koydu. 1.4 TSI Passat bakıyordu biraz önce.
Acele etmeyelim istiyoruz.
Şimdiden hayırlı olsun. Passat önerisi gelmemesine rağmen yine Passat alınıyor. :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bunun neden otomatiği yok.bu motor neden corollada yok.
Neden olmalı:D 1,4 üne mmt takıyor adam.Ekonomik motora ekonomik şanzıman.Türk kafası iyi gitsin yakmasın hızlı vides atsıncılara özel çıkarmıyorlar:(.Teknik bilgisini özelden veririm sana burayı kirletmiyim

Son düzenleme:

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Guiletta ve Mazda 3 leri de düşünebilirsiniz. Piyasada daha geçerliliği olan bir araç arıyorsanız benim bu segmentteki favorim golf şahsen. Neredeyse eksiksiz ve her disiplinde iyi bir araç

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Öncelikle hayırlısı olsun, @FocusMonster , umarım hoşunuza giden uzun yıllar bineceğiniz bir araç alırsınız. Bana sorarsanız ben o fiyatlardaki araçlara çok hakim değilim, ama yine de fikrim az buçuk var.

Diğer sayfaları okudum, @Cenk e katılıyorum, 90-110 arasına D segmenti olarak Mondeo 1.5-1.6 TDCi manuel önerirken, benzinli olarak 1.4 Manuel TSi Suberb öneririm.

C segmentinde ise Golf 1.0 TSi Manuel veya BMW 116i/116d F20 öneririm.

Şimdi arkadaşlar yazacaklar, düşük hacim turbo benzinliler TSİlar N13 ler sorunlu diye haklılar fakat 40 bin km gibi alıp 100 bin sularında satarsanız siz uğraşmazsınız kronik derdi ile, bir de tabii üstüne titreyerek dikkatli kullanmanız gerekecek orası net.

He derseniz ki ben benzinin litre fiyatına dayanamam, aracı da alırım 100 bin km dahi devirerek uzun yıllarca kullanırım o zaman sizin ilacınız Mondeo dizel manuel onun harici pek araç gitmeyebilir.

Şahsi görüşüm ise bir araca 5 seneden fazla binme geçmişiniz yoksa düşük kmli servis bakımlı saydığım turbo benzinli araçlardan alın, ileride satarsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım