KAPALI 100-140 Bin Euro 4 Yetişkin + Bir Çocuk İçin Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Merhabalar,
Annemle babami sonunda polonyaya yerlesme konusunda ikna ettim. Bebek koltugu + 4 kisi panameraya sigma sansimiz olmadigindan 5 kisilik bir arac bakiyorum. %90 sehirdisi uzun yolda kullanilacak. Yeni arac alinacak, 2021 de piyasaya gelmesi muhtemel modelleri de dikkate alabilirim, araci satin almak icin acelem yok.
Butce 120 bin euro +- 20 bin euro

Tesla dusunmuyorum, uzun yolda sarj sorunu hosuma gitmiyor

7 kisilik SUVlar kriterlerimi karsiliyor ama arka koltukta 3 kisi oturabilirse daha pratik olacak, 6-7. koltuklar bagaji cok isgal ediyor.

Listeyi guncelliyorum:

Land Cruiser - sadece dizel satiyorlar, ellerinde mevcut, test imkani var ama dizel istemedigimden elendi
Audi A6 - koltuk ihtiyacimizi karsilamiyor, elendi

• Ford Explorer - 3 litre V6 Plugin hybrid, motor olarak suan favorim bu diyebilirim.
  • Highlander Hybrid- 2.5 litre 4 silindir rav4deki motor, LC bakarken yeni birsey ogrendim Highlander hybrid gelecekmis, listeye ekledim
  • Lexus RX L - 3.5 Litre V6 motor , ama ellerinde RX modeli var sadece. beklerseniz ayarlayabiliriz dediler.
  • GLS 450 4MATIC - 3 litre 6 silindir, arac gittigim showroomda yoktu, kataloglardan guzel gorunuyor, test araci talep ettim beklemem gerekecek.
  • bmw X5 - X7 xDrive40i- 3 litre 6 silindir daha onceden bildigim motor, X5'i biliyorum ama X7'yi de gormek istiyorum
  • Q7 - Q8 - 55TFSI , 3 litre V6 sanirim, satis elemani motorundan bihaber
  • XC90 - 2 litre Plugin hybrid, ellerinde bolca mevcut, yakinda test edecem
  • Discovery - Benzinli modeli 2 litre 4 silindir

Onem sirasina gore kriterlerim:
- 5 kisilik olmasi
- konfor (yalitim, sessizlik, suspansiyon kalitesi)
- 2.0 - 3.0 litre motor benzinli (hibrit olabilir, elektrikli araclarla ilgilenmiyorum)
- tercihen awd

Moderatör tarafında düzenlendi:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ekran Resmi 2020-08-18 12.44.18.png

Bu yada buna yakin bisey bakiyorum, resimdeki onceki kasa discovery.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Toyota Highlander, Volvo XC90, ben bir de yanına Ford Galaxy EcoBoost ekleyeyim. Bilmiyorum hakkında ne düşünüyorsunuz...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Amerika'yı yeniden keşfe gerek yok bence. Lüks bir şey almak istiyorsam Volvo XC90 alır geçerim. 7 kişilik versiyonu zaten böylesine bir aile kullanımı için yapılmış. Güvenlik dahil araba her şeyi sunuyor. Yok o kadar para vermeyeyim, daha az para harcayayım diyorsam da 5008, Ford Galaxy, Renault Espace v.b bir şeyler bakarım.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Ortada kontrol sistemi olmasa da koltuk yapısından dolayı çocuk koltuğu olduğunda ortadaki kişi pek rahat edemeyebilir.
Eğer 5 kişi binilecekse orta koltuğun diğerleriyle aynı/benzer olması konforu arttıracaktır.
Çocuk koltuğu ortaya koyulup kenarlara binilmesi tavsiye ediliyordu en son hatırladığım.
Geçen o kadar tartıştıktan sonra SUV'lara yönelmenizi vallahi anlamadım @inzfatih hocam. Üstüne kimse de çıkıp abi bunlardan alma demiyor 😳
Hayırlısı olsun diyelim...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Çocuk koltuğu ortaya koyulup kenarlara binilmesi tavsiye ediliyordu en son hatırladığım.
Geçen o kadar tartıştıktan sonra SUV'lara yönelmenizi vallahi anlamadım @inzfatih hocam. Üstüne kimse de çıkıp abi bunlardan alma demiyor 😳
O tartismada benim anlatmak istedigim sey farkliydi. her aracin iyi oldugu bir konu, iddali oldugu bir alan var.
SUV dusmani degilim ama her aracin farkli ihtiyaclara karsilik uretildigini dusunuyorum, SUV'un konfor amacli yapilan bir sedandan daha konforlu oldugunu dusunmuyorum.
Hali hazirda zaten SUV kullanicisiyim, bunu da zaten tartismada da belirtmistim.
Ihtiyaclar degisince arabayi da degistirmek gerekiyor, yolcu sayisi artinca ya 2 arac gidecez ki babam bunu istemedi, geriye tek secenek kaliyor, SUV yada MPV almak.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Hocam o tartışmanın asıl rol karakteri SUV'ların yol tutuşu ve yüksek hızlardaki rahatlığı üzerineydi yanlış hatırlamıyorsam. @inzfatih hocam aile kullanımı için alacağından dolayı herkes SUV üzerine düşünüyor şu anda.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bugunlerde bos zamanim vardi, karar verdim diyebilirim. Yardimci olan herkese tesekkurler. Konu kapanabilir, satin aldiktan sonra mutlaka uzerine konusuruz :)
Sonuc olarak :

Mercedes GLS 450 4MATIC - Bu araca cok sicak bakiyorum, eger test surusunde icime sinerse alicam, katalog uzerinde cok hosuma gitti, test araci baska sehirdeymis getirecekler, test surusu icin bekliyorum.
Volvo XC90 - GLS hosuma gitmezse XC90 alacam, hem ellerinde de fazla sayida mevcut. istedigim opsiyonlarda bir tane bulabilirim, beklemek zorunda kalmam.

Daha once hic mercedes almadigim icin GLS aklimda yoktu, tavsiyelerle yonlendiren herkese tesekkurler

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugunlerde bos zamanim vardi, karar verdim diyebilirim. Yardimci olan herkese tesekkurler. Konu kapanabilir, satin aldiktan sonra mutlaka uzerine konusuruz :)
Sonuc olarak :

Mercedes GLS 450 4MATIC - Bu araca cok sicak bakiyorum, eger test surusunde icime sinerse alicam, katalog uzerinde cok hosuma gitti, test araci baska sehirdeymis getirecekler, test surusu icin bekliyorum.
Volvo XC90 - GLS hosuma gitmezse XC90 alacam, hem ellerinde de fazla sayida mevcut. istedigim opsiyonlarda bir tane bulabilirim, beklemek zorunda kalmam.

Daha once hic mercedes almadigim icin GLS aklimda yoktu, tavsiyelerle yonlendiren herkese tesekkurler
Hayirli olsun simdiden hocam. Hangisini alirsan al mutlaka adaptif suspansiyon ya da sasi artik hangi ismi veriyorlarsa o opsiyonu mutlaka al. Ozellikle suv aracta cok ise yariyorlar yol konforu ve tutus acisindan.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Hayirli olsun simdiden hocam. Hangisini alirsan al mutlaka adaptif suspansiyon ya da sasi artik hangi ismi veriyorlarsa o opsiyonu mutlaka al. Ozellik suv aracta cok ise yariyorlar yol konforu ve tutus acisindan.
opsiyonlar icin ayrica calismak lazim, opsiyon katalogu sayfalarca uzayip gidiyor. simdilik marka model motor sanzimana karar verdik hem volvoda hem mercedeste, kesinlesince oturup ders calisir gibi calisacam, kullanmadigim opsiyon icin de para vermek istemiyorum.
Dediginiz gibi adaptif suspansiyon olmazsa olmazlardan.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
opsiyonlar icin ayrica calismak lazim, opsiyon katalogu sayfalarca uzayip gidiyor. simdilik marka model motor sanzimana karar verdik hem volvoda hem mercedeste, kesinlesince oturup ders calisir gibi calisacam, kullanmadigim opsiyon icin de para vermek istemiyorum.
Dediginiz gibi adaptif suspansiyon olmazsa olmazlardan.
Aynen oyle.. Bende detaya girmedim zaten araba secmekten daha zor opsiyonlara karar vermek. Ama kesin alinmasi gereken opsiyonlarin basinda geliyor surusu gelistiren opsiyonlar. O sebeple bunlari ilk siraya yazmak aractan alinan zevki arttirmada cok faydali. Hatta opsiyonlar arasinda kararsiz kalirsan o konuda bile baslik acabilirsin bence hocam.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Aynen oyle.. Bende detaya girmedim zaten araba secmekten daha zor opsiyonlara karar vermek. Ama kesin alinmasi gereken opsiyonlarin basinda geliyor surusu gelistiren opsiyonlar. O sebeple bunlari ilk siraya yazmak aractan alinan zevki arttirmada cok faydali. Hatta opsiyonlar arasinda kararsiz kalirsan o konuda bile baslik acabilirsin bence hocam.
O konuda da ayrica konusur tartisiriz, burada cok guzel fikirler aliyorum. GLS mesela hic aklimda olmayan bir modeldi, katalogta gorunce cok begendim. opsiyonlar konusunda da bir benzeri olabilir. insan bazen yazan opsiyonun ne anlama geldigini bile anlamiyor, her marka baska bir adlandirma kullaniyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O konuda da ayrica konusur tartisiriz, burada cok guzel fikirler aliyorum. GLS mesela hic aklimda olmayan bir modeldi, katalogta gorunce cok begendim. opsiyonlar konusunda da bir benzeri olabilir. insan bazen yazan opsiyonun ne anlama geldigini bile anlamiyor, her marka baska bir adlandirma kullaniyor.
Evet. O sebeple dedim opsiyonda kararsiz kalirsan tartisalim diye. Hem bilenler vardir hem de bizler de ogreniriz arastirip. Arabaya opsiyon secme kismi zevkli oluyor hele para varsa 🤣

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım