10w40’dan 0w40’a geçiş yapılır mı?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
whatsapp’dan gönderirim tam karar verdiğimde
tamamdır, tekrar hayırlı olsun. Ankara'ya geldiğim an görmeye tanışmaya gelcem acayip heyecanlı bişey benim için.
Ciddi manada dünyanın en iyi arabası olduğunu düşünüyorum çünkü, etrafta da çok yok 😅 😅 😅

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
tamamdır, tekrar hayırlı olsun. Ankara'ya geldiğim an görmeye tanışmaya gelcem acayip heyecanlı bişey benim için.
Ciddi manada dünyanın en iyi arabası olduğunu düşünüyorum çünkü, etrafta da çok yok 😅 😅 😅

her zaman beklerim 😂
fiyatına göre hissettirdikleri tartışılmaz

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
@alkın Aynı araçtan bende aldım. Size de hayırlı olsun çok keyifli bir araç insan kullanırken içinde kendini gülümserken buluyor. Çok keyifli :)
Araç eski oluca servis geçmişini filan bilemiyor. O yüzden aracı komple bir bakıma sokayım diyorum. İlk aşamada tüm firen sistemini elden geçirttim. Şimdi motor kısmına başlayım diyorum. Tüm sıvıları filtreler değiştireyim istiyorum. Acaba siz motor yağı olarak hangi yağda karar kıldınız ve memnun kaldınız mı?
Bu araçta hangi antifirizi kullanmam lazım araştırdım ama birşey bulamadım konu ile ilgili son olarak ta filtreleri mann filter alayım diyorum nissan başka bir marka mı tavsiye ediyor yada kullanıyor mu

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
@alkın Aynı araçtan bende aldım. Size de hayırlı olsun çok keyifli bir araç insan kullanırken içinde kendini gülümserken buluyor. Çok keyifli :)
Araç eski oluca servis geçmişini filan bilemiyor. O yüzden aracı komple bir bakıma sokayım diyorum. İlk aşamada tüm firen sistemini elden geçirttim. Şimdi motor kısmına başlayım diyorum. Tüm sıvıları filtreler değiştireyim istiyorum. Acaba siz motor yağı olarak hangi yağda karar kıldınız ve memnun kaldınız mı?
Bu araçta hangi antifirizi kullanmam lazım araştırdım ama birşey bulamadım konu ile ilgili son olarak ta filtreleri mann filter alayım diyorum nissan başka bir marka mı tavsiye ediyor yada kullanıyor mu
zaten ülkeye 300 tane falan girmiştir, micraların %1i forumda şuan😅
Fren sistemi yapılınca nasıl oldu, ben hidrolik değiştirdim ama disk balata kötü sanırım 235000kmlik yağdaki gibi olmasa da ısınıyor hala.

Son düzenleme:

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
zaten ülkeye 300 tane falan girmiştir, micraların %3ü forumda şuan😅
Fren sistemi yapılınca nasıl oldu, ben hidrolik değiştirdim ama disk balata kötü sanırım 235000kmlik yağdaki gibi olmasa da ısınıyor hala.
Benim diskler yeniydi balataları değiştirdim ( Textar ), hortumları yeniledim, ana merkezide değiştirdim. ama usta beni beklemeden uyduruk bir hidrolik koymuş bu bakımda onuda motul ile değiştireceğim. Ama bu haliyle gayet yeterli çok zorlamadım ama hissi güzel balataları tavsiye ederim. Bu arabanın en büyük sıkıntısı az olması o yüzden hiç düzgün parça bulunamıyor. Hep çin malı var onlara da güvenip taktır mayınca parçacı parçacı geziyorsun :)

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
aracınız hayırlı olsun.
geçen cuma bakıma soktum ben de detaylı olarak micramı.
yağ-mobil 1 10w40 (yağ yakma riskini göze alamadım ama ilk sahibinden gelen yağ hangi markaydı bilmiyorum ancak mobil-1 motoru baya sessizleştirdi ve rahatlattı)
hava filtresi-mann
benzin filtresi-bosch
yağ filtresi-bosch
polen filtresi-sakura (kliması yok diye çok pahalıya kaçmadım)
termostatını değiştirdim eski sahibi iptal etmiş. (magnetti marelli)
silecekleri değiştirdim (bosch aereco)
motor suyunu ekledim (castrol vardı ustada ekle dedim ayrı almadım)
buji (bosch iridyum)
buji değişiminde iridyum buji almanızı kesinlikle tavsiye ederim.
eski tip motor olmasına karşı eski nikel bujilere göre hem performans hem ses iridyum buji sayesinde çok değişti.
alt tablayı değiştirdim ama markasını unuttum.
aklıma gelirse ekleme yaparım.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
aracınız hayırlı olsun.
yağ-mobil 1 10w40 (yağ yakma riskini göze alamadım ama ilk sahibinden gelen yağ hangi markaydı bilmiyorum ancak mobil-1 motoru baya sessizleştirdi ve rahatlattı)
hava filtresi-mann
benzin filtresi-bosch
yağ filtresi-bosch
buji (bosch iridyum)
eski tip motor olmasına karşı eski nikel bujilere göre hem performans hem ses iridyum buji sayesinde çok değişti.

Büyük ihtimalle koyduğunuz yağ 10w40 Mobil Süper 2000, bildiğim kadarıyla Mobil 1'in 10w40 yarı sentetik yağı mevcut değil.

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
aracınız hayırlı olsun.
hava filtresi-mann
benzin filtresi-bosch
yağ filtresi-bosch
buji (bosch iridyum)
Bende değişim listemi şöyle oluşturdum;
Yakıt Filtresi - Mann Filter Wk66
Yağ Filtresi - Mann Filter W610/4
Hava Filtresi - Mann Filter C1618
Kabin Filtresi - Mann Filter Cu2516
Buji - NKG BKR5EIX-11 İridyum
Şanzuman Yağı – Motul Multi ATF
Motor Yağı konusunda kararsız kaldım Motul - 6100 SYNERGIE+10W-40 yada Liqui Moly Mos2 Leichtlauf 10W-40
Fren Hidroliği Motul RBF 660
Şimdilik bunlarla başlayım diyorum artık usta sağına soluna bakınca çıkan bir eksiklik olursa onlarıda ekleriz.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
Bende değişim listemi şöyle oluşturdum;
Yakıt Filtresi - Mann Filter Wk66
Yağ Filtresi - Mann Filter W610/4
Hava Filtresi - Mann Filter C1618
Kabin Filtresi - Mann Filter Cu2516
Buji - NKG BKR5EIX-11 İridyum
Şanzuman Yağı – Motul Multi ATF
Motor Yağı konusunda kararsız kaldım Motul - 6100 SYNERGIE+10W-40 yada Liqui Moly Mos2 Leichtlauf 10W-40
Fren Hidroliği Motul RBF 660
Şimdilik bunlarla başlayım diyorum artık usta sağına soluna bakınca çıkan bir eksiklik olursa onlarıda ekleriz.
ürünler en kalitelerinden oluşuyor.
ben hava harici filtreleri mann marka bulamadım.
bulabilirseniz bana da atabilir misiniz linkleri?
yağ olarak da mobil-1 şiddetle tavsiye ederim.

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
ürünler en kalitelerinden oluşuyor.
ben hava harici filtreleri mann marka bulamadım.
bulabilirseniz bana da atabilir misiniz linkleri?
yağ olarak da mobil-1 şiddetle tavsiye ederim.

Filtrelerin linklerini aşağıya ekledim. Umarım işinize yarar Sizin kullandığınız yağın tam adı nedir

https://urun.n11.com/yakit-filtresi...12de-59kw-80hp-mann-yakit-filtresi-P437789758

https://urun.n11.com/yag-filtresi/n...cr12de-59kw-80hp-mann-yag-filtresi-P378735644

https://urun.n11.com/hava-filtresi/...r12de-59kw-80hp-mann-hava-filtresi-P378729823

https://urun.n11.com/polen-filtresi...n-filtresi-nissan-micra-ii-k11-13i-P410372378

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Deneyimli bir usta 100 bin km öncesinde 0w40 yağ öneriyordu ama ondan sonra 10w40 önermişti. Arabanın motor durumuna göre yağın viskozitesi değişir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım