KAPALI 125.000 Altı Araç Seçimi - 0.9 Clio Sport Tourer Alınır Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İzmir'den bi arkadaşım 0.9 clio sporttourer düşünüyor. alınır mı ne dersiniz ?
Alınmaz derseniz 125bin altı ne alınır ?

@dthhasan doktur bey yorumlarını bekliyorum.

• Dizel istemiyor arkadaş, bıktım diyor. Benzinli öncelikli, lpg olmasa daha iyi olur.
  • Segment fark etmez.
  • Manuel olacak
  • Araçtan beklentisi, masraf açmayacak.
  • Olabildiğince düşük km olması gerekiyor.
  • Bütçemiz 0-125.000 TL arası

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Egea yağ eksiltiyor :D

Egea tenekesi kullanan birisinden yorum bu bu arada :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Egea yağ eksiltiyor :D

Egea tenekesi kullanan birisinden yorum bu bu arada :D

O günden bugüne biraz daha yol yaptıktan sonra kesin bilgiler içeren bi güncel;

O 150-200 ml dediğimiz aslında 50-60 ml civarıymış, egealarda yağ çubuğunun minimumu ile maximum seviyesi arası ciddi derecede ufakmış(aslında arabanın yağ kapasitesi de alışık olduğumuz 4 litre değil o yüzden biraz farklı, tüm yağı boşaltıp 3 litre yağ koyduğmuzda minimum seviyesinin üstüne çıkıyor 3.2 koyunca maximum seviyesine geliyor). 3500km civarı abim çubukta yağ çok az bi servise götür dedi (karanlıkta bakmış görememiş :D ) Gittik servise orda bekledikten sonra çektik çubuğu yağ seviyesi idealdeydi. Bana çubuktaki mesafenin ne kadar yağa denk geldiğini göstermek için çay bardağıyla ölçerek yarım çay bardağı kadar yağ eklediler ve çubuktaki min-max arasındaki seviyede %25-30 civarı bi artış oldu. Araç 3500km - 9 ayda toplamda yarım çay bardağı kadar yağ eksiltmiş özetle.

Ekli dosyayı görüntüle 30984

Bu arada servisin ilgisi gerçekten çok iyi, tekrar tekrar farklı kişiler bakıp hepsi durumu tek tek açıkladı. Bir sonraki bakıma girdiğinde bizim tedirginliğimizi ortadan kaldırmak için yağı tartılarak kaydedilecek, bizim istediğimiz km sonucunda yağı tamamen boşaltılıp tekrar hem litre hem gram olarak ölçülecek. Zaten şuan gözümle gördüğüm için ben ikna oldum ama yine de bunu teklif ettiler.

Bir de yakıt tüketimi 9-9,5 litrelerde geziyor abimin kullanımında. Kendisi biraz agresif kullanıyor benim kullanımımda aynı şartlarda 8-8.5 litre civarları tutturabiliyorum fazla kasmadan. Herhangi bir 1.4-1.6 atmosferiğin en tasarruflusu 7 üstü dolaşır bu rotada

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
egea 1.4 de ihtimaller dahilinde. aslında hem 1.4 egea fire easy ve clio 0.9 sport tourer joy buldu birer tane izmirde. ikisi de tanıdık kişilerde. ikisi arasında kaldı .

peki clio okeyse neden egea alırım diyorsun

edit egea 122 clio 130a bulmuş
Egea olacaksa en az Urban olsun. Easy olacaksa direk Clio baksın derim. Bir arabanın bir seviye donanım düşmesiyle bu kadar kaderinin değiştiğini daha önce görmedim. 0 araba 200k km yapmış gibi kondisyonda satılıyor :D

0.9 bizim yakın arkadaşta vardı, 120k devirdi araba tertemiz hiç sıkıntısız devam ediyordu. Bakım maliyetleri de çok uygun. Performansı, çekişi 1.4 atmosferik gibi; tek fark devir bandı çok kısır. =)
Klasik renault'lar gibi içi çok dökülmüyor bunların. Çünkü bunları basit yapmışlar, dökülecek her yer sert plastik. Trimler insan gibi kullanımda uzun yıllar sıkıntısız gidiyor.

Edit: Easy donanım olmaması şartıyla tercihim Egea olur.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Egea olacaksa en az Urban olsun. Easy olacaksa direk Clio baksın derim. Bir arabanın bir seviye donanım düşmesiyle bu kadar kaderinin değiştiğini daha önce görmedim. 0 araba 200k km yapmış gibi kondisyonda satılıyor :D

0.9 bizim yakın arkadaşta vardı, 120k devirdi araba tertemiz hiç sıkıntısız devam ediyordu. Bakım maliyetleri de çok uygun. Performansı, çekişi 1.4 atmosferik gibi; tek fark devir bandı çok kısır. =)
Klasik renault'lar gibi içi çok dökülmüyor bunların. Çünkü bunları basit yapmışlar, dökülecek her yer sert plastik. Trimler insan gibi kullanımda uzun yıllar sıkıntısız gidiyor.

Forumdaki yanıtlardan sonra özellikle egeada karar kıldı gibi, yalnız donanım sıkıntı easy plus mu ne varmış boşun adı boş olmayanı ondan da baktı bakalım 😁

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Forumdaki yanıtlardan sonra özellikle egeada karar kıldı gibi, yalnız donanım sıkıntı easy plus mu ne varmış boşun adı boş olmayanı ondan da baktı bakalım 😁
Yok öyle bir paket onu yazanlar üçkağıt peşinde, easye easydir. Stil paket mi ne alıyorlar Easy Plus diyorlar. Aklınızda bulunsun.

Bu arada ailede 1.5 dCi SpprtTourer var Joy paket. Bence tip ve kullanışlılık olarak son derece güzel.
Ama aynı fiyatlara Easy dışı bir Egea alınabiliyorda tercih edilebilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Easy plus denilen hb deki easy, sedan kasada easy plus diye bir şey yok. HB kasada tüm donanımlar plus lu oluyordu 2019 yılında sedanda Easy haricindekilere plus gelene kadar

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yok öyle bir paket onu yazanlar üçkağıt peşinde, easye easydir. Stil paket mi ne alıyorlar Easy Plus diyorlar. Aklınızda bulunsun.

Bu arada ailede 1.5 dCi SpprtTourer var Joy paket. Bence tip ve kullanışlılık olarak son derece güzel.
Ama aynı fiyatlara Easy dışı bir Egea alınabiliyorda tercih edilebilir.

valla hız sabitleyici vs varmış, sonradan taktırmış olabilir gibi tabi dediğin gibiyse eğer tamamdır

dizel düşünmüyor ya, son dizelinden baya çekti almayacağım dizel bıktım diyor

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok

Katılıyorum. Urban plus'a güç yetmiyorsa en azından stil paketli easy egea alınmalı. Stil paket'de hız sabitleyici, arka park sensörü, sis farı, deri direksiyon, deri vites topuzu, krom ön ızgara, urban plus jant geliyor.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Katılıyorum. Urban plus'a güç yetmiyorsa en azından stil paketli easy egea alınmalı. Stil paket'de hız sabitleyici, arka park sensörü, sis farı, deri direksiyon, deri vites topuzu, krom ön ızgara, urban plus jant geliyor.
Ben işin donanım listesi tarafında değilim. Benim için klima olsun, hız sabitleyiciyle abs güzel bonuslardır. Normalde arabaların donanımları değiştiğinde kapı ve koltuk döşemeleri, yalıtım, ses sistemi kalitesi gibi farklılıklar olur. Ama Egea'da paket Easy'ye indi mi üretim bandı mı değişiyor nedir, işçilik kusurları filan çok artıyor. Ciddi kalitesiz bir arabaya dönüşüyor. Benim derdim donanım beğenmemek değil, kalitesini beğenmemek öyle diyeyim. O yüzden plus'ı stili bilmemnesi fark edeceğini sanmıyorum, şahsen Easy donanımlarından uzak dururum, herkese de uzak durmasını tavsiye ederim.

Clio'larda ise kalite konusunda Egea'daki gibi donanıma bağlı farklılık yok. Fakir spec alınır, camlar çevirerek açılır, devam edilir. =)

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
219
300
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
Ben işin donanım listesi tarafında değilim. Benim için klima olsun, hız sabitleyiciyle abs güzel bonuslardır. Normalde arabaların donanımları değiştiğinde kapı ve koltuk döşemeleri, yalıtım, ses sistemi kalitesi gibi farklılıklar olur. Ama Egea'da paket Easy'ye indi mi üretim bandı mı değişiyor nedir, işçilik kusurları filan çok artıyor. Ciddi kalitesiz bir arabaya dönüşüyor. Benim derdim donanım beğenmemek değil, kalitesini beğenmemek öyle diyeyim. O yüzden plus'ı stili bilmemnesi fark edeceğini sanmıyorum, şahsen Easy donanımlarından uzak dururum, herkese de uzak durmasını tavsiye ederim.

Clio'larda ise kalite konusunda Egea'daki gibi donanıma bağlı farklılık yok. Fakir spec alınır, camlar çevirerek açılır, devam edilir. =)
Egea kiralamıştık bir keresinde en boşu, teneke diyip dalga geçmiştik. Sonra Egea HB full modeline bindim. Segment atladım resmen,böyle fark olamaz. Gözünüzü kapatıp binseniz imkanı yok aynı araba demezsiniz.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok

Ben, urban plus alacak imkan yoksa en azından biraz daha şirket spec modundan çıkıp görünüş, donanım olarak daha iyi olsun diye stil paket alınır demek istedim. Tabi ki imkan varsa stil paket falan hikaye gidip urban plus alınır. Donanım, işçilik, güvenlik olarak ciddi farklar var.

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen

Tamamen katılıyorum.Donanımını falan geçtim, üretim kalitesi olarak Egea'nın Easy paketi B segmenti, Urban veya Urban Plus'u C segmenti gibi hissettiriyor neredeyse.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Clio Sport Tourer kullanmıştım; ön koltuk konforu iyiydi, arka için aynısını söyleyemem, gidişi güzeldi, trim sesi çoktu, 110'dan sonra araç içinde rüzgar esiyordu (hepsi böyle midir bilmem), her yeri sert plastikti ama kötü hissettirmiyordu, bagajı geniş ve kullanışlıydı. Aynı fiyatta ben Egea tercih ederdim ama Clio'da fena değil şehiriçi kullanım daha ağırlıklıysa belki tercih edilebilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Dostlar yardımlarınız için teşekkür ederim.

arkadaş bugün clio bakmaya gitti, malzeme kalitesini sevemedim dedi. aksi bir şey çıkmazsa bütçesine uygun olan donanım egea alacak.

Teşekkür ederim, konuyu kapatıyorum :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
2019 model 11bin km'de ilk sahibinden 1.4 egea Urban aldı. boya değişen hasar kaydı cart curt yok.

131bin tlye :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım