KAPALI 130.000 tl ye kadar konforlu bir araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
araç değiştirmeyi düşünüyorum. normalde ağır japoncuyum ancak aradığım kriterlerdeki uzak doğulular vergiye takıldığı için türkiye de yok. toyota camry gibi.

araçtan tek beklentim konfor ve sessiz iç mekan. opsiyonel ortopedik koltuk sunarsa marka tadından yenmez. sonuçta araçta yeri geliyor saatlerce oturuyoruz. bakın alman taksici gurbetcilere hiç bel fıtığı oluyor mu? olmaz niye adamların taksi e serisi. bizde bel fıtığı dedin mi taksici hastalığı. :) neyse performans, yakıt, benzin dizel, sınıf c, d, suv, crossover hiç farketmez.

konforlu sessiz azcık geniş ve otomatik vites bir araç bakıyorum. sıfır km. 5-6 yıl kullanmayı düşünüyorum. 2 yetişkin 1 çocuk birde evcil hayvanımız var küçük köpek.

hyundai elentra
opel astra k station wagon
skoda octavia station wagon

bu 3 araç arasında kaldım. opele yakınım, masajlı agr opsiyonel koltuk donanımından dolayı. yalıtımı da diğer ikisine göre daha iyi.

hyundai en ucuzları, 7 yıl garantisi var. ve oldukça geniş. daha geleneksel ama daha sağlam yapısı var intibası uyandırıyor. her ne kadar sw istesemse ayrıca sedan olması türkiye piyasasında artı

skoda en işlevseli. tam bir fiyat mantık performans aracı aslında. vag grubu aslında hiç sevmem ama uzatılmış garanti satın alınabiliyor. genelde doğuş oto tecrübeme dayanarak, yoğunluktan sistem biraz yavaş işlese de hizmetinden memnunum ve bir mağduriyet yaşamadım. aslında vag aracım 2-3 kere saçmasapan bozuldu da garantiden halloldu. mağdur etmediler ve yokuşa sürmedir geride kalan 3 yıl boyunca.

sizlerinde yorumlarını alabilir miyim. opsiyonel koltuk sunması konfor açısından çok önemli. renaultta sunuyor ama sanki megane pek alınmaz, kadjar ve talismanda 160 ı buluyor fiyatı

Son düzenleme:

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Hocam octavia da olabilir ama 130000 gibi bütçe varsa eğer kesinlikle d segment bir araç bakmalısınız ki bu istediğiniz özelliklerin çoğu d segment araçlarda bulabilirsiniz . Bi scoda superb e bakmanızı öneririm .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eğer benzinli olabiliyor ise 0km Ford Mondeo alınır o fiyata... sessizlik ve konfor olarak oldukça beğenilen bir araç.
Ortopedik koltuk konusunda opsiyonu var mı bilmiyorum ama bu konuda yine duyduğum kadarıyla Passat başarılı . ama onunda iç mekanı Mondeo kadar sessiz değil deniyor...yinede sürmek lazım .. özellikle benzinli olabiliyorsa seçeneğiniz çok ... Son olarak Superb içinde Passattan konforlu deniyor...

Ben 2nci tertemiz 2-3 yaşında bir BMW 316 ve 320i, Audi A4 de listeye eklerdim ... onlarında süspansiyon konforu iyi... zaten Premium segment araçlar.. üzmez :=

@hizgis in bahsettiği gibi o rakkam içinde hele hele benzinli olabiliyorsa kesinlikle D sınıfı araçlara bakmak lazım ...
Tavsiyem çok gereksiz opsiyonları bir kenara bırakın ve segment atlayın... konfor ve sukunet opsiyon donanım ile gelmiyor... aracın özünün iyi olması lazım (ki bu en maliyetli kısım aslında)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yeni mondeo'ların çok konforlu ve puf puf bir araba olduklarını söylüyorlar.Mondeo'lara bakabilirsiniz.o_OPiyasası tam ne kadar bilmiyorum ama 2.el SWagon bir F30 da çok çok işinizi görür zannımca.:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Station wagon'un süspansiyon ayarları farklı mıdır bilemiyorum, ama astra k focus'dan biraz daha sert bir araç. Onda konfor bulmanız biraz zor. Octavia keza konforludur ama bulunduğu segmentte rakiplerinden daha fazla konfor sunmaz, neticede torsiyonlu olup konforlu olmayı başarabilen o segmentte bir golf var.
Yerinizde olsam direkt d segmentine çıkarım hele 130 bin lira verdikten sonra. İkinci el düşünmeyecekseniz mondeo ve superb size göre olacaktır. Mondeo'nun konforu ve yalıtımı superb'e göre daha iyi ama onun da benzinlisi yakıyor. Söylediğim gibi yakıta takılmazsanız sessizlik ve konfor açısından mondeo sizi tatmin eder. Masaj opsiyonlu deri koltuk alınabiliyor ama ortopedik olma özelliği var mı bilemiyorum araştırmanız lazım. Son olarak insignia da bakabilirsiniz, onun da konforu çok beğenilmişti ama yalıtımı diğer iki araç kadar olmayabilir.

Son düzenleme:

egeerdogan

Asfalt Kurutucu
13 Eki 2016
32
28
595
kimse yani mazda 3 den bahsetmemiş. kesinlikle gidin bakın test sürüşü yapın çünkü tam anlamıyla muazzam olmuş. c segment olmasına rağmen d segmentdeki çoğu otomobili ezer geçer. fiyat olarakta power sense modeli 140.000 tl civarında bazı opsiyonlarda oynama yaparak 1.5 dizel otomatiğini 130.000 tl ye çok rahat alabilirsiniz. seçim sizin.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
yani c segmentini opsiyonla doldurmak yerine baz'da olsa d segmenti bakın mı diyorsunuz. mondeo ya bakmamıştım ama skoda superb bayilerde hep 160 dolaylarında. 130 a nasıl olcak d segmenti kafam karıştı. kadjara falanda bakarken talismanlar da hep 159-166 bin falan yazıyordu üzerinde. passat variant var ama kesin en pahalısı kesin odur fazladan 20 kağıt sırf markaya bayılmaya gerek yok diye düşünüyorum. gidip bakmaya tenezzül bile etmedim :) yarın bir bakayim mondeo ya, baz benzinli mondeo + opsiyonel koltuk kaça bırakıyorlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
yani c segmentini opsiyonla doldurmak yerine baz'da olsa d segmenti bakın mı diyorsunuz. mondeo ya bakmamıştım ama skoda superb bayilerde hep 160 dolaylarında. 130 a nasıl olcak d segmenti kafam karıştı. kadjara falanda bakarken talismanlar da hep 159-166 bin falan yazıyordu üzerinde. passat variant var ama kesin en pahalısı kesin odur fazladan 20 kağıt sırf markaya bayılmaya gerek yok diye düşünüyorum. gidip bakmaya tenezzül bile etmedim :) yarın bir bakayim mondeo ya, baz benzinli mondeo + opsiyonel koltuk kaça bırakıyorlar
Hocam 1.5 ecoboost titanium donanım mondeo zaten 136 bin lira, siz pazarlık falan yaparak koltuk opsiyonlu mondeo'yu bu fiyata getirebilirsiniz. Burada önemli olan şanzımanı beğenip beğenmemeniz ve yakıt tüketimi olacaktır. Test sürüşüne çıkın, şanzımanı bir deneyin. Ben bunu beğendim benim için sorun yok derseniz ve aracı da beğenirseniz pazarlık edersiniz zaten.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,301
1
9,455
4,970
kocaeli
Mondeo hem sessiz hemde yumuşak süspansiyonlu , superb De tercih edilebilir .

İki araçlada test sürüşü yapıp kendi kriterlerinize göre değerlendirin derim .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
superb ile mondeo arasında çok fark varmıdır konfor ve yalıtım olarak. biraz baktım google dan, söylenenleri analiz edersek şu sonucu cıkardım. mondeo hem daha pahalı hemde superbin 2 katı yakıyo :D yılda 10 bin yapıyom ama adamın ocağına incir ağacı da dikmesin :) bi bakiyim bayide göremedim ama sitesinde 150 hp otomatik superbe 122.000 diyor.

hocam insignayı beğeniyorum ama kasa değiştiriyor, zaten allah nasip edipte alırsam 6-7 yıl kullanmayı düşünüyorum birde üstüne eski araç olursa üzülürüm diye tahmin ediyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
superb ile mondeo arasında çok fark varmıdır konfor ve yalıtım olarak. biraz baktım google dan, söylenenleri analiz edersek şu sonucu cıkardım. mondeo hem daha pahalı hemde superbin 2 katı yakıyo :D yılda 10 bin yapıyom ama adamın ocağına incir ağacı da dikmesin :) bi bakiyim bayide göremedim ama sitesinde 150 hp otomatik superbe 122.000 diyor.

hocam insignayı beğeniyorum ama kasa değiştiriyor, zaten allah nasip edipte alırsam 6-7 yıl kullanmayı düşünüyorum birde üstüne eski araç olursa üzülürüm diye tahmin ediyorum

Kasası ne kadar eskise de dizel olma avantajı var. Ayrıca opel de şuan insignia için 8k kampanya var Fordlarda da %2 indirim yapıyorlarmış.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Mondeo trafikli ve sakin kullanım koşullarında 10 litrenin altını kolay kolay görmüyor maalesef. Daha sakin bir yerde yaşıyorsanız 9 litreye inebilir. Tüketim olarak öyle bir sorununuz varsa direkt superb'e yönelmeniz gerekecektir.
Yalıtım ve konfor farkı olarak testleri izleyebilirsiniz, onlardan yeterince fikir sahibi olabilirsiniz zaten.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Mondeo trafikli ve sakin kullanım koşullarında 10 litrenin altını kolay kolay görmüyor maalesef. Daha sakin bir yerde yaşıyorsanız 9 litreye inebilir. Tüketim olarak öyle bir sorununuz varsa direkt superb'e yönelmeniz gerekecektir.
Yalıtım ve konfor farkı olarak testleri izleyebilirsiniz, onlardan yeterince fikir sahibi olabilirsiniz zaten.
hocam 9-10 yaksa kabul edilir o kasaya ama ben 15-16 yakar diye düşündüm. 8-10 arasını superb yakar diye düşündüm kendimce

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
Kasası ne kadar eskise de dizel olma avantajı var. Ayrıca opel de şuan insignia için 8k kampanya var Fordlarda da %2 indirim yapıyorlarmış.
hocam sizde insigna var galiba profil fotosundan anlasılan acaba aracınızdan ne kadar memnunsunuz artı ve eksileri nelerdir. genişlik ve geniş alanı kullanışlılık ne durumdadır

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam 9-10 yaksa kabul edilir o kasaya ama ben 15-16 yazar diye düşündüm. 8-10 arasını superb yakar diye düşündüm kendimce
Tsi motor ve özellikle dsg kombinasyonunun biraz daha tutumluluk yapabilme potansiyeli var. Ama mondeodaki şanzıman klasik tam otomatik olduğundan tüketimi biraz artırabiliyor. Sakin veya normal kullanımda 15-16 yakması mümkün değil, o tüketimleri bastığınız zaman görmeye başlarsınız. 10 litre civarı sizin için sorun değilse dediğim gibi test edersiniz bakarsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım