KAPALI 130.000 tl ye kadar konforlu bir araç

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tesla
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tesla

Profesör
358
araç değiştirmeyi düşünüyorum. normalde ağır japoncuyum ancak aradığım kriterlerdeki uzak doğulular vergiye takıldığı için türkiye de yok. toyota camry gibi.

araçtan tek beklentim konfor ve sessiz iç mekan. opsiyonel ortopedik koltuk sunarsa marka tadından yenmez. sonuçta araçta yeri geliyor saatlerce oturuyoruz. bakın alman taksici gurbetcilere hiç bel fıtığı oluyor mu? olmaz niye adamların taksi e serisi. bizde bel fıtığı dedin mi taksici hastalığı. :) neyse performans, yakıt, benzin dizel, sınıf c, d, suv, crossover hiç farketmez.

konforlu sessiz azcık geniş ve otomatik vites bir araç bakıyorum. sıfır km. 5-6 yıl kullanmayı düşünüyorum. 2 yetişkin 1 çocuk birde evcil hayvanımız var küçük köpek.

hyundai elentra
opel astra k station wagon
skoda octavia station wagon

bu 3 araç arasında kaldım. opele yakınım, masajlı agr opsiyonel koltuk donanımından dolayı. yalıtımı da diğer ikisine göre daha iyi.

hyundai en ucuzları, 7 yıl garantisi var. ve oldukça geniş. daha geleneksel ama daha sağlam yapısı var intibası uyandırıyor. her ne kadar sw istesemse ayrıca sedan olması türkiye piyasasında artı

skoda en işlevseli. tam bir fiyat mantık performans aracı aslında. vag grubu aslında hiç sevmem ama uzatılmış garanti satın alınabiliyor. genelde doğuş oto tecrübeme dayanarak, yoğunluktan sistem biraz yavaş işlese de hizmetinden memnunum ve bir mağduriyet yaşamadım. aslında vag aracım 2-3 kere saçmasapan bozuldu da garantiden halloldu. mağdur etmediler ve yokuşa sürmedir geride kalan 3 yıl boyunca.

sizlerinde yorumlarını alabilir miyim. opsiyonel koltuk sunması konfor açısından çok önemli. renaultta sunuyor ama sanki megane pek alınmaz, kadjar ve talismanda 160 ı buluyor fiyatı

Son düzenleme:
hocam sizde insigna var galiba profil fotosundan anlasılan acaba aracınızdan ne kadar memnunsunuz artı ve eksileri nelerdir. genişlik ve geniş alanı kullanışlılık ne durumdadır
bizde 1.6t 170lik var. Artıları konfor/yol tutuş dengesi, yalıtım, donanımı uygun fiyata sunması. Eksileri ise aslında bir çok kişinin sınıfını yanlış yorumlamasından kaynaklanıyor. Herkes d segmenti olduğunu düşünüyor ama aslında d-coupe demek daha doğru olur. Coupe benzer tasarımını çok beğensem de d segmenti arabalar ile kıyaslarsanız içi klostrofobik,görüş açıları kötü ve kullanışlılığı biraz geri kalıyor. Ama 4 kapı cruiser diyebileceğiniz bir araba istiyorsanız bu eksikliklere kesinlikle değiyor.
Daha önce yazdığım test yazısını da buradan bulabilirsiniz. http://garajtv.com/test-simsek-etkisi-opel-insignia/

yani c segmentini opsiyonla doldurmak yerine baz'da olsa d segmenti bakın mı diyorsunuz. mondeo ya bakmamıştım ama skoda superb bayilerde hep 160 dolaylarında. 130 a nasıl olcak d segmenti kafam karıştı. kadjara falanda bakarken talismanlar da hep 159-166 bin falan yazıyordu üzerinde. passat variant var ama kesin en pahalısı kesin odur fazladan 20 kağıt sırf markaya bayılmaya gerek yok diye düşünüyorum. gidip bakmaya tenezzül bile etmedim :) yarın bir bakayim mondeo ya, baz benzinli mondeo + opsiyonel koltuk kaça bırakıyorlar

Bence aynen öyle yapın. Yani C segmentine doldurmak veya tam donanımlısına saçma sapan 130-140 binler vermek yerine, D segmenti araç bakın...hatta 1-2 yaşında olsun hiç problem değil.. akıl karı değil C segmentine 130bin vermek .. hele hele üst segment marka değilse...

Bence aradığınız araç Mondeo veya Superb... Mondeo çok kısa, çok agresif veya çok çok kötü trafikte kalmazsa 14-15 yakmaz.. 9.5-10 ortalama ile gezersiniz... Superb in benzinlisinde bu 1lt düşer düşer....dizelinde 6 -7lt ortalama ile gezilir heralde...

Konfor olarak iki araçta benzerdir... tsi motorlu superb de motor sesi falan almaz..sadece mondeonun süspansiyonları biraz daha puf puf .. ben mondeo test sürüşünde yol üzerindeki beyaz boyalardan geçerken bunu anlamıştım..ama benim aracımada o kadar yehi lastik taksak o kadar çok çok farklı olmaz...yani Superb de sizi üzmez... zaten iç hacim...ohh yani...

Liste fiyatlarına takılmayın...
Pazarlık yapın...ben Octavia için liste fiyatından 12-13bin altına fiyat almıştım..
Tahminen D segmenti araçlar içinde bundan aşşağı olmaz..

Bu bütçelere her zaman F30 Bmw 316-320i Ed bulunur... veya tertemiz bir A4 te bulunur..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...