AÇIK 130 Bin TL ye Araç Seçimi

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Herkese merhaba , mümkün olduğunca 130 bin tl üzerine çıkmadan bir araç almayı düşünüyorum.Araca göre bir miktar esneyebilirim fiyat konusunda. Kullanım koşulları çoğunlukla 2 kişi şehir içi 3-5 km kısa sürüşler. Ayda 500 km ortalamayı geçmeyecektir kullanımımız. En önemli kriterim klima olması , onun haricinde ekstra uğraş masraf çıkarmayacak donanımlar olsa da olur olmasa da. Şasede , podyede, direklerde ,tavanda vs işlem olan araç kesinlikle düşünmüyorum. Hatchback olmasını tercih ederim ama şart değil.

Özetlersek , kısa mesafe , az kullanılacak , klimalı bir araç arıyorum.Varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kendi yaptığım araştırmada şartlarıma en uygun aracın palio olduğunu gördüm . Hatta şu aracın duruşunu vs beğendim (Palio 8v), klimasının çalışmasında bir sorun var sanırım onun haricinde benim aradığım şartları sağlıyor. 8 valf motoru olduğu için pek beğenilmiyor sanırım ama benim kullanımım için çok birşeyi etkileyeceğini düşünmüyorum.

Ekleme: Palio 1.2 8v hakkında tecrübesi olanlarda cevap verirse çok sevinirim.

Son düzenleme:

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,862
26,211
5,720
Ankara
Marka
Skoda
kliması arızalı palio alırsanız klima arızasını çözmeniz biraz zahmetli olabilir gruplarda baya uğraşıyorlar çünkü. 1.2 8v motor pandalarda olan motorun nerdeyse aynısı, pandacılar mutlu genelde. bir de 1.4 8v var o tek nokta enjeksiyon sıkıntılı bi motor onu önermem

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
kliması arızalı palio alırsanız klima arızasını çözmeniz biraz zahmetli olabilir gruplarda baya uğraşıyorlar çünkü. 1.2 8v motor pandalarda olan motorun nerdeyse aynısı, pandacılar mutlu genelde. bir de 1.4 8v var o tek nokta enjeksiyon sıkıntılı bi motor onu önermem
Klimaya baktırıp durumuna göre alabilirim diye düşündüm. 126 bin liraya bırakıyor bu şekilde. Güneş yanıksız kaput,tavan,bagaj kapağı olan araba bulmak imkansız gibi bu fiyatlarda. 1.4 bakmıyorum hiç. 1.2 8v , 16v ve 1.3 multijet bakıyorum. Çok kısa mesafe kullandığım için dizele çok yakın değilim.

Stilo
Kısa mesafede City modu var
Dijital klima
Bütçem dahilinde stilo bulunabiliyor ama biraz uğraştıran bir modelmiş diye okudum genelde. O yüzden daha basit diye palio ya yöneldim ama önerebileceğiniz bir favoriniz varsa değerlendirebilirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corsa B dolu ve temiz bulabilirsiniz.
Corsa C de bulursunuz ama 130'a sıkıntılısı düşer ancak.
Benim repertuar bu kadar :)

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
308
446
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Herkese merhaba , mümkün olduğunca 130 bin tl üzerine çıkmadan bir araç almayı düşünüyorum.Araca göre bir miktar esneyebilirim fiyat konusunda. Kullanım koşulları çoğunlukla 2 kişi şehir içi 3-5 km kısa sürüşler. Ayda 500 km ortalamayı geçmeyecektir kullanımımız. En önemli kriterim klima olması , onun haricinde ekstra uğraş masraf çıkarmayacak donanımlar olsa da olur olmasa da. Şasede , podyede, direklerde ,tavanda vs işlem olan araç kesinlikle düşünmüyorum. Hatchback olmasını tercih ederim ama şart değil.

Özetlersek , kısa mesafe , az kullanılacak , klimalı bir araç arıyorum.Varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kendi yaptığım araştırmada şartlarıma en uygun aracın palio olduğunu gördüm . Hatta şu aracın duruşunu vs beğendim (Palio 8v), klimasının çalışmasında bir sorun var sanırım onun haricinde benim aradığım şartları sağlıyor. 8 valf motoru olduğu için pek beğenilmiyor sanırım ama benim kullanımım için çok birşeyi etkileyeceğini düşünmüyorum.

Ekleme: Palio 1.2 8v hakkında tecrübesi olanlarda cevap verirse çok sevinirim.
Ben Palio'nun 1.3 dizel veya 1.6 Sporting motorlu olanlarını önerebilirim.1.3 dizel sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır,1.6 Sportingler'i sizin kullanım koşullarınız göz önünde bulundurulunca önermiyorum.O paralara Fiesta ve Clio 2 bulunabiliyor.Bu seçenekler içinde benim Palio'dan sonraki tercihim Clio 2 olurdu.Fiesta'nın temizini pek göremedim.

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Aslında baktığım araçlarla alakası yok ama bulunduğum yerde şu iki araca bakma baktırma şansım var. Bu fiyatlara bu donanımlar başka bir araçta yok sanırım varsada ben denk gelmedim. Piyasası palioya göre çok yavaştır eminim ama satarken belli bir zararı ve beklemeyi göze alabilirim problem değil.
Beyaz olanla konuştum 135 e bırakıyor.

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
308
446
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Aslında baktığım araçlarla alakası yok ama bulunduğum yerde şu iki araca bakma baktırma şansım var. Bu fiyatlara bu donanımlar başka bir araçta yok sanırım varsada ben denk gelmedim. Piyasası palioya göre çok yavaştır eminim ama satarken belli bir zararı ve beklemeyi göze alabilirim problem değil.
Beyaz olanla konuştum 135 e bırakıyor.
Marea'lar donanımlı araçlardır.Bu paraya bu kadar donanımlı,konforlu araç olmadığı doğru fakat Stilo neyse bu da aynısıdır.Elektriksel olarak arızalı oldukları kullanıcılarının en birinci şikayetidir.Yani anlayacağınız ucuz olmasının bir sebebi var.

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,726
3
9,662
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Tüh be benim 156 yı verirdik ama kliması yok :D

Bana kalırsa Fiat markasının her türlü 1.2 modelleri 1.3 modelleri alınır hatta fiatra pahalıysa Tata markasında 1.3 mjet var :)

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
ilk tavsiyem hem yakıt tüketimi hem de sorunlarının ucuz yollu halledilmesinden ötürü 206 : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...li-gok-mavi-klimali-tertemiz-1044325849/detay

ikinci tavsiyem konforuna çok güvendiğim ve yine ucuz yollu halledilen problemlerinden ötürü ibiza : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-degisensiz-seat-ibiza-signo-1042765328/detay

Bu da fantezi olsun hatatat: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-2.0-hlx-orjinal-degisensiz-1041938304/detay
Araçlar temiz dursa bile km olarak 250 bin üzeri pek almak istemiyorum.
Marea için burda ustayla konuştum , almayı düşünüyorum bakıyor musun vs diye 1.6 ise bakarız 2.0 bakmıyoruz diyor :D .

Tüh be benim 156 yı verirdik ama kliması yok :D

Bana kalırsa Fiat markasının her türlü 1.2 modelleri 1.3 modelleri alınır hatta fiatra pahalıysa Tata markasında 1.3 mjet var :)
Alfa hep dışardan gördüğüm ve sevdiğim bir marka , daha içine bile oturmak nasip olmadı. Şu an a noktasından b noktasına beni sanayiyle uğraştırmadan götürüp getirecek bir araç bakıyorum o yüzden alfa çok beğenmeme rağmen eleniyor.

Bu arada 130-140 a istediğim gibi bir araba bulamadığım için bütçeyi biraz daha arttırıp şu araçla anlaştım . Detaylıca inceledim ama ekspere sokup alacağım bir aksilik çıkmazsa.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Araçlar temiz dursa bile km olarak 250 bin üzeri pek almak istemiyorum.
Marea için burda ustayla konuştum , almayı düşünüyorum bakıyor musun vs diye 1.6 ise bakarız 2.0 bakmıyoruz diyor :D .

Alfa hep dışardan gördüğüm ve sevdiğim bir marka , daha içine bile oturmak nasip olmadı. Şu an a noktasından b noktasına beni sanayiyle uğraştırmadan götürüp getirecek bir araç bakıyorum o yüzden alfa çok beğenmeme rağmen eleniyor.

Bu arada 130-140 a istediğim gibi bir araba bulamadığım için bütçeyi biraz daha arttırıp şu araçla anlaştım . Detaylıca inceledim ama ekspere sokup alacağım bir aksilik çıkmazsa.

Yalnız son 1 yıl içinde değilse ve tek kazada olduysa, o tramer Palio için çok fazla. 1000₺ civarlarını aşmayan parça parça hasar kayıtlarının toplamıysa sıkıntı yok tabii.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım