14 yaşında araca 86 bin TL verir misiniz?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bir kaç gün önce 10 yaşında opelime 105bin lira verildi. Geçen hafta da 97. Ben hayatta bu paralara almam derim haketmiyor derim ama piyasa böyle. Ne yapayım arabam olmasa mecbur alacaktım, üstünü verecek param yok çünkü.

Satmayı düşündüm aynı temizlikte üste koymadan benim arabadan daha iyisini de bulamadım.

Kaldı ki şu da var, bir aracın fiyatını yaşı mı belirler yoksa marka donanım km falan mı?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Burda normalde 20 bin lira olup bugün piyasası 35-38 olan arabaya 43 yazanlar var, konusmaya gerek yok, kura bakarak hareket ederseniz bütün arabaların fiyatlarının düşüşte olduğunu göreceksiniz.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Bir kaç gün önce 10 yaşında opelime 105bin lira verildi. Geçen hafta da 97. Ben hayatta bu paralara almam derim haketmiyor derim ama piyasa böyle. Ne yapayım arabam olmasa mecbur alacaktım, üstünü verecek param yok çünkü.

Satmayı düşündüm aynı temizlikte üste koymadan benim arabadan daha iyisini de bulamadım.

Kaldı ki şu da var, bir aracın fiyatını yaşı mı belirler yoksa marka donanım km falan mı?
105 verdiyseler ki bunu sana büyük ihtimalle alıp satıcak biri demiştir emin ol üstüne 10 15 daha koyup ilana koyacaklardır. Gözlerimizle şahit oluyoruz her gün sanayideyim. Benim h kasaya'da sürekli teklifler geliyor sağdan soldan. Fakat dediğin gibi ben aracımı satsam üstüne para eklemeden 2013 polo dahi alamıyorum. Şimdi gelelim bu tartışılan konuya. Herkes araba satarken sahibindene girip baz alıyor fiyatları. Aracınız full orjinal boyasız değişensiz ise 2-3 parçalı boyalılarına göre herkes 5 10 bin fazla yazıyor bunu herkes yapar. Neden orjinal olan gözü gibi baktığı arabasını ucuza versin? Ben şahsen vermem. Anlatılmak istenilen olay bu. Atılan linkteki corolların kmsi ve temizliği için bu paraları isteniyor. Mertcanın attığı gibi 200 bindekiler o fiyat bandında geziyordur o kadar paran varsa gidip onu alabilirsin. Temizini düzgünün istiyorsan her zaman 5 10 her neyse üstü fazlası verip alınıyordu zaten. Ben her iki arabayı alırken daha düşük fiyatlıları vardı daha fazla verip temizini aldım enayi miyiz biz şimdi?

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel

Son olarak bana göre birr aracın fiyatını:
Kilometre
Boya değişen
Kondisyon ve Donanım
ve Model olarak belirler.

Benim aracın 88 binde olanını da gördüm 100 binde olanı da gördüm. Tamamen önceki sahiplerinde nasıl kullandığıyla alakalı. Gördüğüm her iki araçta 200 bin km havası vardı..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
105 verdiyseler ki bunu sana büyük ihtimalle alıp satıcak biri demiştir emin ol üstüne 10 15 daha koyup ilana koyacaklardır. Gözlerimizle şahit oluyoruz her gün sanayideyim. Benim h kasaya'da sürekli teklifler geliyor sağdan soldan. Fakat dediğin gibi ben aracımı satsam üstüne para eklemeden 2013 polo dahi alamıyorum. Şimdi gelelim bu tartışılan konuya. Herkes araba satarken sahibindene girip baz alıyor fiyatları. Aracınız full orjinal boyasız değişensiz ise 2-3 parçalı boyalılarına göre herkes 5 10 bin fazla yazıyor bunu herkes yapar. Neden orjinal olan gözü gibi baktığı arabasını ucuza versin? Ben şahsen vermem. Anlatılmak istenilen olay bu. Atılan linkteki corolların kmsi ve temizliği için bu paraları isteniyor. Mertcanın attığı gibi 200 bindekiler o fiyat bandında geziyordur o kadar paran varsa gidip onu alabilirsin. Temizini düzgünün istiyorsan her zaman 5 10 her neyse üstü fazlası verip alınıyordu zaten. Ben her iki arabayı alırken daha düşük fiyatlıları vardı daha fazla verip temizini aldım enayi miyiz biz şimdi?
Ya ilanlarda değişenli bol boyalı astra j sporta 120 yazan var jahahahahaha

shagy

shagy shay
Düz Yol Gazcısı
11 Haz 2020
18
13
145
29
istanbul
Mt

dürüstlüğünüzden dolayı tebrik ederim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Eski mesajlarımda arasam bulurum. Es kasa Civicler 40 bin civarlarına çıktı, kim alır bunları dedim alındı; 50-60'a çıktı yine dedim yine alındı; şimdi 70-90 arasına alınıp satılıyor gözümün önünde hâlâ diyorum kim alır diye ama alınıyor. Türkiye'de araba piyasasının belli ölçütleri yok, her markanın hatta her modelin kendine özgü arz ve talebi yani piyasası var. Arabacı geçinen adamların bunları göz ardı etmesi garip.

Kredi faizleri düşürüldü millet alıp satsın para dönsün diye, bizim aveller gitti eve arabaya zam yaptı, yine kimse alıp satamadı.
Son haftalarda kaç tane yeni gümrük vergisi geldi, en ufak şeylerden bile ne koparsak kâr düşüncesi hakim mevcut sistemde, verginin tek başına yetmeyip katlamalı şekilde alındığı ötv gibi kalemlerde hala indirim bekleyenler olması üzücü ve şaşırtıcı.
Doların yakın vadede düşeceğini beklemekte saçma, yakın dönemde yaşanan sahte zenginliğin bir bedeli olacaktı ve şuan o bedeli ödemeye başladık. Katma değer üretmek yerine bol bulduğumuz yağı bir yerimize çalmayı seçtik ve bunu alkışladık, şimdi hayıflanmanın anlamı yok. Konu dünyadan çok bizimle alakalı, ''bir biz değil dünya batıyor yeğenim yav'' kafası boşa. Enflasyon ortada, evi arabayı falan geç marketlerden eli boş dönüyoruz; hala paranın değer kaybetmediğini düşünen varsa elindeki fazla parasını bana gönderip beni de şahlandırabilir.

Piyasası 100 bin olarak kabul görmüş araca 110 bin yazıp piyasayı anlamsız yükseltmeye çalışmak ahlaksızlıktır ama 90 bin yazıp vicdan mastürbasyonu yapmaya çalışmakta açık bir şekilde ahmaklıktır. O araç 90 bine gittikten üç gün sonra 102 bin liraya al satçı bir kene tarafından satılacak, hem piyasa yükselmiş olacak hem de bir uyanığın cebine havadan para konmuş olacaktır. He buna rağmen aracını piyasasının altında satmak isteyen çok vicdanlı adam gibi adamlar varsa, forumun al-sat bölümüne koysunlar da en azından yabancıya gitmesin biz alalım.

Ayrıca pahalılık yüzünden isyan edilecek mercinin burası olmadığını da hepimiz biliyoruz. Bunlar çok konuşuldu, yorulduk.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Eski mesajlarımda arasam bulurum. Es kasa Civicler 40 bin civarlarına çıktı, kim alır bunları dedim alındı; 50-60'a çıktı yine dedim yine alındı; şimdi 70-90 arasına alınıp satılıyor gözümün önünde hâlâ diyorum kim alır diye ama alınıyor. Türkiye'de araba piyasasının belli ölçütleri yok, her markanın hatta her modelin kendine özgü arz ve talebi yani piyasası var. Arabacı geçinen adamların bunları göz ardı etmesi garip.

Kredi faizleri düşürüldü millet alıp satsın para dönsün diye, bizim aveller gitti eve arabaya zam yaptı, yine kimse alıp satamadı.
Son haftalarda kaç tane yeni gümrük vergisi geldi, en ufak şeylerden bile ne koparsak kâr düşüncesi hakim mevcut sistemde, verginin tek başına yetmeyip katlamalı şekilde alındığı ötv gibi kalemlerde hala indirim bekleyenler olması üzücü ve şaşırtıcı.
Doların yakın vadede düşeceğini beklemekte saçma, yakın dönemde yaşanan sahte zenginliğin bir bedeli olacaktı ve şuan o bedeli ödemeye başladık. Katma değer üretmek yerine bol bulduğumuz yağı bir yerimize çalmayı seçtik ve bunu alkışladık, şimdi hayıflanmanın anlamı yok. Konu dünyadan çok bizimle alakalı, ''bir biz değil dünya batıyor yeğenim yav'' kafası boşa. Enflasyon ortada, evi arabayı falan geç marketlerden eli boş dönüyoruz; hala paranın değer kaybetmediğini düşünen varsa elindeki fazla parasını bana gönderip beni de şahlandırabilir.

Piyasası 100 bin olarak kabul görmüş araca 110 bin yazıp piyasayı anlamsız yükseltmeye çalışmak ahlaksızlıktır ama 90 bin yazıp vicdan mastürbasyonu yapmaya çalışmakta açık bir şekilde ahmaklıktır. O araç 90 bine gittikten üç gün sonra 102 bin liraya al satçı bir kene tarafından satılacak, hem piyasa yükselmiş olacak hem de bir uyanığın cebine havadan para konmuş olacaktır. He buna rağmen aracını piyasasının altında satmak isteyen çok vicdanlı adam gibi adamlar varsa, forumun al-sat bölümüne koysunlar da en azından yabancıya gitmesin biz alalım.

Ayrıca pahalılık yüzünden isyan edilecek mercinin burası olmadığını da hepimiz biliyoruz. Bunlar çok konuşuldu, yorulduk.
Hocam şurada çok değil 2-3 yıl yaşayan görür. Tüm Dünya bambaşka bir ekonomik sisteme gidiyor. ABD Japonya İsviçre gibi çok güçlü ekonomiye sahip dediğimiz devletler Dünyanın en batık devletleri. Japonya devleti bitmiş durumda şu anki üretim gücüne rağmen aldığı borcun faizini ödeme İmkanı dahi YOK. Avustralya da Mortgate kredilerinde sadece faizi ödeyip ana parayı hiç ödeyemeyenlerin oranı %70 . İçinde bulunduğumuz sistemde göreceksiniz o güçlü ekonomilerdeki Halk Mahvolacak.
O zaman Türkiyede dahil Tüm Dünyada Otomobil gibi temel olmayan ihtiyaçlar ters düz olacak şirketler batacak sadece ayağını yorganına göre uzatanlar ayakta kalacak.
Yani Şuan Türkiyede yaşadığımız bal gibi de Küresel bir durum. Biz de otomobil fiyatı artıyor, Avustralyada krediler ödenemiyor, Japonyada devlet yaşlıların yükünü kaldıramıyoruz zor durumdayız diyor, Abd de Borç dağı sürekli katlanıyor vs. Japonya Abd İsveç gibi Merkez Bankaları sürekli karşılıksız para basıp halka dağıttığı için sanki bizim kadar sorun yok gibi görünüyor ama o bahsetttiğiniz bol bulunca harcama durumunu o güçlü Ülkeler hala daha para basarak sahte zenginlikle devam ettiriyor.
Alman Markını hatırlayın şimdi aynısı Küresel olarak yaşanıyor.
Para Tüm Dünyada eriyor, değer kaybediyor ve güçlü olan karşılıksız parasını basmaya devam ettiği için şimdilik sahte zenginlik yaşıyor.
1970 de Amerikada maaşı ile 900 gram Altın alabilen Amerikalı şuan 30 gram alabiliyor. Yani Para Pul Olmuş. Bu bizde daha da vahim durumda ama sorun KÜRESEL. Neden çünkü ABD Üretiminin 2 katı kadar para basmış, Avrupa 4 katı, Japonya 10 Katı, İsviçre 12 katı. Bu sebeple Devletler Borcunu ödeyemez duruma gelmiş.
Almanya gibi güçlü bir üretim ülkesi cari fazla veren bir Ülke dahi verdiği cari fazla ile şuanki borcunu 140 Yılda ancak ödeyebiliyor tabi yeni borç almazsa.
Japonya Yıllık Üretimini hiç harcamasa ki bu mümkün değil tamamı ölür :) yine de borcunu 3 Yılda ancak Ödeyebiliyor bu sebeple BATIK durumda sadece erteliyor. Batan Yunanistan da bu oran 1.4 Yıl Lübnan da 1.8 yıldı
Türkiye ise tüm bunların yanında Dünyanın Milli Gelirine Oranla en borçlu 55. ülkesi. Bizimkisi hiçbir şey. Ekonomi Tüm Dünyada Balon haline çoktan geldi 2-3 yıla Patlayacak. O zaman bu yazıyı unutmayın Hocam. Çok değil en fazla 3 yıl Otomobil piyasası ne olmuş, Fiyatlar ne olmuş bir bakalım

Son düzenleme:

AYD

MEHMET AYD
Taklacı Güvercin
30 May 2020
11
11
295
GAZİANTEP
Kardeşim çok güzel bir konuya değinmişsin çok değil 2.5 ay önce 2003 Corolla 1.6 Sol VVT-İ (sırf orjinalini bozmamak için tüp takmadık) aracım vardı. hiçbir sorunu yoktu. bakımları zamanında yapılıyordu, 2006'dan beride elimizdeydi. Aracı 2019 Haziran ayında satmaya niyetlendiğimde 30-35k arasıydı, ne kadar uçmuş ya fiyatlar dedim satmadım. 2.5 ay önce satmak zorunda kaldım. çoğu kisiye göre piyasanın çok altında verdim 40.000 tlye sattım aracı. Şuan bakıyorum sattığım araç 60-65 fiyat bandında gidip geliyor. yahu ne olduda yükseldi yani 2003 model araba heryeri sağlam olsa ne olur 17 yaşında artık. Anlamadım gitti. bazen diyorum acaba hatamı ettim satmakla ancak bilemiyorum. şuanda o arabaya eş değer kondisyonda bir araç bulamıyorum 2.5 aydır boş boş sarı sitede geziyorum gerçekten aklım almıyor. 0 Araba tedariğinde sıkıntı var diye veya gelmiyor yükseldi diye bu zincirlemenin taa 13 yaşında ki arabaya hatta 20-30 yaşındaki arabaların fiyatının yükselmesini aklım almıyor.

CesurAkçin

Cesur
Profesör
12 Haz 2020
89
101
1,060
35
Beşiktaş
Marka
Volkswagen
Bence verilmez zaten piyasalar o kadar karışık olduki artik sahini bile 108.000 tl istiyorlar garip

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Şuradaki arabalara biçilen abartı paralara göre baktığımda şu an piyasası 150-160 civarı olan highline golfümüze herhalde 10-20k daha fiyat eklememiz lazım biz bu fiyatı ekledikten sonrada burada sahibinden üzerinden en afaki ilanlara göre fiyat biçenlerde diyeceklerdir bunu satınca ne alabiliyorum hiçbir şey alamıyorum diyecek sonra bir 10 k daha ekleyecek onlar 10k koyunca biz bakacağız ulan x marka araba bu fiyatsa bizim arabamız şu kadar eder kafasında bir 15k da biz ekledik mi mis gibi piyasa işte ondan sonra burada deriz kordoşüm arabamı değerinin altında mı satayım diye :D Bu kafayla makas gittikçe açılıyor açılmaya da devam edecek maalesef. Geçen düşündüm yılbaşından bu yana ne oldu diye çünkü şu an geçen yıl 60’a satılamayan arabalara utanmasalar 130 lira isteyecekler dolar/euro bir lira farketse arabanın birim fiyatı 20.000 euro olsa arabanın fiyatı 20.000₺ artar o zamandan bu zamana ek vergi vs gelmedi bakıyorum ama maşallah vergisiz fiyatı 20.000 euro olan o 0 km C segment arabalar 60-70k lira artmış aklım mantığım almıyor iyi ki sıfır km alıp bu saçma piyasayla uğraşmamışım 5-10 yıl daha hiçbir şey alasım yok yine alacak olursam biraz daha kendimi zorlayıp 0 km alacağım bizim şark kurnazları altta birbiriyle uğraşsın dursun.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota

Benim 105 teklifim mi konuda bahsi geçen

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yazık.. 125 verdim hayırlı olsun
images

• Haha
Tepkiler: FocusMonster
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım