1974 1303 VW (Geçenlerde yayınlanan)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ki allah görüyo bu başlık burda durduğu sürece eve hangi araba alınırsa benim hangi arabam olursa hepsini açıcam hepsini koyucam ve bayiden alınamayacak,bir eşi daha bulunamayacak aracım olduğu takdirde videodan hemen sonrada ilana koyucam bu böyle olacak :) ama şimdi sinan abi der gel cayenne i çekelim gidip videodan sonra onu koymam girin sahibindene aynı opsiyonlusunu bulun alın derim :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tabi canim o bir ferrari tessarossa zaten. Valla 4. Arabam bu zaten deyipte hepsini siralayip aslinda hepsinin guncel tek bir araba oldugunu gormek dahada komik allah kimseyi az seylerle bozmasin .

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
amin kardeşim allah tüm bozulanları ıslah etsin bide senden bu vosun aynısını bulup göstermeni bekliyorum artık kusura bakma :) inşaallah bigün karşılaşıp bu düşüncenin yanlışlığını gösterebilirim.kimsenin sidik yarıştırdığı yok sonuçta burası bir araç forumu ve şahin kullananından yüklü evo kullananına binbir türlü insan var kimsede kimsenin tavuğuna kış demiyor bizde demeyelim bir zahmet elimizdekilere şükredip yok dört arabanın biri güncel cart curt gibi garip laflara girmeyelim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,871
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yorumların hepsini okuyamadım, zaten yorum yapma ihtiyacı hissettiğim şey ise başlığın içeriğiyle alakalı.
Öncelikle araca harcanan paralar konusunda yalan yahut abartılı beyan verildiğini düşünüyorsanız ve haklı olsanız bile bunu ispat etmeden başlık açmanız, aracın sahibine büyük haksızlık ve saygısızlık oluyor. Bir insanı bir şey ile itham ederken ( dolaylı yahut dolaysız ) elinizde kanıt olmalı. Aksi halde ( haklı olsanız bile ) zandan öteye gitmez yaptığınız.
İkincisi, aracını otopark.com'a test için vermiş birisi bunu satış için gayette reklam olarak kullanabilir. Bu iş alım-satım meselesidir, siz de aracınızı otopark.com'a verin sizin de reklamınız olsun. Haksız rekabet gibi bir şey yok ortada.
Üçüncüsü, aracın piyasa fiyatının yahut ederinin çok üst rakamlardan yani haksız rakamlardan yazıldığını düşünüyorsanız, araca talip olursunuz, ciddi alıcı olarak ararsınız, arkadaş da size araç ile ilgili yapılan işlemlerin faturalarını gösterir, kalem kalem toplayıp kabaca bir fiyat çıkarırsınız ve aracın bu fiyatı hak edip etmediğine bakarsınız.
Üzgünüm ama bu şekilde, elinizde bir kanıt olmadan yahut kanıt olsa da bunu başlıkta sunmadan insanlar hakkında böyle yorumlar yapmak gerçekten hiç hoş değil.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Kanıt olsun olmasın videoda 70 lira para harcadım diyip 50 liradan ilana koyarsanız bu yorumlara hazırlıklı olmanız lazımdı.
Sonuçta kimse sizin özel hayatınızı, 15bin tl zarar etsenizde sizin icin problem olmayacağını bilmiyor.

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
Yorumların hepsini okuyamadım, zaten yorum yapma ihtiyacı hissettiğim şey ise başlığın içeriğiyle alakalı.
Öncelikle araca harcanan paralar konusunda yalan yahut abartılı beyan verildiğini düşünüyorsanız ve haklı olsanız bile bunu ispat etmeden başlık açmanız, aracın sahibine büyük haksızlık ve saygısızlık oluyor. Bir insanı bir şey ile itham ederken ( dolaylı yahut dolaysız ) elinizde kanıt olmalı. Aksi halde ( haklı olsanız bile ) zandan öteye gitmez yaptığınız.
İkincisi, aracını otopark.com'a test için vermiş birisi bunu satış için gayette reklam olarak kullanabilir. Bu iş alım-satım meselesidir, siz de aracınızı otopark.com'a verin sizin de reklamınız olsun. Haksız rekabet gibi bir şey yok ortada.
Üçüncüsü, aracın piyasa fiyatının yahut ederinin çok üst rakamlardan yani haksız rakamlardan yazıldığını düşünüyorsanız, araca talip olursunuz, ciddi alıcı olarak ararsınız, arkadaş da size araç ile ilgili yapılan işlemlerin faturalarını gösterir, kalem kalem toplayıp kabaca bir fiyat çıkarırsınız ve aracın bu fiyatı hak edip etmediğine bakarsınız.
Üzgünüm ama bu şekilde, elinizde bir kanıt olmadan yahut kanıt olsa da bunu başlıkta sunmadan insanlar hakkında böyle yorumlar yapmak gerçekten hiç hoş değil.

ağzına sağlık başkan zaten döner dönmez ilk iş maliyetlerin yazıldığı kağıtların fotolarını atmak olacak :)

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
Kanıt olsun olmasın videoda 70 lira para harcadım diyip 50 liradan ilana koyarsanız bu yorumlara hazırlıklı olmanız lazımdı.
Sonuçta kimse sizin özel hayatınızı, 15bin tl zarar etsenizde sizin icin problem olmayacağını bilmiyor.

halbuki bunu bilsinler diye o kadarda açıklama yazdım ilana foruma yazdım keşke onları okuyup yazsalardı :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Kendi adıma konuşacak olursam ben araç sahibine yalan söylüyorsun, o kadar harcamadın vs. gibi bir söz söylemedim, zan altında bırakmadım. Daha önce bu forumda gtepro'yuydu sanırım zan altında bırakan birine sert çıkanlardan biriydim. Kendimce araç ve piyasası hakkında bir iki cümle yazdım.
Konu tahminimden fazla uzadı söylemek istediğimi başka bir örnekle açıklayayım, umarım bu konudaki son mesajım olur.
The makina'da yeşil bir Toyota gt86 çıkmıştı, hatırlayanlar olacaktır. O arabanın piyasası belli. Sahibi uzun zamandır satışta tutuyordu, bakayım ne olmuş diye girdim aracın kaplamasını değiştirmiş ama araç hâlâ satılık. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-batman-rocketbunny-361803629/detay
Modifiye, restorasyon falan bunlar zevk işi. Maliyeti çıkarmak için böyle işlere en azından Türkiye'de kalkışmak gerçekçi değil (TT Custom'ın işleri vs. istisna, onlar direkt o şekilde çalışan bir şirket). Üstteki gt86'yı stock almak başlı başına 100-130 bin lira arası bir para. Araç sahibi 160 bin istiyor, maliyeti belki istediğini de geçmiştir ama bu arabaya verilecek mantıklı fiyat 140 bin'den fazla olmayacaktır. Bunlar zevk işi, sonuçta para kaybetmek garanti gibi bir şey, şu kadar para kaybettim bu kadar para kaybettim diye düşünecek kişiler o nedenle hiç kalkışmaz böyle işlere. Wheeler dealer çekmiyoruz neticede aracı 5 bin pounda alayım, en uygun şekilde yenileyeyim 7 bine mâl olsun 10 bin pound'a satayım falan, işinin ehli bir usta değilsen, parça tedarik zincirinin yoksa imkansız bunlar. Konu ve genel olarak modifiye araçlar hakkındaki görüşüm bu şekilde, kimseye bir şey dediğim yok.
Bu gt86 uzun zamandır satışta, fabrikadan çıktığı gibi diye satışa konmuş 30 küsur bin liralık kartal çok uzun zamandır satışta, ne bileyim böyle araçlar var satıştalar ama satılmıyorlar. Araç sahibine hatırlı satışlar, ben konuya ilk mesajımı yazarken 55 bin istiyordu şuan 70 bin lira yapmış, zannetmiyorum ama umarım satılır.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Vosvos sahibinin aracını teste vermesi büyük incelik. Satma konusu da kendisine kalmış ister satar ister satmaz. İsterse 500.000 TL fiyat verir bu yalnızca kendisini ilgilendirir. Bu araç zaten hemen satılabilecek bir araba değil. O yüzden de ilanı erken koymak gerekir. Arabaya baya bir masraf yapılmış.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
benim iki çift lafım var. Türkiye Serbest piyasa ekonomisi, isteyen istediği fiyata satar. Araba sahibinin değilmi. Yaptığı masrafı biliyor, satsa yerine aynı arabayı koymak istese aynı masrafı yapacak.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Yorumların bazılarını okudum.Arac'a 50 bin TL masraf yapılmış olabilir,olmayabilir veya Parçalara şişik fatura kesilmiş olabilir vs vs bunu sahibinden başka kimse bilemez aksini iddia etmek içinde kanıt'ınız olmalı.Otopark.cim aracılığı ile aracın popüleritesini arttırıp satmak istemişte olabilir bunların hepsi sahibini ilgilendirir.Arkadaş aracına fiyat biçmiş size veya bana göre bu rakamı eder,etmeyebilir veya edecek bir şeyi olmayabilir.Serbest piyasa neticede..Ama yakın geçmişte klasik toplamış biri olarak test edilen aracın 50 bin TL masraf edilmemiştir diyemiyorum çünkü kanıtım yok:)ama bu araçlar para akıllı kullandığında ustalara fahiş işçilik fiyatları verilmediğinden ortalama 10-15 bin TL'ye topanabiliyor.Umarim yanlış anlaşılmamışımdır.

Pluton

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
13
15
595
Peki hocam eğer yoksa böyle bir niyetiniz ben şahsım adına özür dilerim. Ama bana hala reklam gibi geliyor özellikle ilandaki fotoğraflar.

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
Peki hocam eğer yoksa böyle bir niyetiniz ben şahsım adına özür dilerim. Ama bana hala reklam gibi geliyor özellikle ilandaki fotoğraflar.

reklam kısmı şöyle reklam olabilir zaten 107 bin civarı izlenme var zaten reklamsa o zaten reklam :) daha bidaha sahibindende reklama ihtiyaç yok yani o fotoları koyma sebebimde arabanın eli ayağı düzgün böle üç dört fotosu var zaten bunlarıda çok güzel çektiler ondan koydum ama dediğiniz gibi bir niyetim gerçekten yok rica ederim inşaallah bigün bi dıtdıtlaşır laflarız iyi günler :)

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Vay vay vay neler dönmüş, bu aralar benim araba içinde çekim yapılacak ama baştan söyleyeyim aracım satılık değil :)

Kaldıki gelecekte satmam gerekirse, bu mantıkla stok evo 9 parası istemem gerekecek demekki. Arabada kabaca 50 bin usd üzerinde parça var, ilave olarak işçilikler bu setup için know how ve verilen emekleri düşündüğünüzde tabiki bende satacak olsam standart evo 9 ların epey üzerinde bir rakam isterdim. Sonuç olarak arkadaş bence konusunda haklı verilen emeğe ve serbest piyasaya göre istediği rakamı isteyebilir.

jedi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
44
83
685
42
Kocaeli
Herkese merhabalar.
Şimdi ben buraya gerçekleri yazacağım, sonucu ne olursa olsun kimse okumsa kavga çıksa bile umrumda değil. Gerçekten çok sinirlendim.
Geçenlerde TRT'de bir program vardı araba modifiye ediyorlardı. Sonra insanlar sıraya girip arabalarının ağzına edilmesini bekliyorlardı. Sonra da ağzına edilmiş arabaları faiş fiyattan ilana koyuyorlardı sahibinden'e.
Yakın zamanda buna benzer bir şeye daha tanıklık ettik. Otopark.com'un inceleme videosunu çektiği araçlardan 1974 VW 1303 satılık. Hem de ne fiyata tam 55 bin. Tamam klasik araba diyenler olacaktır. Ben de 1974 1303'e sahibim ve Türkiye'de ne 1303'ler biliyorum, çok çok orijinal. Ve bu fiyat istenmiyor o kadar garip geldi ki bir Vosvosçu'nun böyle bir platformu çıkar için kullanması. Video'da da fiyat olarak 70 binlerden bahsediliyor. Bu zaten başlı başına şu demek: "Ben 70 diyeyim de 55'ten satılığa koyarım.". Ki öyle de oldu. Gerekli SS'ler alındı ilan muhtemelen yakında kaldırılır bende mevcut isteyene gönderebilirim.
Saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-sahibinden-vw-1303-113.00-km-396305719/detay

isteyen, istediği malı istediği fiyata satabilir. insanları haksız yere karalayamazsınız. istemiyorsanız almazsınız. masrafını yapmış, size ne? belki param var almayı düşünüyorum?!..

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
4a79c4c3f74cdde2c489af589a0a228a.jpg
4ec3aef71bedce3132e6beb02e9d7531.jpg
8675b7929ef2e1679b7628764353a691.jpg
0c8470126483c97845eaae6a307969bf.jpg
f71a6c69e38148f9620e28021b97c1fb.jpg
298005e922af5b06fe7d6b92364a73ed.jpg
1831e58a8ca8a017d601ee3cb0c00a6e.jpg
evet arkadaşlar yapılan masrafın dökümlerini sonunda bulabildim :) 1.5 yıl boyunca araç 1.3 olarak toplanırken yapılan masraf kabaca 58.385 tl bunun üzerine 8000 tl ye 1.8 motor ve kalorifer motoru yapıldı.Arada kullanıcı hatasından dolayı(benim hatam :D ) şanzımana ve 6 saplamaya 4000 bin tl daha harcandı.Bu süreçte harcanan emek ve ara kaçak giderleri saymadan kabaca harcanan para 58.350+8000+4000=70.350 tl.Boşa sıkmadık yani :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Teşekkürler bilgilendirme için. İçimde eski araç toplama hevesi vardı, az önce uçup gitti. :)
Şaka bir yana şartlar oluşursa benimde kafamda var böyle bir şey, tosbağa için değil başka bir araba için bu kadar fazla olacağını öngörürsem devam ettirmem herhalde. Gerçi bilemem şimdiden bir şey konuşmayayım, o günün şartları neler getirir, öyle bir şeye başlar mıyım, başlayabilir miyim, başlarsam yarıda keser miyim, şuan ne desem doğru olmaz.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
4a79c4c3f74cdde2c489af589a0a228a.jpg
4ec3aef71bedce3132e6beb02e9d7531.jpg
8675b7929ef2e1679b7628764353a691.jpg
0c8470126483c97845eaae6a307969bf.jpg
f71a6c69e38148f9620e28021b97c1fb.jpg
298005e922af5b06fe7d6b92364a73ed.jpg
1831e58a8ca8a017d601ee3cb0c00a6e.jpg
evet arkadaşlar yapılan masrafın dökümlerini sonunda bulabildim :) 1.5 yıl boyunca araç 1.3 olarak toplanırken yapılan masraf kabaca 58.385 tl bunun üzerine 8000 tl ye 1.8 motor ve kalorifer motoru yapıldı.Arada kullanıcı hatasından dolayı(benim hatam :D ) şanzımana ve 6 saplamaya 4000 bin tl daha harcandı.Bu süreçte harcanan emek ve ara kaçak giderleri saymadan kabaca harcanan para 58.350+8000+4000=70.350 tl.Boşa sıkmadık yani :D

Doğum gününüz kutlu olsun :)

yyalciin

Yusuf
Profesör
10 Kas 2016
186
497
1,835
28
istanbul
Marka
BMW
Teşekkürler bilgilendirme için. İçimde eski araç toplama hevesi vardı, az önce uçup gitti. :)
Şaka bir yana şartlar oluşursa benimde kafamda var böyle bir şey, tosbağa için değil başka bir araba için bu kadar fazla olacağını öngörürsem devam ettirmem herhalde.

açıkçası biz tosbağadan önce bir amerikan toplamak istiyorduk ama motor ve şanzımanın sıfır fiyatının 16.000 dolar olduğunu duyunca (gerçi 400 hp lik v8 di o ayrı :D ) oradan olabildiğince uzaklaştık ama onlarda uygun fiyatlara toplanıyordur 30-40 a tertemizini çıkarıyorlardır :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım