1996 RANGE ROVER P38 4.6 HSE warning v8 inside

SUDERBAY

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
16
83
635
merhaba arkadaslar ,
sizinlede paylaştığım 1.5 sene bmw e32 750 maceramdan sonra v8 araç arayışına girdim , ilk sahibinden alabildiğim aracım için yine orjinalliğe sadık kalmaya çalışarak ufak tefek değişiklikler yaptım . aslında bu konuyu klasikler kısmına açacaktım fakat oldukça zamanı var .eski ve yeni hali resimleri ve cold start videosu buyrun

IMG_6027.JPG IMG_6033.JPG IMG_6032.JPG IMG_6162.JPG IMG_6159.JPG IMG_6602.JPG IMG_6601.JPG
IMG_6599.JPG IMG_6598.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Bir keresinde binme fırsatı bulmuştum bunun 50. yıl paketine. İç mekanının kalitesi, konforu ve motorun sesi muhteşemdi. İçinde kendimi tanka binmişim gibi hissetmiştim.

SUDERBAY

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
16
83
635
Bir keresinde binme fırsatı bulmuştum bunun 50. yıl paketine. İç mekanının kalitesi, konforu ve motorun sesi muhteşemdi. İçinde kendimi tanka binmişim gibi hissetmiştim.
motor sesı ıcın vıdeo koyacaktım ama yapamadım resımlerı buyuk koydugum ıcın kota doldu sanırım

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Beğendiğim ama söylentiler nedeniyle uzak kaldığım araçlardan.

Bir tanıdığa 2003 Discovery bakmıştık, Land Rover şöyle sorun çıkarır böyle masraflıdır, parçası pahalıdır vs. vazgeçirmişlerdi.

Sizin deneyimleriniz nasıl? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Sorun çıkardı mı? Parça fiyatları, işçilik ücretleri nasıl?

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault

Bir tanıdığa 2003 Discovery bakmıştık, Land Rover şöyle sorun çıkarır böyle masraflıdır, parçası pahalıdır vs. vazgeçirmişlerdi.

Sizin deneyimleriniz nasıl? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Sorun çıkardı mı? Parça fiyatları, işçilik ücretleri nasıl?
bir abimde freelander var ve şanzımandan bir arıza yapmış.toplamda sorun düzeltilene kadar 2 ayda 13bin verdim ama sorun tam çözülmedi diyince iyice uzaktan izler oldum bu arabaları :D

SUDERBAY

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
16
83
635

arac 2 ay once aldım 2 aylık surecte henuz sorun yasamadım . orjınal parca satan parcacılarda sıfır orjınal sılındır kapagı 3000 tl , fren dısklerı 300 ıle 500 arası degısıyor komple aks 1000 tl vs vs bence cok fahıs degıl. arac hep yetkılı servıse gıtmıs bende yetkılı servıse goturdum tahmınımden altta fıyat cıktıgını soyleyebılırım .

Moderatör tarafında düzenlendi:

mehmetomeracar

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
14
9
595
25
Bursa
yeni aracınız hayırlı olsun bende e32 alma arifesindeyim sizin e32 maceranız nasıl dı çevremde e32 kullanan kimse yo kyorum yapabilecek
sinan reise sordum hayalinin peşinden koş dedi o üzden kararlı bi şekilde istiyorum yorumlarınızı bekliyorum

SUDERBAY

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
16
83
635
yeni aracınız hayırlı olsun bende e32 alma arifesindeyim sizin e32 maceranız nasıl dı çevremde e32 kullanan kimse yo kyorum yapabilecek
sinan reise sordum hayalinin peşinden koş dedi o üzden kararlı bi şekilde istiyorum yorumlarınızı bekliyorum
tesekkurler , e32 kaporta aksamı e34 ıle ortak kullanımı olan parcaları var o yuzden cok kotu degıl fıyatlarda abartıldıgı gıbı degıl . ben sıze 730 v8 olanı onerırım fazlasıyla tatmın edecektır pıyasada genelde v6 var. ben aracı borusan yetkılı servısıne goturmustum onlar dahıl sattıgım gune kadar usta sıkıntısı cektım ( benım sıkıntım dıreksıyon kutusu ıdı resmen aractan soguttu , sanzıman motordan hıc sıkıntı yasamadım cok sukur ) aldıktan sonra bana mesaj atarsanız orjınal parcayı uygun fıyata verecek ısımlerı telefonları sızınle paylasırım. ,benım ıcın senesının cok ılerısınde uretılmıs araclar var e32 onlardan bırı , zevkler renkler tartısılmaz tabı

dizelci

Profesör
8 Eyl 2016
112
144
1,185
valla kötülemek amaçlı söylemiyorum ama şöyle bi laf duymuştum
range ı alan adamın iki tane alması gerekir çünkü
birisi tamirdeyken diğerini kullanır
sanırım bi doğruluk payı var

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu arac hakkında okadar çok sorundan bahsediliyorki, bir araba yüksek motor hacminden ve arızalarından dolayı 20 bin tl kadar düşmüştü fiyatları. tabi sene 2009lardan bahsediyorum. Şanzımanları çok bozuluyor ve pönümatik süspansiyonları çok patlıyormuş. Araba olduğu yere çöküyormuş.
4,6 hse almak iyi cesaret.

SUDERBAY

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
16
83
635
valla kötülemek amaçlı söylemiyorum ama şöyle bi laf duymuştum
range ı alan adamın iki tane alması gerekir çünkü
birisi tamirdeyken diğerini kullanır
sanırım bi doğruluk payı var
benım su an 1 tane var sorunsuz bınıyorum allaha sukur :)

Son düzenleme:

SUDERBAY

Asfalt Kurutucu
6 Ara 2016
16
83
635
Bu arac hakkında okadar çok sorundan bahsediliyorki, bir araba yüksek motor hacminden ve arızalarından dolayı 20 bin tl kadar düşmüştü fiyatları. tabi sene 2009lardan bahsediyorum. Şanzımanları çok bozuluyor ve pönümatik süspansiyonları çok patlıyormuş. Araba olduğu yere çöküyormuş.
4,6 hse almak iyi cesaret.

dızelcı ve sıze ve hatta ılgılenen arkadaslar var ıse aynı anda yanıt vereyım , aslında durum su bu modelde veya daha eskı klasık arac alacak arkadasların para , zaman ve usta ucgenını ıyı etud etmelerı lazım . range rover ıcın p38 ve l322 kasa araclarda kotu arac yoktur kotu arac sahıbı vardır bu cok net. aracın agırlıgı ve gucu ıle orantılı surus harıcı off road ve yol kullanımı aracı tabıkı yorar. 20 25 30 senelık aracları artık guncel arac performansı beklememek gereklı tabırı caızse oksayarak surmek gereklı , agır off road ıcınse araca harcama yapmak gereklı. benım aracım da henuz sanzıman ve suspansıyon sorunu yasamadım cok sukur fakat suspansıyon ıcın tanesını 1000 tl ıle tamır degısım ( 0 orjınal parcalar ) yapılabılıyor eger daha sorun yasamak ıstemıyorum dersenız 3500 4000 tl cıvarı harcama ıle normal suspansıyona cevırebılıyorsunuz. sanzıman ıcın 10000 tl motor ıcın 10000 tl sıfırlamak ıcın rakamlar gereklı ( bu fıyatlar yetkılı motokar servısınden alımıstır ) .

gelelım asıl konumuza , 20000 tl'ye veya 25000 30000 tl ye marka farketmez v8 makına bulmanız ustelık sorunsuz olması akla ve mantıga uygun gelıyormu once bunu kendımıze sormamız gereklı genel yaptıgımız hata sanırım bu, dusuk fıyatına kanıp alıyoruz hem masrafı hem cılesı bıze azap oluyor sonra 15000 e satıyoruz alan kısı aynı sekılde 10000 e verıyor bu uzayıp gıdıyor .

4.6 hse motor sesı ,saglam hıssettırmesı ne bıleyım kullanırken yuzum guluyor resmen , benzın dostu degıl ama bence değer :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım