1Ömür 1Araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Gerçekten insan sevdiği arabayı alıp ömrü boyunca kullanabilir mi? Ben Yaparım yanına dizel bi şey alırım diyorum bir ömür aynı arabayla yapamazsın diyorlar. Siz ne diyorusunuz?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gerçekten insan sevdiği arabayı alıp ömrü boyunca kullanabilir mi? Ben Yaparım yanına dizel bi şey alırım diyorum bir ömür aynı arabayla yapamazsın diyorlar. Siz ne diyorusunuz?
1 araba ile yaşanır fakat yanına 2. Bir araba lazım olacaktır bencede. Çünkü istediğimiz araba muhtemelen her yere gelmeyecektir ve normal az yakan bir alete ihtiyaç duyacağız.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Garajlı bir müstakil de olur. Ama kapının önünde yatıracaksan o iş zor. Garajda yatacak haftasonu çıkarıp spor ise dağ yolunda sıkacaksın, klasik ise cadde de deniz kenarında turlayacaksın felan işte. Hayaller güzelde hayatlar kara dizel.

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Biz bir ömür biriyle baş edemiyoruz, İkinciyi bari arada bir değiştirelim yahuu :)

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
mercedes c126 gibi bir aracım olsa kullanırım diye düşünürüm. ama klişe bir tabirle haftasonu arabam olur..

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bir araba ile zor olabilir ama bir model ile ömür geçirilebilir. Mesela 3.20d ye sahip olsam ve imkanım olsa her yeni kasası çıktığında alabilsem bana bir ömür yeter.
İmkanlar artarsa yanına Kuma getirmek biz gazcılar olarak farz :D

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Kimi sıfır Mercedes alır garajda yatırır, kimi TofAŞK alır gönlünde yatırır :cool:

Araç sahibi olmak maddiyat ile doğru orantılıdır. Önemli olan ihtiyaçlarınıza göre size yetecek kadarı en güzeli, en hayırlısıdır.

Dedem mütahit, ilk iki işinden sonra 1995 model E200 aldı, babam yıllarca kenara para attı gidip Doğan L aldı. E200 şu an 21 yaşında gittiği yere kadar diyor dedem, bir tabir vardır 'hepimizi gömer genç o daha' diye işte E200 ailemizde hepimizi gömer :D

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Bir Seat Leon 1.6 TDI DSG kırmızı cam tavanlı led plus paketli leonun yanına Mini Cooper S r56 olsun bunlara bir ömür binerim :)

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Böyle bir şey yapabilmeyi çok isterdim ama maalesef bizim ülkemizde mümkün değil. Örneğin bir W123 kasa Mercedes sahibi olsam ve o arabaya bu ülkede bakabilmek mümkün olsa onu torunlarıma miras bırakacak kadar kullanırdım ama bugün Türkiye'nin en temiz W123'ünü alsam ne doğru dürüst motor ustası var, ne adam gibi kaporta ustası var. Hadi bunları arayıp bulduk, aracın parçalarını edinmek büyük dert. Kapı döşemesi eskise, taban halısı eskise, koltuk döşemelerini yenilemeye kalksan her biri dünya para tutar çünkü yurt dışından getirtmek gerekir.

Aynı şey bugün alacağınız sıfır km herhangi bir araç için de geçerli. O da eninde sonunda eskiyecek ve tedarikçisi parça desteğini kestiği için aracı genç tutmak adına servet harcamak zorunda kalacaksınız. Yurt dışında bu iş bu kadar maliyetli olmadığı için, en azından parça sıkıntısı yaşanmadığı için e-bay de 20-25 yaşında mükemmel durumda araçlar satıldığını görebilirsiniz.

Velhasıl bu ülkede otomobil hala zevk için değil, mecburiyetten kullanılıyor ve bir yatırım aracı olmaktan öteye geçemiyor bu nedenle bir ömür bir araba kullanmak bizim gibi geliri gideri belli insanlar için çok zor.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Böyle bir şey yapabilmeyi çok isterdim ama maalesef bizim ülkemizde mümkün değil. Örneğin bir W123 kasa Mercedes sahibi olsam ve o arabaya bu ülkede bakabilmek mümkün olsa onu torunlarıma miras bırakacak kadar kullanırdım ama bugün Türkiye'nin en temiz W123'ünü alsam ne doğru dürüst motor ustası var, ne adam gibi kaporta ustası var. Hadi bunları arayıp bulduk, aracın parçalarını edinmek büyük dert. Kapı döşemesi eskise, taban halısı eskise, koltuk döşemelerini yenilemeye kalksan her biri dünya para tutar çünkü yurt dışından getirtmek gerekir.

Aynı şey bugün alacağınız sıfır km herhangi bir araç için de geçerli. O da eninde sonunda eskiyecek ve tedarikçisi parça desteğini kestiği için aracı genç tutmak adına servet harcamak zorunda kalacaksınız. Yurt dışında bu iş bu kadar maliyetli olmadığı için, en azından parça sıkıntısı yaşanmadığı için e-bay de 20-25 yaşında mükemmel durumda araçlar satıldığını görebilirsiniz.

Velhasıl bu ülkede otomobil hala zevk için değil, mecburiyetten kullanılıyor ve bir yatırım aracı olmaktan öteye geçemiyor bu nedenle bir ömür bir araba kullanmak bizim gibi geliri gideri belli insanlar için çok zor.
Allah kısmet eder de alırsam bazı işleri yurt dışında yaptırıcam gerçekten yurt dışında adamlar fabrika kalitesinde hatta bazen daha kaliteli yapıyorlar.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
O araba her halde şu anda imzam da bulunan arabadır... 2000 senesinde ben henüz 1.sınıfa giderken alınmıştı, şu anda üniversite son sınıftayım şehir dışında hala ben kullanıyorum. Masrafı bitmiyor ama, nasıl satacağız/ elden çıkartacağız bilmiyorum...
Araba adeta bir zaman kutusu benim için, arka koltuktan şoför koltuğuna bir hayat...
İlk gün taktığımız nazar boncuğu hala yerinde, duygulandım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım