KAPALI 200.000 TL Bandında MPV/SUV Tavsiyesi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Herkese iyi forumlar. Kendi otomobilimi sattıktan sonra bir süredir aile aracımız 2011 model Renault Kangoo'yu kullanıyorum. Ancak konfor vs. gibi istediğim temel ihtiyaçlarımı karşılamadığı ve artan kilometresinden dolayı yılbaşından sonra yeni araç alma kararı verdik. Alacağımız araç 2. el ve tahminen MPV/SUV sınıfında olacak.

Gereksinimler;
- İç hacmin geniş olması. Bu nokta önemli çünkü gerek babamın çiftlik malzemelerini taşımak için bagaj ve arka koltuklar sonuna kadar dolu olabiliyor, gerekse de yolcu olarak 5'ten fazla kişi olabiliyor. Bu yüzden önerilerinizde 7 kişilik bir MPV de olabilir.
- Tercihen otomatik olması.
- Ortalama konfor. Kıstas olması açısından kendi aracım Mercedes-Benz C180 idi, o kadar olmasa da Kangoo'dan geçtiğimde fark ettirecek bir konfor fena olmaz :)
- Yedek parça ve bakım konusunda sıkıntı yaşatmasın.

Günün sonunda bu ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir araç için 180-220 bin TL arası bir bütçe belirledik. Benim aklımda Peugeot 3008 var lakin bu konuda forum üyelerinin önerilerinden de faydalanmak isterim. Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
malzeme falan yükleyecekseniz hafif ticari peugeot rifter olabilir bluehdi+eat gayet uyumlular kokpit hiç ticari hissettirmiyor illa suv olacaksa ben 3008 derim hyundai tuscon da olabilir

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Citröen 1.6 BlueHDi EAT6 Picasso 2018

Audi A4 Allroad Quattro 2013

VW Passat Variant 1.6 TDi 2016

Opel İnsignia Station

Suvları pek bilmem yukarıdakilere göz atabilirsiniz.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
malzeme falan yükleyecekseniz hafif ticari peugeot rifter olabilir bluehdi+eat gayet uyumlular kokpit hiç ticari hissettirmiyor illa suv olacaksa ben 3008 derim hyundai tuscon da olabilir
3008 kullanma fırsatı buldum, verdiği hissiyat beklentimin üstündeydi. Yıllık muayene stresini yıllardır yaşadığım için artık Rifter ya da herhangi bir ticari düşünmüyorum :)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Herkese iyi forumlar. Kendi otomobilimi sattıktan sonra bir süredir aile aracımız 2011 model Renault Kangoo'yu kullanıyorum. Ancak konfor vs. gibi istediğim temel ihtiyaçlarımı karşılamadığı ve artan kilometresinden dolayı yılbaşından sonra yeni araç alma kararı verdik. Alacağımız araç 2. el ve tahminen MPV/SUV sınıfında olacak.

Gereksinimler;
- İç hacmin geniş olması. Bu nokta önemli çünkü gerek babamın çiftlik malzemelerini taşımak için bagaj ve arka koltuklar sonuna kadar dolu olabiliyor, gerekse de yolcu olarak 5'ten fazla kişi olabiliyor. Bu yüzden önerilerinizde 7 kişilik bir MPV de olabilir.
- Tercihen otomatik olması.
- Ortalama konfor. Kıstas olması açısından kendi aracım Mercedes-Benz C180 idi, o kadar olmasa da Kangoo'dan geçtiğimde fark ettirecek bir konfor fena olmaz :)
- Yedek parça ve bakım konusunda sıkıntı yaşatmasın.

Günün sonunda bu ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir araç için 180-220 bin TL arası bir bütçe belirledik. Benim aklımda Peugeot 3008 var lakin bu konuda forum üyelerinin önerilerinden de faydalanmak isterim. Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Geniş iç hacim, 5'ten fazla kişi güvenle binecek, Otomatik olacak...

Benim önerim belki biraz değişik ve şüpheli gelebilir ama bu şartlarda kesinlikle üstünde durmanız gereken araçlardan biri Fiat Freemont (Dodge Journey)'tur.
2015 60-70bin km'de en dolusu (Lounge - Alpine ses sitemli falan olanları) 140-150 arasında değişen fiyatlara satılıyordu. Güncel piyasasının uçtuğunu sanmıyorum pek bilinmeyen bir araç olduğundan. Değerlendirilebilir, sadece fikir :)

Son düzenleme:

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
citroen c5 190 kusur gıbı bır fıyata verılıyordu gecen ay en full paketı sımdı fıyatını bılmıyorum ama tercıh edılebılır. iç hacim suspansıyon olarak guzel duruyor

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Biz haziran ayında babamın c serisini (c180 amg) verip renault kadjar 1.5 dizel otomatk aldık.çok memnunuz.yakıtın az olmasının yanında özellik olarak da tatmin ediyor.edc şanzumanı pek beğenmedim ama babalar için ideal.dediğiniz bütçeye varmadan 150 civarlarında 2018 çok düşük kmlerde bulabilirsiniz.otopark testinde and da çok beğenmişti zaten

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
Son 2 haftada SUV sınıfında 3008, Grandland X, Tiguan, Qasqhai, Tucson, X-Trail ve CR-V kullandım. Bunların arasından X-Trail ve CR-V'yi ayırıyorum çünkü şehir içi kullanımda kompakt bir araç olmadıkları için tercih etmedim. Yalnız bu ikisi arasından CR-V iç mekan ergonomisi açısından bariz daha iyi geldi ancak 2. elde bütçenizin üzerinde kalıyor olabilir. 3008'in konforu bence iyi, iç mekan kalitesi güzel özellikle o tasarım 3 yıldan sonra bile dönüp bakmama neden oluyor, bagaj hacmi iyi, tasarım güzel ama virajlarda olması gerekenden fazla salınım varmış gibi geldi. Yalıtım kötü değil ama süspansiyonlar biraz dar çalışma aralığına sahip, arka kısımda da diz ve baş mesafesi çok iyi değil. Grandland X için de yorumum çok farklı değil, üstelik iç mekan kalitesi ve dizaynında 3008'e göre geride kalıyor. Konfor bakımından Grandland X bariz şekilde daha geride ve görüş açıları bakımından da Grandland X daha fazla kör noktaya sahip.

Tucson'da da sürüş mekanikleri ortalama, yol tutuş gibi konularda çok iddialı değil ve konforu Tiguan ile 3008'e göre biraz daha geride. İç mekan kalitesi Grandland X ile benzer diyebilirim. Qasqhai'de ise bagaj bence yetersiz, kalite ve iç mekanda Grandland X ve Tucson düzeyinde ama görüş açıları bakımından Grandland X'den daha iyi. Sürüşte de konfor ve yol tutuş olarak Tucson düzeyinde hissiyatı var. Benim tercihim Tiguan oldu hatta sipariş geçtim ama Ocak ayında araç elimde olacak, eğer acil bir alım olmayacaksa 1 ay içinde 1000 km'lik bir kullanım testi yapıp incelemesini yazabilirim. Tiguan yol tutuş, konfor ve yalıtım olarak daha iyi gibi geldi, görüş açıları çok iyi, yükleme alanı güzel, arka yaşam alanı bakımından 3008'den daha iyi ancak iç ve dış tasarım olarak fazla sıkıcı. Benim tercih sıralamam sırasıyla Tiguan - 3008 - CR-V - Tucson - X-Trail - Qasqhai = Grandland X olur.

Bu dediklerim şahsi görüşlerimdir, sonuçta konu ile ilgili çok uzman bir görüşüm yok. Tamamen kendi sürüş tecrübelerimden aldığım izlenimler böyle. MPV'ler hakkında hiç bilgim yok.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım