KAPALI 200,000 TL’ye en fazla 20,000 KM hangi araç alınır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
Merhabalar,

En fazla 200,000 TL ve en fazla 20,000 KM’de benzinli ve otomatik, 2018 ve yukarısı, hem kadın hem erkek için bir araba önerebilir misiniz? Rahat ve geniş bir araba istiyoruz. Aile arabası değil ama çok nadir 4-5 kişide binmesi gerekebilir. Genellikle kız kardeşim ve ben kullanacağız.

Aklımda ki tek model Volkswagen T-Roc. Daha önce forumda Renault Clio için başlık açmıştım fakat opsiyonlarla 180,000 TL civarına çıkınca başka model arayışına girdim. Başka pek model bilmiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
Granland’in dış tasarımı pek hoş görünmüyor. Vitara’ya da şimdi baktımda iç tasarımı eski gibi.

Skoda Karoq’u gördüm şimdi iç tasarımıda dış tasarımıda yenilikçi görünüyor. Sizce 2008 yerine tercih edilebilir mi?

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Granland’in dış tasarımı pek hoş görünmüyor. Vitara’ya da şimdi baktımda iç tasarımı eski gibi.

Skoda Karoq’u gördüm şimdi iç tasarımıda dış tasarımıda yenilikçi görünüyor. Sizce 2008 yerine tercih edilebilir mi?

2008 kullanmadığım için yorum yapamam ama bu araba b segmenti Karoq C segmenti

Grandland almadan önce Karoq da incelemiştim. Genel olarak konfor,yalıtım ve yol tutuşunu beğenmediğim için tercih etmemiştim.

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
@Cenk bu arada şunu sormak istiyorum, benzinli Peugeot 2008 modelinde 2 paket bulunuyor; Yeni 2008 GT-LINE 1.2 PureTech 130hp EAT8 ve Yeni 2008 GT DYNAMIC 1.2 PureTech 155hp EAT8.

Birincisi 252,000 TL, ikincisi ise 262,000 TL. Bu ikisi arasındaki -beygir dışında- fark nedir?

Örneğin GT-Line için ses sistemi, deri döşeme gibi opsiyonlar var fakat GT Dynamic özel olarak belirtilmemiş. Bu GT-Line deyince GT Dynamic’i de kapsadığı anlamına mı geliyor yoksa GT Dynamic modelinde bu opsiyonlar standart olarak mı geliyor veya başka bir fark var mı?

Birde elektrikli ayarlanabilir koltukların sadece deri döşeme opsiyonunda geldiğini duydum ve bu opsiyon sadece GT-Line’da var, bu doğru mu?

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
@Cenk bu arada şunu sormak istiyorum, benzinli Peugeot 2008 modelinde 2 paket bulunuyor; Yeni 2008 GT-LINE 1.2 PureTech 130hp EAT8 ve Yeni 2008 GT DYNAMIC 1.2 PureTech 155hp EAT8.

Birincisi 252,000 TL, ikincisi ise 262,000 TL. Bu ikisi arasındaki -beygir dışında- fark nedir?

Örneğin GT-Line için ses sistemi, deri döşeme gibi opsiyonlar var fakat GT Dynamic özel olarak belirtilmemiş. Bu GT-Line deyince GT Dynamic’i de kapsadığı anlamına mı geliyor yoksa GT Dynamic modelinde bu opsiyonlar standart olarak mı geliyor veya başka bir fark var mı?

Birde elektrikli ayarlanabilir koltukların sadece deri döşeme opsiyonunda geldiğini duydum ve bu opsiyon sadece GT-Line’da var, bu doğru mu?
GT Dynamic Türkiye için üretilmiş GT Line'ın kırpılmış versiyonu. GT Line'da bulunan bir çok donanım yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Maalesef detaylı bilgiye sahip değilim çünkü Peugeot resmi sitesinden donanım detaylarını kaldırmış. Araç ilk çıktığında sadece active, allure ve gt line donanımları vardı. Daha sonra da araya dynamic takılı modelleri de eklemişler. Onların da detayı yazmıyor hiç bir yerde. Muhtemelen dynamic versiyonlar vergiden etkilenmesin diye donanım olarak bazı özellikleri kırpılmış versiyonlardır. Görsel bir kaç farklı dokunuş haricinde diğerlerinden bir farkı yoktur, aksine bazı donanımları çıkarılmıştır. Daha detaylı bilgiyi ancak bayiden alabilirsiniz diye tahmin ediyorum çünkü söylediğim gibi internette sadece active, allure ve gt line için donanım detayları bulunuyor.

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
@Berkin @Cenk çok ilginç çünkü şöyle bir fotoğraf buldum ve burdan anladığım kadarıyla GT Dynamic sizin söylediğinizin tam tersi, daha dolu (hatta en dolu) bir paket. Zaten fiyatıda en pahalı olan paket bu. Ama paketler çok kafa karıştırıcı mesela Allure 1.2 PureTech 130hp EAT8 ve Allure Dynamic 1.2 PureTech 130hp EAT8 diye iki model var, tek farkları birinde Dynamic yazıyor diğerinde yazmıyor ama asıl garip olan ikisinin fiyatıda aynı. İki fiyatta aynıysa farkı ne acaba.

RIAH3I.jpg

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
@Berkin @Cenk çok ilginç çünkü şöyle bir fotoğraf buldum ve burdan anladığım kadarıyla GT Dynamic sizin söylediğinizin tam tersi, daha dolu (hatta en dolu) bir paket. Zaten fiyatıda en pahalı olan paket bu. Ama paketler çok kafa karıştırıcı mesela Allure 1.2 PureTech 130hp EAT8 ve Allure Dynamic 1.2 PureTech 130hp EAT8 diye iki model var, tek farkları birinde Dynamic yazıyor diğerinde yazmıyor ama asıl garip olan ikisinin fiyatıda aynı. İki fiyatta aynıysa farkı ne acaba.

RIAH3I.jpg
Ha tamam olay şöyle.

Normale 3008 ve 5008'in yeni kasaları Türkiye'ye geldiğinde (2016-2017) donanımlar basitti. En boşu Active, Allure, Allure Elegance, GT Line ve GT vardı.

GT ile GT Line arasında en büyük fark, motor farkıydı. Donanım farkı direksiyondaki GT logosu ve alcantara koltuklar haricinde yoktu diye hatırlıyorum.

GT modeli 2.0 motor ile satılıyordu. Sonrasında bu model kaldırıldı. Ve yıllar geçtikçe Peugeot Türkiye'de fiyatları optimum tutabilmek için saçma sapan donanım isimleri çıkartıp çeşitli donanımları kısmaya başladı.

Velhasıl, 2008'e geri dönersek.

GT-Line Dynamic GT-Line'ın kırpılmış versiyonu, GT Dynamic'de GT'nin. Yurtdışında bu paketler sonunda Dynamic eki olmadan, daha dolu satılıyor. Belki Türkiye'ye de parası verirseniz o halini getirirler (getiriyorlar diye biliyorum).

Yani fotoğraf doğru, GT Dynamic daha dolu bir model. GT-Line Dynamic onun bir altıdır. Bazı donanımlar GT Dynamic'de bulunduğu için opsiyon olarak gösterilmiyordur. Öte yandan GT Dynamic'deki bazı donanımlar GT-Line Dynamic'den daha üstün olduğu için listede yok gibi gözüküyor. Mesela GT-Line Dynamic'de sadece Cruise Control gözüküyor ancak GT Dynamic'de "Cruise Control" dahil olmak üzere tüm sürüş ekipmanları olduğu için o listede "Otoban Sürüş ve Destek Paketi" olarak belirtilmiş.

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
Ha tamam olay şöyle.

Normale 3008 ve 5008'in yeni kasaları Türkiye'ye geldiğinde (2016-2017) donanımlar basitti. En boşu Active, Allure, Allure Elegance, GT Line ve GT vardı.

GT ile GT Line arasında en büyük fark, motor farkıydı. Donanım farkı direksiyondaki GT logosu ve alcantara koltuklar haricinde yoktu diye hatırlıyorum.

GT modeli 2.0 motor ile satılıyordu. Sonrasında bu model kaldırıldı. Ve yıllar geçtikçe Peugeot Türkiye'de fiyatları optimum tutabilmek için saçma sapan donanım isimleri çıkartıp çeşitli donanımları kısmaya başladı.

Velhasıl, 2008'e geri dönersek.

GT-Line Dynamic GT-Line'ın kırpılmış versiyonu, GT Dynamic'de GT'nin. Yurtdışında bu paketler sonunda Dynamic eki olmadan, daha dolu satılıyor. Belki Türkiye'ye de parası verirseniz o halini getirirler (getiriyorlar diye biliyorum).

Yani fotoğraf doğru, GT Dynamic daha dolu bir model. GT-Line Dynamic onun bir altıdır. Bazı donanımlar GT Dynamic'de bulunduğu için opsiyon olarak gösterilmiyordur. Öte yandan GT Dynamic'deki bazı donanımlar GT-Line Dynamic'den daha üstün olduğu için listede yok gibi gözüküyor. Mesela GT-Line Dynamic'de sadece Cruise Control gözüküyor ancak GT Dynamic'de "Cruise Control" dahil olmak üzere tüm sürüş ekipmanları olduğu için o listede "Otoban Sürüş ve Destek Paketi" olarak belirtilmiş.
Şimdi anladım. Bu arada o resim bu yıla ait olmasına rağmen Peugeot'nun sitesinde o fotoğrafta belirtilen GT-Line Dynamic diye bir model yok. Sadece GT-Line ve GT Dynamic var.

Sizin söylediğinize göre GT Dynamic, sadece GT'nin biraz daha boş hali ve bayiye söylersek GT Dynamic yerine GT getirtebiliyoruz. GT'de anladığım kadarıyla en üst paket. Bu iki paket arasındaki farkları çok bilmiyorum ama eğer değecek seviyedeyse GT getirtmelerini isteyebilirim.

Teşekkürler.

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
@Berkin ve yine buna bağlı olarak mesela GT Dynamic'te "Otoban Sürüş ve Destek Paketi" olarak belirtilmiş dediniz ya (ki dediğiniz gibi fotoğrafta bu şekilde belirtilmiş) bu GT-Line Dynamic paketine kıyasla bu şekilde ama sitede artık dediğim gibi o paket yok, sadece GT-Line paketi var ve bu paket GT-Line Dynamic'e göre daha dolu olabilir, belki onda da otoban sürüş ve destek paketi vardır.

Tabii sadece tahmin ediyorum, henüz net bir bilgi yok. Yarın bayiyle konuşacağım telefonda.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
@Berkin ve yine buna bağlı olarak mesela GT Dynamic'te "Otoban Sürüş ve Destek Paketi" olarak belirtilmiş dediniz ya (ki dediğiniz gibi fotoğrafta bu şekilde belirtilmiş) bu GT-Line Dynamic paketine kıyasla bu şekilde ama sitede artık dediğim gibi o paket yok, sadece GT-Line paketi var ve bu paket GT-Line Dynamic'e göre daha dolu olabilir, belki onda da otoban sürüş ve destek paketi vardır.

Tabii sadece tahmin ediyorum, henüz net bir bilgi yok. Yarın bayiyle konuşacağım telefonda.
Karma karışık hale getirmişler gerçekten buna gerek var mıydı bilmiyorum. Model ismi aynı olup, yıl farklılığından donanım kaybına uğrayan araç bile var (3008'e 2016 GT-Line'da koltuk ısıtma/hafızalı koltuk yok iken 2017'de geldi mesela)

Şu anda daha temiz gibi sanki. Anladığım kadarıyla şu anda GT Dynamic en dolu model, ve ismine yakışır şekilde bir nebze daha güçlü. Ancak yurtdışında satılan GT kadar dolu ve güçlü olmadığı için Dynamic eki takmayı tercih etmişler.

Çünkü opsiyonlar hep GT-Line için. GT Dynamic için opsiyon göremedim.

aradabir007

Senkromeççi
19 May 2020
17
0
60
27
Istanbul
Karma karışık hale getirmişler gerçekten buna gerek var mıydı bilmiyorum. Model ismi aynı olup, yıl farklılığından donanım kaybına uğrayan araç bile var (3008'e 2016 GT-Line'da koltuk ısıtma/hafızalı koltuk yok iken 2017'de geldi mesela)

Şu anda daha temiz gibi sanki. Anladığım kadarıyla şu anda GT Dynamic en dolu model, ve ismine yakışır şekilde bir nebze daha güçlü. Ancak yurtdışında satılan GT kadar dolu ve güçlü olmadığı için Dynamic eki takmayı tercih etmişler.

Çünkü opsiyonlar hep GT-Line için. GT Dynamic için opsiyon göremedim.
Aynen öyle. Bu arada bir şey daha farkettim (şu ilana dayanarak) GT-Line için deri koltuk paketini alırsanız elektrikli koltuk özelliğide geliyor fakat GT-Dynamic paketinde bu opsiyon yok ve elektrik koltukta pakete dahil değil. Çok garip bir sistemleri var gerçekten.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Aynen öyle. Bu arada bir şey daha farkettim GT-Line için deri koltuk paketini alırsanız elektrikli koltuk özelliğide geliyor fakat GT-Dynamic paketinde bu opsiyon yok ve elektrik koltukta pakete dahil değil. Çok garip bir sistemleri var gerçekten.
GT Dynamic'de deri koltuk olmasa bile elektrikli koltuk geliyordur büyük ihtimalle ısıtmayla birlikte.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Pardon sonradan düzenledim mesajı. Bu ilana göre anladığım kadarıyla gelmiyor; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...gt-dynamic-1.2-155-hp-18-jant-820622743/detay
Ne kadar saçmalamışlar ya. O zaman GT Dynamic için Nappa opsiyonunu sunmaları lazım. Çünkü Peugeot araçlarında genellikle Nappa ile birlikte ısıtma+ elektrikli koltukta geliyor. Isıtma zaten var, bu durumda gelecek olan nappa deri ile elektrik ekipmanı olacaktır.

İşte demin bahsettim ya 2016'da elektrikli koltuk yok iken 2017'de 3008'e geldi diye. Aynı bu mevzu vardı. Elektrikli koltuk için Nappa opsiyonu almanız gerekiyordu, sonrasında çok pahalı olduğu ve müşteriler şikayetçi oldukları için GT-Line ile getirdiler ama o zamanlar ekonomi bir nebze daha iyiydi. Şimdi zaten kırpmaya yer aradıkları için elektrikli koltuğu Nappa paketine hapsetmişler ki, 2020 yılında en kötü arabalarda bile olan bir donanımın olmaması saçmalık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi beyler bu donanım seviyesi ve özellikler kısmını ben Ford'u o kadar araştırmama, detaylarını öğrenmeye çalışıyor olmama rağmen anlayamıyorum. Şubat ayıyla gelen modellerde şu özellik var, haziran ayıyla gelen modellerde bu kaldırıldı şu eklendi bilmem ne diye sürekli değiştiriyorlar. Her şeyi karman çorman ediyorlar muhtemelen kendi çalışanları, satış temsilcileri bile çoğunu bilmiyordur. Aynısı Peugeot'da da oluyor. Bayiye gitmeden ki orada bile biraz sohbet edip iyice teyit aldıktan sonra ancak tam cevap bulunur, bu konuların anlaşılması zor ciddi anlamda.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
120 km'de devir kaç, bu hızlarda 130-140km de motor nasıl çalışıyor bağırıyor mu.

Hocam 2000 devirde 109 yapıyor. Sizin söylediğiniz hızları bilmiyorum. Motor sesi arabaya çok az geliyor. 3 silindir olmasına rağmen titreşimi az ve sessiz bir motor.
Bu arada araba 6 ileri otomatik.

IMG_20200520_092708.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım