2006 Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet Dynamic (Dark BiRD)

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
773
1,144
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Hayırlı olsun, kazasız belasız. Kondisyonu, kombinasyonu güzelmiş maşallah. İçeride dijital klima varken, dışarıda neden kapak koymuşlar ona şaşırdım ama alaşım jant beklerdim. Ama son boya ve kapak operasyonu ile ekonomik, güzel bir iş çıkmış.
Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Bildiğim kadarıyla dynamic paketlerde alaşım jant standart 15 opsiyonel 16 olmak üzere mevcut. Ben alacağım zaman 16" mini jantları vardı üzerinde. Satıcı jantları istemezsem güzel indirim yapacağını söyleyince ben de tercihimi bu yönde yaptım. :)

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
773
1,144
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Evet, arayı fazla açmadan yeni güncellemeleri bildireyim. :)
+2CR Ankara'da periyodik bakımımız yapıldı. Eski sahibi şanzıman yağını ve antifrizi yakın zamanda değiştirdiğini söylese de kafamız rahat olması adına tüm sıvılar + filtreler değişti.
+Kızdırma bujileri yavaştan sinyal veriyordu. Bolu soğuğunda sabah araba 10 yıl marş basılmamış gibi çalışınca onu da aradan çıkarttık. Nitekim Ankara'ya giderken yolda motor arıza lambası yandı. Kısa süreli kalp krizi yaşattı, "sanırım" kızdırma bujisinden yaktı. Çünkü bakım sonrası sönmüştü.
+Evo stop maliyetli olacağından stoplara siyah film yaptık. Çok koyu değil, arka sis farının camı ile eşit koyulukta oldu. F30 kiraz stop, Grande punto abarth arası bir şey oldu.
+Ufak tefek ıvır zıvırlarla uğraştık biraz. :D
-Ön disklerin birinde eğrilik var yüksek hızda fren yapıldığında direksiyon titreme yapıyor. Yakın zamanda tornacıya gideceğiz gibi duruyor.
WhatsApp Image 2020-12-25 at 23.47.41 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-25 at 23.47.41 (2).jpeg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
+2CR Ankara'da periyodik bakımımız yapıldı. Eski sahibi şanzıman yağını ve antifrizi yakın zamanda değiştirdiğini söylese de kafamız rahat olması adına tüm sıvılar + filtreler değişti.
+Kızdırma bujileri yavaştan sinyal veriyordu. Bolu soğuğunda sabah araba 10 yıl marş basılmamış gibi çalışınca onu da aradan çıkarttık. Nitekim Ankara'ya giderken yolda motor arıza lambası yandı. Kısa süreli kalp krizi yaşattı, "sanırım" kızdırma bujisinden yaktı. Çünkü bakım sonrası sönmüştü.
+Evo stop maliyetli olacağından stoplara siyah film yaptık. Çok koyu değil, arka sis farının camı ile eşit koyulukta oldu. F30 kiraz stop, Grande punto abarth arası bir şey oldu.
-Ön disklerin birinde eğrilik var yüksek hızda fren yapıldığında direksiyon titreme yapıyor. Yakın zamanda tornacıya gideceğiz gibi duruyor.
Ekli dosyayı görüntüle 32368Ekli dosyayı görüntüle 32369

stoplar miss olmuş

diskler için önerim bi baktır, kurtarıyorsa tornaya yürü. direk tornacıya gitme :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,832
2,106
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Ekli dosyayı görüntüle 32368Ekli dosyayı görüntüle 32369
Aracınızla bu şekilde ilgilenmeniz çok güzel.Elinize sağlık.Tek gözüme çarpan sol arka teker çok az dışa doğru mu bakıyor bana mı öyle geliyor fotoda onu çözemedim.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
773
1,144
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Aracınızla bu şekilde ilgilenmeniz çok güzel.Elinize sağlık.Tek gözüme çarpan sol arka teker çok az dışa doğru mu bakıyor bana mı öyle geliyor fotoda onu çözemedim.
Teşekkür ederim. Bahsettiğinizi fotoğrafta benim de dikkatimi çekti ama fotoğraf açısından olsa gerek. Açıkçası detaylıca bakmadım ama yolda giderken veya gözüme çarpan birşey olmadı.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
773
1,144
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Taktığımız park sensörünün 1 tanesi içe düşünce arka tampon boyatmakta hazır aklımdayken aradan çıksın diye sanayiye gittim. Tampon boyası hariç her şeyi yaptık. :)
Usta boya işinin bu hafta yoğun olduğunu önümüzdeki hafta gelmemi söyledi.
2CR Ankara'da ön takımda ciddi sıkıntılar var denince ustaya kontrol etmesini rica ettim. Sağolsun sürdü, baktı ve benim de düşündüğüm üzere problemsiz çıktı.
+Park sensörünün içe düşeni tekrar yapıştırıldı. (Kendi kendine içe göçmüş yine biraz, tampon boyanınca ona daha kesin bir çözüm üreteceğiz.)
+Ön diskler önceden torna işlemi gördüğü için yeni diskle değişti.
+Yeni diske yeni balata dediler, istersen balatanın ömrü var sonra değiştirelim dediler ama ben gelmişken değişsin dedim.
+El freni ve kampanalara 1-2 ayar yapıldı.
-Arka sol jant kapağını düzgün takamamışlar uçmuş. :(
http://instagr.am/p/CJ0xWddpm83/
WhatsApp Image 2021-01-09 at 15.49.47 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-01-09 at 15.49.47.jpeg
WhatsApp Image 2021-01-09 at 15.49.47 (1).jpeg

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
773
1,144
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
773
1,144
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-04-19 at 20.58.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-19 at 20.58.55 (1).jpeg
    151.9 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım