Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Ayynen öyle. Gerçekten satmak isteyen 50 yazıyor, al satci aynı kondisyona 70 yazıyor. Buğra Akpınar dedi ya sahibindene bakmayın sadece, arabam.com var vs diye. Harfiyen katılıyorum
Temiz astra h bu parayı eder e120 kasa corollalar 45-55 arası satılıyorken ve 2010 1.6 tdi pololar 55-60 olmuşken c segment dizel arabada o parayı eder

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Siz 90 yazın neden diye sorunca da sıfır polo 120 milyar falan dersiniz devamm
Aracı bakımsız aldığında 5k masraf etmen gerekiyor fiyatı 50bin. Sana 55bine denk gelicek. Bir yanda titizlikle bakılmış aldığında kontağı basıp gidiceğin araba 55 56k. Hangisi tercihin olurdu? Her malın bi ederi var ucuz olanda elbet bir iş vardır. Sen arabana 20 yazsan gelip sana biri 10 teklif etse sövmez misin?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Aracı bakımsız aldığında 5k masraf etmen gerekiyor fiyatı 50bin. Sana 55bine denk gelicek. Bir yanda titizlikle bakılmış aldığında kontağı basıp gidiceğin araba 55 56k. Hangisi tercihin olurdu? Her malın bi ederi var ucuz olanda elbet bir iş vardır. Sen arabana 20 yazsan gelip sana biri 10 teklif etse sövmez misin?
Ikinci el araç aldığımızda her ne kadar bakımlı da olsa ustama götürürüm, yeniyse tabi servise, a dan z ye bir baktiririm. Sonuçta nasıl kullanıldığını bilmediğim araba. Bas marşa git diye bir şey mi var :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sarı sitedeki fiyatlar saçmalık olabiliyor. E120 dediğiniz kasa en az 13 yıllık araba, 55 bin lira veren varsa hayatta başarılar. Hep böyle kararlar alırsa işi zor. :D

Sarı sitede fiyat yazmak değil satmak esas mesela. Olur olmadık araçlara olur olmadık fiyatlar yazanlar var, "ya tutarsa".

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sahibinden de bu ara bayilerin fiyat listelerine özeniyo. 2018in yaz sonlarına doğru listede 290küsür yazılan(şuan 309ktl)1.6tdi highline passatın cam tavan metalik renk opsiyonlarıyla 230a bırakıldığını gördüm. Sahibindende de al satçıların çoğalmasıyla birlikte millet kime ne geçiririz diye düşünerekten fiyatları uçurmaya başladılar. Sizin arabanızı bilmiyorum istediğiniz fiyata da itirazım yok ama o poloların golflerin birçoğunun o fiyatlarda satılmadığına emin olabilirsiniz

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Sarı sitedeki fiyatlar saçmalık olabiliyor. E120 dediğiniz kasa en az 13 yıllık araba, 55 bin lira veren varsa hayatta başarılar. Hep böyle kararlar alırsa işi zor. :D

Sarı sitede fiyat yazmak değil satmak esas mesela. Olur olmadık araçlara olur olmadık fiyatlar yazanlar var, "ya tutarsa".
Sarı sitede bir çok araç şuan satılmıyor piyasadan dolayı zaten. Satılanlarda ederinin baya altında veriyor. Alfa giulietta'ya 75'ten ilan açıp 65 e veren adam gördüm. Piyasada bir sürü insan kelepir aliyim diye bekliyor şuan, zamanında 59kya aldığımız 35k kmde 2013 dizel otomatik i30 cam tavan hariç full paket'e adam gelip 55 hemen veriyim dedi bundan daha komik ne olabilir :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sarı sitede bir çok araç şuan satılmıyor piyasadan dolayı zaten. Satılanlarda ederinin baya altında veriyor. Alfa giulietta'ya 75'ten ilan açıp 65 e veren adam gördüm. Piyasada bir sürü insan kelepir aliyim diye bekliyor şuan, zamanında 59kya aldığımız 35k kmde 2013 dizel otomatik i30 cam tavan hariç full paket'e adam gelip 55 hemen veriyim dedi bundan daha komik ne olabilir :D

İşte demek istediğim de bu. O Alfa'nın değerinin 75 bin lira olduğundan emin miyiz? Herhangi bir detay vermemişsiniz motor ve donanım konusunda ama belki de değeri 65 bin lira. Daha önce de yazdım, evet bir yavaşlık söz konusu ama gayette araç satılıyor (çevremde gördüğüm bireysel alıcılara ve satıcılara göre bu yorumu yapıyorum). "Yaprak kımıldamıyor" diyen galerici tayfası ve onları otorite kabul edip onlar gibi fiyat yazanlar aslında arabaların piyasasını gereksiz artıran veya arttırmaya çalışanlar hata yapıyor.

Son düzenleme:

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
İşte demek istediğim de bu. O Alfa'nın değerinin 75 bin lira olduğundan emin miyiz? Herhangi bir detay vermemişsiniz motor ve donanım konusunda ama belki de değeri 65 bin lira. Daha önce de yazdım, evet bir yavaşlık söz konusu ama gayette araç satılıyor (çevremde gördüğüm bireysel alıcılara ve satıcılara göre bu yorumu yapıyorum). "Yaprak kımıldamıyor" diyen galerici tayfası ve onları otorite kabul edip onlar gibi fiyat yazanlar aslında arabaların piyasasını gereksiz artıran veya arttırmaya çalışanlar hata yapıyor.
Yakın bir abimde bohome mor leon fr 2017 jantlı 7bin kmde var. 108 e dahi veremiyor. Beyazlarına garip fiyat istiyolar. Onu arayan soran yok hala. Biraz da şans işi. 1 ay önce megane coupeyi 65 e satan insan bile vardı. Kader kısmet.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Bana bak güzel kardeşim her böyle konunun altında atarlı giderli bi yorumun var konuşmana dikkat et ölçmeden tartmadan anlamadan konuşma ben piyasaya göre araç değerlendirmesi yaptım beğenmiyorsan alıntılama şikayet et napıyorsan yap bu konularıda uzatma anladın ;)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Cidden mevcut piyasa da ne kadar olması lazım. 30 yaşındaki arabalara bile 20k istiyorlar. 40k muhtemelen 4 yıl önce filan öyleydi ama piyasada bir çok arabanın fiyatı artacak ama astra nın yerinde sayacak öyle mi cidden çok mantıklı.
Aynen polo 120 ya ondan astra ya 90 yazmak lazım cidden dolu dolu muhteşem bilgilendirici bir cevaptı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
2011model C hatchback arabanın denk yıllardaki b den ucuz olduğu halde niye kasa başlangıcı daha eski diye bu kadar şaşırıyorsunuz ki :D 50-60 normal bence markaya bile bakmadan bu sınıftaki arabaya

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Bu da benim hanımın ama daha çok ben kullanıyorum :D İlk etapta yaptıklarım,
-İç aydınlatmalar led
-Opc arka tampon,
-Sonar led arka stop,
-18" insignia atom jant,
-Plakalıkları değiştirdim.
-Cam filmi,
-Aynalar ve Spoiler ile shark anteni griye boyattım.
-Goodyear asymtrc 3 225 40 18 lastikler
-Yan plastik opc etekler,
-Brembo siyah kaliper kapakları,
-Opc krom pedallar,
- 3-4 şey daha var.

Yapacaklarım,
- Egr,kat, iptali + Yazılım + Hybrid turbo + düz boru + son susturucu
- Android 8.1 multimedia,
-Komple ses sistemi ve yalıtım,
-Opc ön tampon.

Tavsiyelere açığım arkadaşlar, hobi amaçlı ilgileniyorum

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
1.5-2 haftadır hava hep bozuk yağmur vs derken ilgilenemedim zaten çıkarmıyordum fazla, arkadaşlar sağolsun evden alıp eve bırakıyordu :D E birde pazartesi İzmir'e gidicem araç yatıcak 1 1.5 hafta öyle kalmasına gönlüm razı gelmedi havayı'da güzel bulunca bi ilgileneyim dedim ufaktan. Daha sonra her zamanki yerimizi aldık. Satma konusunda hala babam kararsız. Leon FR SC buldum ama üste para çıkmamız gerekiyor ve babam tek kapı istemiyor.( Yılda 2 defa kullanmamıştır bile Astra'yı. ) diğer yandan 1.2 TSİ Polo buldum ama evin ikinci aracı'da 1.2 TSİ Polo olunca babamda küçük olduğunu düşündüğü için yanaşmıyor pek. Arabayı sürekli sadece ben kullandığım için gönlüm tabi ki SC'den yana ama tavansız oluşu beni korkutuyor.

MK3 Leon alacaksanız Sunroof olsun derim.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
1.5-2 haftadır hava hep bozuk yağmur vs derken ilgilenemedim zaten çıkarmıyordum fazla, arkadaşlar sağolsun evden alıp eve bırakıyordu :D E birde pazartesi İzmir'e gidicem araç yatıcak 1 1.5 hafta öyle kalmasına gönlüm razı gelmedi havayı'da güzel bulunca bi ilgileneyim dedim ufaktan. Daha sonra her zamanki yerimizi aldık. Satma konusunda hala babam kararsız. Leon FR SC buldum ama üste para çıkmamız gerekiyor ve babam tek kapı istemiyor.( Yılda 2 defa kullanmamıştır bile Astra'yı. ) diğer yandan 1.2 TSİ Polo buldum ama evin ikinci aracı'da 1.2 TSİ Polo olunca babamda küçük olduğunu düşündüğü için yanaşmıyor pek. Arabayı sürekli sadece ben kullandığım için gönlüm tabi ki SC'den yana ama tavansız oluşu beni korkutuyor.

Kipa Shell severiz :) Bütçeni tam olarak bilmiyorum ama cam tavan ve tavansız arasında maks 5k fark olur şahsi görüşüm zorlanılsada bütçe yetebildiği sürece tavan veya sunroof ikilisi hem pazarda hemde kullanışlılık olarak önemli bi donanım.Sağı solu kurcalıyorum kardeşim güzel bi araba denk geldiğinde atıcam sana :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Kipa Shell severiz :) Bütçeni tam olarak bilmiyorum ama cam tavan ve tavansız arasında maks 5k fark olur şahsi görüşüm zorlanılsada bütçe yetebildiği sürece tavan veya sunroof ikilisi hem pazarda hemde kullanışlılık olarak önemli bi donanım.Sağı solu kurcalıyorum kardeşim güzel bi araba denk geldiğinde atıcam sana :)
Canoğlu candır :D Bi ara buluşalım da birlikte yıkayalım :) Eyvallah sağolasın bakalım duruma göre netleşir ben İzmirden döndüğümde satıp satmicağımız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım