2016 yılın otomobili sizce hangisi olacak?

2016 yılın otomobili sizce hangisi olacak?

• Alfa Romeo Giulia

Kullanılan: 19 32.2%
  • Citroën C3

Kullanılan: 2 3.4%
  • Mercedes E serisi

Kullanılan: 6 10.2%
  • Nissan Micra

Kullanılan: 1 1.7%
  • Peugeot 3008

Kullanılan: 12 20.3%
  • Toyota C-HR

Kullanılan: 5 8.5%
  • Volvo S90/V90

Kullanılan: 14 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    59
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Haberlere göre sona bu 7 araba kalmış sizce hangisi olur benim oyum Giulia'ya :)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Şıklarda neden vosvogen yok !1!1!!1!

Şaka bir yana 2-3 tanesi hariç baya rekabetçi arabalar kalmış, ne çıkacağı hiç belli olmaz.

Son düzenleme:

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
3008 - C-hr ve S90/V90 arasında geçer gibi. bu dört modelde ciddi kasa değişikliğine gittiler. C-hr yeni bir model zaten. Ama sanki içimden bir C-hr diyor.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Ben golf 7.5 beklerdim açıkcası ama listeye girememiş acaba liste bu sene satışa girenler mi? Bide bu micra nasıl bir şey acaba hiç bir yerde haberi yok son 7 kaldığına göre vardır bir şeyler.
5 nesil micra tanıtılmış galiba ama bu o mu değil mi bilmiyorum.

evet basının kullanabileceği, görebileceği arabalar olur yani şuan satıştakiler, çünkü olmayan bir arabayı yılın otomobili seçmek biraz anlamsız olacaktır.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
5 nesil micra tanıtılmış galiba ama bu o mu değil mi bilmiyorum.

evet basının kullanabileceği, görebileceği arabalar olur yani şuan satıştakiler, çünkü olmayan bir arabayı yılın otomobili seçmek biraz anlamsız olacaktır.

Fuarda tanıtılanmış satışta olmasına gerek yokmuş yalnız micra baya iyi duruyor

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Guilia guilia guilia guilia :)))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam bu sıralama da fiyat çok önemli belki yurt dışında uygundur ondan girmiştir listeye.
Zaten aracı bu listeye dahil ediyorlarsa mutlaka bir kriterleri vardır, artık tasarım mı olur, fiyat mı olur bilemiyorum. Ama b segment manuel bir araca 254 nm torklu dizel motor koyduğunda o aracın yerinde duramaması gerekir ki bu bir tarafını zor kaldırıyor. Şanzımanları farklı fakat 115 hp'lik c4'üm de öyleydi. Ön tekerlekler güçle hiç başa çıkamazdı, gücün kaybolup gittiğini hissederdim resmen.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,068
7
51,443
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Giulia ile C-HR arasında gidip geldim. Bunlara yaklaşabilecek bir de XC90'ın binek versiyonu kaliteli S90/V90 vardı. C-HR, Toyota'nın yüksek kaliteli Crossover arabası. Bir de bir çok Toyota modeli gibi hybrid seçeneği sunmuş. Toyota için iç mekan kalitesini ileriye götüren iyi bir çalışma. Ama Giulia, Alfa Romeo'yu tekrar şaha kaldıracak, arkadan itişiyle ve yeni platformuyla markaya yeni bir dönem başlatacak bir araba. O yüzden Giulia'yı seçtim.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,068
7
51,443
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
C3 ne alaka yahu.. 254 nm torkla berbat bir 0-100 (hadi şanzıman diyelim), onu da geçtim ara hızlanmaya sahip. Neresine sıkıştırmışlar da kullanamıyor onca torku kutu gibi araba anlamak mümkün değil.
Hakikaten C3 ne ya. Tamam belki güzel arabadır, henüz binmedim. Ama çok büyük bir atılım göremedim. Asıl devrimi yapan C4 Cactus'ün yarısını bu arabaya çakmışlar geçmişler. =) Yılın otomobili olabilecek çok özel bir tarafını göremedim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Zaten aracı bu listeye dahil ediyorlarsa mutlaka bir kriterleri vardır, artık tasarım mı olur, fiyat mı olur bilemiyorum. Ama b segment manuel bir araca 254 nm torklu dizel motor koyduğunda o aracın yerinde duramaması gerekir ki bu bir tarafını zor kaldırıyor. Şanzımanları farklı fakat 115 hp'lik c4'üm de öyleydi. Ön tekerlekler güçle hiç başa çıkamazdı, gücün kaybolup gittiğini hissederdim resmen.

0-100 nasıl bu kadar kötü anlamadım 100 bg 245 tork manuel ve 1200 kilo civarlarında daha iyi olmalıydı bence.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hakikaten C3 ne ya. Tamam belki güzel arabadır, henüz binmedim. Ama çok büyük bir atılım göremedim. Asıl devrimi yapan C4 Cactus'ün yarısını bu arabaya çakmışlar geçmişler. =) Yılın otomobili olabilecek çok özel bir tarafını göremedim.
Kapı tutamaçlarını kemer gibi dizayn edip, dikiz aynasının altına kamera falan koyunca böyle oluyor galiba. Eskiden otomobiller arasında seçim yapılırken, hangisi daha iyi diye kıyaslama yapılırken altyapısına bakılırdı. Şimdi biraz tasarımı özgünleştirip biraz da oyuncak koyunca hemen listeye giriveriyorlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
0-100 nasıl bu kadar kötü anlamadım 100 bg 245 tork manuel ve 1200 kilo civarlarında daha iyi olmalıydı bence.
5 ileri manuel ama vites oranları çok kısa. Daha 70'i görmeden 3.vitesi istiyor araç. Hadi bunu şanzımana bağladık da 0-100 kötü. Aracın 3.vites 70-100 arası hızlanması da berbat. Dedim ya c4'de de bu vardı, şanzımanı bir kenara bırakırsak ön takım gücü yere doğru düzgün aktaramıyor, ben citroen'lerin aktarma organlarını cidden başarısız buluyorum. 254 nm torkun bu kadar kötü performans vermesinin de başka açıklaması olamaz zaten.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kapı tutamaçlarını kemer gibi dizayn edip, dikiz aynasının altına kamera falan koyunca böyle oluyor galiba. Eskiden otomobiller arasında seçim yapılırken, hangisi daha iyi diye kıyaslama yapılırken altyapısına bakılırdı. Şimdi biraz tasarımı özgünleştirip biraz da oyuncak koyunca hemen listeye giriveriyorlar.

Hocam artık altyapı işini de düşününce herkes birbirinin altyapılarını motorları kullanıyor o yüzden çok büyük farklar kalmadı o yüzden de teknoloji ile rahatça öne çıkabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım