FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Arkadaşlar 2019 model Egea düşünüyoruz. Egea'daki paketler hakkında bilgisi olan aşağıdaki sorularımı cevaplarsa güzel olur. :)
  1. Loung Plus paketi 2019'da kalktı mı? İlanlarda 2019 model Loung Plus hala gözüküyor.
  2. Mirror paketin özellikleri sundukları nelerdir?
  3. S-Design paketin özellikleri sundukları nelerdir?
  4. Bu üç paket arasındaki donanım farklılıklarını nasıl öğrenebilirim?
  5. Liste fiyatını nasıl öğrenebilirim? Fiat'ın sayfasında varsa atarsanız sevinirim.

@Toprak38

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arkadaşlar 2019 model Egea düşünüyoruz. Egea'daki paketler hakkında bilgisi olan aşağıdaki sorularımı cevaplarsa güzel olur. :)
  1. Loung Plus paketi 2019'da kalktı mı? İlanlarda 2019 model Loung Plus hala gözüküyor.
  2. Mirror paketin özellikleri sundukları nelerdir?
  3. S-Design paketin özellikleri sundukları nelerdir?
  4. Bu üç paket arasındaki donanım farklılıklarını nasıl öğrenebilirim?
  5. Liste fiyatını nasıl öğrenebilirim? Fiat'ın sayfasında varsa atarsanız sevinirim.

@Toprak38
1. Donanım paketleri biraz değişti, Sedanda devam ediyor ama hb ve sw de karıştı biraz pek bilgim yok.
2. Mirror = Urban plus + carplay + 17 jant + geri görüş + mirror paket krom detayları (ekstraları olabilir emin değilim)
3. Hiç bilmiyorum
4. Sedan bakıyorsanız : https://otomobil.fiat.com.tr/fiat-egea-sedan/egea-sedan/donanim
HB bakıyorsanız : https://otomobil.fiat.com.tr/fiat-egea/egea-street
SW bakıyorsanız : https://otomobil.fiat.com.tr/fiat-egea-station-wagon/egea-station-wagon/donanim

Her biri bi boşuna ek donanımlardır, boşta olup doluda olmayan özellik genelde yoktur.

5. https://otomobil.fiat.com.tr/otomobil-fiyat-listesi

Burada mirror paketin önceki yıllardaki paketlerde olan bazı özelliklerin kısılmış hali olduğu söylenmiş.
Yani mirror paketi bundan böyle "başlangıç paket" mi oluyor?
Sedan özelinde konuşacak olursam en boştan doluya Easy-Urban Plus-Mirror-Lounge plus. Yukarda urban plusa olan artılarını yazdım. SW ve HB hakkında pek bi bilgim yok. HB nin urban plusu bizim sedana göre farklı olduğu için donanım eksiği olabilir. Orda urban plusta olup mirrorda yok dedikleri donanımlar bizde zaten yok

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
1. Donanım paketleri biraz değişti, Sedanda devam ediyor ama hb ve sw de karıştı biraz pek bilgim yok.
2. Mirror = Urban plus + carplay + 17 jant + geri görüş + mirror paket krom detayları (ekstraları olabilir emin değilim)
3. Hiç bilmiyorum
4. Sedan bakıyorsanız : https://otomobil.fiat.com.tr/fiat-egea-sedan/egea-sedan/donanim
HB bakıyorsanız : https://otomobil.fiat.com.tr/fiat-egea/egea-street
SW bakıyorsanız : https://otomobil.fiat.com.tr/fiat-egea-station-wagon/egea-station-wagon/donanim

Her biri bi boşuna ek donanımlardır, boşta olup doluda olmayan özellik genelde yoktur.

5. https://otomobil.fiat.com.tr/otomobil-fiyat-listesi

Sedan özelinde konuşacak olursam en boştan doluya Easy-Urban Plus-Mirror-Lounge plus. Yukarda urban plusa olan artılarını yazdım. SW ve HB hakkında pek bi bilgim yok. HB nin urban plusu bizim sedana göre farklı olduğu için donanım eksiği olabilir. Orda urban plusta olup mirrorda yok dedikleri donanımlar bizde zaten yok
Teşekkür ederim. En full donanımlı pakete bakacağız. O zaman mirror paketini eliyorum. Sarı sitede şu an üç tane S-design hatchback var.
Bir de Loung Plus sedan olanlar var. Onlara bakacağız.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Bir sorum daha var. :) Dizel otomatik arabalara bakıyoruz. Sıfır araba baktığımızda en ucuz C segment araba Egea oluyor.
Sizce Egea için bu fiyatlara çıkmak mantıklı mıdır? 130-140 bin TL'ye kadar başka hangi arabayı önerirsiniz?

B SUV, C sedan/hatchback olarak tavsiyelerinizi alabilirim. 2018 ve üstü modellere bakıyoruz. Dizel otomatik olmalı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Egea sahibi sayılırım, egeaya gönül rahatlığıyla C segmenti diyemiyorum. Tamam boyut olarak belki birçok C ile denk, hatta bazılarından daha geniş olabilir ama bence kesinlikle C kalitesi yok. O paraları da asla vermezdim

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,649
2,914
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bir sorum daha var. :) Dizel otomatik arabalara bakıyoruz. Sıfır araba baktığımızda en ucuz C segment araba Egea oluyor.
Sizce Egea için bu fiyatlara çıkmak mantıklı mıdır? 130-140 bin TL'ye kadar başka hangi arabayı önerirsiniz?

B SUV, C sedan/hatchback olarak tavsiyelerinizi alabilirim. 2018 ve üstü modellere bakıyoruz. Dizel otomatik olmalı.
Hyundai kona peugeot 2008

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Hyundai kona peugeot 2008
Peugeot 2008 Allure dizel otomatikleri düşünüyoruz.
Egea sahibi sayılırım, egeaya gönül rahatlığıyla C segmenti diyemiyorum. Tamam boyut olarak belki birçok C ile denk, hatta bazılarından daha geniş olabilir ama bence kesinlikle C kalitesi yok. O paraları da asla vermezdim
Bana da Egea'ya 130-140 bin TL gibi fiyata çıkmak mantıklı gelmiyor. Ama uzun süren araba arayışları sonucunda epey sıkıldık. Babam da ikinci eller bu kadar yükselmişken Egea'nın donanımlı sıfır/sıfır ayarında arabalarına bakmak istedi. Alternatif olarak başka ne önerebilirsin?

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Hocam 308'ler bana çok cazip geliyor aslında. 2008 almaktansa 308 almayı tercih ederim ben. Kırmızı renk tercihinde bulunmak bugüne kadar aldığımız her araba beyaz olduğunu için bize biraz zor geliyor. :) Yine de bu renk için babama danışacağım.

Bir de 308'in yeni modellerinde Allure paket yok mudur? 308 için Active ve Allure paket arasında ne gibi farklar vardır?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam 308'ler bana çok cazip geliyor aslında. 2008 almaktansa 308 almayı tercih ederim ben. Kırmızı renk tercihinde bulunmak bugüne kadar aldığımız her araba beyaz olduğunu için bize biraz zor geliyor. :) Yine de bu renk için babama danışacağım.

Bir de 308'in yeni modellerinde Allure paket yok mudur? 308 için Active ve Allure paket arasında ne gibi farklar vardır?
140'a çıkarsan bir ilan daha attım. Active orta donanım olarak geçiyor. Temel ihtiyaçların hepsi mevcut. Allure donanımda anahtarsız giriş çalıştırma, arka kol dayama v.s gibi ekstralar geliyor. Google'da tablo halinde farkları yazıyor. Ama o fiyata 2018 Allure bulmak imkansız gibi.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,649
2,914
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Reis şimdi senin için konuyu biraz toparlıyorum dizel otomatik arıyorsun bu yüzden sıfır araçlarda ki skala çok daralıyor ve o paraya değmeyecek araçlar karşına çıkıyor sıfır olayını eledik ayrıca yeni araç istiyorsun bu da seçenekleri azaltıyor sen düşük hacimli dizel motor istiyorsun düşük hacimli dizel motor diyince Fransızlar bu sporu yapıyorlar şimdi önce renault yu ele alalım o fiyatlara megane 4 sedan/hb ve captur bulunur bir diğer Fransıza geçelim peugebot da 308 ve 2008 bulunur kardeşi citroen de aklıma c4 cactus geliyor ama şahsen o arabayı bana aldirmalari için tehdit etmeleri lazım tipini hiç beğenmiyorum şimdi bu markaların motor ortaklarına gelirsek reno nun motor ortağı Mercedes ı geçiyoruz hatatat nissan var isteklerinizi karşılayacak araba aklıma gelmiyor peugebot un ortağı Ford da ise focus sedan ve hb var ama bu araca daha önce sahip oldunuz yine alır mısınız orası ayrı bir konu uzak doğudan kia ve Hyundai var kia da cerato ve ceed bakılabilir Hyundai da kona var ama pahalı
Aklıma gelenleri yazdım durum bu şekilde

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Reis şimdi senin için konuyu biraz toparlıyorum dizel otomatik arıyorsun bu yüzden sıfır araçlarda ki skala çok daralıyor ve o paraya değmeyecek araçlar karşına çıkıyor sıfır olayını eledik ayrıca yeni araç istiyorsun bu da seçenekleri azaltıyor sen düşük hacimli dizel motor istiyorsun düşük hacimli dizel motor diyince Fransızlar bu sporu yapıyorlar şimdi önce renault yu ele alalım o fiyatlara megane 4 sedan/hb ve captur bulunur bir diğer Fransıza geçelim peugebot da 308 ve 2008 bulunur kardeşi citroen de aklıma c4 cactus geliyor ama şahsen o arabayı bana aldirmalari için tehdit etmeleri lazım tipini hiç beğenmiyorum şimdi bu markaların motor ortaklarına gelirsek reno nun motor ortağı Mercedes ı geçiyoruz hatatat nissan var isteklerinizi karşılayacak araba aklıma gelmiyor peugebot un ortağı Ford da ise focus sedan ve hb var ama bu araca daha önce sahip oldunuz yine alır mısınız orası ayrı bir konu uzak doğudan kia ve Hyundai var kia da cerato ve ceed bakılabilir Hyundai da kona var ama pahalı
Aklıma gelenleri yazdım durum bu şekilde
Çok detaylı bir açıklama olmuş. :D PSA grubunun dizel motorlarını başarılı buluyorum ben. Renault'nun dizel motorunu da kullandım bir süre. Performans anlamında rakiplerinden biraz geride ama yakıt tüketimi olarak iyi.

Model bazında düşünecek olursam da Hyundai Elantra ve Kia Cerato'ya bakıyorum aslında. Elantra'nın elite plus paketi hoşuma gidiyor. En iyisi biraz daha araştırayım. Güzel alternatifler çıktı Egea'ya. :)

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,649
2,914
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok detaylı bir açıklama olmuş. :D PSA grubunun dizel motorlarını başarılı buluyorum ben. Renault'nun dizel motorunu da kullandım bir süre. Performans anlamında rakiplerinden biraz geride ama yakıt tüketimi olarak iyi.

Model bazında düşünecek olursam da Hyundai Elantra ve Kia Cerato'ya bakıyorum aslında. Elantra'nın elite plus paketi hoşuma gidiyor. En iyisi biraz daha araştırayım. Güzel alternatifler çıktı Egea'ya. :)
Doğru la elentra reise ayıp oldu

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Benim gözümde c segment asla değil en fazla b+ diyebiliriz. Ki hissettirdikleri de pek farklı değil b segmentten. Astra k, focus, golf falan bakardım ben.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

308 ve Mazda3'lerin fiyatları ne alemde? Bilmeden ikisini de öneririm. Makyajsız bile olsa Mazda3 Skyactiv-D çok alınası. Hatta Benzinlisi bile dizele yakın yakıyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım