KAPALI 205 gti alınır mı?

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
arkadaşlar öğrenciyim kendime az yakan çok kaçan birşeyler arıyorum açıkcası bütçem de pek yok ailemi de zorlamak istemiyorum. Yıllardır ailemin aracını kullanıyorum okula gitmek için ama biraz daha eğlenceli birşeyler arıyorum.
PEUGEOT 205 GTI 1.6İlan No: 639439752
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-205-gti-1.6-639439752/detay
Bu ilanı gördüm fiyatı iyi belki ailemin kanına girebilirim almak için ama merak ediyorum bu araba beni üzer mi , forumda illa ki tanıyanlar vardır diye düşündüm sizlere sorayım dedim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
alınır ama yürütülünür mü bilemem paraya bakar orası
benzin tv 3008 kendi araba videosunda 205 gti projesini neden yarım bıraktığını açıklıyor

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Murat 131 (1.6 5vites doğan olanlar) favorit ve flash (s şart değil benim için) seçeneklerim var yaz sonu falan bütçeyi ayarlayabilirsem bunlar arasından temiz bulabildiğimi almayı düşünüyorum zaten 2. Sınıfa geçmiş olcam okul bitene kadar yeter bana

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1.6 kara motor ve 5 ileri sanziman atılmış t stop bile alırım valla. Bir tane çiçek gibi vardı 9 a gitmiş heralde. Ama flash tarafına daha yakınım.
Spring de düşünürüm hatta ön camlar Manuel olacak ama platin ateşleme den elektroniğe geçmişi tercihim olur mesela

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ortalığı biraz karıştıracağım ama yine de yazmak istiyorum, yoksa içimde kalacak, ilk olarak 205 GTİ bugün 15 bin ₺ ya alınmazsa yarın öbür gün sen mezun olduğunda belki piyasada kalmayacak ya da kalsa da 25 bin tl den aşağıya kalmayacak olan bir kült klasik araç olacak(zaten öyle de).
Daha sonrasında değinmek istediğim mesele ise şu bu aracı yeri gelecek sanayi de ustalarla ahbap olacaksın yeri gelecek 1-2 ay internetten parça kovalayacaksın yeri gelecek 1-2 hafta araca binmeyeceksin dolmuş otobüs kullanacaksın yani vesselam biraz sıkıntı çekeceksin ama yazan arkadaşlar şunu kaçırıyorlar bu sıkıntıyı ben Flashta çekmektense 205 GTİ gibi bir kült klasikte çekmeyi yeğlerim.
Son olarak eğer bu paralara temiz bir GTİ bulunursa kaçırmamak gerek, zira ilandaki ise ufak bir motor masrafı demiş işte orası sıkıntı çünkü o kadar para harcayıp aracı bu hale getiren adam motoru da düzeltip 25 bin ₺ yazıp ‘’muhteşem klasik’’ diye ilana koymasını bilmiyor muydu? Bence pek ala biliyordu. :)
Bu konularda biraz doluyum sert yazmış olabilirim zamanında ben de çok gittim geldim bu tarz arabalara bakarken, kısacası ceremesini çekecekseniz sefası ona değer. Zaten araba kültürü de bunu gerektirir, arabaya bir civata bile değiştirmeden binmeye satmaya çalışan insanlar tanıyorum.
Not:Suzuki Swift GTİ önerilmiş, emin olun onun parça tedariği 205 GTİ dan daha zor, 3-4 sene önce çok ucuza temiz bir tane buldum, almadım pişmanım çok güzel araba ama sahibi e-bay den sürekli parça stoğu yapıyordu bu tarz arabalarda bunu yapmadan binmek kolay olmaz zaten.
@Sirius @bt @MAYFA AYUU @Konu sahibi @diğer arkadaşlar.Herkesi teker teker etiketleyemediğim için üzgünüm nickler çok karışık. :)

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Flash s alınır ya. Hele 2. Sahibi memur dan falan olacak. Bir slx fan takacaksin. Bitti işte. Bir de spor yayı va bulunabilirse çok güzel olur veya bilemiyorum çok yüksek bazıları. Manavgatta bir tane var 2021 muayneli ses sistemli falan. 10800 yazmış. Aga düşününce taunustan mantıklı araba. Bizim arabada hala muayne yok ses sistemi yok yakıt 2 katı Flashın. Vs vs

Dediğim yere gelmişsin:)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,180
5,720
Ankara
Marka
Skoda
1.6 kara motor ve 5 ileri sanziman atılmış t stop bile alırım valla. Bir tane çiçek gibi vardı 9 a gitmiş heralde. Ama flash tarafına daha yakınım.
Spring de düşünürüm hatta ön camlar Manuel olacak ama platin ateşleme den elektroniğe geçmişi tercihim olur mesela
Çift yuvarlak farlı ve ufak kare farlılar şahin oluyomuş 1.3motor 4 vitesmiş, büyük dikdörtgen farlılar doğan oluyomuş 1.6motor 5vitesmiş. Ben şöyle bi bakıyorum ara ara piyasaya şahinler 5-7 arasına bulunabiliyor doğan içinde 6-8 arası bi piyasa var. Bu fiyatlara çok daha modern arabalar olsa da bi tofaşı yürütmek kadar ucuz olacaklarını sanmıyorum parça ve işçilik olarak. Abimin passatta 200 lira işçilik ödediğimiz işlemi bi paket sigaraya yapıyolar tofaşta ki ufak tefek biçok şeyi kendimiz yapacaz zaten :D flash ve skoda favorit de çok az daha pahalı olur belki bu masraflar ama yine de en ucuzlardan

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
TR de yeni nesil hot hatchlerin nasıl kullanıldığı ortada yüzde 80'i 5.senesine bastığında götü başı dağıtıyor. abuk subuk yazılımlar vb uygulamayı saymıyorum bile. Sağlam arabayı bile adam etmek için para harcıyorsun. 205 gti nedir kardeşim girilecek top değil kimse kusura bakmasın.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ortalığı biraz karıştıracağım ama yine de yazmak istiyorum, yoksa içimde kalacak, ilk olarak 205 GTİ bugün 15 bin ₺ ya alınmazsa yarın öbür gün sen mezun olduğunda belki piyasada kalmayacak ya da kalsa da 25 bin tl den aşağıya kalmayacak olan bir kült klasik araç olacak(zaten öyle de).
Daha sonrasında değinmek istediğim mesele ise şu bu aracı yeri gelecek sanayi de ustalarla ahbap olacaksın yeri gelecek 1-2 ay internetten parça kovalayacaksın yeri gelecek 1-2 hafta araca binmeyeceksin dolmuş otobüs kullanacaksın yani vesselam biraz sıkıntı çekeceksin ama yazan arkadaşlar şunu kaçırıyorlar bu sıkıntıyı ben Flashta çekmektense 205 GTİ gibi bir kült klasikte çekmeyi yeğlerim.
Son olarak eğer bu paralara temiz bir GTİ bulunursa kaçırmamak gerek, zira ilandaki ise ufak bir motor masrafı demiş işte orası sıkıntı çünkü o kadar para harcayıp aracı bu hale getiren adam motoru da düzeltip 25 bin ₺ yazıp ‘’muhteşem klasik’’ diye ilana koymasını bilmiyor muydu? Bence pek ala biliyordu. :)
Bu konularda biraz doluyum sert yazmış olabilirim zamanında ben de çok gittim geldim bu tarz arabalara bakarken, kısacası ceremesini çekecekseniz sefası ona değer. Zaten araba kültürü de bunu gerektirir, arabaya bir civata bile değiştirmeden binmeye satmaya çalışan insanlar tanıyorum.
Not:Suzuki Swift GTİ önerilmiş, emin olun onun parça tedariği 205 GTİ dan daha zor, 3-4 sene önce çok ucuza temiz bir tane buldum, almadım pişmanım çok güzel araba ama sahibi e-bay den sürekli parça stoğu yapıyordu bu tarz arabalarda bunu yapmadan binmek kolay olmaz zaten.
@Sirius @bt @MAYFA AYUU @Konu sahibi @diğer arkadaşlar.Herkesi teker teker etiketleyemediğim için üzgünüm nickler çok karışık. :)
İşte tam da bu yazdığın sebeplerden ötürü öğrenciye gelmez. Yoğun para ve zaman harcanması gerekiyor böyle arabaların. Haydi maddi durumlar iyi diyelim, onun parça tedariğine ve bakımına harcanacak zaman ogrenci için olacak iş değil, ilgi bağımlısı sevgili gibi okul uzattırır. :)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
bende 207 Rc Le Mans ile az uğraşmadım. Her ne kadar konusunu çok canlı tutmasam da ciddi emeğim var o araçta. Fakat bizim milletin genel kafa yapısı al-gazla-sat. Mantalite olarak zaten adam 6 ay ve maksimum 1 yıl kullanıyor arabayı. O süreç içinde de suyunu cıkarıyor,bakım falan hak getire. satacağı zaman bir pasta cila çektiriyor mal çiçek hadi eyvallah... düzgün insanları kenara ayırıyorum onlar üzerlerine alınmasın...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Burak ertemi bilirsin benzin tv onun gibi biri bu aractan toplayamadı sana bu kadar söyleyim
O araba harbi yıkıktı ama yoksa Burak Ertem ve arkadaşları 500 kere toplarlardı o arabayı. Tabii bu durum maliyetli bir süreç olduğu önune geçmez ama olsun.

Bu arabayı takip ediyorum ben de. Ekonomik durum iyi olsa biz bile alabilirdik zaten bu bütçenin benzerini Mk1 Golf için ayirmistik ama şu piyasa koşullarında gerek yok.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Murat 131 alinir millet nostaljiye biniyor der

Renault flash s alinir ufak suslemelerle ralli araci goruntusu verilebilir.parcasida bol.

Lada samara essek niyetine alinabilir.pacalik beyaz jant vs ile oda ralli versiyona donebilir.

1.6 tipo olabilir ugrasmadan bineyim takilayim denilebilir.

Bulunabilirse dizel saxo ekonomik ogrenci arabasi olur

Mk4 fiesta olabilir.ucuz yollu yeni nesil araba say ilabilir.
Ama ilk 3 soyledigimle ugrasip keyifte alirsin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım