208gti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
kullanırsın tabikide arabadan ne yönde beklentin olduğuna bağlı. stock halinde de roll yaparsın ama araç birkaç zorlamadan sonra şişmeye başlar.. Biraz soğutmak gerekir. Yoksa trafikte alayını üzersin yani her şekilde :D
Piste çıkarım alsam ben bunu onun haricinde günlük kullanırım roll fazla yapmam ondan dolayı sordum:)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
zaten ısınma sorunu tüm thp'lerde var. buradaki asıl sorun egzozun durumu.. küçük intercooler üstüne bir de egzoz eklenince araba şişiyor rezillik oluyor. benzer sorun fk2 type r'da da var(mış) çok okuduk ettik

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
ses civicler gibi zırıltılı mı yoksa tok mu :) bi de cooperlar gibi patlatma var mı

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
peki özgür sendeki 1le kıyaslarsan hangisini almak daha mantıklı 208gti mı 1 mi, ve senin 116 mıydı 118 mi ...edit: 1lerin fiyatı neymiş öyle vazgeçtim sormaktan..

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
peki özgür sendeki 1le kıyaslarsan hangisini almak daha mantıklı 208gti mı 1 mi, ve senin 116 mıydı 118 mi

Cok derin bir soru sordun yahu, cok farkli dunyalar...

Bendeki 116i de, saglikli yurutmek icin biraz para harcamak gerekiyor bana sorarsan, benim aracimda ilk basta 210 hp lik yazilim + spor kat vardi, sonra pistte buji-bobin yedim, sonra 180 hp civarina dusurttum, su an sikinti yok. 210 civarjnda saglikli yurutmek icin komple egzoz, iridyum buji ve yedek bobinle gezmek gerekiyor, tek sorun yag sicakligi, anasinin nikahi gibi yukarilara firliyor, 135-140 derece yag sicakliklarina ulasmak cok kolay. Yag sicakligi sorunu yasamamak icin 118i almak gerekiyor cunku 116i de hic olmayan bir yag sogutucu var ve acayip ise yariyor. Bana sorarsan eger tek kapi senin icin sorun degil, manuel benim icin daha keyifli, premium araba yerine sportif kucum araba bana daha hitap ediyor dersen, bi tane 208 gti alir, komple egzoz+intercooler yaptirir yoluma devam ederdim. Stage 1 yazilim yaptirirdim sonra 220 hp civari, ciddi gazlayacagim zaman depoya toluen veya ethanol koyar keyfime bakardim.

Edit: bi dunya yazdirdin bos yere :D

Son düzenleme:

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
:) olsun yine iyi oldu 116iden de uzak durmak lazım demek ki stock binmiceksek +1 . eyvallah tekrardan teşekkürler . Kafamda plan belli oldu benimkini satıp düzgün az km bi 208gti alıp egzos intercooler yazılım jant lastik...

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
Allure lar 2012model ve km ler nispeten daha yuksek, sahibindeki dolu arabalarin ici gri dosemeli, pek hosuma gitmedi ve de 1.6 156lik thp alicaksam sanirim 308e yonelirim. Bi an once arabami satiyim tekrardan yardimlariniza basvururum herkese tesekkurler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım