215/55/R16 Kişlik

Sen olsan hangisini alirdin?

• Kullanılan toplam oy
    28
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Selam değerli dostlar kişin çetin geçtiği hakkari' de yaşiyorum.Ortalama kiş sicakliği 0/-7 ℃ arasi kar yagişi da malumunuz; yaklasik 4 ay sağlam kar yağar.Lastik seçimi konusunda sizden yardim bekliyorum.Fiyat önemli değil otopark takipcisi olarak lastikler uzerine sinanin ve andin fikirleri çok değerli:lastik otomobilde ucuz kaçilacak bir parça değildir. Tabi ben iki secenek arasindayim:
Continental wintercontact ts 860 ve
Michelin Alphin 5.
Siz ne onerirsiniz yada düşündüklerim nasillar? Simdiden tesekkurler.

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Yok mu konu hakkinda bilgisi olan arkadaş ? en azindan ankete tercihlerinizi belirtin... hic boyle gormemistim opc forumunu olu gibi...

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hocam listedeki lastikleri kullanmadım bilmiyorum. Kars gibi yerde 2 sene buz üstünde 2 farklı otomobil kullandım. İkisinde de Lassa Iceways lastikler vardı ve zorlamadığınız sürece tedirgin etmiyorlardı. Ben gayet memnundum. Sonra aldığım otomobilim Bridgestone Blizzak'ları ile geldi ama bitmeye yakın oldukları için kış lastiği özelliklerini yitirmişlerdi. Ona yorum yapamıycam o yüzden. Lastikte ucuza kaçmamak gerek evet ama çok da abartmamak gerektiğini düşünüyorum. Standart bir kullanıcıysanız ve karla kaplı bir yolda sürüş hakkında bilgi sahibiyseniz ortalama bir kış lastiği işinizi görecektir.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Fakat bu listedeki lastikler arasından Tabiki de Conti Ts 860 ( Kusura bakmayın ayrı ayrı mesaj attım )

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Hocam listedeki lastikleri kullanmadım bilmiyorum. Kars gibi yerde 2 sene buz üstünde 2 farklı otomobil kullandım. İkisinde de Lassa Iceways lastikler vardı ve zorlamadığınız sürece tedirgin etmiyorlardı. Ben gayet memnundum. Sonra aldığım otomobilim Bridgestone Blizzak'ları ile geldi ama bitmeye yakın oldukları için kış lastiği özelliklerini yitirmişlerdi. Ona yorum yapamıycam o yüzden. Lastikte ucuza kaçmamak gerek evet ama çok da abartmamak gerektiğini düşünüyorum. Standart bir kullanıcıysanız ve karla kaplı bir yolda sürüş hakkında bilgi sahibiyseniz ortalama bir kış lastiği işinizi görecektir.
Degerli fikirleriniz icin tesekkur ederim.aslinda lassa icewaysler icin 1000 lira istediler cwc ts 860 icin 1300 lira aradaki fark deger diye dusundum alphin 5 biraz daha pahaliydi.Aklimada ts860 lar var acikcasi.Bir de biraz paraya kiyip saglam alayim dedim sende karstasin biliyorsun buz kar saglamdir hayat kurtaracak yerlerde 5 kurus fazla olsun saglam olsun diyorum tekrar degerli fikirlerinizi paylastiginiz icin tesekkurler l.

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
"Yaklaşık 4 ay sağlam kar yağar" diyip ankete Michelin Primacy 3 eklemek...
Hakli olabilirsiniz aslinda continentalden iki lastik secenege koyup tek michlen olmasin diyeydi saka bir yana yoksa primacy adac testinde iyi derece almasina ragmen forumlarda vs bir tane olumlu fikir gormemistim.Deneme firsatim olmadigi icin onuda secenege koydum ve goruyorum ki adac testinde bahsedildigi gibi degilmis sayenizde bu fikrim olgublasti sagolun digerline ne dersiniz peki

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Fakat bu listedeki lastikler arasından Tabiki de Conti Ts 860 ( Kusura bakmayın ayrı ayrı mesaj attım )
Ne demek yeter ki fikirlerimizi paylasalim.nokian da kis lastigi konusunda oneriliyordu ne kadar kullanma sansi buldunuz? gurultu konusunda nasil yol tutusu iyi olacaktir yeni lastik sonucta fiyati nedir acaba.Ts 860 kullanma sansiniz oldumu yada cwcts860 yerine neden nokian aldiniz cevaplarsaniz sevirinirim

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Hakli olabilirsiniz aslinda continentalden iki lastik secenege koyup tek michlen olmasin diyeydi saka bir yana yoksa primacy adac testinde iyi derece almasina ragmen forumlarda vs bir tane olumlu fikir gormemistim.Deneme firsatim olmadigi icin onuda secenege koydum ve goruyorum ki adac testinde bahsedildigi gibi degilmis sayenizde bu fikrim olgublasti sagolun digerline ne dersiniz peki
Yok hocam ben Primacy 3'e bişey demedim kullanmadığım için de yorum yapamam fakat 4 ay kar yağan bir yerde kış mevsiminde yaz lastiğiyle gezilmez markası modeli fiyatı ne olursa olsun onu izah etmek istemiştim. Yoksa biz de yazlık Michelin Energy Saver kışları da Michelin Alpin 5 kullanıyoruz. Alpin 5'in de şu ana kadar bir sıkıntısını görmedik. Önceki arabamızın kışlıkları da Lassa idi o da fena değildi biraz daha sert diye hatırlıyorum, demek istediğim kışın bir şekilde bir kış lastiği şart..

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ne demek yeter ki fikirlerimizi paylasalim.nokian da kis lastigi konusunda oneriliyordu ne kadar kullanma sansi buldunuz? gurultu konusunda nasil yol tutusu iyi olacaktir yeni lastik sonucta fiyati nedir acaba.Ts 860 kullanma sansiniz oldumu yada cwcts860 yerine neden nokian aldiniz cevaplarsaniz sevirinirim
Hocam teşekkür ederim. Henüz taktırmadım fakat çevremdeki arkadaşlarımın ve abilerimin tecrübeye dayalı tavsiyeleriyle bu lastikleri aldım. Fiyat konusuna gelince 4 adet nokian için Antalya'da 1100tl fiyat verdiler ben de internetten 840tl ye aynı lastiği 2016 üretimli olarak aldım hem de 9 taksit olarak şuan evde haftasonu taktırmayı düşünüyorum. Conti ts 860 için bayi 1400tl fiyat vermişti yine aynı lastik internette 920 tl. Bugün sipariş verseniz en geç cuma c.tesi elinizde olur

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
UG9 aldık şimdilik sessiz ve konforlu olduğunu söyleyebilirim. Kar yağışları(bu gece) yakındır, tecrübelerimizi aktarırım size.

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Yok hocam ben Primacy 3'e bişey demedim kullanmadığım için de yorum yapamam fakat 4 ay kar yağan bir yerde kış mevsiminde yaz lastiğiyle gezilmez markası modeli fiyatı ne olursa olsun onu izah etmek istemiştim. Yoksa biz de yazlık Michelin Energy Saver kışları da Michelin Alpin 5 kullanıyoruz. Alpin 5'in de şu ana kadar bir sıkıntısını görmedik. Önceki arabamızın kışlıkları da Lassa idi o da fena değildi biraz daha sert diye hatırlıyorum, demek istediğim kışın bir şekilde bir kış lastiği şart..
Hocam pardon ya ben sitedeki lastik testlerini incelemistim vs. birde lastik sahipleri ne diyor diye sitelerine baktim michelin sitesindr kislik lastik aradim primacy 3 de secenek olarak sundu bende bir yazlik tesmis simdi tekrar baktim 1. lik almis diye secenege koydum soryy iste boylr hayat yanila yanila ogreniyorsunuz dikkatiniz icin tesekkurler lakin anketi degistiremiyorum degistirebilseydim nokian wr d4 koyardim tekrar tesekkurler

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Hocam teşekkür ederim. Henüz taktırmadım fakat çevremdeki arkadaşlarımın ve abilerimin tecrübeye dayalı tavsiyeleriyle bu lastikleri aldım. Fiyat konusuna gelince 4 adet nokian için Antalya'da 1100tl fiyat verdiler ben de internetten 840tl ye aynı lastiği 2016 üretimli olarak aldım hem de 9 taksit olarak şuan evde haftasonu taktırmayı düşünüyorum. Conti ts 860 için bayi 1400tl fiyat vermişti yine aynı lastik internette 920 tl. Bugün sipariş verseniz en geç cuma c.tesi elinizde olur
Hocam internette derken nerden bu fiyatlari aldiniz ts 860 icin iyi fiyat almissiniz site vs paylasirsaniz bende siparis vereyim o fiyat gayet iyi hatta nokian almayida ciddi ciddi dusunuyorum

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
şuan continental en iyisi benim bildiğim ama daya uygun fiyata benzer performansı nokian wr d3 veya d4 sağlayabilir. eğer buz yerden hiç kalkmıyorsa biraz abartı olur mu bilmiyorum ama nokianın çivilileri var. onuda düşünebilirsiniz.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam internette derken nerden bu fiyatlari aldiniz ts 860 icin iyi fiyat almissiniz site vs paylasirsaniz bende siparis vereyim o fiyat gayet iyi hatta nokian almayida ciddi ciddi dusunuyorum
http://www.hepsiburada.com/continen...-kis-lastigi-uretim-yili-2016-pm-HB000001AGZ0
http://kolayoto.com/nokian-wr-d4-205-55r16-91t-uretim-yl-2015.html
Kış lastiğini 215 taban genişliği yerine 205 takmanız daha mantıklı. Islak ve karlı zeminde yola daha fazla basınç uygulayacağı için. Fakat yazlık lastiklerde durum böyle değil..

Son düzenleme:

serhandrkn

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
8
4
595
Hocam arkadaşında dediği gibi bende nokian wr d4 aldım 2016 38. hafta geldi internette cidden çok uygun düşünürseniz bizim gibi yapabilirsiniz hayırlı olsun şimdiden keyifli sürüşler dilerim.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
2 gün önce bende nokian wr d4 aldım. şuan tabi kar v.s yok 20 c sıcaklık var. ama yola tutunması falan güzel sanki pirelli p1 den sonra arabaya bile iyi geldi gibi.

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Fikir beyan eden elestiren oneride bulunan tum arkadaslara tesekkur ederim bugun conti wc ts 860 40. hafta 2016 uretim 1100 liraya 5 takside aldim daha sonra bu lastik hakkindaki deneyimlerimi paylasirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım