215/55/R16 Kişlik

Sen olsan hangisini alirdin?

• Kullanılan toplam oy
    28
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Dostlar conti wintercontact ts 860 205/55 R16 ebatta tum testlerde 1. oldu simdilik ahim sahim sartlarda kullanip 1. olup olmadigina daha karar veremedim dah o denli test edecek kar buz yagmur vs sartlar olusmadi ama testlerde 1 numero cikmasi mutlu etti beni

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Lassa Sbowvays Era 3 yeni seri kışlık lastiğide inanılmaz övgüler alıyor.
Ama bu 2 marka tercih sebebi ise conti derim

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Evet dostlar 20 gunluk kar-buz-yagmur surusunden sonra gelelim ilk degeelendirmeye ts 860 larimizi.Oncelikler 2016/40. hafta oldugunu belirtelim.
Islakta tutus ve fren mesafesi gayet iyi hatta cok iyi.
Karda tutus iyi frenlemede de gayet iyi, cok az cekis kontrol vs devreye girdi.Yani yuksek egimli yokuslardan bazen yayalar bazen de kasis vs sebeplerden yavas girmeme ragmen hic uzmedi cok memnunum.Hakkaride 2 araliktan itibaren kar yagiyor, aralikli tabiki ama yerden buz kar zaman zaman islak zemin eksik olmuyor tum sehri sirf keyf olsun diye dolastim hic bir yerde cok yuksek egimli yokuslar da dahil yolda kalmaz bu lastiklerle insan.zincir benim icin artik tarih oldu.Cok sevindim rahatca arabamla cikip lastiklerin keyfini tadarken bircok araba ki buna 4 ceker pickup lar dahil zorlandiklari yerlerde ki ciksmadiklari yerlerde oldu keyiften dort kose oldum.Cunku abi lastikler hikaye karda zincirsiz olmaz diyenler coktu mest oldum arastirmalarimin meyvesini alinca
Gecen hafta sonu kayak merkezine hitmeye karar verip esimle yola koyulduk ki bayagi sulu kar yagdi.. kayak merkezi ile sehir merkezi arasinda 1000 m rakim farki 6 km yol mesafesi var dikkat ederseniz son derece egimli ki yazin bile o yolu kullanmistim arac zorlanmisti yolun yarisindan geri dondum hem inerken soeu yasayacagim endisesi hemde arac cok zorlandigi icin.bir ara inip yolu ellerimle kontrol edince sulu kar altinda buzu hissedince daha da dikkatli inmeye devam ettim.buzda inerken bile ara ara fren yaptim yinede cok olumlu durma mesafesi yakaldim.Ses konusunda eski conti premium contact 2 ye gore bana daha sessiz geldi olcum vs yapamadim ama hissiyat daha iyiydi.nerden bakilirsa bakilsin verdigm paranin fazlasiyla karsiligini verdi tskrler conti.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Bende de p1 vardı wr d4 den sonra sessizlik namına bir şey değişmedi.Hayırlı olsun.
Evet ses konusunda iyi, şu an kar buz üstünde kullanıyorum, araba otomatik olduğu için sanırım hanım yokuşta gazı fazla verince patinajla kalkmış, normal. ben kullanırken bi sıkıntı olmadı, yola tutunması v.s gayet güzel, çevremde kış lastiği falan bakan olursa hemen konuya atlıyorum şimdi; "bak çok uyguna continental ts 860 yakın performansı var" diye :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bende ts850 var, tabi tabanimda sizden genis(225), ozellikle yagmurlu havada giderken lastikten ugultu gibi bi ses geliyor, m3 gtr daki getrag sanziman gibi :D sizde de o durum var mi?

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Yolda çok hafif su tabakası varsa (1 - 2 mm yüksekliğinde) onun üstünden giderken vızıltı şeklinde bir ses çıkartıyor TS850.

TS860'ta çözmüşler o olayı.

heyv18

Profesör
7 Eki 2016
76
54
1,010
Çokta rahatsız edecek düzeyde değil ya. Çünkü yolda sürekli o yoğunlukta su yok. Yani beni rahatsız etmedi. Tabandaki su tahliye kanallarının derin olmasından kaynaklanıyor diyorlar.
Ya ben ts850 ye bu kadar cok islakta ses sikayeti gelmesine sasirmistim.Hatta islik sesi diyenler bile vardi ama ts860 larda sss felan duymadim ki ben ses konusunda hassasimdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım