235 40 r18 Scirocco Lastiği Kararı / Asymmetric 6 vs PilotSport 4S vs PilotSport 5

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar, yaz lastiği bakmaya başladım, şu an elimde Conti Premium Contact 6 var, az bir canı kaldı aslında, ama bu lastiklere ısınamadığım için onu feda etmeyi düşünüyorum. Araç Sport Contact 5'le gelmişti, onlara da bayılmamıştım, belki Continental bana göre değil, her neyse. Daha önce kullandığım ve sevdiğim Good Year F1 Assymetric 5 ve yeni versiyonu 6'yı değerlendiriyorum.
Aklımdaki sorular: Assymetric 6 fiyat farkını hakeder mi?
Michelin PS 4S denemeye değer mi, ve fiyatı biraz daha makul olan PS5'e tercih edilmeli mi?
Genel olarak bu bahsedilenler içinde Goodyear yerine Michelin'ler fiyat farklarını hakediyor mu?
Michelin Pilot Alpin kış lastiği kullanıyorum, çok iyiler, hatırladığım Michelin tecrübem bu kadar şu anda.
Başka derdin yok mu diyebilecek arkadaşları da anlayışla karşılıyorum,ama sanırım doğru yerde değiller, saygılar.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Lütfen birisi 'Asymmetric 5 hepsinden daha iyi abi paran cebinde kalsın' falan desin. Fiyatlar 2500 ila 3500 arasında. En pahalısı PS4s.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Contileri beğenmediyseniz oradan devam etmeye gerek yok.
Ps 4S fazla iddialı bir lastik. Çok yüksek güçlü kuvvetli makineler olmadığı müddetçe oraya çıkmaya gerek yok.
Ps4 ve 5 pahalı emsallerine göre. Isınana kadar sacmalayabiliyorlar.
Bütçe yoksa asmy 5 olabilir. Bütçe varsa 6 daha da iyi.
Ekstradan belki hankook s1 evo 3 olabilir.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Asy 5 kullandım uzun süre, ondan önce de 3 vardı. 5 i kullandığım için kesinlikle tavsiye ederim. Yanak korumalar özellikle jant için bazen hayat kurtarıcı oluyor.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Asy 5 kullandım uzun süre, ondan önce de 3 vardı. 5 i kullandığım için kesinlikle tavsiye ederim. Yanak korumalar özellikle jant için bazen hayat kurtarıcı oluyor.
Contileri beğenmediyseniz oradan devam etmeye gerek yok.
Ps 4S fazla iddialı bir lastik. Çok yüksek güçlü kuvvetli makineler olmadığı müddetçe oraya çıkmaya gerek yok.
Ps4 ve 5 pahalı emsallerine göre. Isınana kadar sacmalayabiliyorlar.
Bütçe yoksa asmy 5 olabilir. Bütçe varsa 6 daha da iyi.
Ekstradan belki hankook s1 evo 3 olabilir.
Çok teşekkürler arkadaşlar. Ben de hem Asymmetric 3 hem de 5 kullandım ve jant korumaları özellikle tercih sebebim olabilir. Hankook'a da bakacağım. Onun dışında Asymmetric 6 kullanan varsa, veya konu ile ilgili genel olarak, yine görüşlerinizi beklerim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok teşekkürler arkadaşlar. Ben de hem Asymmetric 3 hem de 5 kullandım ve jant korumaları özellikle tercih sebebim olabilir. Hankook'a da bakacağım. Onun dışında Asymmetric 6 kullanan varsa, veya konu ile ilgili genel olarak, yine görüşlerinizi beklerim.

18 inç janttaki testleri buraya bıraktım hocam. Sonuçlara göre zaten kendin de bakabilirsin.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
pilot sport 4-4s-5 almayında ne alıyosanız alın, falken fk520 tavsiye ederim, yeni çıktı, fp bi ürün, arkadaşıma aldırdım yeni, çok memnun, tyrereview dan yorumlarını ve test sonuçlarını inceleyebilirsiniz

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
pilot sport 4-4s-5 almayında ne alıyosanız alın, falken fk520 tavsiye ederim, yeni çıktı, fp bi ürün, arkadaşıma aldırdım yeni, çok memnun, tyrereview dan yorumlarını ve test sonuçlarını inceleyebilirsiniz
Pilot Sportlarda tam olarak ne sorun görüyorsunuz? Lastikcim beni Michelin almaya yönlendiriyor da, muhtemelen kar marjı daha iyi.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen

18 inç janttaki testleri buraya bıraktım hocam. Sonuçlara göre zaten kendin de bakabilirsin.
Cenk bey aslında birçok teste baktım. Kullanıcı yorumlarında bazıları Asymmetric 6'nın 5'e göre çok önemli bir üstünlüğü olmadığını düşünüyorlar, o yüzden konuyu uzatıyorum.
Bu arada Premium Contact 6 kullanıp memnun kalan ve kalmayanların fikrini de duymak faydalı olurdu, çünkü lastikler bir sezon daha çıkartabilir sanırım.
Bu dönemde elimiz cüzdana kolay gitmiyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk bey aslında birçok teste baktım. Kullanıcı yorumlarında bazıları Asymmetric 6'nın 5'e göre çok önemli bir üstünlüğü olmadığını düşünüyorlar, o yüzden konuyu uzatıyorum.
Bu arada Premium Contact 6 kullanıp memnun kalan ve kalmayanların fikrini de duymak faydalı olurdu, çünkü lastikler bir sezon daha çıkartabilir sanırım.
5 de iyiydi zaten. Ama 5'in muadilleri olan sport contact 5 ve ps 4'e göre artısı konforu ve ıslak zeminiydi. Kuruda onlar kadar iyi değildi, yine de iyiydi. 6'da bunu geliştirdiler. O sebeple şuan zaten diğerlerinin önünde yer alabiliyor asym 6. Ama neticede 5 de alsanız memnun eder.

Ben hep conti kullanırım. Sportif sürüşe öncelik verdiğim için contiden şaşmam. Şuan da pc 6 kullanıyorum ve son derece memnunum. Özellikle direksiyon yönlendirmesi ve hassasiyeti çok iyi. Ama bir asym 6 kadar iyi olacağını düşünmüyorum. Asym 5'ten iyidir tahminimce.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Asy 6 kullanmadım ancak Conti Premium Contact 6 ile Asymmetric 5 arasında fark var kesinlikle. Asymmetric konfor olarak kestiremiyorum ancak yol tutuş, ıslak zemin anlamında çok daha üstün bir lastik kesinlikle.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kullandığım Goodyearlara göre
5 de iyiydi zaten. Ama 5'in muadilleri olan sport contact 5 ve ps 4'e göre artısı konforu ve ıslak zeminiydi. Kuruda onlar kadar iyi değildi, yine de iyiydi. 6'da bunu geliştirdiler. O sebeple şuan zaten diğerlerinin önünde yer alabiliyor asym 6. Ama neticede 5 de alsanız memnun eder.

Ben hep conti kullanırım. Sportif sürüşe öncelik verdiğim için contiden şaşmam. Şuan da pc 6 kullanıyorum ve son derece memnunum. Özellikle direksiyon yönlendirmesi ve hassasiyeti çok iyi. Ama bir asym 6 kadar iyi olacağını düşünmüyorum. Asym 5'ten iyidir tahminimce.
Ben de direksiyon tepkilerini başarılı buldum PC6'nın, Cenk bey, Asymmetric 3-5 belki biraz yumuşak yanaklıydı yada her nedense, bu kadar keskin değildiler. Asymmetric 6 bunu iyileştirmiş gibi bir intiba aldım yayınlardan.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kullandığım Goodyearlara göre

Ben de direksiyon tepkilerini başarılı buldum PC6'nın Cenk bey, Asymmetric 3-5 belki biraz yumuşak yanaklıydı, bu kadar keskin değildiler. Asymmetric 6 bunu iyileştirmiş gibi bir intiba aldım.
Bu lastiklerin çoğundan daha önde direksiyon hissiyatı pc6'nin. Ama tabi direksiyon yönlendirmesi başarılı olan bir araçla birleştiğinde o fark daha da net anlaşılıyor. Bir de kuru zemindeki yol tutuşu gerçekten iyidir pc6'nin ama genel sportif özelliklerin toplamına bakıldığında diğer lastikler bir adım daha önde pc6'dan.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Asy 6 kullanmadım ancak Conti Premium Contact 6 ile Asymmetric 5 arasında fark var kesinlikle. Asymmetric konfor olarak kestiremiyorum ancak yol tutuş, ıslak zemin anlamında çok daha üstün bir lastik kesinlikle.
Önemli bir karşılaştırma teşekkür ederim. Aynı araçta kullanmadım ama benim de tecrübem bu yönde.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar bir anti-michelin görüşü hakim gibi. Isınmadan iyi tutmaması dışında gerekçe var mı? Çünkü Asymmetric 6 PS5'den daha pahalı görünüyor.
İlaveten lastikcimle papaz olacağız, bir Michelin dayatma durumu var kendisinin.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar bir anti-michelin görüşü hakim gibi. Isınmadan iyi tutmaması dışında gerekçe var mı? Çünkü Asymmetric 6 PS5'den daha pahalı görünüyor.
İlaveten lastikcimle papaz olacağız, bir Michelin dayatma durumu var kendisinin.
2 sene evveline kadar michelin'in pilot sport serilerine doğru düzgün rakip yoktu. Gerçekten girdikleri her testte birinci geliyorlardı. Ama son 2 senedir gerek Goodyear Asym 6, gerek conti premium contact 7 ve sport contact 7 gibi lastiklerle kafa kafaya olsa da gerisinde kalıyor. Haliyle spor lastik isteyenlere en iyi seçeneği sunmak için yorum yapıyoruz. Ama bu başlıktaki lastikler zaten piyasanın en üst seviye ürünleri olduğu için aradaki farklar kolay kolay anlaşılmaz. O yüzden bütçe olarak size hangisi uyuyorsa onu alın geçin. Aradaki farkları ayırt etmeniz zor.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
2 sene evveline kadar michelin'in pilot sport serilerine doğru düzgün rakip yoktu. Gerçekten girdikleri her testte birinci geliyorlardı. Ama son 2 senedir gerek Goodyear Asym 6, gerek conti premium contact 7 ve sport contact 7 gibi lastiklerle kafa kafaya olsa da gerisinde kalıyor. Haliyle spor lastik isteyenlere en iyi seçeneği sunmak için yorum yapıyoruz. Ama bu başlıktaki lastikler zaten piyasanın en üst seviye ürünleri olduğu için aradaki farklar kolay kolay anlaşılmaz. O yüzden bütçe olarak size hangisi uyuyorsa onu alın geçin. Aradaki farkları ayırt etmeniz zor.
İnanın titiz bir insanımdır. Otomotiv işinde değilim ama 'ayırt etmek' en birinci hobimdir. Ayrıca bütün bu lastiklerin testlerde çok iyi olması aynı karakterde oldukları anlamına gelmiyor, siz daha da iyi bilirsiniz.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnanın titiz bir insanımdır. Otomotiv işinde değilim ama 'ayırt etmek' en birinci hobimdir. Ayrıca bütün bu lastiklerin testlerde çok iyi olması aynı karakterde oldukları anlamına gelmiyor, siz daha da iyi bilirsiniz.
Karakter farkını ayırt edecek kadar şoförlüğünüz ve yine karakter farkını ayırt edecek tarzda kullanılabilecek yollarda ilerliyorsanız bir şey diyemem. 72 db ile 70 db ses seviyesi farkını çok rahat ölçebilirsiniz ama PS5 ile Asym 6'nın kuru ve ıslaktaki limitini ölçüp karakter farkını ayırt edebilecek babayiğit bu forumdan kolay kolay çıkmaz. Vasat lastik - iyi lastik arasındaki fark gibi bariz bir fark yok bu lastikler arasında.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Forumda genel bir anti michelin durumu var ama genelde standart binek lastiği olan Primacy serisinden ötürü oluşuyor. Bir de tabii genel fiyat seviyesinden ötürü =)

PS lastiğin ısınmadan iyi tutmamanın dışında biraz konfor kaybı konusu var ama bu disiplinin Scirocco kullanıcısını ilgilendireceğini sanmam. Bence başka bir sorunu yok. İyi, tercih edilebilir bir lastik. Tercih ederseniz "keşke bunu almasaydım da şunu alsaydım" dedirtecek bir lastik değil. Lastik ömrü olarak da hiç fena değil, o konuda da fiyatının karşılığını verir diye düşünüyorum. Doğru lastik basıncıyla yıllarca memnun kalarak kullanırsınız.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar, Asymmetric 6 ile 600 kilometreyi tamamlayınca artık birşeyler yazmak için yeterli yol yaptık dedim. Lastiğin sportif sürüş özelliklerini methedebilirim, ama şu an için bu konuda daha çok negatif bir ruh hali içindeyim. Lastiği konfor odaklı olsun diye almadım, sert karakterli olacağını biliyordum, ama önemli başka bir sorunla karşılaştım: gürültü. Mükemmel pürüzsüz ve azınlıkta kalan bir kısım asfalt dışında, lastik kabul edilebilir sınırların ötesinde bir kabin içi uğultuya sebep oluyor. Muhtemelen testler bu tip çok kaliteli yol yüzeylerinde yapıldığı için test sonuçlarına yansımamış olabilir. Tabii performans adına buna alışmak da mümkün, bende buna çalışıyorum, ama benim otomobildeki müzik zevkimin dibine kibrit suyu döktügü bir gerçek, içine etti dememek için söylüyorum. Şu an için başka birşey yazmak istemiyorum, Asymmetric 5'te bu düzeyde bir sorun olsa hatırlardım diye düşünüyorum. Olursa öneri ve yorumlarınızı takip edeceğim. Saygılar, selamlar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım