235/45 R18

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umutmavisi

Alperen Öğrenç
Asfalt Kurutucu
24 Eyl 2016
36
12
595
Tekirdağ
Marka
Chevrolet
235/45 R18 Yazlık lastik arıyorum ama pek bir bilgim yok Michelin .Continental öneriyorlar ama hangisi daha iyi onu bilmiyorum birde bir sorum olacak lastilk yanak oranını kücültsek eksileri ve artıları ne olur

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
Bildiğim kadarıyla küçültmek filan sıkıntılı çünkü yuvarlanma direnci ve aerodinami işin içine giriyor sıkıntılı yani. Aracın nedir belirtmemişsin ve nerde yaşıyorsun kış lastiği olarak da mı kullanacaksın çünkü su olukları da önem kazanıyor öyleyse.

Umutmavisi

Alperen Öğrenç
Asfalt Kurutucu
24 Eyl 2016
36
12
595
Tekirdağ
Marka
Chevrolet
Aldığımda üstünde olan lastikler hiç değiştirmedim bu sabah dikkatimi çekti ön lastikler dişleri kötüleşmiş biraz araştırdım ama hangisini alacağım hakkında pek bilgim yok Michelin Continental Pirelli en iyileri yazmışlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ne zaman cıkacak ve tahmini fiyatı ne kadar olur
Fiyatı muadil marka ve modellerden daha fazla olmaz. Goodyear efficientgrip performance, premium contact 5 gibi lastikler kaç paraysa bu da 3 eksik 5 fazla aynı fiyatlara gelir. Ama tüm lastikler arasında premium diye tabir edebileceğimiz seviyede bir model olduğundan fiyatı için uygun yahut ucuz kelimesini kullanmak zor olacaktır.
Kesin tarih henüz yok fakat bu yaz başında ( muhtemelen kışlıkların söküleceği nisan-mayıs gibi ) gelecek Türkiye'ye.
Continental Türkiye sayfasında mail yoluyla iletişim mevcut. Oradan kolay bir şekilde mail atıp, lastik ebadınızı ve istediğiniz modeli yazıp soru sorabiliyorsunuz. Maksimum 1 gün içinde mail yoluyla size dönüş yapıyorlar.

Umutmavisi

Alperen Öğrenç
Asfalt Kurutucu
24 Eyl 2016
36
12
595
Tekirdağ
Marka
Chevrolet
Çok teşekürler önle arkayı değiştireyim gidebildiği kadar gittinsin çıktığı zaman değiştiririz

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bizde Passat kullanıyoruz. Lastik ölçülerimiz sanırım aynı. Yazlık olarak Continental SportContact5 kullanıyoruz. Fakat PremiumContact6 Passat'a daha uygun bir lastik olacaktır.

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
235/45 R18 Yazlık lastik arıyorum ama pek bir bilgim yok Michelin .Continental öneriyorlar ama hangisi daha iyi onu bilmiyorum birde bir sorum olacak lastilk yanak oranını kücültsek eksileri ve artıları ne olur

Muadil ve limitte olan ebatlar: 265/40/18 ve 245/45/18
Muadil ve mevcut konforu korumak adına : 255/40/18, biraz daha sportif ebat 245/40/18
Bu ebat seçenekleriyle jant ekonomisini korumuş olursun mevcut konforu korursun. Yanak oranların aynı kalır . Yanakları küçültmek için bir üst ebatlara geçmen gerekir. Konfor bazlı bu araçlara tavsiye etmem... Yinede üretici firmanın kapısında yer alan lastik ebat önerilerine bakmakta fayda var.
Marka konusunda ise piyasaya çıkacak olan yeni lastiklerde temkinli olmakta fayda var, zira geri dönüş dataları (olumlu/olumsuz) ilk satınalanlar oluşturacak. Contact 6, Contact 5 göre; uzun ömür ve sessizlikte ortalama %10 kadar iyileşme kazanmış, ama aqua drenajda -%5 oranı kadar selefinden zayıf yani bir taraftan iyileştirme yaparken diğer taraftan zayıf kalmış... Conract 6 mutlaka bir önceki modelden daha da iyidir, ama pazardaki diğer premiumlardan "daha iyidir" demek erken olur. Premium markalarda kalmakta fayda var Michelin, Pirelli, Goodyear, Hankook, Brigestone, Continental... Lastikte şaka yok, idare etmek yok bitik ise mutlaka en yakın lastikçiye gidin ve lastiğinizi değiştiriniz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım