KAPALI 24 Bin Tl'ye 3 Serisi Alınır mı ?

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Merhaba Abilerim ustalarım. Ben yeni şahsıma ait bir BMW 3 serisi almak istiyorum. 24 Bin TL bütçem var, herkes parçaları pahalı servisi sıkıntılı diyor. Tabiki de 24bin TL'ye km'si düşük bir araç alamam ama arabanın tutkunuyum. Sizce Bu işin altına girmeli miyim ?
Mesela 350bin kmdeki bir 3 serisi 320 i alınır mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
B1BEB8E8-6437-4D71-8E19-812E748CF34A.jpeg

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Yapacağınız iş bana göre belli. Net bir model bakmaktansa atmosferik motorlu Polo, fiesta, clio, 206 vs gibi modellerden hangisi temiz denk gelirse alıp ona göre keyifle binmek...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.7 dti al geç :D Ama dumansız biniceksenn. İyice apaçi oldum son zamanlarda.. Ama şimdi öğrenci için 1.7 dti iyi seçenek kabul edelim :D
Aslında tam o bütçenin arabası he. Ama bmw arayan insanı kesmez. Önünde viraj var, direksiyonu çeviriyorsun ama arabanın bundan haberi yok :p

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Aslında tam o bütçenin arabası he. Ama bmw arayan insanı kesmez. Önünde viraj var, direksiyonu çeviriyorsun ama arabanın bundan haberi yok :p
Abi hiç kullanmadım fikrim yok bilemiyorum ama tam öğrenci arabası yakıt falan çok çok az yani parçalarıda bulunuyor gayet. Yazılımsız bulmak biraz zor ama kmler çok zaten. Ama benim öyle bi param ve öğrenci olsam kesin stock dti alırdım :D Km ye takılmamak lazım yazılımsız olanlarda bakımlı vs ise. Cidden garip bi makina kendisi :D

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
arabaya baktığında "bu benim olmalı"... şöyle yıkarım, böyle cilalarım karşısına geçip izlerim, e elimde az biraz tornavida tutuyor dersen... sanayilerde tanıdık ustan varsa, ya ara sıra sanayide takılırız napalım diyebiliyosan, elinde arızalı parça, o dükkan benim şu dükkan senin gezmekten sıkılmazsan eski arabalar alınabilir. eski arabalar daha nazlı olurlar, ama marş yaptığında çalıştığı an herşeyi unutturuyor... sen kendini bu katergoride görebiliyorsan neden almayasın..

ama araba almaya gidilirken yapılan genel bi hata var... sadece arabayı incelemek !.. evet yanlış yazmadım tabiiki arabada incelenecek bakılacak sağına soluna ama en önemlisi sahibidir.

kaç yaşında, giyimi kuşamı nasıl?, efendi bi tipmi, sokak serserisimi.. konuşması, teknik bilgileri nasıl ?.. arabasını ne kadar seviyor ?, ne kadar zamandır o araba onda.. gibi..

...ve arkadaşların dediği gibi ucu ucuna parayla araba alınmaz, hele yaşlı araba hiç alınmaz...

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Şahsen kusura bakmayın ama 24.000 TL'nizi çöp yığınına yatırmak yerine kenarda bırakın biriktirip daha iyisini alın yaşı fazla olan arabadan hayır gelmez.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bir tanıdığımın o paralarda olan b segment Low cost arabasının bile bir çocuk gibi para yediğini düşününce masraflı hareket olur diye düşünüyorum.Tabi 100k lık araba alacak bütçe varsa ve böyle bir arabayı alıp uğraşırım da petrolhead liğin dibini yaşayacağım deniyorsa.Saygıyla sevgiyle çok mantıklı bulurum

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
ogrenciyken gaza gelip son paramla almanyadan golf R32 almistim, surusu cok keyifli efsane bir arac diye aldim ama ne yazikki tamirci benden cok kullandi arabayi, butun kazandigimi da arabayi tamir etmek icin harcayip sonra bu adam olmayacak diyerek aldigim fiyata sattim, yaptigim butun masrafta zarar haneme yazildi.. Demem o ki eski arabanin temizi zor bulunuyor, temizleri de ucuz olmuyor, bakimsizini alip adam etmekse cok pahaliya mal oluyor. Parcasi ustasi bol olan bir araba-model-motor-sanziman konfigurasyonuna yonelirseniz cebinizi uzmez, satarken de cok zarar etmezsiniz.

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
e46 compact bak. arkadaşımda var 29-30 civarında ilan fiyatı vardı. Onun temizi bulunur çünkü tipinden ötürü yancı apaçi eline düşmüyor pek. temizi 27-28e denk gelir çok da üzmez düzgünse iyi baktırıp almak lazım.

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Kusura bakmayın konuya eklemeyi unutmuşum 2 hafta önce 1997 ford.mondeo 2.0 130 HP almış bulunmaktayım inanın BMW bu konforu ve gidişat hissini vermiyor yardımcı olan herkesten Allah razı olsun

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Her zaman söylerim : Markası ve modeli ne olursa olsun eski araba alınabilir.
Tabii yeteri kadar paranız ve zamanınız varsa :). 24k'ya alınacak arabayı adam etmek için veya çıkaracağı bir sorunda kafa ağrıtmaması için bir 10k daha kenarda bekletmek gerek ;)

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Sonunda bu forumdan biri ford mondeo aldi rahatladim cidden
Cidden araba eski olmasına rağmen sanki Mercedes e biniyorsun tabi herkesin zevk anlayışı farklı veya düşünceleri içi olsun dışı olsun tipi biraz değişik gibi ama göz görünce gönül alışıyor zaten ışıklarda emekli arabası diyip tofascilar gazliyor tek gördü kleri şey arka camım tofascilar yanlış anlamasın lütfen ben diğer değişik araç içinde arsız bela dinleyip her köşe başında egzozu sonuna kadar bağırta nlardan bahsediyorum

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Her zaman söylerim : Markası ve modeli ne olursa olsun eski araba alınabilir.
Tabii yeteri kadar paranız ve zamanınız varsa :). 24k'ya alınacak arabayı adam etmek için veya çıkaracağı bir sorunda kafa ağrıtmaması için bir 10k daha kenarda bekletmek gerek ;)
Evet ben ilk arabamı aldım arabayı alayım bir sorunu çıkmaz veya masraflı bişey olmaz diyordum lakin en kötü ama en kötü ihtimalle 2-3 bin TL kesin olarak gözden çıkarmak gerekir para kolay kazanilmiyor bu masrafları göze alıp bütçede pay yapmak gerekir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım