KAPALI 25bin Tl ye klasiklerden almak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaslar 4 5 ay icinde kendime yeni bir otomobil alacagim. Limitim 25 bin tl ancak Buickler , Mercedesler ve Bmwler hosuma gidiyor. Dogal olarak bu araclarin kmleri yuksek fakat elbette tas gibi motoru olan vardir. Onerilerinizi ve fikirlerinizi istiyorum bu konuda. Yoksa gidip hatchback falan mi bakmaliyim 25 milyar bu arabalar icin cope mi atilmis olur? Bu arada uni ogrencisiyim bunlarin motoru buyuk olsada lpg ile falan yakit masrafi makul seviyelere indirilebilir mi?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam bende bir üniversite öğrencisiyim bana sorarsanız maddi yönden ayın sonunu nasıl getirdiğinizi anlamayan biriyseniz klasik araç sizi sanayilerde ve akaryakıt istasyonlarında yorar.Bu durumda en mantıklısı 25 bin tl'ye modeli nispeten yüksek 5 kapılı B segmenti piyasaca tutulan parçası ucuz olan ve az yakan bir araç almanız yönünde ama yok eğer maddi açıdan biraz daha özgürseniz 25 bin tl'ye çok güzel ve orjinal(orjinal olması şart) bir coupe BMW E30(318i-320i-325i) güzel bir klasik örneğidir bu fiyata bulunabilirse E36'lar da mantıklıdır.Eğer motoru büyük temiz orjinal bir E36-E30 3 coupe'niz olursa klasik değeri yüksek olan bir araç elinizde tutuyorsunuz demektir.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Hocam bende bir üniversite öğrencisiyim bana sorarsanız maddi yönden ayın sonunu nasıl getirdiğinizi anlamayan biriyseniz klasik araç sizi sanayilerde ve akaryakıt istasyonlarında yorar.Bu durumda en mantıklısı 25 bin tl'ye modeli nispeten yüksek 5 kapılı B segmenti piyasaca tutulan parçası ucuz olan ve az yakan bir araç almanız yönünde ama yok eğer maddi açıdan biraz daha özgürseniz 25 bin tl'ye çok güzel ve orjinal(orjinal olması şart) bir coupe BMW E30(318i-320i-325i) güzel bir klasik örneğidir bu fiyata bulunabilirse E36'lar da mantıklıdır.Eğer motoru büyük temiz orjinal bir E36-E30 3 coupe'niz olursa klasik değeri yüksek olan bir araç elinizde tutuyorsunuz demektir.
Ben ailemle yasiyorum tabi cok sanayide kalmasini sorun cikartmasini istemem oyle masrafa param yetmez onun disinda yakit olarak bi 9 10 yakan benzinli bir arac fazla degil gibi geliyor bana. Okul zaten evimden arabayla kapisina kadar 10 dk suruyor sehirici hizlariyla o yuzden benzin uzun gider diye dusunuyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben burada biraz kişisel olarak cevaplarsam e46 316ti Compact BMW'ler hoşuma gidiyor onun haricinde 1.6 tek kapı MK1 Focus'lar da güzel bir tercih olabilir.Ama tek kapılı arabaları risk olarak görüyorsanız daha az paraya Ford Fiesta, Hyundai İ20 gibi araçlar da alabilirsiniz.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Ben burada biraz kişisel olarak cevaplarsam e46 316ti Compact BMW'ler hoşuma gidiyor onun haricinde 1.6 tek kapı MK1 Focus'lar da güzel bir tercih olabilir.Ama tek kapılı arabaları risk olarak görüyorsanız daha az paraya Ford Fiesta, Hyundai İ20 gibi araçlar da alabilirsiniz.
Hyundai yi cok dusunmuyorum nedense guvensiz geliyor bana sanirim secimim bmw yonunden olacak. Benim butceme e46 denk gelmedim genelde 3.20 e36lara falan yetiyor 98 model bence guzel bir secim az birazda yanlarim artik :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Buick vs. düşünmezdim açıkçası almakla bitmiyor iş malum, yürütmesi zorlayabilir.
Benzinde 9-10 lt fazla iyimser, 8-10 yıllık (hatta günümüzdekiler bile) 1.6lar o kadar yakıyor. Mesafeninde kısa olduğunu söylüyorsunuz, normal şehir içi kullanandan da fazla yakacaksınız bu durumda.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,403
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba arkadaslar 4 5 ay icinde kendime yeni bir otomobil alacagim. Limitim 25 bin tl ancak Buickler , Mercedesler ve Bmwler hosuma gidiyor. Dogal olarak bu araclarin kmleri yuksek fakat elbette tas gibi motoru olan vardir. Onerilerinizi ve fikirlerinizi istiyorum bu konuda. Yoksa gidip hatchback falan mi bakmaliyim 25 milyar bu arabalar icin cope mi atilmis olur? Bu arada uni ogrencisiyim bunlarin motoru buyuk olsada lpg ile falan yakit masrafi makul seviyelere indirilebilir mi?
Niyetiniz 35 yaş üstü olmuşken aylık gelir 15k civarlarını geçmişken gerçekleştirilecek bir projedir. Yapılır ama şu halinizle hakkıyla ilgilenemezsiniz. Araba elinizde erirken siz de üzülürsünüz. Diğer arkadaşların da dedikleri gibi şimdilik daha realistik çözümlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hyundai yi cok dusunmuyorum nedense guvensiz geliyor bana sanirim secimim bmw yonunden olacak. Benim butceme e46 denk gelmedim genelde 3.20 e36lara falan yetiyor 98 model bence guzel bir secim az birazda yanlarim artik :)
Hocam kompakt e46 ararsanız belki düşebilir kafanızda bir şey oluşması için rastgele bir ilan attım.(içeriğine bakmadım)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...kt-lpg-li-emsalsiz-temizlikte-441831868/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.16ti-compact-442829697/detay
Ayrıca yukarıdaki arkadaşların dediğine de birebir katılıyorum

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Tavsiyem mk1 Focus Coupe olacaktır. Biraz yakar ama oldukça zevklidir. Geçenlerde forumdan biri aracını satıyordu hatta baya bir temizdi galiba satıldı. Şu ilanı temsili olarak bırakayım. Temiz bulmak lazım ama biraz zor gibi duruyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2.0-ghia-full-plusfull-lpg-li-427637532/detay
Tesekkurler
Buick vs. düşünmezdim açıkçası almakla bitmiyor iş malum, yürütmesi zorlayabilir.
Benzinde 9-10 lt fazla iyimser, 8-10 yıllık (hatta günümüzdekiler bile) 1.6lar o kadar yakıyor. Mesafeninde kısa olduğunu söylüyorsunuz, normal şehir içi kullanandan da fazla yakacaksınız bu durumda.
Kisa mesafede daha cok yakarsa sikinti olur bana.
Hocam kompakt e46 ararsanız belki düşebilir kafanızda bir şey oluşması için rastgele bir ilan attım.(içeriğine bakmadım)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...kt-lpg-li-emsalsiz-temizlikte-441831868/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.16ti-compact-442829697/detay
Ayrıca yukarıdaki arkadaşların dediğine de birebir katılıyorum
Sagolun hocam. Ben bakarken bunu gormemistim.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Üniversite öğrencisi isen hiç tavsiye etmem .25 bin TL bütçe ile b sınıfı temiz bir araç al bin temiz temiz.1.nesil jazz,yaris,Micra,vb hangisinin temizini butcene uygun bulursan al geç hiç macereya girme derim.
Peki hocam atmoaferik motor hissi nasil ben sadece turbolu arac kullandim atmosferige binmedim hissiyat go kart gibi mi ona gore birde bakarken guzelse atmosferikte bakarim ozellikle.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Atmosferik motorla GO-kart hissiyatının ilişkilendirilmesi çok doğru olmamış.Go-kart hissi genellikle kısa çevik hafif ve yere yakın araçlar içi kullanılır.He go-kart'da atmosferik motor var ama devir bandında üst devirlerde güç ve tork verir klasik atmosferik araçlar gibi değildir.Bu arada atmosferik motorlu araçlarda eğer motoru büyük değilse(1.6 altı ise) genellikle performans eksikliği ve çekmeme gibi problemle karşılaşırsınız.Ayrıca tabii ki atmosferik araçlarında kendilerine göre avantajı bulunur, atmosferik araçlarda turbo olmadığı için gaz tepkisi hassasiyeti çok iyidir.Devir bandı geniş olduğu için daha rahat ve performanslı kullanabilirsiniz.Ayrıca genellikle Turbo motorlara göre daha sorunsuz olduğu bilinir.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Tavsiyem, yil olarak cok geri gitmemen. Ayagimi yerden kessin yeter diyen birisi degilsin anladigim kadariyla, surus keyfine onem verdigini dusunerek temiz bulabilirsen Alfa Romeo 156 veya 147 (hangisi sana hitap ediyorsa, sahsen bence efsane olan 156 dir) bak derim. Malum hangi arabayi alirsan al 10 yasinin uzerinde temizini bulmak cok kolay olmayacaktir.
Tam bir genc arabasi, performansi muthis, yakiti gayet makuldur.
upload_2017-5-24_17-43-6.png

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Peki hocam atmoaferik motor hissi nasil ben sadece turbolu arac kullandim atmosferige binmedim hissiyat go kart gibi mi ona gore birde bakarken guzelse atmosferikte bakarim ozellikle.

Go kart biraz farklı ama 1.nesil jazz Lara bakarsan 1.4 83 bg dir.ama 8 bujili .yani ateşleme sistemi çok farklı ve çok güzel gidiyor.birde yaris 1.3 87 bg (8yil kullandım) yaklaşık 7 bin devir çeviriyor.cok zevkli araçlar tavsiye ederim.sirf devir kesici sesi bile yeter hemde sorunsuz araçlardır.memnun kalirsiniz

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Atmosferik motorla GO-kart hissiyatının ilişkilendirilmesi çok doğru olmamış.Go-kart hissi genellikle kısa çevik hafif ve yere yakın araçlar içi kullanılır.He go-kart'da atmosferik motor var ama devir bandında üst devirlerde güç ve tork verir klasik atmosferik araçlar gibi değildir.Bu arada atmosferik motorlu araçlarda eğer motoru büyük değilse(1.6 altı ise) genellikle performans eksikliği ve çekmeme gibi problemle karşılaşırsınız.Ayrıca tabii ki atmosferik araçlarında kendilerine göre avantajı bulunur, atmosferik araçlarda turbo olmadığı için gaz tepkisi hassasiyeti çok iyidir.Devir bandı geniş olduğu için daha rahat ve performanslı kullanabilirsiniz.Ayrıca genellikle Turbo motorlara göre daha sorunsuz olduğu bilinir.
Heh bende onun icin go kart demistim ama cok dogru kullanamamisim go kart derken gaza basar basmaz hissini vermesi olarak kullanmak istemistim. Gerci evet torklar dusuk oluyor kucuk motorlarinda bana minimum torkun 170 190 falan olmasi gerekir.
Tavsiyem, yil olarak cok geri gitmemen. Ayagimi yerden kessin yeter diyen birisi degilsin anladigim kadariyla, surus keyfine onem verdigini dusunerek temiz bulabilirsen Alfa Romeo 156 veya 147 (hangisi sana hitap ediyorsa, sahsen bence efsane olan 156 dir) bak derim. Malum hangi arabayi alirsan al 10 yasinin uzerinde temizini bulmak cok kolay olmayacaktir.
Tam bir genc arabasi, performansi muthis, yakiti gayet makuldur.
Ekli dosyayı görüntüle 7419
Evet hocam surus keyfinin iyi olmasi lazim ayagimi yerden kesmesi beni kesmez :) gazlayinca bana guzel hissettirmeli araca binerken mutlu olmaliyim. Suanda 2011 corolla var bizde 1.4 dizel 90 beygir 190 torku var boylede guzel ama bi tik daha fazla olsaymis guzel olurmus.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Go kart biraz farklı ama 1.nesil jazz Lara bakarsan 1.4 83 bg dir.ama 8 bujili .yani ateşleme sistemi çok farklı ve çok güzel gidiyor.birde yaris 1.3 87 bg (8yil kullandım) yaklaşık 7 bin devir çeviriyor.cok zevkli araçlar tavsiye ederim.sirf devir kesici sesi bile yeter hemde sorunsuz araçlardır.memnun kalirsiniz
Ustteki mesaji yazarken gelmis mesajiniz yeni gordum umarim ard arda yanit yazarak forum kurallarina aykiri davranmiyorumdur. Usttede yazdigim gibi dizel corolla var 1.4 biraz daha atik bi arac olmasi lazim bu yuzden benzinli istiyorum dizel biraz yurumuyor veya bizim motor kucuk ondan dolayi bilmiyorum. Ornegin e-5te sol seride geciyorum arkadan kamyon yaklasiyor hizla ve ben tapagaz yapmama ragmen arac toparlanmiyor vites dusursem devurden dolayi arac devaminda yurumeyecek o yuzden o viteste basmama ragmen bekliyorumki toparlansin bende hizlanayim bu yuzden toyotaya karsi bi tik geri duruyorum ama jazz olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım