KAPALI 31 Bin TL'ye Kadar Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafak

Panpa
Beğeni puanı
4,592
Marka
Toyota
Bazı sebeplerden dolayı günlük 150-200 km yapacak araba bakıyorum. Evin 3.aracı olacak, dizel ve lpg tercihimdir. Eşşek niyetine binmeyi düşünüyorum parçası ucuz olsun motoru uzun ömürlü olsun vs tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasa tipi olarak hb ve station olabilir

dthhasan

Hasan H Ayan
Panpa
Beta Programı
Beğeni puanı
10,528
Marka
Renault
Tata vista bakılabilir yüksek model 1.3 multijet.4 cam otomatiği abs klima bu fiyatlara bulunabilicek en yüksek modelli hint ateşidir.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
Beğeni puanı
22,613
Marka
Toyota
1,3 multijet palio bakılabilir. 2 cam otomatiği, abs li klimalı bu fiyatlara bulunabilecek en ekonomik modelli Tofaş ateşidir.

Mt.Akina

Bunta Fujiwara
Running in to 90s 🎶
Beta Programı
Beğeni puanı
16,950
Marka
Toyota
Renault Clio II 1.4 8v 75 bg Benzin/Lpg ve Fiat Palio 1.4 8v 75 bg’i öneririm.Günlük 150-200 km aşırı ciddi bir sayı her halükarda sanayiye gitme ihtimali bulunuyor.Parça fiyatı kıstasından dolayı Renault/Fiat önerdim, bakımı uygun olsun diye de bütçenize uygun benzinli/lpg li seçenekler belirttim :).

Ben Clio II’ye yönelirdim onu da belirteyim.Renault motorları sanıldığından daha uzun ömürlüler ve dayanıklılar.

Örnek olarak:

Daha temizleri de daha uygun fiyatlıları da daha detaylı bir araştırma ile bulunabilir.

Günlük tempom 150-200 kmler ise Clio II ye seve seve binerdim :). Yakıt sıkıntı olmazsa 1.6 8v 90 bg likleri de zevkli olur.(16v ler daha pahalı bütçeyi sarsabilir)

Mustafak

Panpa
Beğeni puanı
4,592
Marka
Toyota
Benim aklımda da hdi 206 ve fabialar var sürüş keyfi falan hiç bişey önemli değil düz gitsin az bozulsun bozulursada çözümü olsun yeter

Mt.Akina

Bunta Fujiwara
Running in to 90s 🎶
Beta Programı
Beğeni puanı
16,950
Marka
Toyota
Benim aklımda da hdi 206 ve fabialar var sürüş keyfi falan hiç bişey önemli değil düz gitsin az bozulsun bozulursada çözümü olsun yeter
Ben benzin/lpg veya benzinli araç öneririm.Bozulunca çözümü en kolay onlar olur, düz atmosferik ünite sensörleri hariç bir karın ağrısı yok. Fabia’larda güzeldir, onların da temiz seçenekleri bulunursa üzmez yalıtım olarak yukarıda dediklerimden daha başarılılardır mutlaka.

furkanacar07

Furkan Acar
Senkromeççi
Beğeni puanı
2
Marka
Volkswagen
Bence de fabia mantıklı bir seçenek olabilir yakıt konusunda da lpgli versiyonunun sizi üzmeyeceğini düşğnüyorum ancak japon grup arabalarına bakarsanız motorlar daha az sıkıntı açar diye düşünüyorum şimdiden hayırlı olsun

Mustafak

Panpa
Beğeni puanı
4,592
Marka
Toyota
Bence de fabia mantıklı bir seçenek olabilir yakıt konusunda da lpgli versiyonunun sizi üzmeyeceğini düşğnüyorum ancak japon grup arabalarına bakarsanız motorlar daha az sıkıntı açar diye düşünüyorum şimdiden hayırlı olsun
Japon araçlarında arızada harcayacağın tüm paraları alırken veriyorsun araç sahibine :D bütçeme uygun pek yok olsa başka bakmam zaten

EkremCem

Ekrem Cem
Senkromeççi
Stage 1
Beğeni puanı
13
Marka
Fiat
modelli taksi çıkması linea symbol tarzı araçlar var kendini kanıtlamış araçlar ama sataken sıkıntı ve motor arıza durumunda iyi bir bütçe gerekebilir

Mustafak

Panpa
Beğeni puanı
4,592
Marka
Toyota
modelli taksi çıkması linea symbol tarzı araçlar var kendini kanıtlamış araçlar ama sataken sıkıntı ve motor arıza durumunda iyi bir bütçe gerekebilir
Taksi çıkmasına razıyımda albea symbol gibi modeller bana uzak. Bu paralara araba bakarken ülke gençleri adına üzülüyorum

Berkay

Emre Berkay Zeren
Senkromeççi
Beğeni puanı
17
Marka
Suzuki
Bence eski kasa suzuki swift veya Toyota Corolla derim

furkanacar07

Furkan Acar
Senkromeççi
Beğeni puanı
2
Marka
Volkswagen
accent admireleri değerlendirebilirsiniz bence japon olarak hem aradığınız fiyat bandında hemde yakıt olarak üzmeyeceğini düşünüyorum

Mustafak

Panpa
Beğeni puanı
4,592
Marka
Toyota
accent admireleri değerlendirebilirsiniz bence japon olarak hem aradığınız fiyat bandında hemde yakıt olarak üzmeyeceğini düşünüyorum
Accent japon değil :D her çekik gözlüyü japon sanmamak lazım. Palio 206 ilanlarında gidip geliyorum hayırlısı bakalım

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
Beğeni puanı
578
Ticari ruhsatlı olması, tek kapı olması sorun değilse fiesta van, corsa van, palio van, 206 van gibi araçları da düşünebilirsiniz. 1.4 tdci-hdi, 1.3 cdti-multijet rüştünü kanıtlamış motorlar...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
Beğeni puanı
43,416
Marka
Opel
Ticari ruhsatı, hız sınırları filan sıkıntı olmayacaksa Palio van, corsa c dti veya cdti, fiesta van önerilerim olur. 206'nın van versiyonunda da elektronik sıkıntılar var mıdır bilmiyorum.

Belirttiğin fiyata taksi çıkması 1.3mjet linea, albea vs. bakabilirsiniz. Kliması vardır, ayağı yerden keser. Arızası çıkarsa bile ucuza tamir edilir, tamir edilirse tekrar etmez. Yani yürütme maliyetleri ucuz araçlardır. 1.5dci'ların soğutma sistemlerine dikkat etmek gerek. Onları tercih edecek olursanız da symbol yerine dacia logan'lara bakın. daha ucuz oluyorlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...