KAPALI 320 iED bıktırdı! 220.000TL’ye kadar araç önerisi

alpckr33

Profesör
74
Marka
BMW
Herkese hayırlı günler. Aracım f30 320iED. 100.000 km ye geldi. Ben her 2 hafta da bir su sorunu ile karşılaşıyorum, artık iş maddi boyutu geçti, sinir bozucu bir duruma geldi. Aracımın tüm arızalarını giderdik ama N13’ten soğudum açıkçası.Aracımı satma kararı aldım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

- 220.000TL ye kadar bütçem var.
- coupe, sedan vs. Olabilir,
- 60.000 km’yi geçmezse iyi olur,
- Dizel ve otomatik olsa iyi olur,
- Az problem çıkaran bir motor ve şanzıman olursa iyi olur.
- Performans konusuna gelirsek insan bu fiyatlara çıktığında biraz performans bekliyor. Yani sollamaya çıktığımda sollamada bırakmasın :)

Şimdiden bana yardımcı olan abilerime,kardeşlerime teşekkürler.

Yanlız Yeni Mondeo ve XE'nin uzaktan yakından alakası yok. Ek olarak Yeni Mondeo konfor ve uzun yol odaklı bir araç XE gibi çevik ve premium değil. Tabii bu Mondeo kötü demek değil sadece alanları farklı diyorum.
Mondeo bence çevik birde tabiki Jaguar i ben amblemi iç mekanı vs için dahi tercih ederim de fiyat da ona göre diye söyledim

Yanlız Yeni Mondeo ve XE'nin uzaktan yakından alakası yok. Ek olarak Yeni Mondeo konfor ve uzun yol odaklı bir araç XE gibi çevik ve premium değil. Tabii bu Mondeo kötü demek değil sadece alanları farklı diyorum.
Sürüşleri pek benzer değil doğru. Biri amerikanvari konforlu olsun istenmiş öbürü de jaguar'ın dediği gibi ' cat-like reflexes ' mantığıyla üretilmiş. Fakat yanlışım yoksa arka süspansiyonları birbirine benziyor. Jaguar da tıpkı Ford gibi arka süspansiyonlara integral link ismini koymuş. Görsellere bakınca şekli şemali de birbirine benziyor. Tabi markaların kendi ince ayarları, kattığı farklı lezzetler vardır ama işleyiş olarak benzer süspansiyonlar gibi duruyor.

Son düzenleme:
Sürüşleri pek benzer değil doğru. Biri amerikanvari konforlu olsun istenmiş öbürü de jaguar'ın dediği gibi ' cat-like reflexes ' mantığıyla üretilmiş. Fakat yanlışım yoksa arka süspansiyonları birbirine benziyor. Jaguar da tıpkı Ford gibi arka süspansiyonlara integral link ismini koymuş. Görsellere bakınca şekli şemali de birbirine benziyor. Tabi markaların kendi ince ayarları, kattığı farklı lezzetler vardır ama işleyiş olarak benzer süspansiyonlar gibi duruyor.
Birebir ufak ayarlar hariç aynı süspansiyonlar Double Control Arm deniliyor ve Jaguar Ford ortak geliştirilmiş

Son düzenleme:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ford-mondeo-2.0-tdci-titanium-603155111/detay
JAGUAR XE ile yaklaşık aynı hisleri yaşatır yüklü miktar para da cebinde kalır
Hocam kusura bakmayın da Mondeo ne his yaşatırsa XE tam aksini yaşatır. Aynı teknoloji Ford Mustang'de de mevcut ancak hiç zannetmiyorum ki bir Mustang bir Mondeo ile aynı hissi yaşatsın.

Kanımca konuyu açan arkadaş da otomobilinin sunduklarından haz almak isteyen bir arkadaşımız. Onu bu konuda F30'dan sonra XE'den başka D segmenti aracın tatmin edeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
Mercedes-Benz Certified-KOLUMAN Ankara 2018 Yeni A 200 AMGİlan No: 645312397
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...an-ankara-2018-yeni-a-200-amg-645312397/detay

Genciz hızıda teknolojiyide seviyoruz bence en alınası kompakt.

Ben bu arabanın motorunun zamanla epey problem çıkarmasını bekliyorum. 1.3 motordsn bu beygir oldukça fazla. Hesabıma göre 1000cc başına 100 beygir turbo motorda sorunsuzluk için ideal. Dediğim oranı aşıp ülkemiz sınırlarında sorun yaşamayan yoktur.

Ule bi kişide yazmamış, şimdi aklıma geldi... F10 520i alınabilir. Stage 1 250 hp oluyor ve orj sorunsuz bmw motoru. Ha ne kadar sorunsuz olur bilmem de çok ekstrem gazlayan bi insan değilsen alınabilir.

Mercedes-Benz Certified-KOLUMAN Ankara 2018 Yeni A 200 AMGİlan No: 645312397
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...an-ankara-2018-yeni-a-200-amg-645312397/detay

Genciz hızıda teknolojiyide seviyoruz bence en alınası kompakt.
A200 ün iç hacmi büyümüş olsa da hâlâ çok dar tamam arkadaş genç ama daha ferah geniş bir arabaya yönelmesi mantıklı olur bence ayrıca bilmiyorum motor konusunda kafamda soru işaretleri var o arabayla ilgili ilerde problem olabilir

Ben bu arabanın motorunun zamanla epey problem çıkarmasını bekliyorum. 1.3 motordsn bu beygir oldukça fazla. Hesabıma göre 1000cc başına 100 beygir turbo motorda sorunsuzluk için ideal. Dediğim oranı aşıp ülkemiz sınırlarında sorun yaşamayan yoktur.

Katılıyorum 1.5 yeni A daha mantıklı. Standart yazılım ile 140 hp yi görür kanaatindeyim...
Daha sonra ekleme yapılırsa iptallerle vs. 180hp ye kadar yolu var...

Son düzenleme:
Bende f30 320i ed kullanıcısıyım. Benimde genel çerçevede araçtan çok memnun olduğum söylenemez. Piyasaya da bakıyorum ama fiyatlar çok uçuk durumda. Gözümü karartsam bende değiştirmek istiyorum. Bence, 220k TL'lik bütçe için yeni kasa 190hp'lik a4 2.0tdi quattro değerlendirilebilir. Yeni passat/a4'ün sürüş dinamikleri de çok beğeniliyor zaten. 4 çeker sistemi de yanlış bilmiyorsam torsen. Gaz tepkisi bmw kadar iyi olmasa da her mevsim her türlü yol şartında keyif vereceğini düşünüyorum. F10 520i de bir seçenek ancak çok yaktığını söylüyorlar, kendim de kısa süreli de olsa çok yaktığına şahir olmuştum.

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın da Mondeo ne his yaşatırsa XE tam aksini yaşatır. Aynı teknoloji Ford Mustang'de de mevcut ancak hiç zannetmiyorum ki bir Mustang bir Mondeo ile aynı hissi yaşatsın.

Kanımca konuyu açan arkadaş da otomobilinin sunduklarından haz almak isteyen bir arkadaşımız. Onu bu konuda F30'dan sonra XE'den başka D segmenti aracın tatmin edeceğini sanmıyorum.
Ben Contilerle kullandım gayet güzel yol tutuyordu bir BMW Jaguar tabiki daha iyidir lakin Mondeo Contilerle ben kullandığımda İnsignia dan daha atikti fiyatına bakınca ekstra para vermezdim o açıdan oneriyorum yoksa Para dert değilse tabiki Jaguar