KAPALI 350.000 TL'ye Kadar Otomobil Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. 21 yaşındayım 300.000-350.000 TL'ye kadar bütçem var. Sedan sıfır kilometre otomobil arıyorum. Yakıt türü, çekiş farketmez. Önceliğim C segment araçlar. Arabadan performans ve konfor elbet beklerim. Trafiğe kapalı alanda lastik yakmayıda severim yalnız bu imkanlar içinde öyle bir araba bulabilceğimi sanmıyorum. Audi A3 Sedan bulabildim yaşıma göre açıkçası. Sıfır kilometre VW Passat, Skoda Superb veya Ford Mondeo gibi birsürü güzel araçlar var. Yaşımdan dolayı onlara pek gönlüm el vermiyor. Sizin yaşıma göre ve yukarıdaki kriterlerde önerileriniz var mıdır?

Edit: Eğer kriterlerimi barındıran 2.el güzel araçlar varsada önerebilirsiniz.

Son düzenleme:

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
benim bu kadar param olsa direk (beğendiğim) ford focus hb 1.5 tdci st-line alırdım. ama bu kadar paraya ford binilir mi derseniz aşağıdaki seçenekler incelenebilir. bu ülke beğendiğini değil mantıklı olanı seçmeye yönlendiriyor ve 2 gün sonra satarsam hangisinden daha fazla para kazandırır buna bakın. yani vw passat veya skoda superb alırım. çünkü bu arabalar türkiye için en iyi aile araçları olarak görünüyor her köşe başında olan arabalar veya piyasası yükselişte olan suv araçlara bakardım.

c segment
vw golf : BOYASIZ ''2020 5.500KM'' VW GOLF 1.5TSI ACT HİGHLİNE CAM TAVAN

seat leon :
fr : OTOFORA 202O SEAT LEON 1.5 EcoTSI ACT FR DSG '' 7'' KM
xcellence : LİDER-AUTO 2020 SEAT LEON 1.5 EcoTSİ Xcellence 5.000 KM OTOMATİK

audi a3
sedan : A3 SEDAN 35 TFSİ CAM TAVAN KATLANIR AYNA KAYAR LED 0 KM
hb : SIFIR 2020 AUDI A3 SPORT CAM TAVAN/GERİ GÖRÜŞ/RECARO KOLTUK

honda civic : 2020 HONDA CİVİC 1.6İVTEC ECO EXECUTİVE *0*KM ARAÇ OTOMATİK FÜME

toyota corolla : 2020 MODEL 0 COROLLO 1.6 Flame X PACK SUNROOF+SERAMİK KAPLAMA

d segment
peugeot 508
dizel : TERTEMIZ 508
benzin : 2020 SIFIR HAYALET GERİ GÖRÜŞ 180 HP APPLECAR % 18 FATURALI

skoda superb : 2020 HATASIZ BOYASIZ CAM TAVAN

vw passat : M2 Mercan'dan 2020 VW Passat 1.5 TSi 150 PS Business DSG...

suv c segment :

ford kuga : 2020 FORD KUGA 0 KM STYLE MANYETİK GRİ

skoda karoq : 2020 SKODA KAROQ 1.6 TDİ PREMİUM 115 HP DSG

seat ateca : 2020 SIFIR ATECA 1.6 TDI ECOMOTİVE EXCELLENCE/HAYALET/LED

peugeot 3008 : MAS MOTORS 2020- PEUGEOT 3008 1.5 ALLURE DYNAMİC EKSTRALI

opel grandland x : 2020 dizel otm vites opel grandlandx

nissan qashgai : 2020 MODEL SIFIR QASHQAİ SKY PACK - HEMEN TESLİM - %18 KDV'Lİ

kia sportage : HATASIZ BOYASIZ 2020 KIA SPORTAGE 1.6 CRDi ELEGANCE 7.800 KM'DE

hyundai tucson : SAHİBİNDEN 2020 TUCSON 1.6D OTOMATİK HATASIZ FATURA KESİLECEKTİR

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar. 21 yaşındayım 300.000-350.000 TL'ye kadar bütçem var. Sedan sıfır kilometre otomobil arıyorum. Yakıt türü, çekiş farketmez. Önceliğim C segment araçlar. Arabadan performans ve konfor elbet beklerim. Trafiğe kapalı alanda lastik yakmayıda severim yalnız bu imkanlar içinde öyle bir araba bulabilceğimi sanmıyorum. Audi A3 Sedan bulabildim yaşıma göre açıkçası. Sıfır kilometre VW Passat, Skoda Superb veya Ford Mondeo gibi birsürü güzel araçlar var. Yaşımdan dolayı onlara pek gönlüm el vermiyor. Sizin yaşıma göre ve yukarıdaki kriterlerde önerileriniz var mıdır?

Edit: Eğer kriterlerimi barındıran 2.el güzel araçlar varsada önerebilirsiniz.

Lastik yakmayı seviyorsanız çok aşırı bir para bağlamanıza gerek yok, 300-350 bin₺ nin 2. El ben diyeyim 50-60 bin₺ siz deyin 20-30 bin₺ sini bir kenara ayırıp hobi niyetine bir eski teknoloji projelik bir araç alırsınız istediğiniz kadar lastik yakarsınız, geriye kalan parayla da artık hangi mantıklı seçeneği almak isterseniz onu alırsınız. 300-350 bin₺ verebilecek birisi bu dediğimi kolaylıkla yapabilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
D segmentin çoğu yaşına uymaz doğru. Aralarından bir tek prime donanım 1.6 turbo 180 hp yeni 508 uyar. Sportif sürüşü, çerçevesiz camları ve güzel motor-şanzıman ikilisiyle ancak bu gider. 2.el sıfır gibi modeller var bu fiyata.

Ben bu yaşta bu fiyata araba alabilecek olsam ya Fiesta st ( sıfırı bulunuyor ), 208, 308 gti gibi bir hothatch, mx5 gibi cabrio ya da 2.18i tarzında bir otomobil alırım.

Yok ben illa sedan istiyorum diyorsan da senin yaşına uygun, sportif sürüşlü ve görünümlü sedan c segment civic rs ( yeni adıyla sport plus ) geliyor aklıma.

Son düzenleme:

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
300-350 miktarı görünce aklıma neler geldi sonra türkiye'deki araç fiyatlarının ne kadar anormal olduğu da aklıma geldi hemen.
Skoda SUPER B 21 yaşa bence gelmez. Aile aracı olacaksa olur tabii.

Bu parayla kesinlikle sahibindene girip araç araştırmazdım. Gezinir, bulurdum. Zira kendi aracımı öyle yaptım. Tercihim de A serisi veya A3 olabilirdi. Tabii o fiyatlara kaldılarsa...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk Skoda Superb çok mu abes kaçar?
D segmentinde hem sürüşü hem görünüşü hem de hitap ettiği kitle bakımından 21 yaşa gelmeyecek tek araçtır kendisi. Superb, ortalama konfor ve ortalama yol tutuşu birleştirip daha çok ciddi hacim isteyen D segment müşterisine hitap ediyor. 21 yaşında birisi olsam illa D segment alacak olsam sürüş özellikleri bakımından Superb'i son sıraya yazardım.

Son düzenleme:

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Ben şimdi şöyle düşündüm paranın bir kısmına hobi olarak araç almak diğer kısmınada günlük kullanım için araç almak diye ama işte o günlük kullanımlık arabayı bulamıyoruz :D. 508 deseniz çok uzun Superb veyahut diğer D segment araçlar aile arabası abes kaçıyor. Geriye zaten A3 Sedan kalıyor. Bence temiz A3 Sedan alıp geriye kalanla ucuza E92 almak mantıklı olucak gibi geliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Paran var derdin var karar veremiyoruz resmen ya da ben beğenmiyorum :D.
Ben araba kullanmayı D segment otomobilde öğrendim. 20'li yaşların başında, yani tam senin yaşlarında D segment bir arabam vardı. İlgimden dolayı D segment arabaları da çok kullandım. Genç birisi olarak D segment araba süreceksen ve bu aracın konfor haricinde diğer sürüş unsurlarından zevk almak istiyorsan viraj limitleri yüksek, sağlam yol tutan bir otomobil olmasına özen göstermelisin ki genç adam gazlamak istediğinde, hızlı sürüşler yapmak istediğinde araç buna cevap verebilsin. Superb buna cevap veremez demiyorum. Sadece D segment listesinde son sıralarda yer alır bu konuda. Benim sahip olduğum D segment, viraj limitleri çok yüksek bir araçtı bu sebeple 18-22 yaşlarında kullanırken dahi hiç sıkılmadım, hem zevk aldım. Ama konfor - yol tutuş dengesinde ya da konfora daha yönelik kullandığım D segmentlerden o yaşlarda hiç zevk almadım. Ben sakin sakin giderim, öyle viraj limitiyle, sürüşle işim olmaz diyorsan superb alınır. Ama benim söylediğim tarzda bir kullanım ararsan da daha iyi seçenekler var D segmentte.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
İlla 0 km d segmenti olacaksa 508 veya İnsignia öneririm. Bunlara alternatif olarak Bmw 2 serisi gc bakabilirsiniz. Detaylıca kullanma fırsatım oldu. Konfor/yol tutuş dengesi çok iyi ayarlanmış. Motor sesi ve şanzıman da sportif sürüş odaklı. Eğer 2 serisi düşünürseniz. Bmw de çalışan bir arkadaşım var ondan fiyat bilgisi alabilirim :)

RulingFPS

Burak
Senkromeççi
12 Eyl 2020
5
2
70
25
Odunpazarı Eskişehir
Marka
Yok
Merhaba, c segment sedan önceliğim yazmışsın fakat önerilen d segment araçlara da bakmışsınız. C-sedan arabanın zorunlu olmadığını anladım. S Segment Roadster öneririm. Aynı yaştayız ve hayalimdeki araba Mazda MX-5, 350.000 TL’ye full donanıma yakın (full dolu değil) sıfır km MX-5 alabilirsiniz. Bence bu araba 20-25 yaşındaki insanlar için üretilmiş 😄. Otopark.com YouTube kanalında da testleri mevcut. Bu arabaya mutlaka bir göz atın.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
891
1
1,685
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Ben de 21 yaşında Passat almıştım. 3 yıldır kullanıyorum. Şahsen ben yaşıtlarımın aksine büyük, deyim yerindeyse oturaklı araba seviyorum. Şuan o kadar param olsa kesinlikle temiz bir w212 alırdım. 250 CDI makyajsız veya 250 CGI olursa baya eğlendirir. Makyajlı 180 alırsanız diğerleri kadar eğlendirmez fakat daha modern görünen bir araca sahip olursunuz.

berkayis

Berkay
Taklacı Güvercin
28 Ağu 2020
22
131
385
İzmir
Marka
Audi
Sürüş zevki açısından f20 1 serisini düşünebilirsin. Temiz bir 2 serisi de çok güzel olur. D segmente çıkmak istersen de iç hacim öncelikli sıfır araçlar yerine daha karakterli daha zevkli ikinci el araçlara bakmanı öneririm. Mesela sahibindende aramalarına "arkadan itiş" filtresini ekleyerek başlayabilirsin :). Hazır yaşın gençken, imkanın da var mantıklı araçlar seçmek yerine biraz daha duygusal yaklaşmak gerek. Yaş ilerledikçe öncelikler değişiyor, istesen de beğendiğin araç yerine mantıklı olanı seçiyorsun.

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
İlla 0 km d segmenti olacaksa 508 veya İnsignia öneririm. Bunlara alternatif olarak Bmw 2 serisi gc bakabilirsiniz. Detaylıca kullanma fırsatım oldu. Konfor/yol tutuş dengesi çok iyi ayarlanmış. Motor sesi ve şanzıman da sportif sürüş odaklı. Eğer 2 serisi düşünürseniz. Bmw de çalışan bir arkadaşım var ondan fiyat bilgisi alabilirim :)
Alırsanız çok güzel olur hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım