tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
B sınıfı ehliyet kullanır, rahat 80 görüyor trafik sigortası mecburi değil vergi yok daha ne olsun?
upload_2019-3-16_22-42-53.png

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bin liraya ehliyet alıp geri kalanın çok az kısmını ayırıp daha büyük cc motor almak daha mantıklı. 125 150 cc olsun yeter.
Bin lirayı baya aşar ehliyet, bi de sigorta muafiyeti falan var bunun. Şehir içi kullanımda nerden baksak mantıklı. Arkadaşımda rx9 var depoyu 30tl ye fulleyip 200km yol yapıyormuş 50-60a kadar gidişi de fena değil diyo. Şimdi normali alsak mtv sigorta falan birsürü ekstradı oluyo

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Bin lirayı baya aşar ehliyet, bi de sigorta muafiyeti falan var bunun. Şehir içi kullanımda nerden baksak mantıklı. Arkadaşımda rx9 var depoyu 30tl ye fulleyip 200km yol yapıyormuş 50-60a kadar gidişi de fena değil diyo. Şimdi normali alsak mtv sigorta falan birsürü ekstradı oluyo

rapid 50 80 basıyor 50 cc ler içinde en güçlüsü diyebilirim

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
rapid 50 80 basıyor 50 cc ler içinde en güçlüsü diyebilirim
Rx9 la 75 görmüş arkadaşım ama pek ağır değil ve düz bi şehirde kullanıyo. 90 kiloluk ben ve ankara yokuşlarında nasıl performansı olur bilemiyorum :D

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Rx9 la 75 görmüş arkadaşım ama pek ağır değil ve düz bi şehirde kullanıyo. 90 kiloluk ben ve ankara yokuşlarında nasıl performansı olur bilemiyorum :D

yaz geliyor ::)) bence imkan varsa test sürüşü yapmanı öneririm dostum

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
yaz geliyor ::)) bence imkan varsa test sürüşü yapmanı öneririm dostum
Şimdilik ciddi düşünmüyorum :D motorla trafik konusunda pek kendime güvenim yok arabada bile bikaç kez tehlike atlattım dalgınlıktan motorda kesin girerim bi arabanın altına :D

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Şimdilik ciddi düşünmüyorum :D motorla trafik konusunda pek kendime güvenim yok arabada bile bikaç kez tehlike atlattım dalgınlıktan motorda kesin girerim bi arabanın altına :D

bende istanbuldayım sırf bu yüzden sattım malesef

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

b ehliyet varsa üstüne a2 almak 900 lira knk. motor mtv si dediğin 40 TL. 125 cc lik motor 50cc den sabit 60 gittiğin zaman daha az yakar ve daha iyi gider bir de. Ben gidip de 5 milyara rx9 falan almam çünkü gerçekten çok küçük.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
b ehliyet varsa üstüne a2 almak 900 lira knk. motor mtv si dediğin 40 TL. 125 cc lik motor 50cc den sabit 60 gittiğin zaman daha az yakar ve daha iyi gider bir de. Ben gidip de 5 milyara rx9 falan almam çünkü gerçekten çok küçük.
O zaman 2. El 125lik alıp aradaki fark da sigortaya verilir daha mantıklı olur. Ben sıfırdan ehliyet almak gibi düşünmüştüm bi 80-100tl teorik sınav ücreti eksiliyo sanıyodum

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
O zaman 2. El 125lik alıp aradaki fark da sigortaya verilir daha mantıklı olur. Ben sıfırdan ehliyet almak gibi düşünmüştüm bi 80-100tl teorik sınav ücreti eksiliyo sanıyodum

50cc sıfır skuter soruyorum adam 6 bin lira diyor. ehliyet vergi yok da fiyatları çok yüksek. A2 ehliyeti cebime koyarım para lazım olunca gider kuryelik yaparım daha mantıklı

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
50 cc nin pahalı oluşunun sebebi bu tarz avantajları sanırım
Pahalı değil ki sıfır motorlar arasında. 10binden aşağı pek motor kalmadı herhalde 200lük bajajlar falan 15 civarı sanırsam

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
2 tekere de o kadar para vermek çok mantıklı değil bence
Yani motor seviyo olmak lazım gerçekten. Benim kafadaki insanların vereceği paralar değil. Anca istediğim bi arabaya sahip olcam da para olcak yanına arada biniyim diye alcam :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca

İlden ile değişiyor ama ben 350 TL kursa verdim 400 TL'de harç yatırdım A1-A2 eklettim ehliyetime :)
Uzun süre Peugeot Kisbee bakmıştım 50 cc, şu an çok fazla talep var bu tür motorlara ve fiyatlarında da iyi bir artış oldu. Fuar videolarında markalarında açıklamaları bu yönde zaten Mondial 10 civarı 50cc model çıkardı bu sene satışların %30'u 50 cc diyorlardı :D Rekabet arttıkça kalitelerde yaklaşmaya başladı bide motorlarda artık Euro 4'e uygun geldiği için fiyatlar uçtu gitti ona yapacak bişey yok :D

2 tekere de o kadar para vermek çok mantıklı değil bence
Kaliteli ve her ne kadar motorun güvenlisi mi olur dense de güvenli bir motor almak için paraya kıymak gerekiyor maalesef. ABS'li olsun vs dediğiniz zaman kapı 20 bin TL'lere dayanıyor :/

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yani motor seviyo olmak lazım gerçekten. Benim kafadaki insanların vereceği paralar değil. Anca istediğim bi arabaya sahip olcam da para olcak yanına arada biniyim diye alcam :D

Sevmek de lazım dediğiniz gibi ama şehiriçi büyük rahatlık, özellikle yaz aylarında. Trafik, yakıt tüketimi, bakım maliyetleri, fiyatları düşünüldüğü zaman baya mantıklı geliyor. Açıkçası ben hayatta motora binmem diyen insandım 50 cc'den girdim bu işe şu an ehliyet aldım 150 cc motor bakıyorum. Okula gidip gelebileceğim minimum masraflı taşıt gözüyle bakıyorum, araba almak yürütmek vs. beni ve ailemi çok yoracağı için böyle bir dönüş yaptım :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
İlden ile değişiyor ama ben 350 TL kursa verdim 400 TL'de harç yatırdım A1-A2 eklettim ehliyetime :)
Uzun süre Peugeot Kisbee bakmıştım 50 cc, şu an çok fazla talep var bu tür motorlara ve fiyatlarında da iyi bir artış oldu. Fuar videolarında markalarında açıklamaları bu yönde zaten Mondial 10 civarı 50cc model çıkardı bu sene satışların %30'u 50 cc diyorlardı :D Rekabet arttıkça kalitelerde yaklaşmaya başladı bide motorlarda artık Euro 4'e uygun geldiği için fiyatlar uçtu gitti ona yapacak bişey yok :D

Ne biliyim b sınıfı ehliyet geçen sene 2yi buluyodu a da kursta fark etmiyo sanıyodum ediyomuş demekki :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sevmek de lazım dediğiniz gibi ama şehiriçi büyük rahatlık, özellikle yaz aylarında. Trafik, yakıt tüketimi, bakım maliyetleri, fiyatları düşünüldüğü zaman baya mantıklı geliyor. Açıkçası ben hayatta motora binmem diyen insandım 50 cc'den girdim bu işe şu an ehliyet aldım 150 cc motor bakıyorum. Okula gidip gelebileceğim minimum masraflı taşıt gözüyle bakıyorum, araba almak yürütmek vs. beni ve ailemi çok yoracağı için böyle bir dönüş yaptım :D
Ya işte öyle kolaylık ama sadece motor da yetmez araba lazım her türlü bana. Şuan arabam da olmadığını düşünürsek satın alma önceliğim araba yönünde oluyor haliyle

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım