Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Beyler bu shinari taipar’ın fiyatı bana uygun geldi. Hem 0 km. Ama bir sıkıntı var. Ben Gaziantep’te yaşıyorum. Diyelimki böyle bir motosiklet almaya karar verdim. İstanbul’dan nasıl getirebilirim bu motoru?
Otobüsle anlaşıp getirebilirsin. Travego'ların bagajında çok rahat motor getirilebiliyor ben motorunu öyle getirdim şehir dışından. Ama biletle birlikte senden bi 350-400 isterler haberin olsun.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Beyler bu shinari taipar’ın fiyatı bana uygun geldi. Hem 0 km. Ama bir sıkıntı var. Ben Gaziantep’te yaşıyorum. Diyelimki böyle bir motosiklet almaya karar verdim. İstanbul’dan nasıl getirebilirim bu motoru?
Dragonla şuan 12xx km deyim. 1500 olunca detaylı konu açacağım.
Shinari yi de İstanbul'a gidip otobüsle gaziantebe goturebilirsiniz. Ama kargoyla 400 lira civarı tutuyor. Benim bugünkü aklım olsa bir şekilde taipar alırdım. Bi kere alt motoru yatık cup motoru değil normal dik motor. Ve gidiş çekiş çok çok iyi. Şöyle bir eksi var Vitesleri normal motor gibi değil. Derseniz ki vitesi normal motor olsun dragon alın, direk 400 lira ona kargo vereceğinize 400 liraya 110 luk kit taktirin temiz temiz dragona binin.
Shinari in 4 ve 5 vites olanları var diye bir söylenti var ama bilmiyorum detaylı araştırmak lazım

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Kuba Ege 50 nasıldır? İlgimi çekti. Hem fiyatı uygun geldi hem de 100cc'ye yükseltilebiliyormuş Kuba'nın bu motorları. Ama ben alırsam 50cc kullanırım.

Her neyse bu motoru bilen, deneyen oldu mu?

Vakit bulursam bir ara bayisine gidip sormayı düşünüyorum. Bayide var mı falan diye.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Aslında kübanın fabrikası gaziantepte diyorlardı oralardan ayarlabilirseniz belki daha rahat olur. Küba marka bu fiyat bandına bulunabilir benzeri

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Kuba Ege 50 nasıldır? İlgimi çekti. Hem fiyatı uygun geldi hem de 100cc'ye yükseltilebiliyormuş Kuba'nın bu motorları. Ama ben alırsam 50cc kullanırım.

Vakit bulursam bir ara bayisine gidip sormayı düşünüyorum. Bayide var mı falan diye.

https://otopark.com/forum/threads/e...ne-50-cc-motorla-giden-adam.7633/#post-284484 belki bilgi edinebilirsiniz bu videolardan. Benim bildiğim kadarıyla bunlar debriyajsız vitesli, dragon falan debriyajlı vitesli. Debriyajsızların sistem az daha değişikti tam hatırlamıyorum ama. :D

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
https://otopark.com/forum/threads/e...ne-50-cc-motorla-giden-adam.7633/#post-284484 belki bilgi edinebilirsiniz bu videolardan. Benim bildiğim kadarıyla bunlar debriyajsız vitesli, dragon falan debriyajlı vitesli. Debriyajsızların sistem az daha değişikti tam hatırlamıyorum ama. :D
Evet Kuba Ege debriyajsız vitesli, Dragon debriyajlı vitesli oluyormuş. Debriyajsızın mantığı uygun devir aralığına gelince vitesi atmak hepsi bu. Daha öncesinden cup tarzı motosiklet sürdüm. O sebepten sürüşte zorlanacağımı sanmıyorum. Bakayım bi bayi ne diyecek fiyatlara.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Evet Kuba Ege debriyajsız vitesli, Dragon debriyajlı vitesli oluyormuş. Debriyajsızın mantığı uygun devir aralığına gelince vitesi atmak hepsi bu. Daha öncesinden cup tarzı motosiklet sürdüm. O sebepten sürüşte zorlanacağımı sanmıyorum. Bakayım bi bayi ne diyecek fiyatlara.
rmg ye bak derim birde

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

Bi kere yolda denk gelmiştim. Adamın biri hiç memnun değildi. Çok titriyor falan dedi kuba ege için. Haberin olsun. Dun face grubuna da adamın biri artık ne kadar dolmuşsa shinari taipar pişmanlıktır söyle kötü böyle iğrenç falan yazdı. Yorumlarda bir tane memnunum diyen yok. Rmg moto gusto b08, motolux rossi king 139 falan baya popüler ama fiyatlar çok fazla. Bence dragon 50 şuan en mantikli 50 cc. 289 liraya internette set var 110 luk. Karar senin

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Yolda giderken ne tesadüf bilmiyorum ama birkaç tane Kuba Ege gördüm.

Bu arada şu an için motosiklet almaktan vazgeçtim.

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
50 cc motoru 100 cc ye çıkaran yetkili servisler var.
Mondial'di sanırım.
Ehliyette gerekmiyor 50cc geçiyor ruhsata

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
50 cc motoru 100 cc ye çıkaran yetkili servisler var.
Mondial'di sanırım.
Ehliyette gerekmiyor 50cc geçiyor ruhsata
Kuba da 110cc ye kadar çıkarıyor galiba. 110 değilse bile 100 kesin yapıyor, geçen ay 400tl istiyorlardı toplamda. Yaptıran biriyle konuşmak lazım ama ne kadar performans artıyo

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Ben geçen yaz kuba figter aldım ikinci el ,aleti 50 lik diye aldım ruhsattada 50 diye geçiyor ama kuba figter ların ilk serisini 80 lik getirip 50 lik gümrük girişi yapmış hatta bu yüzden sonraki aşamada ceza bile yemiş ,benim aldığım da o makinalardanmış(servisin söylediği).Düz yolda 80 km hız yapabiliyor ,bir depo ile basa basa gidersem 230 km yapıyor.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Kuba da 110cc ye kadar çıkarıyor galiba. 110 değilse bile 100 kesin yapıyor, geçen ay 400tl istiyorlardı toplamda. Yaptıran biriyle konuşmak lazım ama ne kadar performans artıyo
Ben baya içindeyim muhabbetlerin performans x2 yakıt hemen hemen aynı top speed hemen hemen aynı. 289 lira fiyatı vsr setin al tak kendin yapabiliyorsun biraz anlıyorsan. On arka dişli değismek şart oluyor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben baya içindeyim muhabbetlerin performans x2 yakıt hemen hemen aynı top speed hemen hemen aynı. 289 lira fiyatı vsr setin al tak kendin yapabiliyorsun biraz anlıyorsan. On arka dişli değismek şart oluyor
Baya mantıklı aslında. Polislerin dışardan anlayabileceği bi durum da yok herhalde. Ehliyet sigortayla uğraşıp 125lik alana kadar ondan bi tık daha yavaş motora ehliyet almadan sigorta yaptırmadan binilir

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Baya mantıklı aslında. Polislerin dışardan anlayabileceği bi durum da yok herhalde. Ehliyet sigortayla uğraşıp 125lik alana kadar ondan bi tık daha yavaş motora ehliyet almadan sigorta yaptırmadan binilir
Blokta yazı yazmıyor. Orjinal inde 49cc yazıyor. Yaznalsr var o da silinebiliyor
Bu rafa ayak üstünde telefondan yazıyorum affedin yazım hataları için

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kolaçan rx9 un videosunu çekmiş, sigorta yaptırsanız da kazalarda cepten karşılıyosunuz diyo. Madem bişey karşılamıyo niye yapılması mümkün oluyo direkt sigorta izni vermesinler

Ayrıca ankara şartlarında ne hale geliyor 50cc motorlar 8. dk dan itibaren görüyorsunuz. 60kg tek kişiyle ortalama bi ankara rampasında 30da kalıyor. 10. dk nın biraz gerisinden bakınca da 2 kişi ne hale geliyor görebiliyoruz :D

Edit: dörtlü yakınca çalışıyo :D

Son düzenleme:

palankeda

Düz Yol Gazcısı
22 Haz 2019
11
10
145
34
Marka
Fiat
Beraber çalıştığım arkadaşta var bundan. Her gün işe bununla geliyor sempatik alet, küçük şehirlerde ve kısa mesafelerde yürüyerek gitmek yerine (yada bisikletle) bununla gidebilirsin. Yalnız güçsüz bir araçmış ben motordan anlamam da bir süre motor kullanan herkes küçümser bakışlar atıyor. Ben hiç motora binmediğim için imreniyorum haliyle bir gün bende alacağım gibilerinden cümleler kuruyorum. Çok yüksek ihtimalle satın alsam 2 - 3 ay içerisinde daha büyük bir motor hayali kurardım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım