MotorcycleHead

Motorcycle Head
Düz Yol Gazcısı
3 Mar 2021
32
12
145
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sigortasız trafiğe çıkmak ciddi bir sorumluluk istiyor. Allah korusun biri çarpsa ya da birine zarar verseniz direkt olarak suçlu konumunda oluyorsunuz. Bence yasal düzenlemesi ve sizi korucu yasalar çıkmadan 50cc'den uzak durmalısınız.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
376
764
1,895
ANKARA
Marka
Ford
1.95 üzeri için 50cc scooter öneriniz var mıdır ? Sıfır almayı düşünüyorum ve garantiyi bozmadan 80cc'ye yükseltiyorlarmış o şekilde bir şey düşünüyorum. Ankara'da yaşayanlar bilir Keçiören istikametinden Eskişehir yoluna gideceğim her gün takriben 35km sizce mantıklı mı ?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Keçiören'in neresi? Aktepe, Hacıkadın gibi tepelerin bol olduğu yerdeyseniz 1.95 boydan daha ziyade kilo olarak sıkıntı çekebilirsiniz, çok ağırlık bindiğinde motorların çekiş performansı düşüyor bayağı.

Bir diğer problem de 80 cc bile olsa düz yoldaki sürati 90'a kadar çıkıyor diye biliyorum, Eskişehir yolunda trafik saatlerinde 80-90 km/h size yeterli gelecek mi sollama veya kaçış manevrası yapabilecek misiniz bunları düşünmeniz gerekiyor.

Bence şu anki yakıt fiyatlarıyla otomobilden de toplu taşımadan da mantıklı ama yukarıdaki noktaları görmezden gelmek ya da katlanmak gerekebilir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
1.95 üzeri için 50cc scooter öneriniz var mıdır ? Sıfır almayı düşünüyorum ve garantiyi bozmadan 80cc'ye yükseltiyorlarmış o şekilde bir şey düşünüyorum. Ankara'da yaşayanlar bilir Keçiören istikametinden Eskişehir yoluna gideceğim her gün takriben 35km sizce mantıklı mı ?
1.78 im 2 ay kullandim. 1.80 ve ustunde kesinlikle komik duruyor

yokus her turlu cikar ama . 80 cc yapinca son hiziniz degismez (65 veya actirirsaniz 80) degisecek sey ivmelenme oluyor

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
artık 100 cc'ye de çevriliyor. Baga kayış ve karbüratörü 100 cc liğe uygun olursa sıkıntısız kullanabilirsiniz.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,282
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Rks azure 50 ile bu kervana bende katıldım. Ve 50 cc de şunu farkettim kadın sürücüler baya baya kullanıyor. Havanın eksi derecelere düştüğü malatyada bile. Hem yüksek kazancı olduğu düşünülen kurye sektörüne adım atmak hem araba gibi durduğu yerde masrafı olmayan ufak birikimlerle alınabilmesi sektörü büyütüyor gibi. 30 lira benzinle depo doldu.(zaten içinde varmış biraz) Bana söylenen bir depoyla 270-280 km gidebiliceğim. Bakalım nasıl olacak. Boyum 183 kilom 91. Altımda aşırı küçük durmuyor.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Rks azure 50 ile bu kervana bende katıldım. Ve 50 cc de şunu farkettim kadın sürücüler baya baya kullanıyor. Havanın eksi derecelere düştüğü malatyada bile. Hem yüksek kazancı olduğu düşünülen kurye sektörüne adım atmak hem araba gibi durduğu yerde masrafı olmayan ufak birikimlerle alınabilmesi sektörü büyütüyor gibi. 30 lira benzinle depo doldu.(zaten içinde varmış biraz) Bana söylenen bir depoyla 270-280 km gidebiliceğim. Bakalım nasıl olacak. Boyum 183 kilom 91. Altımda aşırı küçük durmuyor.
abi bence yarısını gidersin yazdığının. Ben en fazla 130 civarı gidebildim.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,282
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
abi bence yarısını gidersin yazdığının. Ben en fazla 130 civarı gidebildim.
5 litre oluyor sanırım 1 depo .146 km sonra motor öksürdü resmen bitmiş depo. Biraz daha menzili uzatırım gibi çünkü hem korkumdan trafiğin olmadığı saatlerde hemde uzun süre kullanıyorum. Kontak aç kapa gibi olmuyor. Malatyada ova çok iniş çıkış yok. 160-170 giderim gibi ama riske atmamak lazım her 100 km gittiğimde fullerim bundan sonra. Pazar kar yağmur olmaz ise uzun yol deneyecem 99 km gidiş dinlene dinlene kaç saatte giderim artık 😅. Sen Beşiktaş civarı mı kullanıyordun

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
376
764
1,895
ANKARA
Marka
Ford
5 litre oluyor sanırım 1 depo .146 km sonra motor öksürdü resmen bitmiş depo. Biraz daha menzili uzatırım gibi çünkü hem korkumdan trafiğin olmadığı saatlerde hemde uzun süre kullanıyorum. Kontak aç kapa gibi olmuyor. Malatyada ova çok iniş çıkış yok. 160-170 giderim gibi ama riske atmamak lazım her 100 km gittiğimde fullerim bundan sonra. Pazar kar yağmur olmaz ise uzun yol deneyecem 99 km gidiş dinlene dinlene kaç saatte giderim artık 😅. Sen Beşiktaş civarı mı kullanıyordun
Abi motorun üzerinde nasıl durduğunu çok merak ediyorum rica etsem bir fotoğraf paylaşır mısın? Cüsseli insanların altında çok mu küçük kalır acaba gidip bizzat deneyeceğim bir türlü fırsat bulamadım.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
abi benim mondial ve yuki 4 litre aldı. Beşiktaş, fulya, gayrettepe, karaköy, alibeyköy, maslak genelde bu çevrede.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,282
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
abi benim mondial ve yuki 4 litre aldı. Beşiktaş, fulya, gayrettepe, karaköy, alibeyköy, maslak genelde bu çevrede.
Hem yoğun hem yokuşlu yerler. Ben evden çıkınca 6 km civarı ışığa bile denk gelmiyorum. Benzin deposu arabadaki gibi dolmuyor. Pompacı ile deliğe bakıyoruz beraber bence doldu dedi pompacı tamam dedim.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Hem yoğun hem yokuşlu yerler. Ben evden çıkınca 6 km civarı ışığa bile denk gelmiyorum. Benzin deposu arabadaki gibi dolmuyor. Pompacı ile deliğe bakıyoruz beraber bence doldu dedi pompacı tamam dedim.
o zaman biraz daha fazla yol gidersin abi, evet depoyu doldururken başında beklemek lazım.

mustafatoptan

Mustafa Toptan
Senkromeççi
5 Ocak 2022
6
2
70
30
Türkiye
Marka
Alfa Romeo
Motosiklet çok fazla konuşulmuş ama ekipman konusunu asla es geçmeyin. Kask var kask var. Kask almadan öne mutlaka Motorisk platformunun kask incelemelerine bakmanızı öneririm.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım